Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2179. andi2165 (válaszként erre: 2178. - Szasza1978)
2013. jún. 20. 08:22
Mármint ötezret?
2178. Szasza1978 (válaszként erre: 2177. - Andi2165)
2013. jún. 18. 21:09
Én 5 rugót adtam utána...
2177. andi2165 (válaszként erre: 2176. - Birdy_30)
2013. jún. 18. 18:05
Az EKG kimutatta,hogy mi a probléma és az orvos is mondta,hogy egyértelműen látható,hogy mi a baj,de én másféle félreveréseket is szoktam érezni,de lehet csak én érzem úgy,7.-től vereget félre szinte megállás nélkül,és már nagyon nehezen viselem,tegnap egy kicsit jobb volt,de ma reggel megint elkezdte,lehet érdemes lenne megpróbálni az ablációt,nem tudom így rendesen élni az életem kb 1 hét múlva születik meg az első unokám,szeretnék foglalkozni vele és nem magammal.Arra még nem kaptam senkitől választ,hogy mennyi pénzt illik adni az orvosnak,és a beavatkozás előtt,vagy után?
2176. Birdy_30
2013. jún. 17. 16:32

Andi, az ablációt akkor érdemes "megpróbálni", ha az ekg-ból nyilvánvalóan kiderül, hogy olyan jellegű a problémád, amit ezzel kezelni tudnak. Ha szerinted - vagy akár igazoltan is - több féle ritmuszavarod van, akkor előbb azt vizsgáltatnám ki. Bár írtad, hogy voltál sürgősségin és hogy gyógyszert is szedsz, de azt nem lehetett ebből megtudni, hogy ezek igazolódtak is, vagy még nem sikerült elcsípni. Azt is írtad, hogy csináltak ekg-t, de nagyon rövid ideig, erre is van megoldás, pl. a holter.

Bár az abláció rutin beavatkozásnak számít, de mégiscsak invazív beavatkozás, ahol ráadásul a szívedben "matatnak". Létezik többféle ritmuszavar, nem lenne jó, ha megcsinálnának egyfajta beavatkozást és kiderülne, hogy neked pl van egy másik fajta problémád is, amit nem hoztak esetleg rendbe.

2175. andi2165
2013. jún. 17. 14:30
JKöszönöm a válszokat,úgy látom van aki jobban lett az abláció után,akkor érdemes megpróbálni.Adtatok pénzt az orvosnak? Ha igen,akkoe mennyit?Én magánrendelésen voltam,gomóndolom majd elvárja a doki a műtét után,hogy fizessek valamennyit.Még azt szeretném mkérdeznimohy valakinek kajálás után gveregetett félre a szíve,mert nekem mostanában rendszeresen étkezések után is rákezdi.
2174. lavanda
2013. jún. 17. 13:04

Szasza,Birdy!

Örülök, hogy Nektek is sikerült és jól vagytok!

2173. lavanda
2013. jún. 17. 13:01
Négyen, Natinak is sikeres volt!
2172. Birdy_30
2013. jún. 17. 12:50

Hárman, már ha egy március eleji beavatkozást elfogadtok így júniusban sikeresnek :) (én részemről igen).

Tény egyébként, hogy azóta jó nagyot változtattam sokmindenen és valószínű ez is hozzájárult (pölö munkahely), ugyanis szerintem is nagyban a stressz váltotta ki

2171. Szasza1978 (válaszként erre: 2169. - Lavanda)
2013. jún. 17. 11:39

Mellesleg számoltad már,hogy hány embernek sikerült tökéletesen az abláció csak itt a fórumon?


Talán ketten vagyunk...

2170. Szasza1978 (válaszként erre: 2168. - Lavanda)
2013. jún. 17. 11:37

Nekem is 14 éves koromban jelentkezett a betegség.

Nálam stresszes időszak volt és még nagyon sok embernél akivel beszéltem erről.

Úgy látszik Te vagy a kivétel...

Az abláció óta 190-200-as pulzusokkal tekerek probléma nélkül, de a múltkor egy közös ivászat alkalmával sikerült megbántanom egy gyerekkori barátomat és a barátnőjét. Annyira bántott a dolog, hogy volt egy-két napom, amikor szabálytalanul vert a szívem.(és más oka nemlehetett, mivel azóta sincs semmi bajom) Pusztán ezek alapján gondolom, hogy javarészt idegi okok vezetnek ehhez a problémához.

2169. lavanda (válaszként erre: 2165. - Andi2165)
2013. jún. 17. 08:56

Szia!

Érdemes megfontolni, én utána meggyógyultam(kopp, kopp!)előtte hosszú évekig szenvedtem,kb.1 órás volt, semmit nem éreztem, "csak" a néhányszor kiváltott ritmuszavart.De ha visszaolvasol, részletesen leírja itt több fórumozó az "élményeit".

2168. lavanda (válaszként erre: 2167. - Szasza1978)
2013. jún. 17. 08:45

Szia!

Nem értek Veled egyet, nekem gyerekkoromban jelentkezett először, 6-7 éves lehettem, tehát nem stresszes, hanem éppen ellenkezőleg,kiegyensúlyozott, boldog, felhőtlen korban. Aztán nagyon sokáig szünet, majd néhány évvel ezelőtt teljesen bedurvult. Az ablációtól meggyógyultam, mint kiderült, ki kellett iktatni a plusz ingerületvezető-köteget.Azóta gyógyszert sem kell szednem.

2167. Szasza1978 (válaszként erre: 2165. - Andi2165)
2013. jún. 17. 08:22

Szia!

Sokunkon végeztek már itt a fórumon (is) ablációt.

Nem kellemes és nem is mindenkinél hozott javulást, de ha a gyógyszer nem hoz stabilitást, érdemes próbálkozni vele.

A ritmuszavaroknak -úgy gondolom- főképp idegi okai vannak. A szervezetet ért stresszre így tiltakozik, jelez a test.

2166. Xdgrfzhz
2013. jún. 16. 10:29

Sziasztok!


Nekem mpsem van.az lenne a problémám,h néha estenkent amikor el akarok aludni,ugy érzem be dobban a szivem ,es ettől nem tudok elaludni...olyan fura érzés...voltam Ekgn,ultrahangon,azt mondjak minden ok.Szerinzetek pitvarfibbrillacio nem lehet? Azt kimutatna az ultrahang es EKG? Néha szokott lenni egy két extram...az mpstol lehet?egijedtem h komolyabb bajom is lehet;( igaz pánikolni is sokat panikolok:( Lecci írjatok.

2165. andi2165
2013. jún. 15. 08:18
Sziasztok,nekem is vannak gondjaim a szívemmel,sok éve gyakran vannak ritmuszavaraim,de egy hete minden nap és egész nap,2x voltam a sürgősségin,egyszer a mentő vitt be,miután az ügyeletes orvos kihívta,mind a 2 alkalommal hazaengedtek,azzal,hogy ezzel együtt kell élni.Felkerestem egy magánklinikát ,ahol egy nagyon kedves orvos,aki a ritmuszavarokra van szakosodva,elmondta,hogy tulajdonképpen plussz beütéseim vannak,mikor ott voltam,az EKG,akkor is és a kórházban is kimutatta,de egébként más jellegű ritmuszavaraim is szoktak lenni,de azt most nem látták,főleg,hogy kb 10 mp-ig volt rajtam az EKG gép.Eddig bisoblockot szedtem reggel 5mg-ot,most a sürgősségin megemelték napi 2-re,majd,mivel nem használt a magánrendelésen írtak fel betalock 100mg-os tablettát.2 hétig kell szednem és,ha nem használ akkor ablációt lehet csinálni,ezt mondta az orvos.Most lenne pár kérdésem hozzátok.Volt-e már valakinek ilyen műtéte?Mit érzett közben,mennyi ideig tart,volt-e szövödménye?Jobb-e azóta az állapota?És mennyit illik adni a dokinak a műtét után?Ja és szerintetek kell-e a gyógyszernek hatóidő,mert 3 napja szedem,de nem használ?Válaszotokat előre köszönöm.
2164. sylvia31 (válaszként erre: 2162. - Lara117)
2013. jún. 13. 13:32
én Concort 5mg-nak felét 2.5mg-ot szedek 13éve és így vettem mellé a Caronax-ot nekem nem vitte lentebb mint amennyire a Concor eddig levitte általában..Inkább azt mondanám beállítja a vérnyomást a normális értékre de szerintem ha egy picit alacsony az még mindig a kisebbik baj..
2163. Szasza1978 (válaszként erre: 2105. - Dbf4d1e2a5)
2013. jún. 13. 13:29

Sziasztok!

z.ági81-ről tudtok valami infót, úgy látom már kilépett a fórumról is?!


Ildikó, hogy vagy? Többiek? (itt a nyár! :D )

2162. lara117 (válaszként erre: 2160. - Sylvia31)
2013. jún. 13. 13:23
Rendben köszi.Csak ugye írja,hogy leviheti a vérnyommást ezért majd mérem ,milyen hatással lesz rám.szia.
2161. f7238c74ca (válaszként erre: 2158. - Dorka12345)
2013. jún. 13. 12:24

Én sajnálom nagyon!

Kitartás neked vagy nektek.

:(

2160. sylvia31 (válaszként erre: 2159. - Lara117)
2013. jún. 13. 09:38

Szia!


Megmondom őszintén egyik napról a másikra elkzdtem szedni anyi hogy étkezés előtt kell bevenni a jobb felszívódás érdekében de hogy az reggel-délben-vagy este mindegy!Azóta is(3hete már)maradtam a napi egynél nekem ennyi is elég 52kiló vagyok meg elég érzékeny szervezetű én nem emeltem tovább!Azt tervezem még jövő héten el is megyek és veszek mellé Neuranaxot is mivel a szívproblémám sajnos egyre nagyobb valószínűséggel idegi eredetű:-( Erről többet olvashatsz ha beírod a keresőbe(feltéve ha érint)hogy szívneurózis..

Ha tudok még segíteni nyugodtan írj!


Ja,u.i.:A kapszulát egészben vettem be nem bontottam ki!

2159. lara117 (válaszként erre: 2157. - Sylvia31)
2013. jún. 13. 09:28

Szia!

A gyógygombákat fokozatossan kezdted el szedni mert nekem azt mondták késhegynyit kell egy hétig utána fokozatossan növelni.3x1 et szedsz vagy napi 1-et?

köszi.

2013. jún. 8. 23:15

Sziasztok!


Nagymamám testvérét 20 éve műtöttek a szivevel(63 eves volt) Mai napig nem volt semmi problémája.... De most csütörtökön rosszul lett (fulladt ) ezért kórházba mentek..Az orvosok közöltek vele,műteni kell különben nem bírja a szíve...Amerikában él....ha mütik akkor is kicsi az esély,hogy túléli....úgy döntött nem vállalja a műtétet:((( Ma beszéltünk vele telefonon,otthon van a lakásában ,vele egy nővér,es varjak h meghaljon:(((((((( telefonon pár szót tudott mondani,mert nagyon kifaradt..Borzasztó volt,ahogy búcsúzott...;((((csak szerettem volna kiírni magamból,es szörnyű.hogy valakinek így kell meghalni,,,,,tudja hogy megfog halni,legalább altatnàk el.....Vigyázzon mindenki a szívére,az a motorunk!!!!

2157. sylvia31
2013. jún. 8. 16:30
Na sziasztok megjöttem túl vagyok rajta!!!A műtétet sokkal jobban viseltem mint amennyire féltem tőle egy óra hosszás mélyaltatásom volt és képzeljétek nem volt elviselhetetlen kiugró 160as pulzusom mint a 7évvel ezelőttinél!!Annyi volt összesen hogy 95-100körül ment a pulzusom egésznap a műtét napján de amikor már elkezdhettem iszogatni és végre kezdett az altató ürülni a pulzusom is ment szépen lefelé szerintem bár már este nem mértük 80-90körül lehetett.Az altatós doktornő egyébként azt mondta hogy ha 110fölé menne a pulzus csak akkor vegyek be concort(erre nem volt végül szükség)amit 10mg-ig emelhetek ahogy érzem szükségét.Én egyébként egy felet(2.5mg-ot)szedek általában most megemeltem egy egészre(5mg)de vissza fogom vinni pár nap múlva a szokásosra..Annyit még megemlítenék hogy az extrázások viszont ezerrel megvoltak végig az őrzőben amíg monitorizáltak és tudjátok mi az érdekes???SENKI NEM FOGLALKOZOTT VELE!!Mindig közölték hogy minden oké pihenjek..ennyi!!Úgyhogy valószínűleg ez nálam így marad az hogy a műtéttel járó stressz csinálta és idegalapon van szinte 100% ha felépültem újra jógázni-úszni-kocogni fogok valamint szedem a Varga gombágból a szívre való CARONAX-ot és az idegrendszerre való Neuranax-ot szerintem nagyon jók!!Köszönöm azoknak akik drukkoltak nekem vagy gondoltak rám:-)!
2013. jún. 5. 22:26

Esetleg érdemes megkeresni a cikket író doktornőt...Pszihoszomatikus belgyógyász!

A legjobb párosítás nekünk....:( Tudja mi a"helyzet"

Valószínűleg nem gyógyszerpárti,és más módszerekkel gyógyít.Nekem a következő lépés az lett volna hogy időpontot kérek Hozzá,de hála istennek helyre jöttem előtte.

2155. sylvia31 (válaszként erre: 2154. - Fa6fa96681)
2013. jún. 5. 12:15
Nagyon köszönöm cikket!!Nekem 1000% hogy ez a bajom!!Csak ahogy a cikkben írják ettől még nem vagyok jól és ezzel úgy látom együtt is kell élnem..Holnap reggel műtét Lányok-Fiúk nagyon félek az altatástól ja igen!Megkérdeztem a belgyógyász doktornőt hogy miért teker a szívem minden altatás után ezerrel ami nem kis halálfélelmet kelt bennem nos tudjatok róla akit érint hogy azért mert egy baromi erős morfium származékot adagolnak a mélyaltatás során folyamatosan ez ugye fájdalomcsökkentés céljából no és ez a szer vmi F..betűs már nem emlékszem a nevére szóval nagyon alacsony tartományban tartja a szívritmust végig a műtét alatt és amikor hoznak kifele az altatásból és kezdik visszavenni a dózist a nem tökéletes szív-mint jelen estben az enyém így reagál hogy átugrika szívfrekvencia és őrült módon ver míg az altató ki nem ürül a szervezetből..Hááát mit mondjak ettől még nem érzem magam jobban bárcsak túl lennék már rajta...
2013. jún. 4. 23:40

[link]


Itt a lényeg,eloszlat sok kételyt:) Vagy legalábbis reményt ad hogy nem halunk bele....

2153. Léni50 (válaszként erre: 2151. - NataliaWeiss)
2013. jún. 4. 00:02

Kedves Nati!

Sajnálom, hogy nehéz időszakot élsz meg, bizonyára a szíved is ezt érzi. Nem véletlen a "szívére vesz" szólásunk, az olyan érzékeny lelkű emberek, mint amilyen te is vagy (az írásaidból ez kiderül), sokszor fizikai tünetekkel reagálnak a hullámvölgyekre. Az jó, hogy nincs ritmuszavarod, és az is jó, hogy optimista vagy, és tudod, hogy jobb napok jönnek!

Addig is estefelé kortyolgass el egy-egy csésze komlóteát, nyugtató hatása van.

És jön a jó idő, a napsütés... jóra fordulnak a dolgok, kitartás!

2152. lavanda
2013. jún. 3. 09:01

Jaj,Nati, ne csináld, ne legyél rosszul!

Tudod, Te vagy nekem az, aki folyton lelket önt

belém, ha panaszkodom.

Remélem, mihamarabb jól leszel, ha nem, egy doki

azért lásson!

A múlt héten én is ébredtem rettenetes pulzusra, nekem sem volt ritmuszavar, csak elég gyorsan vágtázott, de én sem mertem megmérni.

2013. jún. 1. 21:29

Szép Estét, Lánykák, Fiúkák!:)

Mindenkinek ritmusos perceket, jobbulást, kellemes estét kívánok. Régen írtam, de folyamatosan olvaslak titeket.Látom van sok "új" is a fórumon. Annak örülök, hogy itt vannak, de annak nem amiért.Bár ne ilyen témában kellene ide írogatnunk:( De egyszer minden jó lesz, úgy hiszem....

Hogy vagytok eme borzalmas időjárási viszonyok közepette? Én szörnyen. Tegnap éjszaka majdnem a kardiológián kötöttem ki ennyi idő után. Nem volt ritmuszavar érdekes, viszont ezerrel ment a szívem, kábé 120-as pulzus és valószínű magas vérnyomás (mérni nem mertem, mert akkor duplázódott volna minden a pániktól) nem is tudtam aludni, aztán dupla adag szívgyógyszer + kettő Frontin KÁÓ kiütéssel nyert. Reggel úgy ébredtem, mint egy mosott szar és délig kóma voltam. Egyszerűen nem tudom mi volt ez a gyorsaság éjszaka, pedig nem iszom kávét, kólát sem és lefekvés előtt bevettem a gyógyszeremet is, amit aztán folyamatosan emeltem hajnali 2-ig, mire bekövetkezett a Káó és eldöltem a fáradtságtól mint egy darab fa. A hanyadt fekvéskor kábé 1-2 percig tartó őrült ritmuszavarról nem is beszélek, mert az rendszeres, már nem foglalkozom vele, biztos nem szereti a szívem a vízszíntben maradást.

Na de ti hogy vagytok? Valaki valami jót mondjon. Én lassan egy hónapja már, hogy szerencsétlenségből szerencsétlenségbe kerülök, minden összejön aminek nem kéne. Szerintem ez nem tetszik a ketyegőnek.Ugye jönnek a jobb napok hamarosan?? Valaki találkozott már velük útközben? Ha igen küldjétek felém is őket:))

Pusszantok mindenkit:)

2150. marika10
2013. máj. 31. 09:30

Sziasztok!

Most jövök a kórházból,sajnos nem tudnak továbbra sem ablációt csinálni nekem,mert több helyről indul ki ritmuszavar,de egyik sem veszélyes.Most egy olyan vizsgálatom volt,hogy 2 db katéteren keresztül kb.40 percig stimulálták a szívem,mindenféle ritmuszavart kiváltottak,hogy meddíg megy el,lesz-e belőle életveszélyes ritmuszavar.Ezeket vénásan adott gyógyszerekkel is próbálták előidézni.Nem sikerült "hálistennek".

Ígyhát maradnak az extrák,meg a ritmuszavarok,mostmár csak nekem kell elfogadnom,hogy együtt kell élni velük.A vizsgálatról annyit,hogy kibírható,és aki fél az ablációtol,katéterezéstől annak azt tudom mondani,hogy én is nagyon féltem,nem egy jó érzéssel fekszik oda az ember,hogy majd a szívét piszkálgatják,de meghalni nem lehet közben,mert egyrészt nagyon rutinos csapat veszi körül az embert,másrészt pedig csak egy picit jelzel,vagy egyet köhintesz már azon is segítenek.A fájdalom minimális.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook