Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vaterával kapcsolatos probléma...jogtalanul számláztak, és már a behajtónál van az ügy, mit tegyek? fórum

Vaterával kapcsolatos probléma...jogtalanul számláztak, és már a behajtónál van az ügy, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 11. 07:20

Sziasztok!

Engemsikeresen lebeszéltetek arról, hogy így adjam el a dolgaim. Épp az elmúlt hetekben böngésztem a vatera szabályzatát, hogy milyen feltételekkel lehetek eladó,és mi után mennyit kell befizetni. De mivel nem igazodtam ki rajta, ezért gondoltam,megkérdezek egy öreg vaterást. Ezek után azonban inkább lemondok róla. Remélem Mariann azért nem kell kifizetned a pénzt. Kíváncsi vagyok, hogyan végződik az ügyed. Remélem,megírod.Drukkolok neked.

25. hancsalean (válaszként erre: 22. - Berzebúb)
2011. jún. 23. 13:25
És mi lett az ügyből? Kifizetted a 3800.- ft-t?
24. cornflower (válaszként erre: 23. - Berzebúb)
2011. jún. 4. 10:29

Kifizettem, mert elegem lett az egészből.

...de nem hiszem, hogy ez így a helyes.


Mi van, akkor, ha az adataimnál nem a saját címemet adom meg? Akkor hogy hajtják be??

23. Berzebúb (válaszként erre: 21. - Cornflower)
2011. máj. 11. 23:06

Szia sorstárs!:)(már kínomban nevetek..)


Neked hol tart az ügyed?

2011. máj. 11. 23:04

Sziasztok!


Nekem 380 ft tartozásom volt a teszvesz felé,amit törlesztettem,viszont kaptam a Creditfortetol levelet,hogy fizessek nekik 4135 ft-ot ebből 3750 az adminisztrációs költség 380 a tartozás!Én viszont már kifizettem mielött a levelet kézhez kaptam volna(ami sima postai levél volt nem ajánlott) és igy is fenyegetnek,hogy biróságra viszik az ügyet....

380 ft -ért amit befizettem ezért akarnak biróság elé állitani????Há' hol élünk???

Elnézést,hogy jogilag nem tudtam hozzászólni...,viszont beszéltem az ügyvédemmel,Ő azt mondta hogy ha megbizási szerződés áll fenn a Vatera-Teszvesz és a Credtiforte között akkor az adminisztrációs költéséget a Vaterának kell fizetni és nem a felhasználónak....

Ezt szépen meg is irtam a behajtó hiénáknak,ők meg azt válaszolták,jobban mondva arra hivatkoztak,hogy a Felhasz. feltételekbe benne van,hogy ha 7 napon túl nem fizetem be akkor minden költség engem terhel,még a behajtó cég költségei is...

kérdem én....,7 éve vagyok tag..,szerintük minden nap a felhasználási feltételeket bújom???:D

Másfelöl meg megadtam a mobil számom regisztrálásnál és legalább annyi lett volna bennük,hogy egy kib@szott sms-t dobnak mielött átadják a 380(!) ft-ot a behajtó cégnek...

Szánalom ez az egész!!!És ahogy olvasom mennyi felhasználóval eljátszák ezt....,h.i.h.e.t.e.t.l.e.n.!!!!!!!!!

21. cornflower (válaszként erre: 20. - 74740b7c7c)
2011. ápr. 22. 20:56

Akkor tulajdonképpen egy problémánk van :(


Ha van a fórumon jogi végzettségű felhasználó, kérem, hogy segítsen nekünk.

2011. ápr. 21. 20:34

Engem a teszvesz piszkál.

500ft-ból csináltak 5800-at, mert ugye átadták a behajtó cégnek az ügyet. Ok. kifizettem, rendeztem.

Kaptam a teszvesztől egy levelet, hogy jóváírték az összeget stb. stb.

Erre rá 2 napra jött egy újabb levél(postán), hogy fizessek 3800ft-ot!

Kérdem én mire. A tartozás rendezve, ki voltam zárva, semmit nem tudtam csinálni, akkor ez az összeg mi?!?!?!?

Választ ők sem tudnak adni.

Jó, nem?

19. cornflower (válaszként erre: 18. - Kata 1977)
2011. ápr. 21. 20:32

Hát ez felháborító!!!!

Így nagyon könnyű pénzt keresni.

18. Kata 1977 (válaszként erre: 17. - Cornflower)
2011. ápr. 21. 20:27

Szia!


Szemét cégek ezek mind!

Én kifizetném de nem tudom és engem már megfenyegettek hogy a házra terhelik!

17. cornflower (válaszként erre: 16. - Kata 1977)
2011. ápr. 21. 20:25

Szia Kata!


De ez szerinted jogszerű?

Ez már majdnem kimeríti a lopás fogalmát.

Jó üzlet lehet az én esetemben is a behajtó cégnek, hogy 400 ft-on ennyit keresnek.

Nem akarok fizetni, de nem tudom, hogy mi lehet a vége.

2011. ápr. 21. 18:19

Én egy internetes ingatlan oldallal jártam meg és az is behajtás sőt lehet hogy már bíróságnál van.

El akartam adni a házam de direkt ingyenes oldalakon hirdettem.

Ennek a cégnek a legalján ici-pici betűvel volt írva a díj,amit én sajnos nem olvastam el,bár ha kiírták volna normálisan nem is hirdetek náluk.

A pár száz forintból 3-4 hónap alatt 58800ft lett.

Naponta küldik az emaileket hogy fizessek,csak sajna nem tudok.

Jól megszívtam!!

2011. ápr. 21. 18:06
???
14. Nina83
2009. nov. 23. 07:37
Sziasztok!!!Fullmoonról van valami hír????Elegem van ebből a kurvából:(((Illangó remélem jól vagytok:)))
13. princes47 (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2009. nov. 23. 07:24
Szerintem már egy kézben van a két cég.
2009. nov. 22. 22:09

jah simán kirugtak...

nem semmi,azé ehhez má pofa kell,de minél idősebb a vatera,annél szemetebb dolgokat művel:(((

amikor indult,még a fejlesztőket is ismertem,és leveleztem velük,most meg simán kiraknak mert meg mertem írni a fórumba az igazat:(

11. klarika5 (válaszként erre: 10. - Hajnalfény73)
2009. nov. 21. 11:54
De az egyik a tesz, a másik a vatera-vagy nem?
10. hajnalfény73 (válaszként erre: 9. - Princes47)
2009. nov. 21. 11:53

Szia!

Nálunk is ez volt, mi is írtunk levelet. De azt válaszolták vissza, hogy mivel nem negatívot adtunk, hanem mi is semlegest, így be kell fizetni a jutalékot. Tényleg szerencséd volt, hogy Neked meg ezt írták. Nálunk is nagyobb értékről van szó.

9. princes47 (válaszként erre: 6. - Hajnalfény73)
2009. nov. 21. 10:56
Szia ! Nekem is volt hasonló esetem, nem kellett a termék a licitálónak, de én írtam egy levelet a tesz-vesz -nek, hogy nem viszi el a vevő a terméket, rákérdezett a vevőre, mivel azt nyilatkozta, hogy ténylegesen nem vásárolt, nem lett belőle semmi probléma, semleges minősítést adtam. Úgy látszik nekem szerencsém volt, pedig nagy értékről volt szó.
2009. nov. 21. 08:01
Érdekes, hogy az eladókkal milyen határozottak, de a vevők károsítása esetén széttárják a kezüket:nincs módunkban segíteni, forduljon a kárával a rendőrséghez. És még fel sem függesztik a csaló eladót.
2009. nov. 21. 07:49
Szerintem ügyvéd, fogyasztóvédelem, ÉS : az index portálnak is megírnám a sztorit, mert rengetegen olvassák! A vatera is tanulna a dologból, hogy millióan olvassák mit művelnek! Sok sikert kívánok!
2009. nov. 21. 07:39

Nekünk a tesz-vesz-el van gondunk. Meghírdettünk egy terméket, a vásárló el is jött a megbeszélt helyre, megnézte, majd mégsem lett jó neki, amire licitált, mivel normálisak voltak, így a férjem nem adott negatív jelölést.

Újra meg is hírdettük a terméket. Erre jött a számla a jutalékról. Hiába jeleztük, hogy nem kelt el a termék és lett újra hírdetve. Azzal jöttek, hogy mivel nem adtunk negatívat, így ki kell fizetni a jutalékot. Most már nekünk is behajtónál van az ügy.

2009. nov. 21. 07:34

Hogy rohadna le a kezük, amivel írták a levelet...

Na én talán az ilyenek miatt nem adtam még soha el semmit ilyen oldalakon...

2009. nov. 21. 07:27
Menny kérdezd a fogyasztóvédőket ,h ilyenkor mi van!
3. giga455 (válaszként erre: 1. - Mariann1974)
2009. nov. 21. 06:59
nem semmi egy tetü cég ez! sok sikert, ne hagyd magad!
2. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Mariann1974)
2009. nov. 21. 02:30
ügyvéd felfogad, felhasználási feltételek (amit elfogadtál) átnyálaz, vaterának ügyvéddel levél visszairat. ügy lezárása után ügyvédi költség vaterának kiszámláz.
2009. nov. 21. 01:34

ha van köztetek hozzáértő,kérlek segítsetek!

sok éven keresztül eladtam a vaterán a felesleges általában kinőtt gyerekcuccokat.

jutalékot fizettem,de volt egyszer egy 2hetes késésem,és inaktiváltak.

ezzel együtt az összes termékemet is levették,ami azért is volt bosszantó,mert bevezették a termékfeltöltési díjat,így azok után simán kiszámlázták a feltöltési díjat,ami pár napig volt csak fent a 3hét helyett.

ezzel még nem is lenne gond,de akkoriban vezették be a galéria opciót is,ami azt jelenti,egy terméket ha megnéznek,alul az eladó többi terméke is megjelenik kis fotóval.ez havi 450ft.

namármost engem inaktiváltak(ilyenkor nem tudok belépni sem),és miután az összes termékemet törölték,nem akartam újra belekezdeni a nem kis munkába,így hagytam az egészet,és elmentem nyaralni:)

nyaralás közben ért a meglepetés,ugyanis jött a 450ft.-os számla a galéria díjért.

gyorsan írtam is nekik,hogy jött ez neki ki,mikor inaktív vagyok,és egy db termékem sincs fent.

a válasz az volt hogy ki kell kapcsolnom ezt az opciót,mert ez havonta újra aktiválódik.

mondom az jó,de mivel inaktív vagyok,ezt hogyan tegyem?

közben visszahelyeztek,és kivettem a pipát,és gondoltam na akkor ennyi volt...

de a következő hónapban ismét jött a számla,holott ki lett szedve a pipa.

ismét írtam nekik,hogy számolják csak szépen ki azt az összeget ami tényleg jogos,mert el nem végzett szolgáltatásért én 1ft.-ot sem vagyok hajlandó fizetni nekik,mire ők,hogy nem tudnak eltekinteni az összegtől.

a napokban meg is jött az ügyvédtől (nem tértivevényesen sem ajánlottan) a fizetési felszólítás:(

a vaterával nem lehet beszélni,sőt ma egy másik regisztrált néven jeleztem a problémát,erre kitiltottak,és törölték a fórumból az összes hozzászólásomat,mondván valótlan az állításom:(

(mellesleg megvan minden egyes betű a fórumértesítésnek köszönhetően:))


szóval valaki tudna nekem vmi okosat mondani mit tegyek?nem hagyom,mert már majdnem 8000ft.-nál jár az összeg a jogos 450ft helyett (persze ez sem,de ha azt mondják mé nem pipáltam ki,holott mikor indult,egy szó nem esett arról hogy ez havonta automatikusan megújul...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook