Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A vitaminokat melyik napszakban és hogyan érdemes bevenni? fórum

A vitaminokat melyik napszakban és hogyan érdemes bevenni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 25. 21:10
Köszi, lányok!
6. b4a3a4979d (válaszként erre: 3. - Ivett78)
2009. nov. 25. 15:26
Épp ellenkezőleg: " A kálcium a magnéziummal, foszforral, D-vitaminnal együtt hat a legjobban. A kálcium-magnézium termékekben a kálcium-magnézium aránynak az ideális 2:1-hez kellene lennie." Én pl. kalciumos-magnéziumos ásványvizet iszom (Long Life )
2009. nov. 23. 13:27

A vitaminokat étkezés közben, vagy után érdemes beszedni, mert ez biztosítja a legjobb hasznosulást.

Szerintem nem feltétlen a napszak a fontos.

Én multivitamint használok + C vitamint. Ezeket lehet együtt.

Ca- Mg kapszulát is használok, ezt két étkezés között kell szedni.

A magnézium közömbösíti a gyomorsavat.

2009. nov. 23. 10:24
B-komplexet szedek, arra pl. az van írva, hogy étkezés után. Én a déli ebéd után veszem be.
2009. nov. 23. 10:00
Álltalában reggeli étkezésnél javaslják, nem mindet érdemes egyszerre bevenni. Például a magnézim, ha külön szedsz, az közömbösíti a kalciumot , nem szívódik fel. Ezt épp tegnap olcastam a Magnézium tájékoztató papírján.
2009. nov. 23. 09:54
Sziasztok, hogyan a leghatékonyabbak a vitaminok: étkezés előtt/után? Fontos, hogy reggel vegyem be őket? És befolyásolja a hatásukat, ha egyszerre veszem be őket? Jó sok kérdésem van, köszi előre is!
2009. nov. 23. 09:52
A vitaminokat melyik napszakban és hogyan érdemes bevenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook