Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2149. csiga_
2013. máj. 31. 00:16

Sziasztok!

Régen írtam már, több mint 1 éve volt ablációm Debrecenben. Néha extrák ezerrel, néha nagyon jó minden...Valakinek volt olyan abláció közben, hogy kardioverzió kellett, hogy a ritmus helyreálljon???? Mert nekem ez volt, ettől féltem mindig is...bár utólag nem olyan nagy dolog...

2148. lavanda
2013. máj. 30. 10:28
Lányok! Ágiról tud valaki valamit? Remélem jól van!
2147. Sanka02 (válaszként erre: 2145. - Sylvia31)
2013. máj. 30. 04:26

Kb. egy hónapig voltam gyógyszer nélkül. És ugyanezeket a tanácsokat kaptam én is:) 2 nap után nyugalmi pulzus se nagyon volt 100 alatt. Többször volt,hogy halmozottan jöttek az extrák órákon át. Legijesztőbb, mikor éjszaka kelt fel.

Most én is 5 mg-os Concort szedek, sokat fog rajtam.

Psvt viszont még nem jött szóba nálam.

2146. sylvia31 (válaszként erre: 2144. - Ildikó0808)
2013. máj. 29. 21:07

Szia:-)!


A Holterrel pont így jártam..előtte is utána is millió extra naponta.aznap--semmi!Ez amúgy annyira gáz hogy baromi nehéz rögzíteni ezeket az extrázásokat:-(

Nekem ezért mondta a doki a transz telefonos ekg-t de akkor ezzel se leszek előrébb már látom..Pedig még azt is mondta hogy 2hét helyett megpróbálja 3hétre ideadni annyi idő alatt már csak sikerül rögzíteni vmit..Hát,remélem...

Csak előbb ezen a fránya műtéten essek már túl itt jövő csütörtökön..Annyira kezdek félni:-(

2145. sylvia31 (válaszként erre: 2143. - Sanka02)
2013. máj. 29. 21:01

na ez érdekes!Az egyik doki elveszi a gyógyszereidet a másik megduplázza!Valaki nagyon nem normális-szerintem!Velem amúgy ugyanezt játszották el a 13éve szedett szívgyógyszeremet(concor5mg)az egyik magándoki azt mondta nyugodtan hagyjam el sportoljak meg szedjek MagneB6-ot.Természetesen nem tettem meg eddig egyetlenegyszer próbáltam letenni 2nap múlva már a nyugalmi pulzusom is 130körül volt ha meg még csináltam is vmit még több!

Azóta voltam egy másik dokinál a klinikán ő meg az elmondottak alapján kapásból psvt-re gyanakodott és azt mondta SOHA meg ne próbáljam a gyógyszert elhagyni!!Míg élek szednem kell!

Na ennyit az orvosokról(tisztelet a kivételnek)

Még jó hogy nem lett a gyógyszer elhagyástól semmi bajod!!

2144. Ildikó0808 (válaszként erre: 2142. - Sylvia31)
2013. máj. 29. 21:00

Szia Szilvi!

Hát nem akarlak elkeseríteni, de én mire "letéptem" magamról a ruhát:), "felszereltem", addigra lezajlott a dolog...

Ma Holter van rajtam, szerintetek???! Hát olyan példásan viselkedik a szívecském, hogy csak na! Tegnap bezzeg annyira extráztam, hogy alig bírtam bemenni dolgozni. Pedig jócskán bekajáltam, ittam pár pohár kólát, a munkatársaim idegesítettek :), és semmi... Annyira gááááz!

Sanka!

A múltkor magánrendelésen látta a doki az egyik durvább extrámat, de nem sikerült rögzíteni, mert az egyik elektróda nem jól volt rögzítve. A legelső psvt-nél 200-as pulzusom volt, kihívták a mentőt hozzám, és nem működött az ekg-készülékük. :(

Holnap megyek terhelésre, még sosem voltam, azután uh-ra, és ezekkel a papíruszokkal kell visszamennem 1 hónap múlva Bp.-re. A gyógyszer amit most szedek, semmit nem használ, vagyis a pulzusomat csökkenti, de így meg ha extrázok, még nehezebben áll vissza a ritmus. :(

Lavanda! Örülök, hogy jól vagy! :D Puszi

Szép napocskát mindenkinek!

2143. Sanka02 (válaszként erre: 2142. - Sylvia31)
2013. máj. 29. 19:35

Én is most voltam kardiológusnál, halmozott extrákkal, és elég sűrűn bepörög. Nálam is az volt a baj, hogy nem volt extra egy EKG-n sem. Még a doki is külön felfektetett az asztalra, hogy provokáljunk legalább egyet, volt is, csak pont az az elvezetés nem ment ami rögzítette volna. Úgy engedett el, hogy vigyek egy olyan EKG-t, amin van. Ez a doki az addig szedett gyógyszereimet elvette.

1 hónappal később voltam magánnál, ott szerencsére sikerült abban a pár másodpercben produkálnom. De még az abláció most sem jött szóba, hanem a korábban elvett gyógyszereimet ez a doki megduplázta.

2142. sylvia31 (válaszként erre: 2139. - Kzs71)
2013. máj. 29. 18:48
Ettől én is tartok hogy mire felteszem a kütyüt nem lesz mit rögzítenie..Amúgyis jópofa helyzet..hát honnan tudjam előre mikor lesz extraszisztolém meg tart pár másodpercig..na mindegy,ezt még nem látom át pontosan hogyan fogok rögzíteni egyet..
2141. lavanda (válaszként erre: 2138. - TSanya)
2013. máj. 29. 11:19

Szia!

Ne félj a beavatkozástól, bár tudom, könnyű ezt mondani.Én az abláció óta jól vagyok,(kopp,kopp!) nagyon örülök, hogy rászántam magam, a psvt-s rohamaimtól már majdnem megőrültem, mert nekem már napi szinten vagy napjában többször jelentkeztek.

Ennek a beavatkozásnak nagyobb a füstje, mint a lángja. Hidd el egy roham sokkal rosszabb,mint a beavatkozás és ott orvosi kezekben vagy, vigyáznak Rád.Gondold át, ne szenvedj, szerintem Te is még fiatal vagy!

2140. kzs71 (válaszként erre: 2137. - TSanya)
2013. máj. 29. 10:17

Szerintem nekem is idegi alapon lehet, mert szervi bajomat nem találnak. Ez azonban nem vigasztal, amikor elkezd a szivem ritmustalanul rángatózni! :(

Attól tartok, hogy ez egy spontán pitvarfibrilláció. Remélem nem lesz tartós.

2139. kzs71 (válaszként erre: 2136. - Sylvia31)
2013. máj. 29. 10:14
Igen, nekem is olyan érzés, mintha a mellkasomon belül valaki össze-vissza rángatná a szivem. Nem vagyok rosszul deb olyankor halálfélelmem van. Néhány másodperc és elmúlik. Rajtam is volt telefonos ekg két hétig, naponta kétszer kellett elküldeni az eredményt. Volt közben is néha extrám de mire felétettem a műszert addigra elmúlt, hiszen csak egy-egy pillanatig tartott. Na mindegy, nem tudom mit tegyek, most megpróbálom a paleo diétát, állítólag az szinte megszünteti az extrasystolékat.
2138. TSanya (válaszként erre: 2136. - Sylvia31)
2013. máj. 29. 08:42
Én sokkal jobban örülnék, ha "csak" idegi alapon lennének a ritmuszavaraim, mert az invazív beavatkozásoktól rettegek. Itt a fórumon is olvastam egy-két (számomra) rémtörténetet egyszerű katéteres abláció kapcsán.
2137. TSanya (válaszként erre: 2135. - Kzs71)
2013. máj. 29. 08:39
Nekem is szokott hasonló lenni, de én nem ritmustalannak, csak nagyon gyorsnak érzem kb. 10 másodpercig. Holteren is rögzítettek már egyet, ott PSVT látszott.
2136. sylvia31 (válaszként erre: 2135. - Kzs71)
2013. máj. 28. 18:11
én pontosan ilyen panasszal kerestem fel a kardiológusomat én inkább ritmustalan rágnatódzásnak éreztem psvt gyanút mondott.Most lesz egy műtétem ha azon túl leszek mennem kell transztelefonos ekg-ra mert rögzítenünk kellene egy ilyet azt mondta a doki amint meg van tudunk tovább lépni.Egyet azonban észrevettem-sajnos-idegesebb időszakomban vagy rossz idegállapotomban sokkal gyakrabban van ami azért rossz mert így elég nagy a gyanú sajnos hogy tényleg ideg alapon van amit kezelni is sokkal nehezebb lesz:-((
2135. kzs71
2013. máj. 28. 15:08
Sziasztok! Nekem nem sokkal ezelőtt kb 10 másodpercig elkezdett ritmustalanul ugrálni a szivem. Nem voltam rosszul de nagyon megijedtem! Mi lehet ez? Uh ekg egy hónapja volt minden rendben. Néha vannak extráim de ilyet utoljára 1 éve éreztem! Tapasztalat valakinek?
2134. sylvia31 (válaszként erre: 2133. - Ildikó0808)
2013. máj. 20. 17:56

Köszönöm a bíztatást!!Ma egész nap extrázok:-(((Annyira zavar...Lehet hogy már a műtéttől parázok tudat alatt meg sajnos 3 év után a párommal is szakítottunk két hete:-((Írok mindenképpen hogy ment a műtét!

Egyébként a kardiológushoz is vissza kell mennem az abláció is szóba került már de nem lehet mindent egyszerre..

2133. Ildikó0808 (válaszként erre: 2132. - Sylvia31)
2013. máj. 20. 17:44

Szia Sylvia!

Szerintem ne idegeskedj ezen, gondolj arra, hogy aki ilyen panaszokkal küzd mint mi, annak már egy megfázás, front stb. milyen pulzust tud okozni és extrákat. Itt műtétről és altatásról van szó, ami megviseli a szívedet. Azért beszélj az altatóorvossal erről, tuti volt már több ilyen esete. Bár ahogy írtad, ezt sajna a betegnek kell kibírni, :( nem nekik okoz rosszullétet...

Szorítok Neked, írj majd, hogy mi a helyzi! Szép napocskát!

2132. sylvia31
2013. máj. 20. 15:16

Sziasztok!Régebben már írtam mostanában inkább csendes olvasgatója vagyok a fórumnak..Lenne egy kérdésem!3hét múlva lesz egy nőgyógyászati(miómákkal vagyok tele)nagyműtétem,már 7évvel ezelőtt volt egy ugyanilyen meg két másféle műtétem is volt azóta a problémám a következő:a terhességem óta(13éve)mirtális prolapsusom van most nemrégiben psvt gyanú is van már amiket itt a sorstársak írnak néha jobban néha rosszabbul vagyok ritmuszavarokkal extraütésekkel tachycardiával..Az a kérdésem hogy eddig minden altatásos műtét után 160at ver a szivem órákig úgy érzem hogy ott halok meg volt amikor szó szerint(!!!)imátkoztam hogy ha meg kell halnom akkor gyorsan essünk túl rajta:-((Aztán ahogy megy ki az altató enyhül a pulzus és persze nem patkolok el..Most megint műtétem lesz és már előre rettegek ettől szeretném megkérdezni hogy közületek bárkinek van-e volt-e ilyen élménye normálise ez vagy sem??

Látott kardiológus volt rajtam Holter 12elvezetéses ekg miegymás igazából se a kardiológus se az altatóorvos(ok)nem tulajdonítottak ennek jelentőséget bár nekik kéne vigyorogva kibírni!!

Előre is köszönöm a válaszokat!

2131. lavanda (válaszként erre: 2130. - Pázizita)
2013. máj. 19. 15:32

Szia!

Szerintem ne izgulj,nekem is szokott ilyen lenni, lényeg, hogy csak néhány ütésből áll.Biztos, hogy nem vonzod be a psvt-t, ne is gondolj vonzásra!

Az extrákkal meg ne foglalkozz, mindenkinek van, vannak. (én 2012.10.12-én ablálva)

2130. pázizita
2013. máj. 18. 22:35
4 ütésből álló,psvt szerűség ma,bal oldalaom fekve...pánik...gyors hátra fekvés,de tovább nem tartott. nem tudom mi lehetett. eléggé kivok manapság,és szerintem már bevonzom a psvt-t :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( extrák is. (2012.09.17-én ablálva)
2129. 69490619ae (válaszként erre: 2128. - 69490619ae)
2013. máj. 13. 14:49
Sajnállak nagyon, hogy egy apró pici lyukacska, milyen frászt tud okozni egy embernél.........:)
2128. 69490619ae (válaszként erre: 2127. - Sareszka21)
2013. máj. 13. 14:49
Igen, nekem is ezt sorolták anno, hogy ez lesz a gyerekemnél a vége, de neki szerencséje volt, mert összeforrt..:)
2013. máj. 13. 12:34
Ja a jobb pitvarom megnagyobbodott mert ugye oda folyik át a vér...
2013. máj. 13. 12:32
Azt mondta a doki,hogy a befulladás,ájulás lett volna a következő tünet ha nem megyek magamtól orvoshoz. Az is igaz már rég észre kellett volna venniük,mert gyerek korom óta sokat korházazok. MIgrénes vagyok 8 éves korom óta...
2125. Sareszka21 (válaszként erre: 2123. - 69490619ae)
2013. máj. 13. 12:30

Mellkasfájdalom, nehéz légzés, sűrű alsó és felső léguti megbetegedések,köhögés-fulladás, "lustaság".. Igy az évek alatt megvolt mind csak most lett összerakva...

Ilyen szívvel sportoltam 10 évig,dohányzom, éjszaka dolgozok 12 órát...

2124. 69490619ae (válaszként erre: 2123. - 69490619ae)
2013. máj. 13. 07:37
Miket írok..:S ASD-vel!!!!!!
2123. 69490619ae (válaszként erre: 2119. - Sareszka21)
2013. máj. 13. 07:36

Szia!


Üdv a klubban..:) Nekem a lányom született pitvari ADS-vel, neki 1 éves korára záródott.....Hál Istennek műtétre nem volt szükség..Csak a mellkasfájdalom jelentkezett tünetként?:)

2122. Sareszka21 (válaszként erre: 2120. - Ildikó0808)
2013. máj. 9. 20:33

Szia!


Igen már átrágtam magam mindenen amit a neten találni :-)))

2013. máj. 9. 16:38

Lavanda, Marika, Szasza!

Köszi a bíztatást! Satnyán, de résztvettem az anyák napján, cukik voltak. Meg is jegyezte Szabina, hogy most nem hatódtam meg úgy, ahogy szoktam. :) Hát sajna jobban lefoglalt, hogy a kihagyások, bedobbanások közepette ne forduljak le a székről... De a mai nap mindent visz, iszonyat sok extra. :( Na nem panaszkodok tovább! Ti hogy vagytok? Szép napot mindenkinek, puszi!

2120. Ildikó0808 (válaszként erre: 2119. - Sareszka21)
2013. máj. 9. 16:34

Üdv "Nálunk"!

Sajna, vagyis hát szerencsére nem tudok a problémádhoz hozzászólni. De hátha lesz valaki közülünk aki igen. Most egy picit "leült" a fórum...

Azzal meg gondolom nem segítek, ha a netről böngészgetek a dolog után, bizti Te már megtetted. Jobbulást!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook