Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2059. marika10
2013. ápr. 20. 16:39

Szia Ági!

Terhelésre,pihenésre egyaránt jön?nem befolyásolja semmi?

Tegnap este engem is nagyon elkapott,ráadásul épp dolgozni mentem,először elfogott a pánik,aztán a kétségbeesés,hogyan leszek képes így lehúzni 12 órát éjjel?Aztán egy idő után,kb 1 óra múlva elmúlik a félelmem és átadom magam az egésznek,elkezdem magam lefoglalni,nem veszek róla tudomást,aztán egyszercsak jobban leszek.Ezt már nagyon sokszor átéltem és rájöttem,hogy akkor a legrosszabb,amikor sokáig jól vagyok,aztán újra rosszul.Olyankor nagyon befordulok,nem akarok még szinte beszélni sem,kedvetlenné,nyugtalanná válok.Ha folyamatosan félrever a szívem,akkor valahogy egy idő után belenyugszom.Volt olyan régebben,hogy 8 napig se éjjelem,se nappalom nem volt,totál kiborultam,aztán valahogy megint jobban lettem.Bízzál,hogy jobb lesz!Tavaly édes,aranyos nénikkel feküdtem egy kórteremben,hát amennyi erőt én azoktól kaptam,sosem felejtem el.Az egyikük 92 éves volt,ablációra és Pacemakerre várt,olyan példamutató élni akarás volt benne,és annyi bíztatást adott,azóta is belőle merítek erőt.Simán meggyógyították,teljesen kiiktatták a sinuscsomót,és a pacemaker vette át a vezérlést a szíve fölött,a ritmuszavarai teljesen megszűntek.

Annyi mindent tud már az orvostudomány,meg fognak gyógyítani!Addíg is szeggyed csak azt a nyugtatót,attól bajod nem lesz,ha jobban leszel,ráérsz majd leszokni róla!

2013. ápr. 20. 13:59

Köszi, Ildikó!

Nem olyan jó dolog a nyugtató és a szívemnél sem okoz semmi változást, viszont most muszáj, mert különben egész nap sírnék, ki kell húznom valahogy hétfőig, nem roppanhatok össze. (Kardiológus tanácsolta hogy szedjem ablációig)

Sajnos ma is egész nap rosszul vagyok, de most legalább éjjel tudtam aludni.


Refluxról nincs saját tapasztalatom, viszont egy ismerősömnek volt, nagyon durván és megoldódott kb. 30 éves korában, mert kiderült az oka. Tejallergiája volt (azt sajna nem tudom, hogy tejcukor, vagy tejfehérje). A lényeg, hogy diétázik és azóta teljesen tünetmentes. Esetleg ilyen irányban vizsgáltak már?


Ha "megmaradok" jövő héten jelentkezek! Na jó, nem szabadna ilyeneket írnom, de tényleg... szóval ezek után, már halálfélelmem van, amit próbálok "normál" keretek között tartani, de mégis, ha a gyerekeimre gondolok, már bőgök - mint ahogy most is...


Mindenkinek szép hétvégét! Majd jövök - remélem!

2057. Ildikó0808 (válaszként erre: 2056. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 19. 22:41

Kitartás!!! Most én is szenvedek, csak változatosság kedvéért a refluxommal, olyan szinten mardossa a nyelőcsövemet és a gyomromat a sav,hogy egész éjjel csak a bal oldalamon tudtam feküdni, ami meg a szívecskémnek nem volt jó... Ja, és ma volt egy gyorsulásom, amit azért szerencsére légzéstechnikával le tudtam állítani. Úgyhogy jól kijutott nekünk! :( Amúgy teljesen együttérzek veled Ági, mert amikor ilyen hosszabb ideig tartó durva extráim vannak, ott aztán bevethetek bármit... bár megmondom őszintén, én nyugtatót nem veszek be.

Bízzunk benne, hogy jövő héten rendbe teszik a kis ketyegődet!

Jó éjt!

2013. ápr. 19. 21:06

Nem tudom meddig birom...

Ma egész nap, kb estig "össze-vissz" volt a pulzusom, közben az a nagyon kellemetlen mellkasi érzés... estére elmúlt, már kezdtem örülni, aztán egy hirtelen mozdulta és hopp, máris 140-es pulzus, 150/90 vérnyomás, aztán elkezdte dobálni a szívem ezeket a "hármaskákat" (három ütés, egy kihagy), na attól már tényleg kikészültem, ki kellett mennem a levegőre. Most már "csak" 120 a pulzusom de azt hiszem beveszem a mai harmadik (!) nyugtatómat, mert teljesen kikészültem!

Ezt már nem lehet birni! Komolyan! :(((((((((((

Még soha-soha nem voltam ilyen rosszul!

2055. lavanda
2013. ápr. 19. 09:53

Ági, Ildikó!

Engem is mindig azzal nyugtatott a doki, hogy nem életveszélyes, csak (csak?)nagyon kellemetlen átélni.Nekem konkrétan olyankor halálfélelmem volt.De, ha tudják az orvosok, hogy milyen betegség ez, akkor miért kell a betegeket,minket, nőket, fiatal anyukákat engedni, hogy szenvedjünk???

MIÉRT?

2054. dbf4d1e2a5 (válaszként erre: 2053. - NataliaWeiss)
2013. ápr. 18. 21:35
:)
2053. NataliaWeiss (válaszként erre: 2052. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 18. 21:30
Ági, én is örülök, hogy kicsit jobban vagy, remélem, hogy a következő műtét után már csupa jókat fogsz írni. Kitartás és addig is ritmusos napokat!
2013. ápr. 18. 21:25

Sziasztok!

Most tűrhetően vagyok, bár előbb - mert fáztam - begyorsulta a szívem, de az már nem is érdekel, légzésgyakorlattal hamar visszaállt. Viszont az "össze-vissza" azaz kihagy, bedobban pulzussal nem tudok mit kezdeni... Hiába lazítok, hiába a lassú kilégzés, semmi változás. Tegnap szinte egész nap ez ment, éjjel annyira eldurvult, hogy már gondolkodtam bemegyek kórházba, hajnal háromkor sikerült elaludnom, reggel, ahogy felébredtem először, mert oviba kellett készíteni a nagyot, na akkor megint elkezdte, ezért míg a kicsi aludt visszafeküdtem, de hiába, délig ez ment és akkor elmúlt... Azóta is van, hogy kihagy, vagy begyorsul, de nem folyamatosan... Szóval ez a mostani már "egész jó" állapot. :)

Ildikó, igen az orvos mondta, hogy ez nem életveszélyes, hanem inkább kellemetlen. De nekem mégis félelmetes átélni...

Elég gáz, hogy így jártam, mármint, hogy ennyire problémás a szívem... Remélem jövő héten jó hírekkel jövök! :)

Nagyon rendesek vagytok, hogy foglalkoztok velem, mármint folyamatosan próbáltok segíteni! Ez sokat jelent most, tényleg igyekszek nem elkeseredni, de vannak órák, hogy mégis sikerül - sajnos.

Jó éjt mindenkinek!

2013. ápr. 18. 19:51
Ági próbáld ki a hosszú kilégzéses technikát!Tuti segít!Elmulasztja egy két percen belül az extrákat!!!Nekem 100-ból 100-szor bejött!!!
2050. Ildikó0808 (válaszként erre: 2044. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 18. 15:56

Szia Ági!

Sajnos az abláció utáni problémához nem tudok hozzászólni, mert tudod én olyan szerencsétlenke vagyok, hogy nálam nem tudták megcsinálni... :(

Csak annyit tudok tenni, hogy nagyon de nagyon szurkolok majd neked jövő héten és addig is gondolok rád!:)

Azzal próbáld nyugtatni magad, hogy a Gellér doki bizti nem engedett volna haza, ha valami súlyosabb lenne a fennálló probléma. Én emberileg nagyon kedvelem a helyi dokimat is, és amikor nagyon szarul vagyok, akkor arra gondolok, hogy ő azt mondta, hogy ebbe nem fogok "elpatkolni", úgyhogy akkor nem fogok, és kész!:D

Szebb, ritmusosabb napocskát!

2013. ápr. 18. 15:00

Zita, köszönöm. :)


Mokika, próbáld kúrálni magad addig! Ha nincs lázad, nincs gond!

Az első ablációra én is kicsi betegen mentem, köhögtem, bár nem vészesen. Miután felvettek az osztályra és "kikérdezett" az osztályos doktornő, említettem a megfáztásomat, ezért csináltak egy "sürgősségi" labort. Egy órán belül megjött a véreredmény, nem volt komoly eltérés és mehettem a beavatkozásra!

2048. mokika80
2013. ápr. 18. 14:48

Lányok!

Segítsetek légyszi,hogy ha meg vagyok fázva,megcsinálják e az ablációt!

Tudom,hogy a szívgyógyszerekkel előtte le kell állni(olyat nem szedek),de mi a helyzet a savlekötővel és gyulladáscsökkentővel?Azokat sem lehet vajon előtte szedni?

2047. pázizita
2013. ápr. 18. 13:53

Ági,

nagyon-nagyon szurkolok érted!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. ápr. 18. 11:48
Barbidus!köszönöm, köszönöm!
2045. barbidus (válaszként erre: 2044. - Dbf4d1e2a5)
2013. ápr. 18. 11:36

Szia Ági,


Sajnálom, hogy nem vagy jól! :( Mikor lesz az ablációd? Doki nem mondott semmit, addig is mi a teendő ha nem vagy jól? Rákerestem az AV blokkra, bár biztos te is megtetted, bemásolom neked mit találtam. Ez alapján Hál isten nem tűnik egyáltalán veszélyesnek, ami van neked. Próbálj megnyugodni, nem lesz semmi baj! Ha orvost is megakarsz kérdezni, tudok neked egy online dokit ajánlani , aki nekem nagyon szimpatikus, már én is kérdeztem tőle, írj neki lehet még ma válaszol. Küldöm a nevét privátban.


AV blokk

A pitvarok (atria) és a kamrák (ventriculi) közötti ingervezetés zavarát atrioventrikuláris blokknak, vagy pitvar - kamrai blokknak hívjuk. Normálisan az összehúzódását kiváltó ingerület a szív jobb pitvarában elhelyezkedő sinus csomóban keletkezik. Innen ingervezető A keletkező ingerület útja során a pitvarok és a kamrák közötti határon átmegy egy különleges szöveti szerkezetű egységen, az ún. AV csomón. AV blokkról akkor beszélünk, ha a sinus csomóban keletkező ingerület nem ér el a kamrákig.


Az AV blokk fajtái:

I. fokú AV blokk


Az ingerület terjedése lelassul a sinus csomó és az AV csomó között, de minden sinus ingerület eljut a kamrákig, nem marad ki ütés. A pulzusszám így normális, csak az EKG mutatja az eltérést. Normálisan az ingerület kb. 0,2 s alatt jut el az AV csomói, ha ennél hosszabb az idő (az ún. PR távolság), azt I. fokú AV blokknak hívjuk. Általánosságban kezelést nem igénylő állapot.


II. fokú AV blokk


Egyes sinus csomóból eredő ingerületek nem jutnak le a kamrákig. Az EKG-n nem mindegyik P hullámot (ez a sinus csomó ingerületének a jele) követ ún. QRS komplexus (ez utal a kamrák összehúzódására). A II. fokú AV blokknak két formája van:


•Mobitz I vagy Wenkebach blokk, ha az ingerületvezetés fokozatosan nyúlik-nyúlik, majd egy ütés egyszer csak teljesen kimarad. Általában súlyos tünetet ritkábban okoz, bár szédülés előfordulhat.

•Mobitz II blokk, Minden második vagy harmadik ütés fixen kimarad. Gyakran okoz komoly panaszokat és sokszor ritmusszabályzó (pacemaker) beültetést igényel.

III. fokú AV blokk


A pitvarok felől érkező ingerület egyáltalán nem jut el a kamrákig. Ilyenkor működésbe lép egy, a kamrákban lévő ingerközpont, ami a normálisnál jóval lassabban készteti összehúzódásra a szívet. A pitvarok és a kamrák teljesen össze-vissza (disszociáltan) húzódnak össze. Az EKG-n a P hullámok és a QRS komplexusok között nincs logikai kapcsolat. Általában súlyos tüneteket, erős szédülést és gyengeséget okoz. A pulzus 20-30-ig is lecsökkenhet. Nagyon gyakran csak ritmusszabályozó beültetésével lehet rendezni az állapotot.

2013. ápr. 18. 11:02

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, ha tudtok!

Először is, ne haragudjatok, hogy nem olvasom vissza a bejegyzéseket és az utóbbi héten csak magammal foglalkozok, de nagyon-nagyon sza*ul vagyok - szebben már nem is tudom írni, annyira elkeserít.

Az van, hogy minden harmadik, ötödik szívverésem extra, vagyis olyan érzés, kihagy, hatalmasat bedobban, aztán egy-két normális szívverés és kezdődik az egész előről.

Nagyon fáradt vagyok, nincs erőm, éjjel aludni sem hagy ez az érzés, még nyugtatóval sem!

Mi ez??? Az abláció után I. tipusú AV blokk lépett fel, ami azóta is megmaradt, sajnos, esetleg ez okozhatja?

Már enni sem birok (most vagyok 48 kg), csak sírnék, de azt a gyerekek előtt nem lehet...

Sosem éreztem ilyet. Voltak extráim, de ilyen, hogy egész nap ez az össze-vissza szívverés, na ilyen még abláció előtt sosem...

Ha valakinek van tapasztalata, írja meg, nekem reményt jelent!

2043. lara117
2013. ápr. 18. 10:08
Engem is érdekelne milyen mellékhatás mit éreztél,hogy boldogultál a mindennapokban nem okozott gondot?Mert ha émelygés hányinger ilyesmi az is elég kellemetlen tünet.
2042. TSanya (válaszként erre: 2041. - Fa6fa96681)
2013. ápr. 17. 16:38
Hála Istennek, de hát akkor mi, ami csak a férfiakat érint? Már bocs, hogy ilyen indiszkrét kérdéseket teszek fel, de most tettél igazán kiváncsivá.
2041. fa6fa96681 (válaszként erre: 2040. - TSanya)
2013. ápr. 17. 14:32
Igen,minden rendben volt.Nem merevedési probléma volt:DDDDDDDDDD
2040. TSanya (válaszként erre: 2038. - Fa6fa96681)
2013. ápr. 17. 13:50

Azért az a mellékhatás is elég gáz. És egy hónap után minden rendben volt?

Azért érdeklődöm, mert nekem is írtak hasonló szert, de pontosan a mellékhatások miatt nem mertem elkezdeni szedni.

2039. fa6fa96681 (válaszként erre: 2033. - Marika10)
2013. ápr. 17. 13:23
Látom nem csak nekem voltak gondjaim evést követően....Sajna nálam is ha extrás időszakom volt,problémák voltak étkezés után...Szinte már madár adagokat ettem mert egy rendes tál étel(normál adag)után mindíg jöttek az extrák.Puffadás,teltség érzettel.Ez kb.10 perc alatt lecsengett.Nem tudtam reggelire megenni 2 szendvicset:( Ez szerintem azért a 90 kilómhoz elég gáz...
2038. fa6fa96681 (válaszként erre: 2021. - Lara117)
2013. ápr. 17. 13:14

Ezt a gyógyszert először egy évig kell szedni.Utána meg lehet próbálni nagyon lassan elhagyni.Ha nem sikerül lehet szedni tovább,mellékhatások nélkül.Először a pszihiáter utána már a háziorvos írja ki.

Mellékhatása a legelején volt egy hónapon keresztül de ez a típusú csak a férfiaknál fordul elő.

2037. Birdy_30 (válaszként erre: 2034. - Lavanda)
2013. ápr. 17. 08:51

Én is úgy vagyok vele, hogy meggyógyultam és kész. Közben nem tudom hogyan viszonyuljak azokhoz, akik tudnak róla, hogy volt egy ablációm és még a széltől is óvnak. A doki azt mondta, hogy nyugodtan csinálhatok mindent úgy, mint előtte, közben a környezetem még a csomagokat is el akarja venni, szóval eléggé össze tudnak zavarni :). Bár nekem nemrég volt és még Syncumart kell szednem (összesen 3 hónap), úgy vagyok vele, hogy ha annak vége, végképp úgy tekintem, mintha ez az egész meg sem történt volna.

Azt én is észreveszem, hogy stresszes helyzetben mintha el akarna indulni, olyankor reflexből pulzust fogok, de teljesen normális.

Ági, remélem jól vagy!

2036. Ildikó0808 (válaszként erre: 2034. - Lavanda)
2013. ápr. 16. 20:47

Hát ezek a "Magdi nénik"! :)

Csak nehogy leguruljanak a lépcsőn! :D

Mondjuk az "enyém" jóindulatú, csak pletyis...

Depressziós asszonyságod biztos unatkozik, hogy így osztogatja a kéretlen tanácsait. Egyébként most esett le, hogy az én kis földszinti "szomszédom" is le van rokkantosítva, már nagyon sok éve szintén idegrendszeri problémákkal, most 51 éves. Én 10 éve lakom a jelenlegi lakásomban, azóta itthon van, de gondolom már előtte is jó pár évvel...

Hát ez jutott nekünk! ;)

2035. mokika80
2013. ápr. 16. 18:50
Köszi lányok az infót!Akkor lehet,hogy rosszul emlékszem!
2034. lavanda (válaszként erre: 2030. - Ildikó0808)
2013. ápr. 16. 17:39

Ildikó!

Na, én is megkaptam ma délután az itteni Magdi nénitől, hogy, nekem eszembe ne jusson a szívbetegségem miatt szaunázni!!! Közöltem vele, nem vagyok szívbeteg, meggyógyultam!(?) Egyébként sem mondanám neki semmi pénzért(ez a depressziós asszonyság), hogy néha érzek valamit, mert látnám rajta, hogy: na, én megmondtam,szívbeteg vagy.

Hát, én csak néztem, annyit tudtam még (szinte szégyenkezve) mondani, hogy semmitől nem vagyok eltiltva.Három gyerekem van, én is benne vagyok a mókuskerékben.

2033. marika10 (válaszként erre: 2025. - Barbidus)
2013. ápr. 16. 16:26
Ja ,igen nekem ez akkor jelentkezik,ha lefekvés előtt eszem,úgy zakatol a szívem,majd kiugrik,főleg ha ebéd után próbálok kicsit sziesztázni.Nagyon rossz érzés,nyugtalanító.
2032. lavanda (válaszként erre: 2026. - Mokika80)
2013. ápr. 16. 16:09
Hát, nekem fogalmam sincs, én annyira féltem, hogy nem emlékszem, voltak gépek, de hogy melyik mi volt?
2031. Ildikó0808 (válaszként erre: 2025. - Barbidus)
2013. ápr. 16. 15:45

Szia Barbi!

Szerintem ez szimpla fáradtság és a stressz levezetődése. Nekem is van ilyen, úgyhogy ne aggódj!:)Nálunk meg duplán betesz a fránya refluxunk.

Szép napocskát!

2030. Ildikó0808 (válaszként erre: 2027. - Marika10)
2013. ápr. 16. 15:42

Lara, Lavanda, Mokika, Marika!

Olvastam az utóbbi hozzászólásaitokat, hát maximálisan egyetértek veletek.

Sajnos gyakori az emberek "meg nem értése" a problémánkkal kapcsolatban. A felesleges ijesztegetésre meg tényleg egyikünknek sincs szüksége. Ha régebben próbáltam valakinek elmondani, akkor jöttek a stresszel, túlterheltséggel, stb.. Nehéz ezt olyannak magyarázni, aki nem jár hasonló cipőben. A lépcsőházban ahol lakom, van egy "Magdi néni":), aki mindenkiről mindent tud, nem is tartja magában. Úgyhogy természetesen már többen tudják rólam, hogy milyen szívproblémám van. Múltkor meg is állított az egyik lakó, hogy miért cipekedek ilyen nehéz táskákat/épp bevásároltam/. Hát csak néztem, mondtam, hogy azért ott még nem tartunk, hogy ne tehetném meg. Persze lógott a nyelvem mire felértem a 4. emeletre és kb. 180 volt a pulzusom. Na de ezt nem kötöm az orrára.:) A munkahelyemen persze tudják a dolgot, és ott maximálisan együttéreznek és megértőek, de hát én az eü. egyik területén dolgozom, talán ezért is.

Én mindig elhatározom, hogy úgy fogom élni az életem, hogy ez a probléma ne keserítse meg a mindennapokat. De nagyon nehéz és azért sok mindenben korlátoz. Olyan dolgokat nem teszek meg, ami az ilyen betegségtől mentes embereknek természetes. Néha a hullámvölgy völgy részébe érkezem és akkor úgy érzem feladom.. :( Aztán persze erőt veszek magamon, hiszen van egy 12 éves lányom, akinek szüksége van rám! Összekapom magam, aztán irány a "mókuskerék". Szóval így van ez...

Hogy vagytok egyébként, ez a hirtelen meleg nem viseli meg a szívecskéteket?

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook