Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a véleményed Norbiról és az Update módszerről? fórum

Mi a véleményed Norbiról és az Update módszerről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. zani
2009. nov. 24. 19:24

én 1 hónap alatt 4 kg fogytam, 61-ről 57-re (tehát nem voltam extrém túlsúlyos akinek minden falat megvonás fogyást jelent) egy hónappal ezelőtt abbahagytam és azóta rendesen eszek, zsíros kenyeret, cukrot, lisztet, még nassolok is, ennek eredeményeképp 1 kg jött vissza, a többi nem. szóval szerintem nem igaz h ha abbahagyod akkor rögtön visszajönnek a kilók.

egyébként meg ha valaki sokat fogy (úgy értem 20kg súlyfeleslegtől szabadult meg, az vigyázzon az elért eredményre, és ha már nem akar tovább fogyni akkor is mértéket kell tartani.)

68. idi29
2009. nov. 24. 14:48
Én fél év alatt 15 kg-ot fogytam ezzel a módszerrel, majd kb. két és fél hónapig stagnált, és kb. 2 hete újra beindult! :) (Bár lehet amiatt indult meg újra a fogyás, mert egy kis arcüreggyulladást összeszedve legyengült a szervezetem?)Így már 16,5 kg mínusznál járok! :)
2009. nov. 23. 05:53

En az update segitsegevel fogytam 7 honap alatt 10 kg-t... Mivel ennek az idonek a nagy reszet kulfoldon toltottem, nyilvanvaloan nem jutottam hozza a Norbi termekekhez.. Ennek ellenere a kodok betartasaval lefogytam es tartom a sulyom.. Imadok mozogni, mindennap tornazom.

Azt gondolom, hogy az update igenis szuper modszer, soha nem vagyok ehes, finomakat eszem es leugrott rolam ez a tulsuly es tartom is azota azt a sulyt, amivel jol erzem magam. Sot, utoljara tinedzserkent voltam ennyi kilo..

Most mar fogyasztom a Norbi termekeket es oszinten nem ertem miert kell arrol vitatkozni, hogy ki mit eszik ha fogyni akar..

Aki szeretne, vegye meg a Norbis termekeket, aki nem, az ne vegye meg.. Ennyi...

De ez gondolom a tipikus magyar mentalitas, irigykedunk Norbira mert penzt csinalt.. En szemely szerint nem irigylem a penzet, megdolgozott erte es igenis jot tett sok emberrel...

66. globus (válaszként erre: 65. - Vaczila)
2009. nov. 22. 21:54
Óóó, ezt már elrontottam :(
65. vaczila (válaszként erre: 64. - Globus)
2009. nov. 22. 21:52
Igen.
64. globus (válaszként erre: 63. - C8772e855b)
2009. nov. 22. 20:59

Forralt bort reggelire lehet inni? :DD

Komolyan kérdezem! :)

63. c8772e855b (válaszként erre: 60. - 5e48d37001)
2009. nov. 21. 23:39
Teljesen egyetértek veled.Én sem a Norbi termékeivel fogytam le,hanem a könyvében leírt 1-es,2-es,3-as szabályok figyelembe vételével.Megnéztem mit ehetek,délelőtt,délután és este.No,meg kevesebb kaját raktam a tányéromra.Kezdetben nehéz volt átállni,de éhezés nélkül beindultak a kilók lefele.Ennyi!!!
2009. nov. 21. 20:09
Én is veszem mert jó ha van itthon biztonságban de nem ész nélkül és korlátlan mennyiségben! Tudom hogy szép lassan ezek is ehagyhatóak lesznek mert én is el tudom késziteni a pudingot :) de kezdetnek igenis jó érzés hogy ha megyek valahova és megéhezek nem egy cukros hanem egy norbis turórudit eszem meg tehát ilyen szempontbol jó hogy az édességmániásoknak is vannak termékek az átmenet idejére :)
61. Re87
2009. nov. 21. 19:25
Én veszem a termékeket,de nem egész nap ész nélkül azt zabálom.
2009. nov. 21. 13:46

Kedves Váradi Laci!

Az update lényege az,hogy az élelmiszereket különböző csoportokba sorolja.1,2.3 kódú ételekre.De ezt bizonyára Te is tudod.Az 1-est reggeltől estig lehet fogyasztani,2-est reggeltől délután 3 óráig,a 3-ast reggeltől délig.

Nem kell ahhoz drága Norbis cucc,hogy eredményt tudjunk elérni ezzel a táplálkozással.Így azok is le tudnak fogyni akiknek kevesebb pénzük van.Mert 10 dkg olasz felvágott,vagy 1 csomag spenótlevél,vagy 1l 2,8%-os tej nem a világ vége.

A cukrot helyettesíthetjük édesítővel,vagy aki nem tud lemondani róla mértékkel eheti délben is.

Én már 13 kg mínusznál tartok ezzel a módszerrel,úgy,hogy egyetlen egy norbis ételt nem fogyasztottam.És nem is fogok vásárolni,mert nem az én pénztárcámhoz mérték az árakat.

Mielőtt nyit valaki egy fórumtémát jobban körül kéne néznie a témával kapcsolatban,mert nem a norbis termékektől lehet kizárólag súly csökkenteni.Magát a rendszer lényegét kellet volna tanulmányozni egy kicsit.

59. Re87 (válaszként erre: 58. - Fd8e423e9e)
2009. nov. 21. 13:35
Én 17évesen egy betegség miatt 45kilóta fogytam 1hónap alatt 55ről!Tükörbe néztem és sírtam,olyan voltam mint1 két lábon járó hulla.Aztán' az orvosom tele nyomott mindenféle gyógyszerrel,amitől hip-hop majdnem 80 kiló lettem.Se ez,se az nem jó.Most keresem a középutat,jó lenne elérni azt az eredeti 55kilót.
58. fd8e423e9e (válaszként erre: 56. - Re87)
2009. nov. 21. 12:14

Nekem a kövérség hozott ki betegségeket, vagy a betegségek kövérséghez vezettek ezt így utólag már nem lehet megmondani, vélhetően mindkettő fenállt, gerjesztették egymást, plusz túlhajtottam magam. Én kezdetben dietetikus segítségét kértem, majd amikor egyre több mindenre fény derült a cukorbetegnek előírt étrendet követem, minél több mozgással. És, hogy egészséges legyek nyilván így kell élnem egész életem során.

Persze 65 kg-nál valószínű egészséges vagy, de ettől függetlenül egy ésszerű, és egészséges étkezés, mozgással Számodra is a legideálisabb lehet. És ehhez nem kellenek fittness és diéta guruk, csak a józan ész.

57. Re87
2009. nov. 21. 11:58

Amúgy állítólag díjnyertes termékek,amikről most szó van.De manapság még a levegő is szennyezett,amit beszívunk,nem beszélve a fekáliás gyógyteáról,meg az azbeszt ágyon érlelt paradicsomról és a többi egészséges finomságról:).

Szerintem ma már semmi nem egészségen és biztonságos100%-ig,de ha ezen agyalunk folyton,abba beleőrülünk:/

56. Re87 (válaszként erre: 55. - Fd8e423e9e)
2009. nov. 21. 11:54

Szia!Te hogy csinálod?

Amúgy nyilván orvoshoz fordulnék,ha annyira kövér lennék,de 65kilóval még nem tartozom a rizikófaktorba!

55. fd8e423e9e (válaszként erre: 54. - Re87)
2009. nov. 21. 10:27
Szia! Ezzel nem értek egyet, mert le lehet úgy fogyni, hogy azzal többet ártasz magadnak, mint használsz! Több fórumon írtam már, ide is írtam, nem lehet saját fejünk után menve, divatos elveket, fogyókúrás programokat követve büntetlenül fogyni! Szakemberhez kell fordulni, aki segít a betegségeinket felderítve, a kövérségünk okát megvizsgálva összeállítani számunkra étrendet, életmódbeli tanácsokat adva. És! Egészséges és tartós eredmény nincs változtatás és kényelmetlenség nélkül, ez önámítás és becsapás!
54. Re87 (válaszként erre: 1. - 1731424aa5)
2009. nov. 21. 09:16
Aki évek óta küszködik súlyproblémákkal,annak k.rvára min1 már,hogy gumi sütit,meg E-betűt eszik egész nap,ha lefogy és jól néz ki szenvedés nélkül,akkor megéri.Egyszerűen boldog lesz.És az sem számít,hogy Norbi gyereke csokitortát kap szülinapjára.Aki már bele van betegedve,hogy egy darab .arnak látja magát,ha tükörbe néz,azt szerinted érdeklik ezek a dolgok?E-betű ide vagy oda,ha nem lesz túlsúlyos kevesebb betegség fenyegeti.
2009. nov. 21. 08:22
Az update is egy lehetőség az életmódváltásra, mint sok más társa. Kinek ez jön be, kinek az. Nincs ebben semmi különös. Mindenki azt választja ami neki szimpatikus, amiben hinni tud, amit a lehetőségeihez képest meg tud valósítani. Az update nem azt jelenti hogy feltétlenül meg kell venni Norbi termékeit, a termékválaszték is csak egy lehetőség azoknak, akik nem tudnak, nem akarnak vagy nincs idejük főzni. Egyébként a kódrendszer betartása könnyen kivitelezhető. Én az idén már 18 kg-t fogytam az update rendszer követésével és nem volt különösebben megerőltető. És igen. Örülök hogy van ez a lehetőség, mert már sok mindent kipróbáltam, ami nem jött be. Nekem ez vált be és teljesen mindegy hogy Norbi vagy más nevéhez fűződik e, a lényegen ez nem változtat. Ha én lennék ilyen ügyes hogy összegezzem az efféle ismereteimet, menedzseljem, könyveket írjak és termékeket gyártsak, biztos hogy én is bezsebelném az érte járó nyereséget, mint bárki más. Ez is természetes.
52. ancsyangel (válaszként erre: 32. - Azure_)
2009. nov. 21. 08:18
Én levettem de csak kiváncsiságból és akkor mikor akciós volt :) Amugy meg ha megkivánnám itthon is meg lehet csinálni csak nem csodalisztből mert az nincs itthon hanem teljeskiörlésüből és édesitőszerrel :)
51. ancsyangel (válaszként erre: 21. - Globus)
2009. nov. 21. 08:15
igen és hozzá kell tennem hogy én egy inzulin anyagcserén alapuló hormonbetegségem okán is döntöttem emelett az életmód mellett és a közérzetem is sokat javult :)
50. ancsyangel (válaszként erre: 16. - Globus)
2009. nov. 21. 08:13

Egyetértek

én ezért is döntöttem ugy hogy nem diétát keresek hanem életmódot melynek kellemes mellékhatása az egészség és a fogyás :)

49. ancsyangel (válaszként erre: 14. - Csillagos)
2009. nov. 21. 08:12
Erröl még nem is hallottam mondjuk sajnos én még nem a sulytartásnl hanaem effektive a fogyásnál tartok :)
48. ancsyangel (válaszként erre: 12. - Burkuska)
2009. nov. 21. 08:11
Igen épp ezért váltottam koplalós diétákról updatere :D
2009. nov. 20. 22:27

A kép a Norbi Életmód Magazinban jelent meg, ami ingyen jár minden update-rendelőnek...


NORBI RUDI:)


[link]

46. 1731424aa5 (válaszként erre: 45. - Azure_)
2009. nov. 20. 21:36

Ez bizony igaz, de...

Idekopizok egy tavalyi cikket.

[link]


Lebuktatták Norbi módszerét


A GVH szerint Schobert Norbert cégei által népszerűsített Update-termékek csomagolásán feltüntetett feliratok alkalmasak a megtévesztésre, és az is, hogy Norbi könyvében a módszerét tudományosan alátámasztottnak hirdeti, ezért összesen 3 millió forint bírságot kell fizetniük, és be kell vonni a kiadványt.


A fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolására alkalmas magatartást tanúsított a Development Service Consulting Kft. (korábban: Norbi.hu Kft.), valamint a Norbi Update Worldwide Zrt. – állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).


Előbbi vállalkozás az Update életmódrendszer részét képező ételízesítőkkel és leveskockákkal kapcsolatban, a másik társaság pedig az általa kiadott „Norbi Update – Minden, amit a fogyásról tudok” című könyvben az életmódrendszerrel összefüggésben tanúsított a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást. Emiatt a Development Service Consulting Kft.-nek 2 millió, a Norbi Update Worldwide Zrt.-nek pedig egymillió forint bírságot kell fizetnie.


Nem a tájékoztatás volt a cél


A versenyhivatal a „Norbi Update ételízesítő”, a „Norbi lisztkeverék nokedlikhez és tésztákhoz”, „Norbi lisztkeverék édes és sós süteményekhez”, „Norbi lisztkeverék palacsintákhoz” termékek, a „Just Like Sugar” termék esetében vizsgálódott.


A Norbi.hu Kft. olyan kijelentéseket (kispórolják belőlük a fűszereket, s helyettük nátrium-glutamáttal töltik meg a zacskókat, a termékek kiváltják a kínai étterem jelenséget stb.) tett a piacon fellelhető ételízesítőkre és leveskockákra, amelyek az Országos Élelmiszerbiztonsági és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) szakvéleménye szerint a valóságnak nem felelnek meg, pontatlanok. Ezekkel egyébként a GVH szerint nem a tájékoztatás volt a célja a vállalkozásnak, hanem az Update rendszer népszerűsítése oly módon, hogy a „nem Update” ételízesítők és leveskockák állítólagos kedvezőtlen tulajdonságait emeli ki.


Nem tudományosan bizonyított


A GVH szerint a fogyasztók megtévesztésére alkalmas a Norbi Update Worldwide Zrt. által kiadott, „Norbi Update – Minden, amit a fogyásról tudok” című könyv borítójának elő- és hátsó lapján, illetőleg első oldalán egyaránt szereplő, „tudományosan alátámasztott” közlés is. Ez az „Update” rendszer egészéről fogalmazza meg azt az állítást, hogy az tudományosan alátámasztott (a kötet első oldala egyértelműen azt tartalmazza, hogy „tudományosan alátámasztott a teljes Norbi Update-módszer”). A versenyhatóság álláspontja szerint az „Update” rendszer esetében jelenleg tudományos alátámasztottságról nem lehet beszélni. A tudományos alátámasztottság hiányát igazolják a beszerzett szakvélemények is.



A GVH nem fogadta el a Norbi Update Worldwide Zrt. azon előadását, amely szerint megkülönböztetendő a „tudományosan alátámasztott” és a „tudományosan bizonyított” kifejezések fogyasztók általi értelmezése. A GVH szerint a fogyasztók nem tesznek különbséget a „tudományosan alátámasztott” és a „tudományosan bizonyított” kifejezések között, mindkettő ugyanazt közvetíti számukra, azt, hogy az adott kérdésben tudományos vizsgálatok történtek és zárultak le, nagy tömegű bizonyító értékű adatok állnak rendelkezésre, s a tudomány oldaláról fennáll egyfajta szakmai elfogadottság. Ez a jelen esetben nem áll fenn.


A GVH véleménye szerint a Norbi.hu Kft. (jelenleg Development Service Consulting Kft.) és a Norbi Update Worldwide Zrt. magatartása alkalmas volt a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolására, így az előbbi cég 2 millió, utóbbi pedig 1 millió forint bírság megfizetésre köteles. Ezen túl a GVH a jogsértő magatartástól a határozat kézhezvételétől számított 60 nap elteltével eltiltotta a Development Service Consulting Kft-t. Ez azt jelenti, hogy ettől az időponttól a fogyasztók számára nem lehet elérhető a „Norbi Update – Minden, amit a fogyásról tudok” című könyv olyan példánya, amelyen szerepel a „tudományosan alátámasztott” állítá

45. azure_
2009. nov. 20. 21:07
Egyébként senkit nem köteleznek rá, hogy éljen a módszerükkel vagy fogyassza a cuccaikat. Ezt mindenki maga dönti el, hogy él e vele vagy követi őket.
44. 1731424aa5 (válaszként erre: 43. - Globus)
2009. nov. 20. 21:06

Én már "kikaptam" egy másik "helyi" fórumon, mert erősen visszahúzó erő voltam az Update "hívők " számára...


De az ötlet nem rossz!Sőt!Bár Norbert és Réka izmosan cenzúrázzák a saját bináris dicsőségtáblájukat.Ott aztán van nagy csönd és fegyelem, ha Schobert odacsap!

43. globus (válaszként erre: 42. - 1731424aa5)
2009. nov. 20. 21:01
Lovalj át a honlapjukra, hátha sikerül elüldözni az ottani ellenzőket. Mindenütt vannak szkeptikusok :)
42. 1731424aa5 (válaszként erre: 13. - Globus)
2009. nov. 20. 20:59

Hmmm...

Még senki.

De lehet, hogy meg kellene keresnem Bíró Icát, Béres Alexandrát vagy magát a kalóriasámánt, Norbit!

2009. nov. 20. 20:55

Aki kövér, annak egészségügyi problémái vannak, erre vannak a szakemberek (dietetikus, belgyógyász, hozzáértő háziorvos), hogy segítsenek. Egy szakember mindenki számára össze tud olyan ételsort állítani amivel fogyni tud, egészségesebbé válik. És mozogni kell! Nincs mese.

Életmódot kell váltani egy egész életre, be kell tökélni, hogy a kövérség milyen problémákkal jár, vagy fog járni!

Norbit becsülöm, mert a kövérség ellen harcol. A módszereivel viszont azért nem értek egyet, hiszen nem mindenkinél alkalmazhatóak az ő módszerei. De ugyanígy nem alkalmazható mindenkinél a többi fogyókúrás módszer sem.

2009. nov. 20. 20:49

Tudom, hogy sokan nem szeretik az E kajákat, de ha E300-at láttok, abból érdemes jó sokat megenni, nekem az a kedvencem! :)

Meg azt kellene megtanulni, hogy nem fogyókúrázni kell, hanem máshogy táplálkozni. Én ugyan nem szívelem Norbit, és szerintem a legtutibb zsírégetés a szalonnasütés a haverokkal, de nem is ismerem nagyon az elveit. Én Béres Alexandra-párti vagyok. Teljesen józan elveket vall, követhető, három csoportba sorolja az élelmiszereket.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook