Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2013. ápr. 24. 11:36

Sziasztok!

Rég jártam erre...

Gondoltam megosztom veletek az örömömet.

A múlt héten voltam controllon és mivel még szedtem a 0.125mg concort, a dokim azt mondta, hogy legközelebb úgy találkozzunk, hogy már nem szedem.

Péntektől már nem szedek semmit és nem érzek extrákat. Annyi van csak, hogy bringázás közben jóval magasabbra megy a pulzusom mint eddig.

Ezzel még vigyáznom kell úgy érzem.


Kívánok nektek is hasonló jókat!

2088. lavanda
2013. ápr. 24. 08:55

Lányok!

Ha megjöttetek,írjatok!

Már nagyon várjuk az "élménybeszámolókat"!

2087. pázizita
2013. ápr. 23. 22:28

Ági!!!!!!


Ha tudsz,kérlek jelentkezz!!!!

És a többiek is!!!!!!!!!!!!!4

Remélem mindenki jól van.

2013. ápr. 23. 14:49
HÁt most már én is nagyon aggódom. Mi van a műtöttekkel?
2085. Birdy_30
2013. ápr. 23. 08:14
Ági, túl vagy rajta?
2084. Evecee (válaszként erre: 2081. - Mokika80)
2013. ápr. 22. 12:11
Mi egy utcányival feljebb parkoltunk,jóval odébb mint a fizetős parkoló.Kicsit messze van de nem vész.Szorítok!
2083. lavanda
2013. ápr. 22. 08:50

Ági! Mokika!

Biztos Nektek is mondták a dokik, hogy szerkezetileg egészséges a szívetek.Engem is ezzel vigasztaltak.Egészséges szívben pedig ritkán lép fel életveszélyes ritmuszavar.Erre gondoljatok!Sikerülni fog, bízzatok benne, a családotoknak szükségük van Rátok!

2082. barbidus (válaszként erre: 2081. - Mokika80)
2013. ápr. 22. 08:45
Sajnos mi is fizettünk, nem nagyon van, legalábbis a közelben biztos nincs. Esetleg ott kérezzetek rá a betegfelvételinél. Puszi és szorítok Neked! Ági ma ment?
2081. mokika80
2013. ápr. 22. 08:22
Lányok!Valami ötlet,hol lehet a kórház környékén parkolni(mondjuk ingyen,mivel egész nap ott maradna a férjem)?
2013. ápr. 21. 22:28
Ági szorítok neked, ne idegeskedj meglátod minden jól fog alakulni. Jusson eszedbe a mottó: "mi szívbetegek nem ebbe fogunk belehalni." Nekem eddig mindig orvos ezt mondta. És szerintem igazuk is van, mert hát még mindig élek és még jó sokáig is fogok, úgy ahogy te is és itt mindannyian. Még van itt dolgunk és még szenvednünk kell sok más dolog miatt. Nem olyan egyszerű a kaszásnak a szolgálatába állni:)) Fel a fejjel ügyes leszel és megcsinálod!!!
2079. Léni50
2013. ápr. 21. 21:15

Bocscs: összefüggés, körömvirág.

Na, mék aluni!

2078. Léni50
2013. ápr. 21. 21:13
Már korábban írtam, hogy megfigyeltem: van összefügés az emésztési problémák és a ritmuszavar között. Nekem jót tett a körmvirág tea, próbáljátok ki, ártani biztosan nem fog.
2077. Léni50
2013. ápr. 21. 21:01
Mokika, Ági! Fiatal anyukák lévén még rengeteg feladat és öröm vár rátok! Ti pedig nagyon bátrak vagytok, mert mindent megtesztek, hogy egészségesen éljétek az életeteket.Higgyetek abban, hogy sikerülni fog, és SIKERÜLNI FOG!Szorítok nektek!
2076. Ildikó0808 (válaszként erre: 2074. - TSanya)
2013. ápr. 21. 20:03

Sziasztok!

Én meg pont az az eset vagyok, aki már több éve nem jár orvoshoz, persze kivétel a kardiológus. Nem szedek nyugtatót sem, és nem gondolom, hogy amit magunk nem tudunk megoldani, azt helyettünk vagy akár velünk együtt egy pszichológus megoldaná. Valamint nem kötődnek a ritmuszavaraim sem stresszhez, idegességhez, bár annak idején egy ilyen időszak után jött elő, tény és való, de lehet csak véletlen egybeesés. Ettől függetlenül persze aki úgy érzi, hogy neki segíthet egy szakember vagy gyógyszer ill. mindkettő, az persze vegye igénybe. Tényleg ezt mindenki maga érzi.

Úgy próbálom élni az életem, hogy megpróbálok nem foglalkozni az eü.-i problémáimmal, de amikor durvább a helyzet, akkor ez nagyon nehéz. A környezetemben akik tudják a problémáim, azt mondják, hogy nem is látszik rajtam és hogy ők nem tudnák így kezelni. Ez azért ad egy kis pozitív töltetet... :)

Jobbulást mindenkinek! :)

2075. mokika80 (válaszként erre: 2074. - TSanya)
2013. ápr. 21. 19:17

Sziasztok!

Én is csatlakoznék:nekem is gondok vannak a gyomrommal is,pl ma is nagyon szar!Rám aztán abszolút igaz,hogy egyik nyavalya elmúlik jön a másik!Orvostól-orvosig rohanok,néhány hete már pszichológushoz is járok!Most már olyan szinten parázok a beavatkozástól,hogy rendesen rosszul érzem magam!

2074. TSanya (válaszként erre: 2073. - Ildikó0808)
2013. ápr. 21. 19:03

Sziasztok Marika és Ildikó!

Mi hármunkra akkor igaz lehet, hogy pszichoszomatikus alapon vannak a nyavalyáink, ha az egyik tünetet sikerül víz alá nyomni, valami más üti fel a fejét. Ezt nekem egy neurológus főorvos mondta pár éve, mikor az első bajaim jelentkeztek, amit egy hosszabb stresszel és családi tragédiákkal teli időszak hozott ki. A stressztűrő képességem azóta a béka segge alatt van. Pszichiáterrel, vagy pszichomókussal nem próbálkoztatok még?

2073. Ildikó0808 (válaszként erre: 2072. - Marika10)
2013. ápr. 21. 16:22

Szia Marika!

Engem anno a Controloc tett rendbe, most is tartok itthon vész esetére.

Bennem is felmerült már sok minden. Jó ideig szedtem egy Coordinax nevezetű gyógyszert még nagyon régen. Most fedeztem fel véletlenül a neten, hogy már több éve betiltották... és vajon miért? Mert egyre többen haltak meg olyan szívritmuszavarban, ami a gyógyszer mellékhatása volt. :(

Én mondjuk soha nem dohányoztam, fogamzásgátlót sem szedtem. De sajna tényleg csak találgat az ember. Nekem egyébként egy lelki trauma után jött ki 2005-ben az első ritmuszavar, ami azóta sem hagy békén. Az eü.-i nyavalyáimtól már kivagyok, ma "ríttam" is egy sort, hogy mivel érdemeltem ezt a sanyarú sorsot. :(

Na, remélem lesz Nekünk még jobb, mert igazán megérdemelnénk! :)

2072. marika10 (válaszként erre: 2066. - Ildikó0808)
2013. ápr. 21. 15:34

Szia Ildikó!

Én is 18 éves korom óta szenvedek a refluxal.Nem tudom, sokszor eszembe jutott már,hogy évekig szedtem az Ulcerán nevű gyógyszert,nem lehet,hogy ennek lett mellékhatása a ritmuszavar?Aztán nagyon sokáig nem szedtem semmit,most úgy 1.5 éve szedek rá újra gyógyszert Controlocot,és most másfajta ritmuszavarom is lett.Én csak találgatok,gondoltam már mindenre,fogamzásgátlóra,cigire mindenre.

2071. Evecee
2013. ápr. 21. 14:55
Ne féljetek,Minden rendben lesz és lélekben fogom a kezeteket:)
2070. mokika80 (válaszként erre: 2064. - Ildikó0808)
2013. ápr. 21. 13:41

Szia!

Én kedden megyek!Már nagyon közeleg és egyre jobban félek!Tényleg szorítsatok nekünk!

2069. barbidus
2013. ápr. 21. 11:30

Sziasztok!


Izgulok értetek csajok! Kitartás és próbáljatok egyszobába kerülni, hogy tudjatok egymásba lelket önteni.

Puszi nektek!

Barbi

2068. Evecee
2013. ápr. 21. 11:13

Sok sz@r dolgon is átmentem egy hét alatt.Ez is betesz szerintem...

Köszi Ildi a nyugtató szavakat.Nagyon rám fér :)

2067. Ildikó0808 (válaszként erre: 2065. - Evecee)
2013. ápr. 21. 11:07

Evecee!

Ne aggódj! Tudod, hogy ilyenkor még minden előfordulhat, még regenerálódnod kell. Minden rendben lesz!:)

Szép, ritmusos napocskát!

2066. Ildikó0808 (válaszként erre: 2062. - TSanya)
2013. ápr. 21. 11:04

Szia!

Én már végzett gasztroenterológus vagyok :), úgyhogy sajnos mindent tudok a refluxról...

Nekem max. annyiban függ össze a dolog, hogy étkezés után emelkedhet a pulzus, több lehet az extra. De önmagában a reflux nem okoz psvt-t, stb... Ja, és kb. 7 évig durva refluxos problémáim voltak, rettentő sok sav, felmaródások a gyomor és nyelőcső nyálkahártyáján, nyelőcsővérzés 35 hetes terhesen, irritált légcső és tüdőproblémák az irritáló gyomorsav miatt. Ebben a sok évben hogy én mit szenvedtem végig, azt nem kívánom senkinek... Félig ülve alvás, dobozszámra savlekötők, sokféle gyógyszer, stb. :(

Ebben a hosszú időszakban én még csak hírből sem ismertem a ritmuszavarnak egyik formáját sem, azt sem tudtam mi az az extra, psvt, semmi de semmi szívpanaszom nem volt. Aztán rátaláltam egy jó gyógyszerre ami bevált, szedtem is sokáig, majd fokozatosan leépítettem. Több évig szinte tünetmentes voltam, és ekkor kezdődtek a ritmuszavarok. No reflux, kaptam helyette mást. :(

Most kb. 1 hete durván belehúzott a reflux, és szinte alig van extrám. Úgyhogy ez van. Ne hagyd, hogy a refluxra fogják a problémádat, hiszen az nem magyarázza a problémákat. Bár most nem olvastalak vissza, úgyhogy nem tudom pontosan, hogy neked milyen jellegűek..

Szép napot neked is! :)

2065. Evecee
2013. ápr. 21. 11:00

Sziasztok.

Sajnálom,hogy nem igazán vagytok jól.:(

Nekem érdekes érzésem van,nem extra,nem kihagyás nem begyorsulás,hanem hatalmasakat dobban.Látni a nyakamon is meg hallom.Kicsit be vagyok fosva nehogy vissza jöjjön,bár még csak 3 hete volt a beavatkozás.Kérlek nyugtassatok meg,hogy ez nem az előjele annak,hogy vissza tér.

Ritmusos napokat Nektek.

2064. Ildikó0808 (válaszként erre: 2063. - Mokika80)
2013. ápr. 21. 10:49

Szió!

Melyik nap mész? Gondolok majd rád és szorítok!:)Meg Áginak is!!!

2063. mokika80
2013. ápr. 21. 10:29

Sziasztok!

Ági sokat gondolok rád,legyél nagyon erős!Tudom,hogy nagyon nehéz most neked,de remélhetőleg holnaptól jobban leszel!És lehet,találkozunk:)))Bárcsak ne ott kellene:(((Nekem is két gyerkőc van,én is miattuk tartom magam!Nem érezhetik rajtam a félelmet!7 éves a kislányom és ahogy közeledik a kedd,egyre többet beszél róla!Egyik nap is kérdezte,hogy de anya ugye nem halsz bele?Majd megszakadt a szívem!Én meg nevetve válaszoltam,hogy dehogy halok(persze a babszem ott van...),egyszer már kibírtam!Tegnap meg azt mondta,hogy üzeni a doktorbácsinak,hogy anyát gyógyultan küldje haza!Szóval az izgalom nagy,egyszer már nagyon rossz volt,reménykedek,hogy most "jobb"lesz!Kitartás Ági!Meggyógyulunk!

2062. TSanya (válaszként erre: 2057. - Ildikó0808)
2013. ápr. 21. 08:33

Ildikó!

Nem hallottad, hogy a reflux is okozhat szívritmuszavarokat? Lehet, hogy ezért nem sikerült az ablációd, mert nem találtak semmi ingerületvezetési zavart? Én is hasonló cipőben járok, és a refluxom mostanában durván felerősödött, ezzel párhuzamosan a szívritmuszavaraim is. Amikor ezeket említem a kardiológusnak és a gasztrósnak, mindekettő bólogat, aztán írják a gyógyszereket, amik nem igen használnak.

Szép napot!

2061. Léni50
2013. ápr. 20. 21:29

Szia Ági!

Naná, hogy megmaradsz, még legalább hetven évig!!! Minden rendben lesz, sikerülni fog a beavatkozás, csak higgyél benne!Azt is érezned kell, hogy sokan gondolunk rád és küldjük a pozitív energiát.

A nyugtató most jót tesz, pár nap alatt pedig nem lehet rászokni.

2060. marika10
2013. ápr. 20. 16:41
Bocs a helyesírási hibáért,pfú de ciki "szedjed",nem figyeltem ,hogy mit írok!
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook