Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fertőzéses szülés fórum

Fertőzéses szülés (beszélgetős fórum)


14. c95c921ae7 (válaszként erre: 11. - D6b9aea69c)
2010. jún. 2. 12:35
Én nem értek hozzá. A Tűzoltó utcai újszülött intenzív főorvosnője mondta nekem a 3 órát. Mert a 2.-nál már nagyon féltem, nehogy legyen(ismét) vmi gond.
13. 090716
2010. jún. 1. 15:43
Nekem nem volt elvileg fertőzésem. 8-kor foylott el a magzatvíz, és 9.45-kor megszületett a lányom. Minden oké volt, csak egyáltalán nem evett, és nagyon sokat aludt. Ezért szóltam a gyerekorvosnak, mert márcsak 2950g volt. Kapott branült a fejébe, meg antibiotikumot, és minden oké volt.
2009. nov. 20. 21:10
Szia.Nekem is volt fertőzésem,egy kicsi.A kenetvétel eredményénél derült ki.Azt mondta az orvosom,hogy ez a kórokozó mindenkiben benne van,valamiért kialakult nálam,pedig annyira vigyáztam,kaptam hüvelykúpot,és tablettát.Nem volt egyébbként semmi jele/ilyen,hogy folyás,vagy ilyesmi nem volt/.Amikor jöttünk haza a korházból,kapott receptet antibiotikumról a babócám,azt mondták,hogy biztos ami biztos be kell adni a babának otthon,nehogy gond legyen.
11. d6b9aea69c (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. nov. 20. 18:16

Az a 3 óra az 8, én úgy tudom, ha 8 órán belül nem bújik ki, akkor szoktak antibiotikumot adni.

(én öt és fél óra múlva szültem meg a burokrepedéstől számítva, és nem kellett kapnom, a baba sem kapott)

2009. nov. 20. 18:15

nem tudom nekem pontos milyen fertőzésem volt és lehet, hogy bele is fért a 3 órába a burokrepesztés a kibújás közti idő, az egészet "lezavartuk" 4 óra alatt


Lehet, hogy ezért nem lett semmi gond?!

9. Mágika75 (válaszként erre: 7. - C95c921ae7)
2009. nov. 20. 18:14

Igen, szerencsések voltunk/vagyunk.

A dokim maga a kétlábonjátó lelkiismeret. Nagybetűkkel ráírta a kiskönyvemre, fertőzött vagyok, ha nem lenne elérhető, amikor megindul a szülés.

2009. nov. 20. 18:02

Nekem is volt ilyen a terehesség alatt, kaptam rá hüvelytablettát, de nem használt, a kenet vizsgálata megint ugyanazt mutatta. 1-2 nap múlva szültem hüvelyi úton.

Nem lett a manómnak semmi baja. A doki sem problémázott rajta, nem mondta, hogy baj lehet belőle. Sőt több kismama is volt a kórházban (más problémák miatt voltak ott) mellettem ilyen tünetekkel és senkinél nem volt gond.


De kérdezd meg a dokidat, ha az megnyugtat.

7. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - Mágika75)
2009. nov. 20. 17:57
Akkor nektek szerencsétek volt, mert tudtatok róla. Én csak éreztem, hogy valami nem oké, de a doki csak nyugtatgatott. Aztán majdnem tragédia lett. Bizony a Tűzoltó utcai újszülött intenzíven több streptococcus fertőzéses baba volt
2009. nov. 20. 17:54

Szia!

Gratula a Babához!


Nekem Streptococcus fertőzésem volt (kituggggyahonnan...). Amikor beértünk a kórházba, akkor kaptam egy adag antibiotikumot, 4 óra múlva megismételték. Ha a szülés előtt 15 perccel megkaptam volna a második adagot, akkor Csongor védett lett volna. De a mi kis 4,5kg-s babánk olyan gyorsan született, hogy ez nem jött össze. Így 8 óránként kapott szurit szegénykém 2 napig. Sajna ehhez branült kellett szúrni a fejecskéjébe. De inkább ez, mert pl a streptokoki nagyon veszélyes a babákra!

Egy szóval, ha tud a fertőzésről a doki és kezeli (akár csak Téged, akár az újszülötted is), akkor nem lesz semmi baj.

Jó egészséget!

Gyors és könnyű szülést!

5. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. nov. 20. 17:53
Mondjuk ennek a streptococcusnak nem volt ilyen tünete, mert az "csak" egy baci, ami az emberek nagy részében előfordul. Nálunk inkább az volt a gond , hogy még a szülés is elhúzódott.
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - K.krisztina27)
2009. nov. 20. 17:50
Nekem streptococcus fertőzést kapott szülés közben a kislányom. Majdnem belehalt. De ebbe a fajtába sok baba bele is halt már(még ismerősnek is:( A második gyereknél megkérdeztem a kislányom orvosát, aki megmentette az életét, hogy mit tegyünk-mert a nőgyógyászok ezzel (tisztelet a kivételnek)nem foglalkoznak eléggé. Azt javasolta, hogy a szülés beindulásakor infúzióban rögtön kapjak antibiotikumot, ami még átmegy a babának. Bár szerinte másodszor nem lett volna gond. Mindenesetre a magzatburok repedés után a baba max 3 óráig védett a fertőzésektől, ha addig nem születik meg, akkor nagyon kell figyelni rá.
3. d0860dee94 (válaszként erre: 1. - K.krisztina27)
2009. nov. 20. 17:50

nyugi, nem lesz semmi baj!

Az orvosodban bízol, nem?!

2009. nov. 20. 17:48
Egy barátnőmnek szülés elött herpesze lett ott... ezért megkelett császározni mert úgy nemszabad hüvelyen keresztül szülni mivel megfertőtődik a gyerek is, (esetleg beleis halhat).
2009. nov. 20. 17:44
A 36. heti kenetvételkor erős folyásom volt, ki is mutatott az eredmény kis számú gennysejtet, melyre hüvelytablettát kaptam. Abba is maradt a folyás, de most újra ezt tapasztalom, ami azért aggaszt, mert bármikor szülhetek (ma kezdtem a 40.hetet) és félek, hogy gondok lehetnek a babával. Kérem, akinek szüléskor volt fertőzése vagy hasonló panasza, írja le a tapasztalatait! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook