Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelban nagyon recseg a parketta. Laminált rárakása megszűnteti-e ezt? Aki tud adjon tanácsot. fórum

Panelban nagyon recseg a parketta. Laminált rárakása megszűnteti-e ezt? Aki tud adjon tanácsot. (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. máj. 28. 12:30

A recsegést az okozza, hogy a parketta alatt a vakpadló szerkezeti elemei vetemedtek, és meglazították a szögeket. Mikor az ember rálép a parkettára a vakpadló megmozdul, és a szögek miatt nyikorog a parketta. Persze a szegezett padlók mozgása is még pluszban okozhatnak ilyen kellemetlen zajt.


A laminált padló ráfektetése nem lesz megoldás. Mert nem szünteti meg a kiváltó okot. Alatta még megmarad ez a mozgás a járáskor. Csak annyira lesz csendesebb, mint amennyire egy 8-10 mm-es laminált padló hangszigetelni tud. Sajnos nem túlságosan.


Megszüntetni felszedéssel, párnafák igazításával lehet. A panellakások esetében sajnos a klasszikus bontás nélküli nyikorgásmegszüntetés sem segít, mert a furatokon beinjektált anyagot, nincs mi "megtartsa".


Üdv,

Jepetto Parketta Stúdió

38. e59b092169 (válaszként erre: 37. - Evetke67)
2009. dec. 11. 13:33

Sziasztok!


Feldobtam a labdát ugye, ezzel a hülle parkettával??? (Ha-ha) Higgyétek el, már kinomba röhögöm a saját bajomat.

37. evetke67 (válaszként erre: 31. - E59b092169)
2009. dec. 11. 06:29
Ez a faháncs dolog emlékezetes fog maradni számomra - kukuljak meg, ha eszembe jutott faforgácslapra gondolni a kifejezés olvastán...Még kicsit cinkesnek is éreztem, hogy talán tapasztalati tudásban lemaradtam valamiról...Viszont én mindenképpen megkockáztatnám, hogy egy szakemberrel megnézessem. Elég lenne egy pici darabon megbontani, és maga az árajánlat nem kerül pénzbe sem - így el tudnátok dönteni, hogy be tudjátok-e vállalni a költséget!
36. e59b092169 (válaszként erre: 35. - Sünsanyi)
2009. dec. 10. 21:34

Sziasztok!


A híres-nevezetes Borsodban lakunk! Éljen!!!!


Bár szerintem több helyen is építkeztek anno az országban...

35. Sünsanyi (válaszként erre: 32. - E59b092169)
2009. dec. 10. 12:51
Hol van ez a lakás???
34. 'szti (válaszként erre: 32. - E59b092169)
2009. dec. 10. 08:37
nem olvastam végig a hozzászólásokat, úgyhogy bocs ha már javasolták. azt hallottam, hogy parkettarecsegésre jó a hintőpor, mert a repedésekbe be tud kerülni. ez nem egy drága megoldás, egy próbát megérne, nem?
2009. dec. 10. 08:11

A faháncs elképzelhetetlen. Mennyi kellet, volna belőle? Vagy csak a ti lakásotokban használták? Az nem lehet, hogy szúrágott szétporlott alsó parketta rétegek, vagy egyéb fa aljzat van alul?

A lényeg: optimális áthidaló megoldás nincs. Az, sem amit írtam, hogy lakkal ragasztani. Akkor azt hittem van valami közeli aljzat. Habár én a büdös életben sem láttam 30 cm belső szintkiegyenlítést, ettől még lehet, hogy van.

Felszedni, és kiegyenlíteni. Aztán parkettázni.

32. e59b092169 (válaszként erre: 30. - Sünsanyi)
2009. dec. 9. 20:05
Szia Sünsanyi! Nagyon aranyos vagy! Lehet, hogy jobban járok a recsegéssel, mintha más borzolna idegileg? Azt mondod a mostani gondodtól még az is jobb volt? Igazad lehet! Mindenesetre mondtam az uramnak, hogy négykézláb fogunk közlekedni, úgy mintha egy kicsit halkabb lenne....(Végülis a macskák is négy lábon járnak. Még a végén igaza lesz annak aki azt tanácsolta, hogy legyünk macskák.)
31. e59b092169 (válaszként erre: 28. - Evetke67)
2009. dec. 9. 19:59

Szióka! Ez a "faháncs" kifejezés - amit mi sem tudunk, hogy mit jelent - attól az ismerősünktől származik, aki megnézte mi van a parketta alatt.

Mi nem láttuk, mert akkor még nem laktunk itt. (Pedig igazán tarthatott volna meg belőle mintát!)

Ez a panelsor - amiben lakunk - sem mai keletű, igencsak megvan már vagy 40 éves. Mint említettem, egy kis háromszög alakú parketta darab ki van esve a sarokban. Ott benéztünk lámpával de csak üresség van kb 10 cm mélységben. (Nincs se salak, se aljzat, mintha csak kosz lenne.)

30. Sünsanyi (válaszként erre: 27. - E59b092169)
2009. dec. 9. 16:13

Mokitok! Az előbb leírtak nem kerültek olyan égetően sokba, de azóta az idegeimet már más borzolja... nem a parketta.


Igaz nem annyira szép, mint az eredeti volt, de nem is kell macskának lenni...

29. Sünsanyi (válaszként erre: 11. - Tóth Ádám)
2009. dec. 9. 16:11

Szia!

Mi azt csináltuk meg amit Ádám írt le korábban, szóról-szóra: mármint teljes felszedés, kitakarítása az üveggyapotnak, OSB-zés, ezer csavarral és erre raktuk le a parkettát.


Remek lett, már 2 éve ennek, azóta is szuper!!

Most a felső szomszédunkat kellene erre beoltani....:-)

2009. dec. 9. 14:52
30 cm szintkülönbség a régi épületeknél szokott lenni a födém és a burkolat szintje között - ilyen még nagyon sok van! Viszont a faháncs engem is hasba akasztott, mert bár jó pár éve felújítgattatom már az önkormányzati lakásállományt, ilyet még nem láttam. Nem lehet esetleg salak, vagy valami hasonló?
27. e59b092169 (válaszként erre: 26. - 18b599559d)
2009. dec. 8. 18:20
Mi is erre jutottunk az urammal, hogy majd egyszer felszedjük.... addig meg gyűjtöm a tanácsokat, hátha valaki tud olyat amit meg tudunk csinálni, meg az ára sem az égben van.
26. 18b599559d (válaszként erre: 25. - E59b092169)
2009. dec. 8. 17:58

hmm....

érdekes...

nem irigyellek!

azért előbb utóbb csak fel kéne szedni!

25. e59b092169 (válaszként erre: 23. - 18b599559d)
2009. dec. 8. 16:14

Hát Drágám, NEM ELIRÁS!!! Bárcsak az lenne!!!

Mi sem hallottunk még "faháncsról", de a min. 10 cm-es hézag meg van!! Ha felszedtük küldök neked képet, hogy lásd nem hazugság!

Egy helyen, a sarokban egy kicsi háromszögdarab ki van esve, ott be tudtunk dugni mérőszalagot, ott 10 cm. De nem tudjuk mi van a szoba közepén.


Az ismerősömék - ebben a tömbben laknak - felszedték és bizony a küszöbtől "belépője" (lefelé) lett a szobába. Elég ronda. Ezért nem merünk belefogni...


Előfordulhat, hogy tényleg "ápolt" a srác, de gondolom már ő is nagyon unta, hogy nem lehet közlekedni normálisan.

A nappaliból nyilik a hálószobánk, de ha már lefeküdtem Isten bizony ki nem jövök már se inni, se a WC-re, mert akkor tuti felébred a gyerek. (Ő még velünk alszik. A nagyobb lányom külön szobában van, nála szintén ez a helyzet.)


A felettünk lakót is halljuk, hogy mikor merre jár a lakásában. Ezt viszont tudtuk tompítani azzal, hogy tettünk fel álmennyezetet. (A mintás habot)


Szuper ugye??

24. 18b599559d (válaszként erre: 21. - Evetke67)
2009. dec. 8. 15:41
Egyetértek.
23. 18b599559d (válaszként erre: 19. - E59b092169)
2009. dec. 8. 15:32

Már bocs, de ----------


„Egy másik munkatársa azt csinálta, hogy minden egyes parkettát lerögzített hosszú "valamivel" (nem tudom a nevét, az uram tudja de most nincs itthon) ami belement egy kicsit a parketta alatti betonba is. 4000 db-ot használt fel! Aztán tett rá lamináltat.”


Ez valami ápolt lehetett.


Egyébként a büdös életben sem hallottam faháncsról, sem 30 cm különbségről az aljzat és parketta alja között.

Ez valami elírás lehet.

22. e59b092169 (válaszként erre: 21. - Evetke67)
2009. dec. 8. 15:09
DŰBELEZÉS!!! Ez az! Így csinálta! mKözben hazajött az uram is, ő is ezt mondta. Megyek adok neki enni, aztán jövök.
21. evetke67 (válaszként erre: 19. - E59b092169)
2009. dec. 8. 14:58
Tartok tőle, hogy az aljzathoz dűbelezés csak amolyan "taknyolós" megoldás - biztos jobb lett valamivel, de a befektetett pénzzel és energiával kétlem, hogy arányos lenne az eredmény. Szerintem ha már annyi pénzt áldozott rá, inkább érdemesebb lett volna még kicsit spórolni hozzá, és normálisan megcsináltatni. Tudom, ha nincs elég pénz, akkor hiába okos az ember, de általában az a legdrágább hosszú távon, amivel most spórolunk egy kicsit!
20. e59b092169 (válaszként erre: 16. - 18b599559d)
2009. dec. 8. 14:57

Nagyon ellene vagyok a lamináltnak és a műanyag ablaknak alapból én is! Igazad van, amikor ezeket nem ajánlod. De hidd el már ott tartok, hogy a laminált is nagyon jó volna! Pláne amikor leteszem az alvó gyereket a kiságyba és nem tudok mellőle elmozdulni, mert rögtön ráébred a reccsenésre.

Azt kéne fejbe lőni aki így találta ki a parkettázást annak idején. (Faháncsra rakni?????)

A parketta meg a aljzatbeton között van 15-20 cm-es mélység. Ettől még a padlószőnyeg is jobb betonra lerakva.

2009. dec. 8. 14:52

KÖSZI A VÉLEMÉNYEKET!!!!!!!


Enyhén szólva is az agyamra megy az egész!

Az uram munkatársáék is ilyen lakásban laknak, nem messze tőlünk! Ők is utána jártak. Azt mondja a srác, hogy ha aljazatbetonnal akarja kiönttetni, engedélyeztetni kell a lakásszövetkezetnél (vagy mi a szösz, mert ők itt abba is hagyták).


Én szívem szerint felszedném és új parkettákat raknék.... /várom a lottóhúzást, hátha!/


Az a baj, hogy az egész felület recseg! Egy talpalatnyi hely nincs, ahová úgy tudnék rálépni, hogy meg se nyikkan.


Egy másik munkatársa azt csinálta, hogy minden egyes parkettát lerögzített hosszú "valamivel" (nem tudom a nevét, az uram tudja de most nincs itthon) ami belement egy kicsit a parketta alatti betonba is. 4000 db-ot használt fel! Aztán tett rá lamináltat. Nem tudom milyen lett nekik, de már volt eszembe, hogy meg kellene nézni náluk!

2009. dec. 8. 14:40
Találkoztam már a szakmai pályafutásom során rengeteg ilyen esettel (építész vagyok), és sajnos nincsenek jó híreim. A probléma csak akkor fog megszűnni, ha teljesen felszeditek a jelenlegi parkettát és alighanem az aljzatát is, ami nem túl olcsó megoldás. Célszerű lenne helyette új feltöltést, illetve aljzatbeton csinálni, és arra visszaragasztani a parkettát. Amennyiben jó állapotú, úgy a régit, hiszen ezek sokkal strapabíróbbak, mint a laminált parketták. Viszont a recsegős parketta felbontása nélkül hiába teszel rá bármit, vagy használsz ráolvasást, varázsigét - sajnos nem fog segíteni. Újra rakni a parkettát igen költséges, de cserében hosszú évekig nem lesz vele gond!
17. 18b599559d (válaszként erre: 16. - 18b599559d)
2009. dec. 8. 14:34

Ide még annyit. Az öt mm-es luk valószínű meg fog látszani. A jó parkettás el tudja 90% ban tüntetni. De teljesen nem. Azt sem fogják szeretni, hogy ezt kéred. / viszont tudják hogy jó megoldás!/

A sorrend:

1 fúrás

2 csiszolás

3 lakkozás

4 lakkozás

5 kikenés /az ötös lyukat, lehetőleg a parketta saját csiszolóporával/

6 utolsó sor lakk.

2009. dec. 8. 14:30

Ha fa parketta, akkor segíthet pár dolog amit a a parkettás ha becsületes el fog mondani.


1- az illesztésekbe ahol recseg, 5- ös fúróval lyukat fúrni, úgy lakkozni, a lakk belefolyik, és ragaszt. /előtte csiszolni/

2- Felszedni, újra rakni/ optimális megoldás/


Több verzió nincsen. A laminálttól óvlak. Egészségtelen, és javíthatatlan. Hasonló a müa. Nyílászárókhoz.

2009. nov. 23. 01:27
Nálunk is ez a helyzet! Ahogy lépünk úgy recseg-ropog. Mi 5. emeleten lakunk, úgyhogy még a felettünk lakók lépteit is halljuk. Bánná a nyavalya ha csak kopogna! Ha zokniban mászkálnánk akkor nem kopogna, de zokniban is irdatlan hangon RECSEG!
14. e59b092169 (válaszként erre: 13. - Marc§ika)
2009. nov. 22. 22:24
Na, mi ezt a lakást megvettük...... Gratula magunknak!
13. marc§ika (válaszként erre: 7. - E59b092169)
2009. nov. 22. 11:10
ez ismerős!:-( én már ott tartok hogy sokszor a hajamat tépném miatta.Az én kisfiam is állandóan felébred rá.meg amúgy is nagyon idegesítő.Majd megőrölök tőle annyira recseg.60 éves panel.de szerencsére csak albérlet úgy hogy amint tudunk elmegyünk innen mert ezt már sokszor ép ésszel nem bírom ki,fel tudnék robbanni az idegtől.Arról már nem is beszélek hogy földszint...(favágásra,dübörgésre,ébredünk-fekszünk,ebéd után nem tudom úgy lefektetni a gyereket hogy pont ne akkor kezdjék vágni a fát......kész vagyok teljesen!!!!!!!!!!
12. csutika100 (válaszként erre: 10. - Globus)
2009. nov. 22. 09:43
Nem kopog, ha az alátét fóliát leteszed.
2009. nov. 21. 21:03

Szia, nem fogja megszüntetni.


Vagy az egészet fel kell szedni és újrarakni, vagy pedig lecsavaroztok a laminált alá egy réteg OSB lapot a parkettára, jó sűrűn. Ez megfogja a recsegő parkettát, viszont összesen kb. 25 mm pluszt jelent...

10. globus
2009. nov. 21. 21:03
Szia, a laminált meg kopogni fog :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook