Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípő vizelet! fórum

Csípő vizelet! (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. nov. 24. 10:06
Boi Cran áfonyakapszula rendszeres szedése (min. 3 hónap). Én megállás nélkül szedem, semmi bajom!
35. Yágo (válaszként erre: 34. - Nadine81)
2009. nov. 22. 22:29

nekem milliószor volt antibiotikumos kezelésem 7 évesen voltam először kórházban felfázás miatt... bármilyen antimbiotikummal kezeltek mindig visszaestem, már annyi is elég volt a felfázáshoz, h nyáron a kánikulában mezítláb hideg kőre lépjek, vagy kicsit kitűrődjön a derekam, sőt annyira érzékeny voltam, h ha kiscsit jobban megnyújtóztam megnyúlt a húgyvezeték és nem tudtam kiegyensedni annyira fájt és jöttek a szokásos tünetek.


Persze ha nagy a gáz mindenképpen el kell menni orvoshoz, főleg ha nincs javulás (bár az antibiotikumok káros hatásait ismerjük, de ha nincs más muszály kikezelni) Viszont! az antibiotikumos kezelés után érdemes egy tőzegáfonya kúrát csinálni és akkor tényleg esélyes h többé nem tér vissza a betegség... én már 2 éve megszabadultam tőle (atőzegáfonyának köszönhetően), most terhes vagyok, nem sok időm van már a szülésig, de a terhesség alatt sem jött elő, pedig ilyenkor még azzal is előfordul aki nem hajlamos rá, hiszen erősen megnyúlik a húgyvezeték és jobban ki van téve a fertőzéseknek...

Érdekesség képp:

Tőzegáfonya:

"Az 1920-as években felfedezték, hogy a sok tőzegáfonyát fogyasztó emberek vizelete savasabb és kevesebb baktérium van benne. Fogyasztása közben ugyanis egy hippursav nevű anyag termelődik a szervezetben, amelyről bebizonyosodott, hogy erős antibakteriális hatása van a húgyúti rendszerben. Időközben rájöttek, hogy a hippursav gátolja a fertőzést okozó baktériumok szaporodását. Az újabb vizsgálatok szerint viszont a nagybogyós áfonya fő fertőzést ki­védő tulajdonsága a gyümölcs egy másik összetevőjében rejlik. Úgy tű­nik, hogy a gyümölcs megakadályozza a baktériumok tapadását a húgy­úti rendszer falának sejtjeihez. Kedvezőtlen környezetet teremt a kór­okozók számára, és ezáltal csökken a fertőzés veszélye. E hatást felte­hetően a növényi eredetű vegyületek, az úgynevezett fitovegyületek cso­portjába tartozó proanthocianidinek váltják ki, amelyek jelen vannak a levében, de hiányoznak például a grépfrút, a na­rancs, a guajáva, a mangó és az ananász levéből."

34. nadine81 (válaszként erre: 29. - Agnes89)
2009. nov. 22. 21:33
Szia.nem akarlak elkeseríteni,de én is voltam már így.Ha már kicsit véres volt a vizelet,akkor viszont gennyes is lehet a vizeleted már,hiába múltak/enyhültek a panaszok,több mint valószínű hogy vissza fogsz esni,én is voltam így.Voltam már ügyeleten is sokszor ilyennel,mert épp úgy dolgoztam,hogy este értem haza munkából,mikor már nem rendelt a háziorvos,vagy hogy nekem is pont 7végére esett a betegség.Vizeletmintát kérnek,s abból megállapítják,mit tartalmaz,hány"+" van benne.Nekem volt,hogy 3 v.4 is volt,az elég rossz.Amiket alább írtak,jók lehetnek,de amikor már több"+"van a vizeletben,ahhoz antibiotikum kell,ki kell kúrálni,különben folyamatosan vissza esel.A kamillatea nagyon jó,meg szaunaövet szoktam ilyenkor naponta többször is használni.Gyógyszerek közül amúgy a sumetrolin a jó,de nekem általában ciprobayt vagy cifloxint írtak,s rengeteget kellett innom.Ha jön a hideg idő már félek én is előre,ez nagyon rossz tud lenni.Általában felfázás az oka,de voltam már úgy hogy szex után kezdtem tapasztalni a kellemtlenségeket amik napról napra rosszabbak lettek,sajna előfordul hogy közben is összeszedünk valamit(baktériumokat).Rendesen ki kell kúrálni ezt a bajt,ha nem akarunk vesebetegek lenni.
33. Dorka29 (válaszként erre: 30. - Yágo)
2009. nov. 22. 13:19
Köszi!
32. Dorka29 (válaszként erre: 31. - Yágo)
2009. nov. 22. 13:19
Tényleg, melegvizes palackot én is szoktam, ha már odavagyok nagyon.:)
31. Yágo (válaszként erre: 29. - Agnes89)
2009. nov. 21. 22:52
a meleg cicanaci jó ötlet volt :) én még kis fél literes ásványvizes palackba tettem forró vizet és azzal melegítettem magam és sokat javított :)
30. Yágo (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. nov. 21. 22:48
így van alkoholos, de a homeopátiás szerek nagyon jók... de ami nagyon fontos, hogy sok-sok-sok tőzeg/vörösáfonya levet igyatok + a vesetisztító gyógyteák is nagyon jók kiegészítésnek a sok folyadék átmos az áfonya kipucolja a káros baktériumokat!!!
29. agnes89 (válaszként erre: 28. - Csillu...)
2009. nov. 21. 17:16

Sziasztok! Voltam ma dolgozni. Éjfélkor volt a mélypont, de az éjszaka folyamán 1,5-2liter citromos mézes tea, 2000mg C-vitamin és meleg cicanadrág ami a mellkasomig felér,és egész nap rajtam volt csodákat tett...


Reggel meg vettem intimtörlőkendőt (körömvirágosat, kifejezetten gyulladások ellen) és ismét 2 liter teával indultam. Nagyon sokat jelentett.



Köszönöm a segítséget. Sokkal jobban vagyok, szinte minden tünet elmúlt, egy picit még csíp, de rengeteget javult.

2009. nov. 21. 07:21

Jó reggelt!

h vagy Ági??

ha jól olvastam már a pocid is fájt és véres is volt....

reggelre biztos nem lesz ez jobb.


szerintem doki és gyógyszer!!!


nem szabad viccelni vele,nehogy vesemedence gyulladásod legyen a felszálló fertőzéstől!!!

gyógyulj meg!!!

2009. nov. 20. 21:52
Nha meglátjuk mi lesz éjszaka! Lehet mégse megyek holnap dolgozni!
26. agnes89 (válaszként erre: 22. - Agnes89)
2009. nov. 20. 21:51
Látszik, hogy legyengítet tegnap kéz influenza oltás...
25. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Agnes89)
2009. nov. 20. 21:49
Háát, én tuti begyulladnék annyira ettől, hogy kimenjek holnap az ügyeletre..
24. Dorka29 (válaszként erre: 21. - Yágo)
2009. nov. 20. 21:48

Köszi!


Gyereknek nem adhatom a cseppeket, mert alkoholos, de ha erre is jó a bogyó, akkor magamon is kipróbálom, ha legközelebb szükség lesz rá.

23. agnes89 (válaszként erre: 22. - Agnes89)
2009. nov. 20. 21:46
És ha hétvégén nem javul, akkor hétfőn doki!
2009. nov. 20. 21:45

Egyre rosszabb... Már enyhén véres volt a papír a pisilés után,és fáj a hasam is.


Holnap reggel egy ügyeletes patikában kezdek!

21. Yágo (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2009. nov. 20. 21:43
persze ez is jó, sőt talán még jobb is... de felfázásra mindig a cseppet használtam eddig
20. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Yágo)
2009. nov. 20. 21:02

echinacea-t homeopátiás bogyó formájában ismerem, immunierősítőként adom a kislányomnak.


ez is jó felfázásra is?

19. agnes89 (válaszként erre: 16. - Dorka29)
2009. nov. 20. 20:59
Köszi, bár nem tom mikor tudom ezeket beszerezni. Holnap 7től dolgozok, és délután végzek... És hétvége jön! De a sok tea azmegy, meg gyakrabban mosakszok, remélem ez is segít. Nha meg C-vitamint is szedek.
18. Yágo (válaszként erre: 14. - Agnes89)
2009. nov. 20. 20:55
nekem gyenge volt... és az össze atomerős antibiotikum is... segítettek átmenetileg, de utána újra kiújult...
17. Dorka29 (válaszként erre: 14. - Agnes89)
2009. nov. 20. 20:54
Nem gyógyszer, hanem gyógynövényekből álló készítmény. Ez a neve. Alkohol oldatban van, az íze elég rossz, bár ha szereted az unicumot, akkor be fog jönni.:)
16. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Agnes89)
2009. nov. 20. 20:53
Ha "sima" felfázás, akkor nem zavar be szerintem. Ha a hüvelyből eredő a gond, akkor megfertőzheted a partnered is, és nőgyógyászati tünetekkel is jár.
15. Yágo (válaszként erre: 7. - Agnes89)
2009. nov. 20. 20:53

azoktól amiket én leírtam végleg eltűnt!!! ilyenkor mellőzd a szexszet, de a tüneteidből ítélve épp az elején vagy a felfázásnak és elcsípted, úgyhogy max 1-2 nap és túl leszel rajta...

dokihoz sem kell menned az echinacea csepp (dr Theiss) kapható dm-ben vagy gyógyszertárban tőzegáfonya level pedig gyógynövényboltokban tudod beszerezni van koncentrátum, ill. literes üdítőben is kapható... ez az egyetlen gyógynövény amiben olyan speciáli (kifejetetten a felfázással kapcs) baktériumokat megöli...

Hogy mitől fázhatsz fel? baktériumos fertőzés, vhogy rákerül a kezedre és így tovább eljut a húgyvezetékig...

14. agnes89 (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2009. nov. 20. 20:53
Urogin? Ez a pontos neve? Mert egyik gyógyszeradatbázisban sem találom
13. agnes89 (válaszként erre: 11. - Csillu...)
2009. nov. 20. 20:50
Tehát lehet, vagy nem ajánlott:)?
12. Csillu... (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2009. nov. 20. 20:46
egyet értek:DDD
11. Csillu... (válaszként erre: 7. - Agnes89)
2009. nov. 20. 20:45

A kamillás fürdő és tea is jó rá!!!

urogin cseppek nekem bejött!

szex???

maga a felfázás valami baci,tehát a húgyvezetékbe,hólyagba bekerült valami baci...

olyan is van,h a hüvelyből kerül bele valami,ezért kell elmenni sex után pisilni!!!

10. Dorka29 (válaszként erre: 9. - Agnes89)
2009. nov. 20. 20:44
C-vitamin, kamillás fürdő, urogin. Nekem ez szokott beválni.
2009. nov. 20. 20:33

És C-vitamint is szedek!


Ötlet? Mindenki itt hagyott? :)

2009. nov. 20. 20:24
felfázás - doki
2009. nov. 20. 20:23

Köszi az eddigi ötleteket! Esetleg kamillás fürdő?


És a szex? Nem igazán merek, nem lesz tőle rosszabb, vagy ez hülyeség?


Mellesleg meg mindig figyelek, hogy hova ülök. Mitől fázhatok fel?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook