Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekvállalás pénzért fórum

Gyerekvállalás pénzért (beszélgetős fórum)


1 2
2008. aug. 31. 16:35

Sziasztok.

Tudjátok nem egyszerű ez a téma .hogy vegyük el tölük, mert csak egy ruhája. csak hogy tudjátok 1...egy gyereknek nincs borzasztobb dolog gyökértelenül élni.

2... az államnak ez rengetegbe kerül, vagyis nekem neki és mindenkinek aki adót fizet.

3... nincs elég nevelőszülő család ahová a ezeket a gyerekeket kihelyezzék.

az otthonok hál' isten megszünöbe vannak , mert annál rosszabb hely kevés van egy gyerek számára.

a másik aki nevelőszülő azokat megszolják és állandóan arról faggatják, hogy mennyi pénz fizet az állam, és miért nem ingyen csinálja ezt a nevelőszülő. tudjátok isten lovát sem örizték ingyen. ez az egyik a másik meg az miért pont a nevelőszülő csinálja ingyen mikor ezekből a gyerekből él a gyámhivatal és az összes gyermekvédő hálozat. ezenkivül senki nem várhatja azt el, hogy egy nevelőcsalád azért szakadjon bele a munkába, hogy más 5. vagy ennél több gyerekét nevelje. erről a témárol annyi de annyi forum megy és mindenhol csak ocsárolják a nevelőcsaládokat. Én ezzek tényleg nem akarom azt mondani, hogy bármilyen alkolista rongy családba ott maradjanak a gyerekek, de mindig nagyon meg kell gondolni, hogy legyen. nagyon szivessen rakok fel ide nektek olyan forum cimeket ahol ezekről a témákról megy a vita. Én egy nevelőszülő vagyok 13. éve és hidjétek el nagyon sok támadásnak vagyunk kitéve.pedig ez a megoldás a legolcsobb az államnak. mindenki azt hiszi hogy ebből meg lehet élni de aki igy gondolja sosem akar ebből ,,,,,meggazdagodni""" csak a szája jár. hidjétek el ez nem egyszerű dolog, igen sajnos vannak olyan családok akiknek az egyedüli biztos jövedelmük a gyerekek után járó juttatások és a gyes és ez szomorú dolog.Deazért van olyan is szép számmalakik szépen nevelik a gyerekiket akár 6-8-at is

üdv.

41. Wendy87 (válaszként erre: 38. - 5b22c998de)
2008. aug. 28. 16:31
Pedig mennyi ilyen ember van... Abba nem gondolnak bele, hogy egy gyerekre többet kell költeni, mint amennyit az állam ad utána. Csak az jut eszükbe, hogy szülés után jön az anyasági, meg havi tizenpárezer forinttal több lesz a kasszában és nem kell dolgozni. Gáz az egész, ahogy van. És vannak akik erre szülnek 5-6 gyereket, aztán minden gyereknek van egy ruhája és naponta egyszer kapnak enni, anya apa meg családi pótlék fizetéskor megy a kocsmába. Mondjuk én az ilyenektől el is venném az összes gyereket, hiszen nem biztosítanak normális körülményeket. Szerintem ha ez minden esetben megtörténne (ami persze az államnak elég sokba kerülne), akkor egy idő után visszaszorulna a megélhetési szülések száma, hiszen azért ki szeretne kilenc hónapig hordani egy gyereket, majd szülni (ami ugyebár nem kellemes), hogy egy-két hét/hónap múlva úgyis elvegyék, mert nem tudja normálisan nevelni? Ha már kikerül, akkor se családit, se gyes-t nem adnak utána. Szerintem ezt kéne csinálni.
40. cukilany (válaszként erre: 38. - 5b22c998de)
2008. aug. 13. 16:44
Ha nem ahllottam volna a saját fülemmel én sem hittem volna el... és én is azzal érveltem, hogy a gyerek nem olcsó "játék", de nem mindenki előrelátó és csak azt látja, hogy ma így jobban jár, mi lesz 5-10 év múlva az mindegy... Sajnos!
39. badonyimariaeva (válaszként erre: 38. - 5b22c998de)
2008. aug. 13. 16:41

Pedig van ilyen,hidd el!

Nem is messze tőlem lakik az asszony,aki a hatodik gyermekét szülte.

2008. aug. 13. 16:37
Hali! Hát én qvára nem tudom elképzelni, h valaki a pénzért szüljön (még) egy gyereket. Vagy azért, h ne kelljen elmennie dolgozni. Mi ez a baromság, hogy lehet ilyen hülyeséget kiírni fórumtémának? A gyerekvállalás hosszútávon, ha csak az anyagiakat nézzük, jócskán ráfizetéses dolog.
2008. jan. 2. 10:28
Nekem is van olyan ismerősöm aki azt mondta,hogy ő lusta dolgozni,erre szült 3.babát is.A férje főz,vásárol...
2008. jan. 2. 04:58
látom ehhez a topichoz nem szól hozzá senki ,sajnálom hogy kihalnak az ilyen témák.
35. Donyta
2007. okt. 25. 05:54
Nekem 4 gyerekem van. Sosem vettem igénybe semmilyen támogatást sem! Szocpol, amikor aktuális lett volna, pont nem úgy jöttek a rendszerbeli dolgok, ahogy nekünk megfelelt volna. Ezért erről lemaradtunk, és maradt állambácsié az amit kaphattunk volna. Igaz nem azért lettek a gyerekek, de a kedvezmény jó lett volna. Amikor már újjra váltás volt, akkor már a gyerekek nőttek ki az időből. Gyesen sem voltam, 3 évig egyikkel sem. Ezt sem használtam ki. Dolgoztam, ők meg bölcsisek voltak.(egyedűl 3 gyerekkel, muszály volt)
34. babóm (válaszként erre: 28. - Krajczar1961)
2007. okt. 16. 12:53
Teljesen igazad van. Én úgy gondolom hogy akkor vállalok gyereket, ha biztos vagyok benne hogy meg tudok teremteni mindent a számára, nem pedig hogy ő teremtsen pénzt a kasszába. Ezt undorítónak találom.
33. krajczar1961 (válaszként erre: 32. - Pufika)
2007. okt. 15. 13:34

SZIA PUFIKA.

HA NEM SÉRTŐ NEKED MEGSZABAD KÉRDEZNI MIVAN A KISBABÁDAL. HA NEM TARTOZIK MÁSRA AKKOR ELNÉZÉST A KIVÁNCSISÁGOMÉRT. ÜDV:MÁRTI

32. pufika
2007. okt. 13. 11:53

Drága harmatos53, tuti hogy azt a 4 babát nem a támogatások kedvéért vállaltad. Egyébként közben visszaolvasva a fórumot, eredetileg ez volt a kérdés lényege: mit szóluk azokhoz az anyukákhoz, akik csak a támogatások kedvéért vállalják be (szülik meg) a harmadik terhességet.


harmatos53, jó egészséget kívánok az egész családodnak!!


Igazad van krajczar1961, mindenkinek megvan a maga feladata. Nekem az, hogy a problémás babámat teljes élethez segítsem.....

2007. okt. 9. 16:12

MI SEM AZÉRT CSINÁLJUK MERT NINCS GYREKÜNK A LEG TÖBÜNKNEK VAN. CSAK PÉLDÁUL SOK EMBERBEN AKIKHEZ ÉN IS SOROLOM MAGAM VAN VALAMI FÖLÖS ENERGIA ÉS SZERETET TULTENGÉS.AMIT SZERETEM VOLNA HASZNOSITANI. ÉN SZEMÉLY SZERINT MÁR FIATALABB KOROMBA MIKOR MÉG CSAK KEZDŐ ANYUKA VOLTAM EGY GYIVI KÖZELÉBEN LAKTUNK ÉS SOKSZOR LÁTAM AZ OTT ÉLŐ GYEREKEKET ÉS A VELÜK KAPCSOLATOS ELITÉLETEKKEL IS TALÁLKOZTAM AMI MÁR AKKOR IS NAGYON ELGONDOLKODTATOTT.EZENKIVÜL AZTÁN KÉSÖBB AZ ÖCSÉM IS ONNÉT HOZOTT MAGÁNAK FELESÉGET. MIKOR AZ EMBER SZEMBESÜL AZZAL A TÉNYEL HOGY EZEK A GYEREKEK NEM TEHETNEK ROLA HOGY OTT KELL ÉLNIÜK CSAK A SZÜLEIK NEM TÖRÖDÖMSÉGE MIATT VANNAK OTT MÉGIS A TÁRSADALOM ÖKET IS SUJTJA MEGITÉLÉSÉVEL AKKOR SEGITENI SZERETNE RAJTUK. AZTÁN SZERETTEM VOLNA SEGITENI ,DE AKKOR MÉG FIATALON ÖRÜLTEM HA A SAJÁT GYEREKEINKET EL TUDTUK TARTANI ÉS A JÖVÖNKET IGYEKEZTÜNK MEGALAPOZNI. AZTÁN KÉSÖBB MIKOR MÁR A SJÁT GYEREKEINK ELKEZDTEK KAMSZODNI AKKOR EGY VÉLETLEN FOLYTÁN MEGISMERTÜNK EGY GYERMEKVÁROSI KISLÁNYT ÉS AKKOR ÉRETEBBEN HARMINCON TUL ELTUDTAM INTÉZNI HOGY VÉGRE MEGVALÓSULJON AZ A VÁGYAM HOGY A SOK ENERGIA ÉS SZERETET VALAKIT: EGY KISGYEREKET BOLDOGGÁ TEGYEN ÉS NE KELJEN MEGBÉLYEGZETT ÁLLAMI GONDOZOTTKÉNT FELNÖNIE. AZTÁN AHOGY MONDANI SZOKTÁK EVÉS KÖZBE JÖN MEG AZ ÉTVÁGY, ÉN EGYRE TÖBBET AKARTAM ÉS AZ ELMULT 12.-ÉVBEN MÉG 4. GYEREKET VETTÜNK MAGUNKHOZ. SOHA NEM BÁNTAM MEG HOGY EZT VÁLALTAM ÉS SOHA NEM TENNÉK MÁSKÉPPEN ÉS HA BÁRMIKOR IDE JÖNNÉNEK A GYIVITŐL HOGY VÁLLALOK E MÉG NEM TUDNÁK NEMET MONDANI MERT UGY GONDOLOM EZEK A GYEREKEK VALAHOL PONT NEKEM SZÜLETTEK. AZ IS LEHET HOGY SOKAN AZT HISZIK HOGY EZEK CSAK NAGY SZAVAK PEDIG EZ AZ ÉN NAGY TETTEM A VILÁGNAK ÉS ÉN IGY ÉRZEM MAGAM HASZNOS EMBERNEK. UGY GONDOLOM MINDEN EMBERNEK VAN EGY NAGY FELADATA AZ ÉLETBEN AMIT MEG KELL TENNIE AZ ENYÉM EZ.SOKAN UGY GONDOLJÁK HOGY A NEVELŐSZÜLÖK EZT A PÉNZÉRT CSINÁLJÁK.SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI AZ EMBEREK EZEN RÉSZÉTŐL HOGY ŐK MENNYIÉRT VÁLALNÁK EZT.NEM MINDIG EGYSZERÜ EZ MERT VANNAK GONDOK DE MIKOR EGY GYEREKEM ÁTÖLEL ÉS ÁGASKODVA PUSZIT KÉR ÉS AD AZ MINDENNEL FELÉR ÉS OLYANKOR SEMMI SEM DRÁGA MINDEZÉRT.EGY IDÉZETTEL SZERETNÉM EZT A HOZZÁ SZOLÁST LEZÁRNI.

"CSAK NÉHÁNY PERC ENNYI AZ ÉLETÜNK,CSAK NÉHÁNY PERC AMIG SZERETHETÜNK, CSAK NÉHÁNY "DE MINDENNEL FELÉR" SEMMI SEM DRÁGA MINDEZÉRT"

2007. okt. 8. 18:44
nemigen válalnák semenyi pénzért hála istennek van 4gyermekem
29. pufika
2007. okt. 7. 13:33

Krajcár, csodás amit csináltok! Én tutira nem lennék képes rá. Mindig úgy gondoltam, akkor fogadnék örökbe, ha sajátot nem tudnék szülni. Mindig is csodálatosnak tartottam, hogy valaki, akinek kirepülnek a sajátjai, felvállalja a másét, hogy az se vesszen el. Főleg akkor hatódok meg, ha az a gyerek mondjuk nemzetiségi vagy sérült gyerek. Mert azok általában senkinek se kellenek :(


Igazad van, az szüljön gyereket aki tudja szeretni, nevelni. Sajnos nagyon sokan vannak, akik úgy gondolkodnak mint babóm sógornője. Több családipótlék, hivatásos anyaság, ingyen tankönyv, ingyenmenza, mittudoménmi. De hogy a 3 gyerek 3 felé szalad, neki meg csak 2 keze van, az nm jut eszébe...

2007. okt. 3. 10:48
Hát az elég szomorú hogy valaki nem azért akar szülni mert szereti a gyerekeket hanem azért mert több a kedvezmény és dolgozni sem kell. mélységessen elkeseritő ez szerintem mert akkor ott milyen sora lesz a gyereknek.ez az anyuka nem gondolja hogy három gyerekhez nem csak több kedvezmény jár hanem több gond is és türelem is több szükségeltetik.jo lenne ha nem fogyna a magyar de ne ilyen áron . szerintem mindig az szüljön több gyereket aki azért teszi mert imádja a gyerekeket és el is tudja öket tartani.és ne arra számitson hogy több a kedvezmény.
27. babóm
2007. okt. 2. 22:26
Tesóméknak 2 babájuk van. Sőgornőm életében nem dolgozott egy tisztességeset és a multkor előadta, hogyha már van kettő akkor gondolkodik a harmadikon merthogy mennyivel több kedvezmény jár, és nem kell dolgozni mennie. Hát kerekedett a szemem rendesen
2007. okt. 2. 19:57
HÁT UGY LÁTOM EZ A TOPIC KIHAL NEM IR IDE MÁR SENKI. SAJNÁLOM HOGY NEM BESZÉLHETÜNK TÖBBÉ ERRŐL A TÉMÁROL.
2007. szept. 28. 09:54
igazadvan krajczár. megkiritzáknak elitélnek és ismeretlenül minősitenek bennünket nev.szülőket biztos van kötözünk is nehezen élő család de mi önhibánkon kivül kerültünk ebbe a helyzetbe /erre itt most nem térek ki/ Sértő ahogy fókuszolnak bennünket kivülállok !!!!eztér irom le az én példom: az én saját leányaimnak nem ciki !!egymás kinőtt ruháit hordani hanem természetes ez nevelés és felfogás kérdése! de a nevelt fiaim:Ők nem kimélik a ruháikat!!tanfelszereléseiketIjátékaikat butorzatot!stb.erről biztos nem tud a kedves levéliró!!!és akkor lehet számolni!!!nekem mindhárom fiam sportol ez bizony nem kis költséggel jár ERRE nem elég ám az ellátmány tiszteségesen oda kell nekünk is tenni.mert ugye a tréning ruha hamar elszakad!a alegnagyobb fiam focizik és fut/tele van érmekkel nem hoby szinten végzi és senki nem szponzorálja ám!!fococipő kinti benti mez préning stb és nem huz ám fel TURISAT vagy kinait! minden hétvégén verseny utazás kölzöpénz stb ezekre nem elég ám az a általad emlegetett nagy ellátmány SZÁMOLSZ. a másik fiam tájfuto egy foto cipő két honapig birja es szlovákiábol hozatjuk+ bozot ruha futo nadrág stb.természetesen mindeb hétvégén verseny /kaja nem is akármi utikőltség nevezési dij stb /UGYE számolod / és jőn a harmadik fiam aki birkozó neki csak egy pár cipő 16 ezer fr és nől ám a lába Ő hétvégén ha nincs vaerseny BP-re jár edzésre olyan sikeres hogy okt 13.án országos bajnokságra megy DE valamennyi gyerekem sikereket ér el /tele a szobályuk érmekkel kupákkal. Hát ilyen a nevelő szülők többsége és hogy miért:mert a mi gyerekeink nem tul értelmes gyerekek /alkoholista szülök ingerszegény környezet stb/ igy MI nev szülők azt szeretnénk hogy a nálunk nevelkedő gyerekeink rendes emberek legyenek és erre nagy lehetőség Már mint a kiemelkedésre a sport és nem számolgatjuk az ellátmányt hanem gondoskodunk roluk és szertjük őket. hát sajnálak hogy ilyen ismerőseid nincsenek és hallomásbol informálodsz és még le is irod erikpipi és kira
24. krajczar1961 (válaszként erre: 9. - KIRA7)
2007. szept. 27. 18:38
Egyáltalán nem jol vagy informálva a gyerekek ellátmányárol és fizetése sincs a hagyományos nevelőszülönek igaz hogy tiszteletdijat kap a gyerekek után de arrol sem jo az informáciod. ezen kivül igenis ellenörzik hogy mi van költve a gyerekre és nem tudom honnét van ilyen informáciod hogy egy nevelőszülő a saját gyerekei kinöt ruháiba járatja a gyerekeket. szeretném tudni hogy az ilyeneket iróknak van e ismeröse aki nevelőszülő. ha igen akkor az szégyen ha ilyen meg történhet mert ez számomra hihetetlen . ha meg nincs és csak hallomás után ir valaki ilyet akkor meg szégyen ugy megitélni embereket hogy nincs is példa elötük.én bármikor szivesen megismerkedek bárkivel és bemutatom nekik a mi példánkat hogy mi mit biztositunk a nevelt gyerekeinknek.de ugy látom a multkori irásaim után érdekes modon senki nem szol már hozzá.hát sajnálom hogy elhal ez a topic.üdv:
23. krajczar1961 (válaszként erre: 17. - Erikpipi)
2007. szept. 24. 21:07
Sajnálom a barátnödet hogy ilyen véleményel van nem tudom volt e ő nevelőszülőnél vagy intézetben volt csak. az én példám: én a gyerekeket a saját 5.szobás házamba hoztam és mindenkinek külön szobája van azt hiszem sokan ezt a saját gyereküknek sem tudják biztositani. mi azelött is elég jó anyagiak között éltünk és nem volt rá sosem szükségem hogy az ő pénzüket éljük fel, vagy volt olyan hozzá szolás is hogy a butikban valaki a gyivi számlára vásárolt ez nekem elkébzelhetelen. minden évben nyaralni viszük öket és évek ota nem voltunk a párommal kettesbe nyaralni mert mindig családostol mentünk nekem igy természetes.nem hiszem hogy jobb egy gyereknek olyan családban felnöni ahol bántalmazzák és elhanyagolják . van nekem is egy most 8. éves kislányom aki bántalmazás és elhanyagolás miatt került hozzánk sose adnám vissza az anjának mert ami borzalmakat megélt az felháboritó. két éve van nálam és mikor elmesélte hogy miket élt át ugy gondolom nem is anya aki ezt teszi a gyerekével. a másik hidd el elég erős az ellenörzés a hatoság részéről nem tudom elkébzelni hogy egy nevelőszülő felélje a gyerek pénzét.
2007. szept. 24. 20:47
Mélységessen elkeserit hogy emberek igy vélekednek a nevelőszülöségről.sok mindent olvastam itt 1.)hogy nevelőszülő bárki lehet: hát nem mindenki ahoz hogy valaki nevelőszülő legyen elkell végezni egy fix.-nek nevezett tanfolyamot ami kb: 3.-honap. de mielött erre elindulna még kimennek a gyivi-től és megvizsgálják a körülményeit hogy milyen és mekkora a lakása. mennyi a keresete a családnak, mert ha kevés nem kaphat gyereket ezt ugye azért hogy ne hogy abbol akarjon megélni. ha ez rendbe van akkor elvégzi a tanfolyamot és ha kap gyereket azt a saját féltet lakásába viszi amit ki tesz annak hogy a gyerekek le is amortizálhatják mivel ezek a szegény gyerekek nem éppen arra voltak nevelve hogy jo körülmények között hogy kell vigyázzni egy lakásra. de ez csak egy melékes dolog. azután kiteszi magát és a családját annak hogy két hetente idegen emberek járnak az otthonába ellenőrizni hogy hogy lássa el a gyereket vagy gyerekeket. ez sem baj mert ez ezzel jár és igy látja a hivatal hogy jó nevelőszülöt képeztek ki aki a gyerek érdekeit nézi. a baj egyedül az ha egy vagy több nevelőszülőről ilyen modon nyilatkoznak mint ezen a topicon hogy valaki pénzért vesz magához egy vagy több gyereket és azt feltételezik hogy jobb helye van egy lumper vérszerinti családban mint nálunk. szeretném ecsetelni a saját példámat a kétkedöknek 12.-éve vagyok nevelőszülő és a mindenem a nevelt gyerekeim. nekem már nagyok voltak a saját gyerekeim mikor megismertük az első kislányt és magunhoz vettük feladva kényelmes életünket válaltuk hogy felneveljük mert ugy gondoltuk hogy sokkal több szeretetet tudunk neki adni mint egy intézet. aztán mikor látta a hivatal hogy jó helyre került és mennyire szeretjük, akkor sorban jött a többi. már öten vannak és soha nem bántam meg az akkori döntésem és nem cserélném el semmi féle jó karrierért az anyaságot, mert nekem az a szó hogy: "szeretlek anya" többet ér bármilyen karriernél.a vérszerinti gyermekeim testvérként szeretik öket és soha nem voltak rájuk irigyek és erre én nagyon büszke vagyok mert ebből is az derül ki hogy bennük is van emptia a rossz sorsú gyerekek iránt. sokat segitenek pedig már nekik is külön családjuk van. igen vannak gondok is és nem mindig diadal menet ez. vannak jó emberek akik elismerik hogy jót teszünk ,de sajnos vannak olyanok is akik azt kérdezik hogy mennyit fizetnek érte hát nem tudom hogy ők tettek e már valamit ingyen csupán szeretetből. én büszke vagyok rá amit elértem ezekkel a gyerekekkel mert nekik én vagyok az egyetlen akire számithatnak és aki akkor is szereti öket ha rosszak, és én vagyok aki harcol értük hogy az életük soha többé ne legyen olyan keserű mint amilyen volt.tölem minden szeretetett megkapnak amit a vérszerinti anyjuk elfelejtett nekik megadni. most probáljátok meg ebből a szemszögből nézni a nevelőszülöket. üdv: várom hogy ki hogy gondolja ez után.
21. reketyés (válaszként erre: 9. - KIRA7)
2007. szept. 24. 20:32
azért azt tudd, erős kontrol alatt vannak a nevelőszülők.
20. vigmari@freemail.hu (válaszként erre: 6. - Ffc9d89fcb)
2007. szept. 24. 18:58
nem tudom holélsz te hozzád nem hogy egy csomó de egy intézeti gyereket sem adnék aki ugy nyilatkozik hogy meglehet élni az intézeti gyerekekből és ezt közzé is teszi egy topikon az maradjon az anyukája butikjába és sasolja hogy ki mit vesz és miből!!!.valoszinű hogy felvet a pénz és de jo ha tudod egy dolgot nem lehet megfizetni és pénzért meg venni szülői szeretet ezt kapják a nevelt gyerekek /idegen emberektől/ a nevelőszülőktől
2007. szept. 20. 15:51
Kisvárosomban miután bevezették a babakötvényt megnőtt a születendő gyermekek száma. A sok hülye c... szülő azt hitte, hogy majd kp megkapják.
18. dee (válaszként erre: 16. - A7a90ace89)
2007. szept. 19. 21:52
Igen az!:(
17. erikpipi (válaszként erre: 16. - A7a90ace89)
2007. szept. 19. 20:34

Azért,mert a mai felfogás szerint, jobb a gyereknek a saját szüleivel,mint egy intézetben, vagy nevelőszülőknél.

Ami érdekes, hogy ezt pont egy olyan barátnőm mondta, akit az állam nevelt, mert otthon az apja verte, és semilyen feltétel nem volt adott ahhoz, hogy a szüleivel éljen. Egyszerűen ledöbbentett. Itt is úgy tünik, megvárják a sokadik feljelentést, vagy a gyerek agyonverését, mire egyáltalán történik valami.

Sokkal nagyobb összefogásra van szükség a társadalom egy bizonyos rétegén belül. Legalább akkorára mint az állatvédőknél, akik kiharcolták maguknak, hogy igen is , dutyiba az állatkínzókkal, és odamennek, és kicsinálják az ilyen férgeket.

bocsi

16. a7a90ace89 (válaszként erre: 11. - Dee)
2007. aug. 11. 22:45

Én is saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyen egaláztatásokkal jár az, ha valaki nevelőszülő akar lenni.

Szerettem volna én is örökbe fogadni, ezért egy hivatalos szervet kerestem fel. Amiket ott hallottam, iszonyodtam.


Egy párnak, ahhoz, hogy örökbe fogadhasson, egy sor vizsgálaton (nem orvosi...de aztán az is) kell keresztülmennie, megnézik többször is a környezetét, anyagi hátterét, érdeklődnek utánuk a környezetben. Majd tanfolyamokra kell járniuk, hogy szülővé válhassanak.


Ezek után kérdezem: azokat a lezüllött, veszélyeztetett körülmények között élő "családokat" miért nem ellenőrzik, amikor pld. terhes lesz a nő, hogy hova születik az a baba? Nekik nem kell tanfolyamokon részt venni? Ők szülhetik orrba-szájba, a pénz miatt a piciket? Miért nem veszik akkor el az ilyen emberektől a gyermekeket, hiszen előbb-utóbb úgyis intézetbe kerülnek, mert ha már nem lesz elég a pénz, amit utánuk kapnak, akkor eldobják őket!:(( Az ilyen kérdésre az a válasz: inkább egy rossz családban nőjjön fel a pici, mint az intézetben!


Undorító!:((

2007. júl. 1. 06:21

Az örökbefogadásról annyit én is megtettem volna, ha nem lehetett volna saját gyerekem.

Sajnos még sok a bürokrácia ezen a téren is.

2007. júl. 1. 06:18

Szerintem is. Négy fiam van, de nem a pénzért szültem öket, hanem mert szeretem a gyerekeket, én még többet is válaltam volna, de akkor még anyósomnál laktunk egy 4x5 szobába.

Mostmár az unokáimba gyönyörködöm.

Akkor még nem kaptunk ennyiféle támogatást, csak a családi volt.

13. gota (válaszként erre: 11. - Dee)
2007. jún. 2. 08:05

Hú, de durva!

A főnökömnek egy baleset miatt (egyébként nő) nem lehetett gyereke, így ők is örökbefogadásra szánták el magukat. Borzasztó, hogy mit kellett küzdeniük azért, hogy egy kicsit(ráadásul cigány származású babát, aki után állítólag annyira nem kapkodnak az örökbefogadó szülők) sikerüljön örökbe fogandiuk. És sokszor milyen megalázó lehetett... Ugyanakkor az embernek a szíve szakad meg, mikor tudja, hogy annyi olyan gyerek van, aki nem kap szeretetet...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook