Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gátseb varratban, ha egy cérnát bent felejt a doki az kilökődik? fórum

Gátseb varratban, ha egy cérnát bent felejt a doki az kilökődik? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 9. 22:30

Immár két hete vagyok boldog nagypapa.Lányom gyönyörű kisfiút szült.

Nagyon nehéz volt látnom a szenvedését, ami csak a szülés utáni tizedik napon kezdett enyhülni.

Mint kiderült, őt is felszívódó(népszerű nevén kipergő)sebészeti cérnával varrta össze a szülészorvos.

Úgy látszik, semmi sem változott öt év alatt.(Az utolsó bejegyzés ezen a fórumon, ebben a témában majdnem öt éves.)

Illetve talán mégis.Egyik munkatársamnak említettem a dolgot, mire ő:az ismerősöm szült az egyik miskolci kórházban, ahol a főorvos azt mondta, hogy ebből a cérnából a magyar állam bevásárolt egy nagyobb mennyiséget, s míg el nem fogy, ezt kell használni.Létezik ilyen manapság?

Létezik, hogy szenvedést okoznak szülő nők ezreinek, csak hogy felhasználják a raktáron lévő, rossz minőségű anyagot?

Mert hogy csak rossz minőségű lehet, az szinte biztos.Unokabátyámat 1975-ben operálták vakbélre a kecskeméti katonai kórházban, s neki már akkor felszívódó cérnával varrták a belső varratot. Mai napig semmi baja.

Kérem, szóljanak hozzá,kismamák,nagymamák,de nagyon örülnék az orvosok véleményének is.

Nagypapa58

2010. máj. 14. 13:48
Általában felszívódó varrattal varrnak (ez juhbélből készül). Ha valamilyen ok miatt nincs, akkor kisnyúl. Nem minden varratot tudnak kiszedni, mert szakadna, tehát többet árt, mint használ. Aztán idővel a szervezet lassan kidobja.
2010. máj. 7. 12:43
na itt vagyok télibaba.... az van, hogy most fél éves a kislányom és most gyulladt be vszínű az a varrat amit nem szedtünk ki mert elkezdett vérezni:s
2009. nov. 24. 17:22

Az első gyermekemnél felszívódó varratot tettek be. Közel 6 hétig gyulladt volt, nagy volt a seb is, fájt állandóan. :(

4 év múlva jött a második és szülés után, ahogy tisztították a sebet, akkor vett ki az orvos belőlem több centis darabot, ami betokosodott. Ezért fájt és volt gyulladt. Első babánál, főleg ha nagy a gátseb még jó ideig fáj és sokáig tart mire felszívódik, illetve van amelyik magától potyog ki. Nekem 3 varratom volt az utolsó babánál, amit erősebb fonállal varrtak és mondta a doki, hogy ez majd kiesik, a többi felszívódik. 3 hét volt mire kipottyant az a 3, addig bökött, mint a fene. Ha nagyon fáj, mutasd meg az orvosnak, ha még "tűröd", akkor várj pár napot, hátha jobb lesz. Ne áztasd sokat de tiszta vízzel sokszor zuhanyozd le a sebet napközben is. Főleg ha gyulladt!

2009. nov. 24. 17:06
Nekem 7 évvel ezelőtti szüléskor felszívódót kaptam.Előtte 2-szer a doki szedte ki(szülések után),úgyhogy tudom mi a különbség. Szülés után 3 héttel vérömleny keletkezett a gáton, úgyhogy meg kelllett nyitni, hogy távozzon a genny. Ennek ellenére, hogy felszívódós volt, 2hónap után zuhanyozáskor jött ki vagy 2darabka. Azt mondta a doki, hogy az előzmények miatt kilökte a szervezetem, lassú volt a regenerálódás.
2009. nov. 22. 19:08
Nekem bennmaradt egy varrat. Nagyon szúrt. Doki jött, olló, levág, megkönnyebbülés.:))
13. genia (válaszként erre: 12. - A1baa7edcc)
2009. nov. 22. 10:30
Nem neztem az adatlapjat de igy termeszetesen menjen orvoshoz!
12. a1baa7edcc (válaszként erre: 11. - Genia)
2009. nov. 22. 10:28
Meg masfel hete sem szult. Nem otthon kellene azt operalni, hanem ha annyira fajdalmas, gyulladt, akkor orvossal megnezetni.
11. genia (válaszként erre: 7. - 064209f635)
2009. nov. 22. 10:24
Nekem sem moccant mert az volt a gobozes,de kis olloval kivagta a gobot es utanna kijott,ki kell szedni mindenkepp mert latod mar be gyulladt es addig nem fog begyogyulni meg kinem szedik,akkor menj orvoshoz ha a ferjed nem tudja kiszedni!
2009. nov. 22. 10:22

Most neztem az adatlapodon, meg csak 13.-an szultel, lehet meg nem gyogyult ott be, mert ahogy irod, felszivodo varrat lehet.

Engem is csak felszivodoval varrtak, eleg sokaig zavart, mar azt hittem, sosem tunnek el es mind kilokodott vegul, szerintema belsok is, mert sokaig talalkoztam veluk...

9. genia (válaszként erre: 6. - 0f9ef73f9f)
2009. nov. 22. 10:19
Mi pontosan igy csinaltuk,csak nallunk a ferjem volt a sebesz......
8. barai (válaszként erre: 2. - E584b61b26)
2009. nov. 22. 10:19

Ne aggódj, nekem is volt, látod még itt vagyok, és az unokáimat kergetem:)

Ha nem akarsz csipeszezni,tükrözni, menj el az orvosodhoz!

7. 064209f635 (válaszként erre: 4. - Genia)
2009. nov. 22. 10:15

uhh ,de nekem ezt most nem engedném h hozzá nyúljon mert fáj:s

húzgálta ő de nem moccant:s

lehet ha begyógyulna akkor majd kicsusszanna..

6. 0f9ef73f9f (válaszként erre: 3. - 064209f635)
2009. nov. 22. 10:13

Nekem is volt ilyen anno. Az én módszerem az volt, hogy hanyatt az ágyon, nagytükör a lábaim közé, szemöldökcsipesz fertőtlenítve a kézbe és kioperáltam.

Na utána már tudtam ülni. :)

Azért, ha van módod rá, menj el az orvoshoz, hogy nézzen meg.

5. 064209f635 (válaszként erre: 2. - E584b61b26)
2009. nov. 22. 10:13
Nekem volt varratszedés, ebből gondolom h nem szívódik fel, mert akkor nem szedte volna ki:))
2009. nov. 22. 10:12
Igaza van Nyuszogonak attol fugg milyen varrat nekem sajnos a ferjem vette ki 2 honapra ra nem tudtuk mi az ami annyira zavar ,hat benne maradt a gobozes ,egy 1,5 cernat szedett ki.
2009. nov. 22. 10:11

Segítségre lenne szükségem, mert már több mint 1 hete nem nagyon gyógyul a sebem és észrevette a párom h 2 cérna kiáll belőlem:(

Az egyiket sikerült kihúzni csipesszel, de a másikat nem...és egy picit gennyes is...


és ez selyem,fehér külső varratnak néz ki..

bocsi h csintalankodom, de kíváncsi lennékhtudja e valaki h ez ki fog e lökődni?

2009. nov. 22. 10:09
Nekem felszívódós varrattal varrták az egészet bent hagyta azt mondta nem bolygat most fel odalent mindent.Kérdezd meg tőle milyen varrat,és ha nem felszívódós menj vissza mielőtt kellemetlenséget okozna..
2009. nov. 22. 10:07
Gátseb varratban, ha egy cérnát bent felejt a doki az kilökődik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook