Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társadalomismeret érettségi fórum

Társadalomismeret érettségi (beszélgetős fórum)


23. Peet1
2020. nov. 8. 18:49
Nézzétek meg itt: [link]
2019. ápr. 28. 19:32

Szia!

Neked sikerül esetleg valahonnan megszerezni a kidolgozott témákat? :)

2019. ápr. 28. 19:31

Kedves Sorstársak!

Beállnék a sorba, hogy kidolgozott emelt témakörökért kuncsorogjak. Ha van valaki, akinek megvannak teljes körűen a 2019-es témakörök kidolgozva, nagyon szépen megköszönném, ha eljuttatná részemre a gu.szabina@gmail.com e-mail címre. Ezer hála és köszönet!

2019. márc. 25. 14:38

Sziasztok!


Én idén érettségizek emelt szinten. Megvan még a kidolgozott tételsor valakinek vagy a tananyag, amiből felkészült?


Előre is köszönöm választ!


tarsismerettsegi2019@gmail.com az email címem,ide is írhattok.



Üdv

2018. máj. 6. 12:08

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha szépen kérem és még nem túl késő, akkor el tudná nekem is küldeni valaki a társadalomismeret tételeket? Remélem nem késő, ez az utolsó reményem. Idén érettségizek emelt szinten, de a tanárom aki felkészített, lemondta az óraadásomat családi okokra hivatkozva. Eddig csak 5 tételem van meg és rám tört a pánik, mert senki sem tud nekem segíteni. Középszintű tételek is jók ha valakinek csak az van meg.

E-mail címem: m.timi398@gmail.com

Előre is nagyon szépen köszönöm és hálás lennék ha ki tudna segíteni engem valaki ezzel a hatalmas szívességgel!

2018. márc. 28. 21:26
Sziasztok, idén kell emelt érettségit tennem. Viszont tanári segítséget nem kapok. Segítséget szeretnék kérni a témaköri felkészüléshez, az írásbeliket letöltöm, és majd elkezdem kitöltögetni. Viszont elméleti tananyagom nincs. Minden segítséget elfogadok vivimano21@gmail.com
2018. febr. 19. 13:15

Sziasztok!

Én is érettségizek idén emelt szinten társadalomismeretből!

Ha valaki tud küldeni kidolgozott tételt azt nagyon megköszönném!

Erre az emailcímre:

erettsegi02@freemail.hu


Nagyon szépen köszönöm!

2014. jún. 3. 10:40

Halihó!!

Hogy zajlik az emelt szintű társadalomismeret szóbeli?? Leginkább arra vagok kíváncsi, hogy szóbelin is lehet gazdasági és pszichológia témakör között választani??

2014. máj. 5. 14:25

Sziasztok!

Emelet szinten érettségizek társadalomismeretből.... Ha van valakinek kidolgozott szóbeli témaköre/tétele szívesen fogadom.

Vagy, ha valahol megtalálhatóak, az információt is szívesen veszem!

Köszönöm!

Mindenkinek siekres érettségit és jó felkészülést!

14. dolly001 (válaszként erre: 12. - Poppins Mariska)
2014. febr. 6. 17:13
Nagyon köszönöm!!!
13. MKata
2014. febr. 5. 21:18

Sziasztok!

Emelt szintű érettségire készülök társadalomismeretből. Kidolgozott tételeket hol találok? Ha valaki tud ebben segíteni, akkor írjon! Megköszönök minden segítséget.

12. Poppins Mariska (válaszként erre: 11. - Dolly001)
2014. febr. 1. 20:25

Sziasztok!


A társadalomismeret érettségi vizsga jellemzői a következők:

a tanárgyból csak középszint esetén van projekt érettségi a hagyományos írásbeli helyett. Itt a központilag magadott három téma egyikét kell kiválasztani, majd konkretizálni (leszűkíteni), és öt hónap alatt a konzulens tanár segítségével megvalósítani. A munka formája lehet írásbeli dolgozat, mozgóképes megoldás (például kisfilm), vagy szervezésen alapuló projekt(például konferencia). Az év végi vizsgák esetében a témákat december elején hozzák nyilvánosságra és az írásbeli vizsgák megkezdéséig kell befejezni, leadni. Középszinten a vizsga második része a többi tantárgyhoz hasonlóan szóbeli részből áll (a tételeket jellemzően a tantárgyat oktató tanár állítja össze), és ekkor kell "megvédeni" a projektet is. Ez gyakorlatilag az elvégzett feladat ismertetését, bemutatását jelenti.


Az emeltszintű vizsgánál nincs projekt, itt is a szokásos írásbelire kell készülni. Szóbelizni a kijelölt oktatási intézményben kell, idegen bizottság előtt.

A követelményekhez teljesen igazodó tankönyv nincs, de a témakörök leírását is megtaláljátok az oktatás.hu oldalain. A felkészülés sok plusz munkát igényel, szerintem tanári segítség nélkül igen nehéz feladat.

Érdemes visszamenőlegesen feldolgozni a korábbi emelt feladatlapokat. Ezekhez megtaláljátok a javítási útmutatókat is.


Vonatkozó jogszabályok itt:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


MP

2014. jan. 16. 10:47

Sziasztok!


Kérem segítsen valaki. Emelt szintű társadalomismeret érettségihez is kell előzetesen esszét írni? Vagy csak a középszintűnél kötelező?

10. zsuzsn
2013. júl. 1. 15:32
A társadalomismeret emelt érettségivel van tapasztalata valakinek? követelmények anyagok, könyvek.esetleg kidolgozott tételek, témák. órai anyag is jó nekem, fénymásolnám.
2011. szept. 17. 14:36

Hali!


Én idén szeretnék társadalomismeretből emelt szinten érettségizni. Az egyik barátnőm tavaly volt és van tőle sok infóm, meg tanárhoz is járt, aki állítólag nagyon jó volt. Sztem legjobban ezzel az érettségivel járunk, nem? Vélemények? Tapasztalatok?

Üdv

8. Jolikaaa (válaszként erre: 6. - Teszt25)
2010. okt. 12. 18:03

Szia


Engem érdekelne a tanár!!! Szívesen meghallgatnám a személyes tapasztalataidat, ha vannak kidolgozott tételeid, vagy könyv javaslatod hálás szívvel fogadnám!

neked hogy sikerült az emelt? Mennyit készültél rá, oktatták-e Téged...

Köszi előre is.

2010. jan. 7. 17:18

Jól értem, hogy az érettségire kell elkészíteni az esszét?


ez azért lep meg nagyon, mert megnéztem az emelt színt írásbelijét és nekem úgy tünt, hogy ott helyben kell írni egy rövid esszét.


Tankönyvet mit tudtok ajánlani?


köszi


És ha egyedül akarok felkészülni?

6. teszt25 (válaszként erre: 5. - Csodabogár)
2009. nov. 22. 07:33

AZ emelt szóbeli tételeit a felvi fórumon talán megtalálod, keress vissza a május-jun-jul időpontokra és nézd végig a fórumot.

Ha nem találsz semmit akkor javaslok magántanárt , lehetőleg olyant keress aki ha emeltet csinálsz emelten érettségiztet, mert Ő ismeri azokat a kulcsszavakat amire járnak a pontok.

Arra nagyon kell vigyázni, hogy a kulcsszavakat tudd akár írásbelin akár szóbelin.

5. csodabogár (válaszként erre: 4. - Teszt25)
2009. nov. 21. 13:42
Köszi, de ezt már megtettük, a szóbeli érdekelne inkább...vannak-e források stb?
4. teszt25 (válaszként erre: 1. - Csodabogár)
2009. nov. 21. 10:56

Szia!


Itt több fórumot találsz a témában

[link]

az OM honlapján

OM érettségi 2009-cet beírod a keresőben akkor az őszi érettségi feladatok fenn van. Itt még megtalálhatod 2005-ig visszamenőleg az összes írásbelit, emelt és közép szinten.

3. csodabogár (válaszként erre: 2. - Lilimia)
2009. nov. 21. 10:20
Köszönöm a gyors és kedves választ...
2. lilimia (válaszként erre: 1. - Csodabogár)
2009. nov. 21. 10:08

Szia!


Először is írni kell egy elég erősen behatárolt esszét. A témákat központilag adják meg, azok közül kell választani, leírni, hogy miért az adott témát választottad, több konzultációt kell tartani a tanárral a dolgozattal kapcsolatosan, ezekről írni kell egy összefoglaló jegyzőkönyvet, munkamenetet, azt, hogy hogyan hatott rád a téma, stb...

Magának az esszének rendkívül precízen kell felépülnie.

Bevezetés, melyben részletesen leírod, hogy miért az adott témát választottad, miért érdekel, stb...

'Tárgyalás': Személyes tapasztalatok, szakmai vagy tudományos tények, esetleg riportok.

Befejezés: Levonni a konklúziót, összefoglalni röviden a gondolataid a témával kapcsolatban, stb...


Nagyon fontos, hogy a tudományos tények egyensúlyban és összhangban legyenek a saját véleménnyel! Nagyon oda kell figyelni, hogy ha idézel egy szöveget, oda kell írni a forrást!


Aztán kell még bibliográfia, tartalomjegyzék, és ha jól emlékszem ennyi az írásbeli része.


Szóbelin ugyan olyan tételek vannak, mint bármelyik másik tárgyból, a különbség csak annyi, hogy társadalom ismeretnél a saját véleményedet is el kell mondani. Itt is fontos az egyensúly.


Én emelt szinten érettségiztem belőle, könnyű volt szerintem.


Remélem tudtam segíteni :)

2009. nov. 21. 09:54
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hogyan is zajlik egy társadalomismeret érettségi, hogy lehet rá felkészülni, hogyan épülnek fel a szóbeli tételek stb.? Tanárok segítségére is számítok...Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook