Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért rágja a kutyus a lábát? fórum

Miért rágja a kutyus a lábát? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 26. 00:02
Igen,köszönöm amúgy a hozzászólásokat.Bármit megteszek a gyógyulásáért,ha már az előző kutyusomért semmit nem tehettem,s 3hét alatt végig kellett néznem ahogy elviszi egy rohadt veseelégtelenség,ami már gyógyíthatatlan volt:(
2009. nov. 25. 23:44
A fő, hogy meggyógyuljon! :)
2009. nov. 25. 23:14
Voltunk orvosnál.Megfeszült valahogy a körme,s begyulladt.De már megfakadt neki,s gyógyulóban van,ezért is mer/bír már ráállni.Tetrant kent neki rá,de nekünk már ugyse fogja engedni:(
2009. nov. 23. 09:35
Szerintem is vidd el orvoshoz, lehet, hogy valami belement, vagy megszúrta valami.
2009. nov. 22. 23:45
Hú,akkor lehet bolha is?Kutyafuttatóra járunk be,lehet"elkapta"valamelyiktől,bár van bolhaöve.De milyen az a bolhacsípés?Mert ez nem piros,gyulladt búb.Nameg,a bolha megcsípné máshol is,nem?
10. Molyka
2009. nov. 22. 23:36

Nekem a bal combját rágta a kutyám, egyszerűen nem tudtam elképzelni mi lehet. Azt modták biztos unatkozik, vagy keveset törődök vele.

Átnéztem többször is, a bolhát kizártam. Aztán egyik nap a pocakjánál észrevettem azt a dögöt, aki megcsípte. Egyetlen egy darab bolha volt benne, ami nem tudom hova bújt el amikor átnéztük. Annak a csípésének a helyét rágta...

2009. nov. 22. 23:26
Az előző spánielem is szokta rágni,de ő a talpát,a talppárnái közt szokott lenni egy kis rózsaszín búb,de az el is szokott hamar múlni neki,az biztos valami bökéstől volt.De ez..nem tudom.És ha a körme szakadt le?Az elmúlik vagy mi lesz vele?Az a helyzet,hogy az állatorvos nálunk egy tortúra,mert a kutyusom morog+harap,főleg ha fáj valamilye...nem engedi ugse megnézni,örülök ha az oltást beengedi adni.Igazából azt remélem,neki is elmúlik pár nap alatt,de szerintem elviszem valahogy dokihoz,mert hátha nagyobb baja van szegénynek,nameg szeretném végre megszüntetni a kellemetlenségeit.De hogy mitől lehet....??Szilánk nem lehet,hisz akkor a talpát rágná.Egyik éjjel leesett az ágyról,lehet akkor feszült meg a körme?De azzal mi lesz?Elmúlik?
8. a6d5a14c21 (válaszként erre: 3. - Nadine81)
2009. nov. 22. 23:21
Nekem akkor rágta a kutyusom a mancsát,mikor is kiderült,hogy ellergiás.Viszketett neki,ezért rágta,de mivel most nincs igazán allergiás időszak(bár ettől még ez sem kizárható)lehet,hogy megcsípte valami,amit a szőrtől nem látsz.
2009. nov. 22. 23:14
Nálunk még akkor volt ilyen amikor a körme leszakadt szegénykémnek:(
2009. nov. 22. 23:13
Előfordulhat hogy vízhólyag. Nem kell rajta meglepődni ez náluk is természetes. ha a tappancsa alja lenne azt mondanám viszket neki és így vakarja vagy hámlik a talpa. a mancsa tetején csak ezt tudom elképzelni vagy csak bolhássza, erősebben megbolhászta és most fáj neki.
5. Panni58 (válaszként erre: 3. - Nadine81)
2009. nov. 22. 23:12

Vidd el állatorvoshoz! Hasonló gondunk van nekünk is. Semmi nem látszott a lábán, csak rágta szegény, annyira, hogy már a lépcsőn le se bírt menni. Sántított, nem lépett rá...

Megnézte az orvos, és ő rögtön látta, hogy valami megszúrhatta, begennyesedett, azt rágja a kutya.

Kapott anitbiotikumot + fájdalomcsillapítót, és naponta 10 percig áztatni kell a lábát Betadinos oldatban. Tegnap voltunk dokinál, ma már vidáman járkál. :)

Mi semmit nem láttunk abból, amit az orvos látott, pedig meg tudtuk nézni.

4. nadine81 (válaszként erre: 2. - Panni58)
2009. nov. 22. 23:07
Nem a talpát,a mancsa tetejét.
2009. nov. 22. 23:06
Sziasztok!A kutyusom már 2napja rágja a jobb hátsó lábát.Nem,nem lépett bele semmibe,mert a "tetejét" rágja.Nem engedi megnézni,ráadásul fekete, salig látszik valami a szőrétől,de vmi búb félét látok rajt:(Alig mer rálépni is:(
2009. nov. 22. 23:05
A talpát rágja?
2009. nov. 22. 23:04
Miért rágja a kutyus a lábát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook