Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2509. Radrul
2023. ápr. 26. 19:01

Sziasztok! Nekem nemsokára lesz ablációm. Kérdésem, mennyire nyugtatóznak be? :D Én nagyon mocorogós vagyok, ideges típus vagy gondolom emiatt is van ritmus zavarom. Fogorvosnál is kínlódás végigvárnom a tömést, pánik roham is jön rám.

Gondolom kussba kell maradni és mozdulatlanul feküdni...

Ja, és lesz katéter közben bevezetve a vizelet miatt?

2022. nov. 9. 16:04

Sziasztok ujra. Nemregen ertem haza, orszagos kardiologiai intezetben átvettem a ttekg keszuleket, kicsit bonyolult még nezek rola videot meg olvasgatom, ket honapra kaptam..


Viszont a doktorno is mondta mert beszelgettunk, rengeteg uj beteg van akiknek covid ota vannak tünetei,ritmus zavar vernyomas.


Kint a folyoson amig varakoztam beszelgettem egy hölggyel, hogy neki mi a baja stb, es elmeselte hogy o is akkor volt kovidos amikor a delta ment( enis azt kaptam el a legrosszabbat) neki volt 2 oltasa is! De ennek ellenere nagyon sulyos lefolyasu volt, 40 nap kóma, tudeje 5% a mukodott ja es a szivre vonatkozoan minden ami lehetseges. O ebbol akkor nem erzekelt semmit mert lelegezteton volt de ritmus zavara nagyon sulyos.


Csinaltak neki Katetert, ketto kiütést, gyogyszer.. Es azota jar kontrolla, azt mondta talan most tudja elhagyni a gyogyszert. Magas vernyomasa is lett. Viszont ő egy testesebb holgy volt, nem tisztem tippelni hány kg, ezt csak azert irom, mert anno is mindig mondták hogy a covid elhizott emberekre mindig is veszelyesebb volt..


Kegyetlen ezt tudni.. Szoval igenis van ilyen hogy covid utani szovodmeny sajnos, sressz stb nem okoz ilyen durva dolgokat!!!

2507. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2506. - Liliom10)
2022. nov. 7. 13:13
Ja igen latom
2506. liliom10 (válaszként erre: 2505. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 7. 13:13
Kattints rá a piros sorra !(Amit kimásoltam.) Ott mindent leírnak róla.
2505. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2504. - Liliom10)
2022. nov. 7. 13:12
Mi az a brintellix?
2504. liliom10 (válaszként erre: 2501. - Matyi1984)
2022. nov. 7. 13:08

A pszichiáter akar Brintellixet szedetni Veled ? Depressziós vagy ? Azért ezt olvasd el !

[link]

A Frontin se altató, hanem depresszió elleni szer. Amikor nagyon ki voltam borulva, a 0.25 mg-osból felet vettem be éjszakára pár alkalommal.

Menj el kardiológushoz !!!

"mintha egyet nem ütne,de utána nagyot." Ezt extrasistolénak hívják, erről is olvasgass, és beszélj a kardiológussal erről is, meg az " összevissza szívverésedről" is !

2022. nov. 7. 13:02
En mar honapok ota szarul alszom siman lehet kimerültseg is de azert mas is van a hatterben szerintem
2502. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2501. - Matyi1984)
2022. nov. 7. 13:01

Szia enis uj vagyok es sajnos latom hogy régi emberek akik evekkel ezelott irtak sajnos mar regota nem irtak a forumra, hátha valaki vissza jön..

En holnap megyek kardiologiara ujra, mert multhet hetfon volt egy ilyen nagyobb rohamnak nevezhető valamim. Ritmus zavar, elotte soha, ugy ertem ilyen nem, pulzus 160, engem is bevittek, szokasos dolgok ekg, labor ezek jok, sürgősségin mondták is hogy mast nem tudnak csinalni. En viszont azert egészségesen éltem kb egész eletemben igaz nem nagyon sportolok sajnos, es nem vagyok vegan vagy ilyesmi bar most megint glutenmentesen is eszek illetve kizartam a tejet 10eve mert laktoz erzekeny vagyok, probalok az evessel is segíteni, de nem cigizek, nem iszom, nem kávézok, elotte is csak ilyen 3 az egyben mostmar azt sem! Nekem majd adnak ilyen wiwe keszuleket,mert az tobb hetre nalad lehet. Hat nem tudom, mar Nyar ota erezgetem hogy valami van, es ez nem extra, az tudom milyen mert az kb 20 eve is volt, ez mas rendes rirmuszavar. Csak jo lenne tudni melyik tobb féle van... Azert félek nem szeretnék semmilyen katetert stb. Remelem ha barmi is van nem komoly es gyogyszerrel kezelhető mert azota kb alig megyek ki az utcara, amugy is szorongtam elotte is, ez felerositette... Egyebkent ezt a psvt ritmus zavart mondjak hogy az lehet elotte soha nem hallottam rola. Illetve nalam a covid ota van ez, tavaly voltam eleg sulyos beteg, azota is szar alvas, fejfajas szedules, szív dolgok...neked mit allapitottak meg?

2501. Matyi1984
2022. nov. 7. 12:51
Üdv.Új vagyok az oldalon.Elmondanám a történetem.2 éve decemberben eldöntöttem,hogy leteszem a cigit és az alkoholt is.24 éve cigiztem és a sört sem vetettem meg.2-3 napig nem volt nagyobb baj,csak napról napra rosszabbul aludtam.A 4edik napon már aludni sem tudtam semmit,ami 3 napig fent állt.Úgy éreztem magam,mint a mosott szar.Első munkanapomon 4 nap alvás nélkül természetesen haza kellett jönnöm,mert nagyon rossz volt nyilván.Hazafele háziorvossal irattattam fel altatót és frontint.Mivel a körzeti orvost jól ismerem,az adagolásban is segített.0,5mg frontin 4 szem,meg egy 15 mg altató 2 órára kiütött és újra megébredtem.Aztán újra telefon újra ez az adag és azzal végre tudtam 10 órát aludni.Aztán felkerestem egy pszichiátert,akivel elkeztük a gyógyszeres kezelést,ami másfél évre megoldotta a problémát.Teszem hozzá,volt egy fasza pánikrohamom is.Aztán idén nyáron egyszercsak nagyon szarul lettem,össze vissza vert a szivem,bumm kórház ekg,látták,hogy bsj van,de aztán ahogy a pánikroham eltünt,rendeződni látszott a mellédobbanás is aznapra.Másnap újra jött és sajnos azóta is minden nap random érzem,életszituációtól független este alvásnál,napközben,bármely napszakban.Ez mostanra kb azt jelenti,hogy 3 percenként tuti van egy ilyen plussz ütés,vagy mintha eggyet nem ütne,de utána nagyot.Most a dokim brintelixet akar velem szedetni,amivel azt mondta tünetmentes leszek a kúra végére és vissza se fog jönni.Jelzem 2 hónapja semmiféle gyógyszert nem szedek az alvásom is helyre állt,munkahelyet is válltottam,mert nagyon stresszes volt.Szóval tanácsokat várnék,mert úgy olvastam,hogy itt elég sokan vagytok ilyen helyzetben.Természetesen,ahogy elkezdem szedni a gyógyszert,írok majd tapasztalatot.Köszi,ha építő jelleggel írtok.Pacsi
2500. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2499. - Liliom10)
2022. nov. 5. 18:59
Igen tudom csak az a durva hogy a panangin elvileg nem tipikus szivgyogyszer ugy ertem recept Nelkul kaphato....
2499. liliom10 (válaszként erre: 2498. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 5. 17:13
Magadtól ne szedj szívgyógyszereket ! Beszéld meg a kardiológussal !
2022. nov. 4. 21:06
Még wgy dolgot megemlitenek, elfelejtettem, par honapja amikoe hasonlóan éreztem ritmus zavart de nem ennyire durván akkor épp szedtem a panangint aztan abba hagytam es most szinten magamtól kezdtem el szedni egy kaliumos készítményt, 300 mg ( 2db reggel este) kicsit furcsának találom azota abba hagytam, ugyeleten is mondták hogy miert szedem? De a labor nem mutatta ki hogy tobb lenne a kalium szintem.. Viszont valaki mondta hogy ez a szedj magnezium stb, állandoan, lehet ez sem jo mindenkinek, nem?
2497. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2496. - Liliom10)
2022. nov. 4. 17:40
Igen köszönöm, megyek is jovoheten kardiologiara
2496. liliom10 (válaszként erre: 2495. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 4. 17:17
2495. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2491. - Liliom10)
2022. nov. 4. 16:49
Bocsi csak még kissé szokatlan itt nekem az iras, sok sok eve nem használtam, hu eleg sok mindent irnak rola, igazabol itt is olvastam rengeteg embernek volt ilyen, csak ok mar evek ota nem leptek be sajnos.. Van akinek csak kateter segitett. Ez is egyfajta ritmuszavar... Post covid ambulancian nem hiszem hogy barmit is tudnak tenni... Foleg hogy mar egy eve volt nekem!!! De az biztos hogy az utobbi honapokban eleg stresszes voltam illetve a honapok otai kialvatlansag is kozrejatszhatott. Pajzsmirigyre megyek még vervetelre.
2022. nov. 4. 16:42
Eleg hosszu neve van ez a roviditese
2493. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2492. - Liliom10)
2022. nov. 4. 16:42
Psvt elirtam bocsi
2492. liliom10 (válaszként erre: 2490. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 4. 16:31
Akkor pvst ? Vagy psvt ?
2491. liliom10 (válaszként erre: 2489. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 4. 16:30

A covid után is lehetnek " post covid " tünetek. Olvass róla ! Ha addig nem volt ilyen szapora pulzusod, akkor valószínű, a covid betegségen átesésed okozza. Én elmennék egy "post covid ambulanciára" a helyedben !

Mi ez a psvt ?

2490. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2487. - Liliom10)
2022. nov. 4. 15:53
Ahogy irtam ez nem extra volt hanem ez a pvst féle ritmus zavar legalabbis erre tippelnek
2489. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 2487. - Liliom10)
2022. nov. 4. 15:52
Szia nem kaptam semmilyen oltast, nem akartam, viszont covidos voltam tavaly de az az igazi, nagyon sulyos, ket het laz stb utani honapokig nem voltam jol, igazabol azota.. Fejfajas allandoan, iszonyatos alvas zavar, extraim eddig is voltak, regen, de az sok sok evre abbamaradt, illetve ez a psvt akarmi nekem teljesen uj, sosem hallottam róla elotte. A pulzusom amugy meg jo, de ez a kiugras iszonyatos volt... Kedden megyek orvoshoz, nem 24 orasat kapok hanem ilyen tobb hetre elvihetot..
2488. liliom10 (válaszként erre: 2486. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 4. 14:38

Holter EKG

[link]

2487. liliom10 (válaszként erre: 2486. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 4. 14:36

Olvass utána, ha kaptál covid elleni vakciná(ka)t, hátha annak a mellékhatása a nagyon magas pulzusszám.

Pár éve a férjemnek lett szívritmuszavara. Kapott rá Ritmonorm-ot, az jól bevált neki. Addig neki is voltak extrasystoléi.

2022. nov. 4. 14:03
Sziasztok van esetleg valaki itt? Nekem alapvetoen egész életemben extraim voltak, hol jobb hol rosszabb de 20 x even at soha nem talaltak semmit, hétfő viszont 160 as pulzus mento vitt el soha nem volt még ilyenem. állítolag ez a psvt lehet. Csak nehéz kideriteni. Mitől lehet ez? Az utobbi idoben nagyon streszes voltam illetve nagyon rosszul alszok.. De ilyen soha nem volt. Orvos telefonban azt mondta lehet szuletesi rendellenesség is.. 39 evig nem jon elo?? Azert jo lenne tudni melyik fajta ritmus zavar volt ez sajnos pont nem tudtak elkapni, de kapok majd egy hazahozhato műszert. Nagyon felelmetes, el sem tudom képzelni hogy megint ateljem.. Olyan is van akinek soha nem jott elő?
2021. aug. 2. 14:10

Sziasztok!


Remelem meg van valaki ezen a forumon es esetleg tud segiteni/tanaccsal ellatni. :)

25 eves noi “beteg” vagyok, aprilisban vegeztek rajtam lassu palya ablaciot a varosmajori klinikan, ahol avnrt-t igazoltak (remelem nem kevertem ossze a betuket :D).

Par eve jartam kardiologiara extra szisztolek miatt, de nem igazan jutottam Abol Bbe, mondvan stressz okozza, inkabb psziches eredetu lehet a dolog.

2021 tel vegen kezdodtek mas jellegu panaszaim. Ugy velem - bar ez csak az en gondolatom - hogy poszt-covid tunetkent jott elo, igaz nem voltam igazolt covid beteg. Hirtelen, barmilyen kivalto ok nelkul a pulzusom felszokott, az amugy atlagosan 60 bmprol 140re. Rettenetes erzes volt. Szerencsere csak par percig tartott, megsem tudtam hova tenni.

Ez megismetlodott kb. 4x, ugyhogy felkerestem egy erre specializalodott szakembert, aki kiirt ablaciora es aprilisban vegre is hajtotta.

Itt jon a tortenet lenyege: hetvegen, szombati napon, seta kozben ujra elojott ez az epizod, de most nem par percig tartott, hanem tobb, mint fel oran at. A pulzusom 160ig szokott fel, nehezen vettem a levegot, bevitt a mento a surgossegire.

Nem talaltak semmi elvaltozast (ekg/labor), kaptam egy fronint.


A kerdesem az lenne, mivel ez egy viszonylag nagy sikerrel megoldhato ritmuszavar, illetve szerintem az orszag/Europa legjobb szakembere hajtotta vegre… kijott e masnak is ujra? Kiujulhatott-e? Raadasul ilyen rovid idon belul? Esetleg okozhatja-e oltas? (Az elso oltast az ablacio utan 3 nappal kaptam, de a professzor jova hagyta). Stressz felviheti e ennyire a pulzust? (A surgossegin azt mondtak, lehetseges, az okozta, de mivel pontosan olyan epizod volt, mint regen, elbizonytalanodtam).

Okozhatja-e etel? Meg erre tudok gondolni, elotte mekiztem ami hat tudjuk, nem a legjobb szenhidrat forras…

Elore is koszonom!

2021. márc. 13. 12:44
Sziasztok .Nekem psvt és Extrasystoleim vannak .5eve volt 188 a pulzusom ,azóta semmi ,de a múlt héten hirtelen hajszaritas közben rosszul lettem ,olyan volt mintha egyhelyben vert volna a szívem,és nagyon gyors volt . Felment a pulzusom és a vérnyomásom is .Semmit nem szedek .Ez is psvt lehetett?
2483. oppso (válaszként erre: 2481. - Kirukiru)
2020. júl. 24. 01:36

Igazad van szerintem, a káliumhiány is okozhat szívritmuszavart. A magnézium is kulcsfontosságú lehet a dologban.


Az orvosok egy csomó mindent nem mondanak el, inkább megműtenek, mint egyszerű megoldásokat javasoljanak.


Néhány kapcsolódó kulcsszó:

- Linus Pauling

- C vitamin

- lizin (ez egy aminosav)


Természetes, hogy az elektrolit-egyensúlynak meg kell lennie egy emberi szervezetben ... és természetesen a szükséges egyéb anyagoknak. (vitaminok stb.) Ha ez nincs meg, (hosszútávon) olyan hiánytünetek keletkez(het)nek, amelyeket az egészségügy betegségként fog kezelni. Gyógyítani pedig úgy "gyógyítják" a dolgot, hogy lehetőleg soha ne gyógyulj meg.

2020. márc. 5. 22:35
Kettő oldali szív infarktusom volt. négyszer katétereztek.Öt darab szten van az ereimben
2481. kirukiru
2019. dec. 28. 17:03

Sok emberrel konzultáltam az elmúlt kb másfél évben. Az ország kb. 2/3-t érintve. Szinte minden ember hordoz már valamilyen "krónikus" terhet! Ezeket ide oda leírogattam. Segítő szándékkal. Ennek ellenére mentek el "mellőlem", ennek okát is leírtam többször. Egyik barátom kórházi dolgozó révén, akár soron kívül is rákerül, gyakran katéterezték. Egyszer hosszabb időt töltöttem vele együtt, akkor beszéltem neki a Káliumról. Nem akar gyógyszert meg kiegészítőket már többet! Hát kiegyeztünk a magas káliumtartalmú kajákban. Utána is nézett. Kb 2 hónap múlva jelezte, elég jól bírja, valami lesz!

1-2 hét után mindig fulladni kezdett és szorított a mellkasa...Aztán ekkor megint "befeküdt" néhány napra. Ennek sosincs vége,(?) a kiváltó ok nem fog megszünni! "Dr H.I." nyomán: A lerakódás az erekben az LDL koleszterin felhalmozódás miatt van.

Az epe nem használja el. (Ebből lesz az epesav, a zsírok emésztéséhez!) Ezt az agyalapi mirigy szabályozza. (ezen kívül még sok mindent, ő az endokrin rendszer karmestere. Ha nincs elég rendelkezésre álló kálium, akkor sokféle hormonális szabályozás leáll időszakosan, vagy hosszabb időre. A vérszérumban lévő káliumérték itt nem hiteles, hiszen akár 140-s pulzus, vagy sztrók szerű állapotok, -még mindig jó az érték!!!

Mielőtt, megalapozatlan beavatkozásnak veti magát valaki alá, előtte érdemes elgondolkozni, a Kálium rendbe lehet-e nála?

Ehhez, nem biztos, hogy a vérképet kell bambulni, az jó lesz, ha abban sem jó, akkor már katasztrófa állapot van!!!

Kávé,kóla, energiaital, sör...stb, napi több liter kelletlen folyadékbevitel, leadással! Vizelet, izzadás...stb ez viszi hatványozottan!!!

Bevitel: 1800mg-3-4e mg-ig. Táplálékok Káliumtartalma táblázat! Ezeket napi szinten be kell tartani!

Szerencsére elég sokan rájöttek már, elég jól terjed a neten is. "Ha egyszer a tagadás lábát megveti, világodat megfogja dönteni"- ismerős?

2480. kirukiru (válaszként erre: 2477. - Lacuslacus)
2019. dec. 28. 14:20
De nagyon sok mindenkinek van. Most éppen "rá éregetnek" az emberek. A gyógyerügynökök mindjárt ide is utánam jönnek. A családban édesanyámnak voltak ritmuszavarai. "Kiütötték" a szívét, kb egy hét múlva üjra elszaladt, de még magasabbra. Meg a akarták katérezni, no ekkor közbeléptem. ( az egyik ismerősöm anyukája előtte így ment el, nemsokkal! Nálam Kálium az "Isten". Utánanéztem a kedvenc tanulmányomban, Azonnal a szemem láttára kellett bevennie 2-3 nap múlva visszaállt 72-re. Hazavittem. Ennyi dióhéjban. Voltak sztrókjaim, egymás utánban, közben nekem is gyakran 120-130 körül volt a pulzusom, ez mind egy dolog miatt, amit említettem! De a vérvétel eredménye mindig jó volt!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook