Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Műanyag ablakomon vizesedik alulról.Mit lehet tenni a párásodása ellen? fórum

Műanyag ablakomon vizesedik alulról.Mit lehet tenni a párásodása ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. febr. 15. 14:32

Nekünk fa keretes az ablakunk. Régi,40 éves. A szélső ablak párásodik akkor is ha ki van kapcsolva a fűtés.Jelenleg esős,párás idő van kinn. Kb. 6 fok. Most tettem rá a zoknikat száradni. Bepárásodott az ablak alja,mert olyan rossz a szigetelés,hogy jön be a hideg. Pedig raktam oda "hideg fogó" szivacsot. A szobánk fala penészes. Lehet,hogy azért?


Köszi a választ előre is.

2015. jan. 6. 22:02
Be kell az ablakkeretekbe épitterni páaérzékelős szellőztetőt..nem vészes az ára és nekünk azòta nem penèszes a fal amiòta van. A.r..o nekünk 100 nm hàz és 5 db kellett
29. Rékanya (válaszként erre: 28. - D345cbf72a)
2010. jan. 9. 12:57

Szia!

Micsodát???Az ablakot?

Mi vettünk penészölő sprayt és el is tűnt.Mindennap szellőztetek félórát amíg kint vagyunk a picivel.

Automata szellőző nekünk is van de csak a konyhában,ott nem is penészedünk.Nálunk a ház "kiugró" hideg sarkai penészesek.De a spray eltűntette és nincs is bent büdös.

2010. jan. 9. 07:35
Ha borotvahabbal mosod le, nehezebben fog párásodni. Ezt a Zone Club csatornán láttam egy takarítós műsorban, tehát nem hülyeség...
27. globus (válaszként erre: 26. - Szazala)
2009. dec. 20. 18:04
Az új ablakok óta van nálunk is probléma, pedig gyárilag van rajta automata szellőzőrés. Akkor azt mondták, hogy ez magától kiengedi a párát, amikor kell. Ilyenkor, mínusz 15 fokban nem valami szívderítő kitárni az ablakokat, hiszen a virágokat is hurcolni kell a hideg elől.
26. szazala (válaszként erre: 25. - Rékanya)
2009. dec. 20. 17:59
Egyetértek Veled!Mi is családi házban élünk,ablak van mindenhol,de azóta penészesedtünk,mióta szigeteltünk,és nyílászárókat cseréltünk.Szellőztethettem én gyakran,nem segített!
25. Rékanya (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2009. dec. 12. 16:22

Szia!

Nem tudom itt vagy-e még.

Ez igenis civ.gond mert amióta szigeteltettük a házat csak azóta penészedünk.Ez vert falú ház aminek mások a "működési" elvei mint a többinek.És ez sajnos így van,szakember mondta:(

Én ha egész nap szellőztetnék akkor is penészednénk:(

24. MelisUK (válaszként erre: 13. - Rékanya)
2009. nov. 25. 10:40

Nem civilizációs gond, az penészesedik, aki nem szellőztet eleget, ennyi. Fürdés után nagy a pára, szellőztetni kell, a fürdőben levő páraelszívó sz.rt se ér, szellőztetni kell. Főzéskor használni kell a páraelszívót, de az nem minden, zárd be a konyha ajtaját és az ablakot is nyisd meg. Ha jó idő van kint, akkor nyisd ki teljesen az egész főzés ideje alatt, ha nincs, akkor csak résnyire, majd a főzés végeztével nyisd ki teljesen és a konyha ajtó maradjon zárva, vagy csinálj kereszt szellőztetést.

Ja, és 5 perc az nem szellőztetés. :D

Ha alacsony a belmagasság, akkor sokkal többször kell szellőztetni. Én ilyen tipikus belvárosi lakásban élek, ahol a mennyezet nagyon magasan van, nekem csak nagyon ritkán lesz az ablak alja kicsit nedves, akkor is csak akkor, ha a háló ajtaját magunkra zárjuk éjszakára. Ha nyitva marad, akkor semmi gond. Jó nagy a lakás, a belmagasság is magas, 20 foknál sosincs melegebb és csak ketten lakunk benne. Ha kisebb lenne, alacsonyabb belmagassággal és vagy négyen laknánk, akkor nekünk is gyakrabban kéne szellőztetni. Emlékszem, anyum is minden reggel fél óráig szellőztetett, főzéskor a konyha ajtót mindig zárva tartotta, az ablakot meg nyitva. Este a fürdés után újra szellőztetett, mosás után is, soha nem párás az ablakuk, soka egy gramm penész nincs sehol, pedig totálisan leszigetelt lakásban élnek.

23. MelisUK (válaszként erre: 11. - Marcsix)
2009. nov. 25. 10:32

Miért nem veszel ilyen álló teregetőt, azt oda tudod tenni a radiátor mellé és akkor gyorsan megszáradnak a ruhák.

Amúgy ha ilyen párás nálatok a levegő, akkor tuti a mosógépetek is penészes, mosd át fehérítővel magas hőfokon, na meg persze minden mosás után hagyd nyitva az ajtaját. Legtöbbször ez okozza a ruhák dohos szagát.

22. marcsix (válaszként erre: 21. - Boszics)
2009. nov. 24. 09:42
jelentem: igen :))
21. Boszics (válaszként erre: 20. - Marcsix)
2009. nov. 23. 14:14

:D Marcsix, ez tényleg így van, ahogy a reklámban mutatják.

Neked is bevált akkor ezek szerint?

20. marcsix (válaszként erre: 19. - Boszics)
2009. nov. 23. 13:54
na erről beszélek én is :D elfordulsz, visszanézel és nincs már sehol a penész
2009. nov. 23. 12:53
A penész ellen nekünk a tv-ben reklámozott Szavo segített, minden penész eltűnt a falakról, tényleg megéri.
18. bebe82 (válaszként erre: 14. - 2325947e75)
2009. nov. 23. 11:48

Elküldenéd nekem is?

Köszi :)

2009. nov. 23. 11:45
Sziasztok, nálunk fa ablakok vannak, de tényleg csak a szellőztetéssel lehet megoldani a páramentességet. Viszont a fűtésünk most ablak alatti radiátorokkal történik és nem párás az ablak. Végre nincs víz, nincs párás ablak. :-)Sokat számít az is, hogy mennyire egyenletesen tud eloszlani a meleg levegő.
16. Rékanya (válaszként erre: 14. - 2325947e75)
2009. nov. 23. 11:43
megy a privi.
15. xti_ (válaszként erre: 13. - Rékanya)
2009. nov. 23. 11:40

képzelheted, mi lehet ott, ahol még szellőztetni se lehet.

igen, a túl jól záró ablakok és a sok szigetelés is gond. a meleg így is, úgy is utat talál magának és kimegy (na jó, nem annyi) a pára viszont nem tud.

2009. nov. 23. 11:40
Rekanya, Tudom ez nem a reklam helye, de le tudnal irni melyik az a paramentesito hogy rakereshessek a neten? Koszi elore is, Adri
13. Rékanya (válaszként erre: 12. - Xti_)
2009. nov. 23. 11:18

Mi kertes házban lakunk van minden oldalon ablak és mégis penészedünk.Szellőztetek is párátlanítónk is van és mégis.

Ez sztem civilizációs gond.Lezárjuk amit csak lehet.Régen nem volt se aljzat szigetelés se műanyag ablak=se penész:)

12. xti_ (válaszként erre: 11. - Marcsix)
2009. nov. 23. 11:15
nagyon rossz lehet. az a tanulság, hogy nem szabad olyan lakást venni, ahol egy oldalon van az összes ablak, és nem átszellőztethető. de rajtatok sajnos ez nem segít :(
2009. nov. 23. 11:10
mi is vettünk a tv-ben reklámozott elfordulok visszanézek nincs ott fujókásat, és szó szerint ugy volt, ahogy a tv-ben! Ez a penészre évrényes. Amugy folyik mindenhonnan a víz bármerre is nézek, és minden ablak egy oldalon van. Van páramentesítőnk, elvileg 2-3 hóig jó lenne, gyakorlatban, szerintem egy hónapot fog kibirni, max, mivel annyira párás minden. Nekem a nagy gondom, hogy a ruhák nem lesznek jó illatúak ettől a hülye nedvességtől,mert majd egy hétig száradnak be.
10. xti_
2009. nov. 23. 11:06
ez általában olyan lakásokban gond, ahol egy oldalon van az összes ablak, és nem lehet átszellőztetni. mert ha kinyitod egyszerre az ellenoldali ablakokat, fél perc alatt kicserélődik a lakás levegője, és kimegy minden, nem lesz pára. ha ezt nem tudod megtenni reggel-este, akkor tényleg páramentesítőt kell beszerezni, mert az egyszerű ablaknyitás nem segít.
2009. nov. 23. 11:04
Mi is vizesedtünk,aztán penészedtünk(nem is akármennyire!!!)aztán vettük a tv-ben reklámozott akármit,ami nem segített.Tavasszal beszereltettük a szellőzőrendszert(ami nem volt olcsó,pláne a mi jövedelmünkhöz),amitől már nem vizesedünk.Az is igaz,hogy a ventilátor szinte állandóan megy,viszont szellőztetnem egyáltalán nem kell.Tavasszal kíváncsi leszek a gáz és villanyszámla változásokra....DE!!Az,hogy nincs a lakásban szauna,doh penész,minden pénzt megér!!!
2009. nov. 23. 11:03
Függ az ablakkeret és az üveg minőségétől is, az sem mindegy, milyen gázzal van töltve a két üveg közti tér. Akkor jelentkezik a párásodás, ha a felület hőmérséklete 15°C alá esik. Ez elkerülhetetlen abban az esetben, amikor kint 0°C körül van a hőmérséklet. Mivel ezek az ablakok elég jól hőszigetelnek, de mégsem tökéletesek. Annál több pára csapódik le, minél nagyobb a páratartalom bent. A szellőztetés segít(het), pl. száraz, fagyos idő esetén.
2009. nov. 23. 10:59
Mi elektromos páramentesítőt vettünk,10ezer ft volt de ebbe nem kell tabletta úgy mint a tv-ben reklámozottba.Nagyon keveset fogyaszt áramot így szinte egésznap megy.Viszem helységről helységre,és nagyon jó.Mellette szellőztetek is,de pici mellett az nem annyira megoldható hogy mindig nyitogassam az ablakot.
2009. nov. 23. 10:55
A műanyag ablaknál ez természetes, mivel nem szellőzik, mint a fa. Nyiss ablakot naponta többször és használj páramentesítőt! Hátha segít..
2009. nov. 23. 10:55

Valóban szellőztetni kell. Reggel, este, fürdés/tusolás után, mosogatás után, ha a ruhákat bentre teregetjük, akkor is szellőztetni kell, mert lerakódik a pára.

Trükk: ne fűtsetek olyan melegre, akkor nem fog párásodni/vizesedni az ablak, max csak reggelre egy kicsit, ha a hálószoba ajtaját is bezárod, de ha nyitva hagyod, akkor nem fog párásodni.

Mi nem is tudunk melegben aludni, 18 fok van éjszaka.

2009. nov. 23. 10:50
Szellőztetni kell. Szigorúan. Csendben jegyzem meg, nem az a szellőztetés, ha fél órára kinyitom az ablakot BUKÓRA. Ki kell tárni rendesen. Nagyon jók ezek az ablakok, előnyük a hátrányuk is, túl jól szigetelnek.
2009. nov. 23. 10:43
A barátnőmék a a tv-ben reklámozott dolgot vették az valamit segített.
2009. nov. 23. 10:42

Hát elég gáz

Szellőző van rajta? Ha nincs naponta többször szellőztess.

( A ruhaszárítás is okozhatja esetleg.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook