Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell használni az SNS készüléket az anyatej mennyiségének növelésének érdekében? fórum

Hogyan kell használni az SNS készüléket az anyatej mennyiségének növelésének érdekében? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 25. 07:10
hát én is megszenvedek a szoptatással :(
9. Yágo (válaszként erre: 8. - Zodkacaj)
2009. nov. 24. 23:38

Sajnos messze vagyok Bp-től, de ajánlottak pár könyvet és linket, köztük van az a weboldal is amit te is írsz, nekifogok és olvasom őket... van néhány bartátnőm aki sikeresen szoptatott, de nagyon megszenvedtek vele ők is az elején... a többiek pedig akik eszembe jutnak ilyen olyan okok miatt nem tudtak szoptatni...

hát a védőnőből nem sokat ézek ki (nem akarok rosszindulatú lenni, de ez van) kár h területre vannak kiosztva és nem mi választhatjuk meg őket, talán akkor ők is másképp viszonyulnának a munkájukhoz és több lenne az "igazi védőnő" közöttük...

köszönöm a segítséget és remélem karácsonyra kellemes hírekkel számolhatok be nektek a témával kapcsolatban :)

2009. nov. 24. 10:29

Yágó: jól nézz utána a szopztatásnak. Habár az ehgyik véglet a La lache liga de érdemes elolvasni a füzeteit: www.lll.hu

Ha Budapesti vagy akkor elmehetsz a szent Imre kórházba az előadásokra. Különösen érdekes lehet a Szoptatás pszichológiája című ( sajnos én ezt kihagytam :( ) Jah és mindenképpen bezélj valakivel aki sikeresen szoptatott vag yszoptat , hogyan kell elindulni stb...Sanos a védőnők és a gyerekrovosok nem mindig tudják a legjobb tanácsot ani persz eisztelet a kivételnek....

7. Yágo (válaszként erre: 5. - Kund Abigél)
2009. nov. 23. 16:12

köszi :)

és ez a cső miből van? műanyag? a babát nem zavarja, vagy észre sem veszi? Jó dolognak tűnik, mert nem kell cumisüveget használnod a lefejt tejhez, így a baba nem szokik el a cicitől...

most decemberre várjuk az első babánkat és angyon szeretném szoptatni, minden infó fontos lehet, sajnos sokat hallok a szoptatás nehézségeiről és több ismerősöm is arról számol be h tápos a bébi, mert ő nem tudott szoptatni, vagy a baba nem szopott, vagy a tej apadt el... én nem akaromk beletörődni és tápszerhez nyúlni akkor sem ha így járok (de ne legyenek ilyan problémáim, csak sajnos ezt előre nem lehet tudni)

2009. nov. 23. 10:09
nos sikerült találnom valakit aki sikeresen használta ezt a készüléket. Ha bezsélek vele akkor bezsámolok Ő hogy csinálta
5. Kund Abigél (válaszként erre: 4. - Yágo)
2009. nov. 22. 20:48
Akkor láttad, hogy a rendszer egy tartályból, és a bele helyezett két vékony csőből áll. Ezek a csövek elzárhatók, így amikor beleakasztottam a tartályt a nyakamba, nem folyt ki a tápszer. A csöveket egyenként a mellemhez ragasztottam leukoplaszttal, majd először hagytam, hogy csak a mellet szopja a baba, majd elindítottam a folyadékot. Félúton cseréltem a másik mellre. Így egy mellet kb. 15-20 percig szívott, nem sok maradhatott benne. Ennek ellenére nem tudom, miért nem volt sok tejem, pedig stimuláltuk rendesen. Elvileg ez megindítja a tejtermelést, de nekem az is jó volt, hogy nem apadt.
2009. nov. 22. 16:33

sziasztok!

most hallok erről a készülékről először, rákersetem a neten, de csak azt írják mire használható és fotó van róla... el nem tudom képzelni a kép alapján hogyan használják, hova teszik és hogy segít? leírná vki? köszi

2009. nov. 22. 10:45
Igazából a délutáni tejmennyiséget szeretném növelni. Vajon ha ezt a készüléket használom ez lehetséges?
2009. nov. 22. 09:45

Ez úgy lehetséges, hogy a tejtermelés függ attól, hogy mennyit van mellen a baba. Ha mindig csak egy-két percig, vagy még addig sem, akkor nem termelődik többlet. Ha az SNS-t használod, akkor hosszabb időt tölt a baba szopással, ingerli a tejmirigyeket, több tejet termelsz.

Ez az elmélet. Én használtam, mert gyakorlatilag nem indult be a tejem. Nagy változást nem értem el vele, viszont 9 hónapig szoptattam így, és amíg nem kezdtem a hozzátáplálást, nem csökkent a tejmennyiség. Nekem ez is nagyon jó érzés volt.

2009. nov. 22. 09:26
Úgy hallotam, hogy az SNS készülék segítségével lehet növelni az anyatej mennyiségét.Ez hogyan lehetséges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook