Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Qlaira fogamzásgátló tabletta fórum

Qlaira fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. aug. 23. 16:14
Sziasztok. Hogy kell kiejteni a qlaira-t? Köszi.
320. fmanya
2017. jan. 28. 17:11
Sziasztok!Gondoltam kimesélem magamból én hogy jártam.Qlaira tablettát kaptam három hónapja.Figyelmeztetett az orvos ,hogy esetleg nem jön majd meg,vagy akadozva de a masodik levél alatt ez rendeződik.Hát nem rendeződött.Decemberben csináltam egy tesztet,negatív.Megnyugodtam,majd beáll,nincs gond.Januárban sem volt semmi.De a gyerekeim hányás -hasmenés...Én nem estem bele,csak a közérzetem nem stimmelt,mivel apa is erre panaszkodott megtárgyaltuk,bujkál bennünk valami,majd elmúlik.Közben azért csak kértem időpontot az orvosomhoz,nézzen már rám,mert ilyen gyógyszert még nem szedtem 15 év alatt,hogy teljesen megszűnik a mensesem.Csak nem voltam jól,vettem tegnap egy tesztet saját megnyugtatasomra.Hát pozitív...Alhangon hozzá tartozik a történethez,hogy van két lányom 2 és 8 és egy hónapja magunkhoz vettük a párom 13 éves fiát.Úgyhogy eszembe se jutott volna vállalni egy negyedik gyereket,azt mondta az orvos,ez egy nagyon szuper összetett gyógyszer.El kellett mesélnem,úgy felzaklatott....Nem tudom mit kezdjek a helyzettel.
2015. ápr. 24. 15:57

Sziasztok!

Én 8 éve szedek fogamzásgátlót, kezdtem a lindynett20al. Évekig szedtem igazából nem volt semmi problémám csak a libidó. Váltottam 2 éve a corenellre amitől a melleim becsomósodtak, allandoan fájtak es sok más problémám is volt. Így abba is hagytam. Fél évig nem szedtem semmit, a libidóm a toppon volt csak hogy közben kiderült, hogy nekem is PCOS-em van mivel fél évig nem menstruáltam. A doki azt mondta, hogy amíg nem szeretnék gyereket addig ez az egy megoldás van a betegségre, így újra elkezdtem szedni, ma Yadine-t. Ettol a mellem szintén fájt hónapokig időszakosan, meg is nőtt, de a libidóm szintén eltűnt. A páromat szeretem, imádom de így nehéz élni, hogy nem pörgök úgy a szexen mint az elején amikor nem szedtem, mikor össze jöttünk. Már próbáltam azt, hogy termeszetes hormont szedek a Maca gyökérpor formájában, mert arra azt írják, hogy növeli a libidót. Részben bevált, de nem tuti :(

Most voltam szűrésen és a dokinak elmesélve arra jutott, hogy próbáljam meg a Qalira-t. Attól tartok ez sem fog beválni, főleg ijesztőnek is hangzik az, hogy színes tabletta meg nem kell szünetet tartani... Nem tudom mitévő legyek.

Szerintem egyik sem jobb a másiknál, főleg ahogy olvasom a véleményeket.

Irigylem azokat, akiknek semmi panaszuk nincsen a gyógyszertől :(

Tényleg ennyire borzasztónak tartjatok a Qlaira-t? :/ mennyibe kerül egyébként?

318. jojoba
2015. febr. 9. 23:24
Sziasztok! Én fél évig szedtem a Qlaira fogamzásgátlót és semmi pozitív tapasztalatom nem volt vele kapcsolatban. Reménykedtem, hogy mivel ez egy ennyire drága készítmény, talán nem kezdi ki annyira a bőrömet, mint az előző gyógyszerek, HÁT TÉVEDÉS! Az egy dolog hogy foltokban száradni kezdett a bőröm, de mellette még ekcémás is lett. Előtte tökéletes, pattanásmentes, hidratált, puha bőröm volt, ma már kenhetek rá bármit, szinte lepörög róla. Emellett köztes vérzéseim is szinte minden hónapban voltak és rossz közérzetem is volt tőle. Ja, és ami a legfontosabb, néhány hónapja becsomósodtak a melleim és iszonyatosan elkezdtek fájni, majd egy ultrahang után kiderült, hogy cysta okozta (ami valószínűleg a hormonok adagolásával alakult ki.) Tegnapelőtt voltam 3 hónapos kontrollon, bár amit először találtak felszívódott, de a másik oldalt most úgyszintén kijött egy 7mmx7mm-es cysta. Emellett 4 kilót felszedtem. Én már belefáradtam, viszlát fogamzásgátló tabletták. Úgy gondolom minden nőnek jobb lenne nyitni a méhen belüli hormontartalmú fogamzásgátlók felé, hiszen hatékonyságuk majdnem 100%-os és nem nyírják ki a bőrt, az emésztőrendszert és a hormonháztartást.
2014. nov. 5. 15:08
*5 kilót
2014. nov. 5. 15:07
Sziasztok! Én 10 hónapig szedtem Dianet, néhány mellékhatás miatt a Qlairát írta fel a nőgyógyászom. Most szedtem be a 3. levél Qlairát...augusztus óta nem jött meg rendesen a menzeszem, csak pecsételő vérzés szerűen, bár ezt valószínűleg az okozza hogy az előző tablettának magasabb volt a hormontartalma. Ezenkívül nekem is gyakrabban fáj a fejem, amióta szedem, felszedtem ű kilót és a mellékhatások se múltak el igazán, szóval ideje újra konzultálnom a dokival.
315. n0722
2014. márc. 31. 07:39
Sziasztok. Kb 2 éve szedem a Qlaira-t, most fogok váltani. Hátvvolt hogy nem azon napon jött meg amikor kellett volna, volt köztes vérzésem nem egyszer. Abból a szempontból szerettem hogy egyfolytában szedni kellett nem volt a levelek között egy hét. A doktor a jangee fogamzásgátlót írta fel a jövő héten fogom kezdeni, viszont a hétvégén gyomor rontásom volt (hányás-hasmenés) és a tájékoztatóban az szerepel, hogy hányás - hasmenés esetén ha a gyógyszer bevételétől nem telt el 3 - 4 óra akkor be kell venni a következő napi tablettát..másnap kozzes vérzés jelentkezett (mivel nem kellettbevenni aznap ttablettát) ez is rajta van a tájékoztatón..ez most befolyásolja majd a következő menstruációt? Aminek jövő héten kellene meg jönnie...
314. etrus (válaszként erre: 313. - Viki77_2)
2014. febr. 22. 09:33

Szia, a szokásos vérvételre küldtek, abban nem tudom van-e, de minden eredményem rendben volt aszerint.


Szintén zenész, én azért is kezdtem el szedni, mert voltak cisztáim, a legutóbb golflabda méretű.


Volt, hogy sokáig nem jött meg, akkor már szinte vágytam rá, hogy megjöjjön végre, szerintem nem egészséges, ha az ember lányánál kimarad ez a dolog.

313. Viki77_2 (válaszként erre: 312. - Etrus)
2014. febr. 22. 03:32

Szia,

én 4 hónapig szedtem, PCOS-esként, nekem semmilyen mellékhatásom sem volt tőle, mondjuk énnálam a mensit se hozta meg (ezen eléggé csodálkoztam, de az orvos szerint normális).

A fejfájás fura nálad, hadd kérdezzem meg mert engem is érint, csináltak véralvadás panelt mielőtt szedni kezdtél bármi fogigátlót?

312. etrus
2014. febr. 22. 00:28

Sziasztok,


csak a tapasztalataim szeretném megosztani a gyógyszerrel kapcsolatban.

Az évek során hosszabb-rövidebb ideig 4 féle fogamzásgátlót szedtem és egész egyszerűen nyilvánvalóvá vált számomra, hogy nem nekem valók, egyik sem.

A négy közül ez volt a legrosszabb mellékhatások tekintetében és ezt bírtam a legrövidebb ideig. Ma szedtem be a 11. szemet és holnap már nem fogom. Komolyan, borzalom.


Az én mérlegemen a következők vannak:

- brutális, elmulaszthatatlan fejfájás

- hajhullás, de ez lehet az előzőtől is, ősszel amúgy is szokott hullani a hajam, de azóta nem nagyon hagy alább

- borzasztó hüvelyszárazság, nullához közelítő libidó.


Azért kértem másik gyógyszert az előző után a dokimtól, mert enyhén annál is tapasztaltam a tüneteket és lelkes voltam, de ez pokollá teszi az életemet. A korábbi kétfélét évekkel ezelőtt szedtem, és a fejem fájdogált, de más komolyra nem emlékszem. Egyébként szerintem súrolom a nimfo határmezsgyét, de mióta megint fogamzásgátlót szedek, kezd egyre fontatlanabbá válni számomra a szex, pedig a párommal minden rendben, imádjuk egymást.


Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne szedjen fogamzásgátlót, ha mégis, akkor NE EZT!!!!!

311. Jeuxina
2013. jún. 16. 20:08
Sziasztok! Nekem is ezt írta fel a doki. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz. Remélem segít!!
2012. aug. 5. 16:31

Sziasztok


Az én kérdésem az lenne hogy:

Qlairát szedtem regebben ugy 2éve de csak fél évig mert utána abba hagytam de nem volt semmi gondom vele.

Most elkezdtem megint csak az a probléma hogy vér volt a vizeletembe és azt hittem hogy megjött ez volt kb 3 napja és bevettem az 1. fogigátlót tegnap szombaton megjött este (nem vettem be semmit) ma meg bevettem a fogigátlóból a 2. tablettát.

(amikor elmentem ügyeletre a "vérpisilés" miatt akkor az orvos ezt javasolta)

Erröl mi a ti véleményetek mert azért egy picit mégis aggódom.

Köszönöm a válaszokat további szépnapot mindenkinek!

309. Vicaaaa
2012. máj. 31. 10:56
Sziasztok! Én 2 évig szedtem a Qlairát,még most is szedem,de ez az utolsó doboz,mert váltok,de nem azért,mert nem vált be...Szóval nekem semmi gondom nem volt tőle,teljesen jó volt,szivem szerint nem váltanék,de sajna a pattik nem múlnak el még így 20on felül sem,és ezért szerettem volna valami mást is kipróbálni. A sok negatív vélemény mellett,írok pozitívat,hogy aki ezt szedi ne keseredjen el. Bár nagyon egyénfüggő,hogy kinek mi válik be.
308. Lyana
2012. máj. 30. 16:18

Sziasztok!

Az utolsó 4 tablettát már nem vettem be, mert zsibbadt az arcom.

A harmadik gyógyszermentes napon váltottam barnázásból nagyon enyhe vérzésbe. Van valakinek tapasztalata hogy meddig tart a menstruáció és milyen erősségű?

307. Lyana
2012. máj. 23. 17:22

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot és több rosszat olvastam mint jót.

Nekem vérzés zavar miatt adták.

Még az első hónapot sem szedtem végig, de a másodikat nem fogom elkezdeni. 5 napot leszámítva végig véreztem.....

306. fazlauf
2012. máj. 22. 18:06

sziasztok!


ellfelejtettem bevenni a 20. bogyeszt, most olvasom, hogy kezdjek új levelet???

honnan, az első szemtől? vagy folytassam az elkezdettet a soron következővel? mit tegyek?

köszi

305. chajnalka (válaszként erre: 304. - Tomger)
2012. febr. 14. 13:02
szia nem már szedem egy ideje tavaj nyár eleje óta!
304. tomger
2012. febr. 12. 17:30
Szia Hajni, a qlairában viszonylag magas a progeszteron tartalom a 7-26 napig. Ezért a tested úgy érzékeli mintha terhes lennél, ezért nem válik le a nyálkahártya.()Minden bizonnyal nem is elég az a 2 nap placebótablettás nap hogy a hormon kiürűljön a testedből.Ha abbahagynád a fogigátló szedését, megjönne. Te döntsd el ez mennyire zavar így hogy nem menstruálsz. Más panasz nincs? Mellfeszülés, végtagdagadás, a levél második felétől fáradékonyság.. stb, mert a sok progi még ezeket szokta okozni, de úgy látom még csak pár hónapja szeded.
2012. febr. 12. 09:17
sziasztok egy olyan gondom van decemberbe szedtem antibiotikumot így nem jött meg a havim,de nemvok terhes voltam dokinál azt mondta következő megjön ha nem vegyek tesztet és ha negatív szedjem nyugodtan tovább,és ha utánna se jön meg 3hónapig csak akkor mennyek vissza!hát most épp így vagyok!teszt negatív,mensi sehol!eddig nemvolt gondom,most szerintetek miért van ez?köszi
302. selyemmacs (válaszként erre: 301. - Tnorika)
2012. febr. 3. 12:08

Szia tnorika!

Nekem is az a tapasztalatom, hogy gyakrabban írnak bármilyen fórumra azok, akiknek valami gondja volt (tabival, szállással, szolgáltatással, stb), de ez nem is baj, legalább megosztják a tapasztalatokat, ez a cél.

Én is Qlairát szedek 5 hónapja, semmi bajom tőle (írtam is, hátha bátorít valakit) és majd nyáron hagyom abba.

Csak azt szeretném kérdezni, hogy miután abbahagytad, rendben volt a mensid? Beindult a peteérésed vagy várni kell ilyenkor (nemtom... hónapokat?), hogy elinduljon a szervezet magától? Neked hogy volt?

301. tnorika
2012. febr. 1. 22:00

Sziasztok!

Kíváncsiságból a fórumra tévedtem...én 2 évig szedtem a Qlairát és 5 hónapja abbahagytam, mert az a véleményem, hogy 2 év után nem árt egy kis szünetet tartani, ha az ember hormonokat szed (magánvélemény, nem fontos :)). Most akartam újra elkezdeni a tablettát és rákerestem interneten...akkor bukkantam rá erre a fórumra...elképesztő milyen tüneteket olvastam! Az a véleményem, hogy általában azok írnak fórumokra, akiknek negatív tapasztalatuk van, mert sorstársakat, válaszokat, egyéb tapasztalatokat keresnek...ha nekem problémám lett volna a tablettával, én is biztosan így tettem volna! De mivel SOSEM SEMMILYEN jellegű gondom nem volt, ezért ESZEMBE NEM JUTOTT fórumokra regisztrálni és írogatni. Most is csak azért teszem, mert elképedtem a sok negatív vélemény olvasásakor...és el szerettem volna mondani, hogy az esetek nagy többségében tényleg azok írnak ilyen fórumokra, akiknél nem működött a tabletta. Mindenkit arra bíztatok, hogy kezdje el a tablettát, mert ahány szervezet, annyi reakció! Én ma kezdtem el újra szedni a Qlairát, mert elégedett voltam és nem látom értelmét annak, hogy mások véleménye elriasszon. Mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy melyik tabletta nem jön be neki és melyik igen. Én is próbáltam a Qlaira előtt kettő másikat és nem jöttek be (annó én is írtam azokra a fórumokra, amelyek ezekkel a tablettákkal foglalkoztak - mert gondjaim és kérdéseim voltak). Sok sikert mindenkinek :)

300. angika* (válaszként erre: 296. - Sziszicats)
2012. jan. 31. 16:28
Na ez durva! Nekem amúgy a hidegrázás után hőemelkedésem lett meg egyéb megfázásos tünetek szóval nem a gyógyszer miatt volt szerintem. Most már a 3. havit szedem és semmi bajom tőle, se pattanás, se hízás, teljesen jól érzem magam (de azért lekopogom olvasva mások tapasztalatait..)
299. levinke
2012. jan. 28. 21:41
Sziasztok!! Én most kezdem el a második levélell, de úgy gondolom ez lesz az utolsó is. nem merem most abbahagyni a 10 szemnél járok! Engemet is rázott a hideg, híztam is ( nagy nehezen leadtam 5kg, most a fele már biztos vissza is jött)de ami a legjobban zavar, hogy akkora gennyes aknéim vannak, borzasztó.Na persze fáj a mellem is tőle. Én próbálom szolival szárítani a bőröm meg tündérszappannal mosakszom. Az nekem is +,hogy a menstruáció 3 nap alatt lezajlik, de nem biztos hogy ennyit megér.
298. Mystra
2012. jan. 6. 21:15

Sziasztok!

Én most tartok a 6. Qlaira levél közepénél és nagyon gondolkodom rajta, hogy felirassam-e a következő adagot. Nekem a gyakori fejfájások miatt javasolta a doki ezt a bogyót, de:

- a fejem ugyanúgy fáj,

- feszül/fáj a mellem

- szerintem a gyógyszer miatt feljött néhány kiló,

- valamint nagyon csúnya és már-már gennyes "ragyák" jöttek ki az arcomon.

Jelen esetben ez utóbbi zavar a legjobban, mert sose voltak ilyen jellegű gondjaim, kamasz koromban sem.

Van esetleg valami tippetek ezekre a ragyákra? Mivel hormonális eredetűek, ezért én nem nagyon hiszek a csodakencékben, de nektek hátha van valami jó ötletetek.


Ami viszont pozitívum, hogy mindig pontosan jön meg és tényleg csak 3 napig tart kb. egy-egy mensi.

297. kaboci
2012. jan. 6. 14:13

Sziasztok!

én 7 hónapja szedem a Qlairát (előtte Yasminelle nem jött be), a emllékhatások közül az alábbiak jelentkeztek:


-fejfájás

- mellfeszülés

- 7 hónap alatt mindössze 1x menstruáltam-na ettől kicsit már beparáztam. Mindig azt gondoltam, nem baj, majd a következő hónapban, de most megint hónapok óta nincs mensesem. Milyen fogamzásgátlót tudnátok helyett javasolni, ami Qlaira után bevált? Már van két gyermekem, elvileg nem tervezünk több babát. 37 éves vagyok.

296. sziszicats (válaszként erre: 294. - Angika*)
2011. dec. 30. 21:26

Szia! Miután az első szem bevétele után súlyos pszichés problémáim lettek és a nőgyógyászom és egy pszichiáter javaslatára nyugtatóval bírtam szedni 7 napig, szerintem olcsón megúsztad!! Bármit eltudok képzelni erről a tablettáról!!!!

2 havi adag meg a megkezdett a nyakamon!! A nőgyógyászom meg kísérletezget?!! Soha nem voltak panaszaim az előző fogamzásgátlóktól, max köztivérzés, ezért váltottam. Nem érte meg!!

Amúgy klimaxos tüneteim és állandó fejfájásom is volt miatta.

295. chajnalka (válaszként erre: 294. - Angika*)
2011. dec. 27. 09:00
szia hát ilyen nem volt nekem hál isten,de a tájékoztatót olvasd el,és ha ir ilyesmit akkor lehet attol!amugy a helyedbe felkeresném a dokimat az a biztos!
294. angika*
2011. dec. 19. 11:24
sziasztok! nemtudom olvassa e mèg valaki ezt a fórumot.. én 3 hete kezdtem el szedni a Qlairát mert az előző gyógyszeremtől havonta kb 2héten keresztül megvolt. most egy hete ráz a hideg és nagyon fáradt vagyok, tisztára mintha lázas lennék de még csak hőemelkedésem sincs. volt valakinek ilyen tünete a gyógyszertől? kb mintha klimaxolnék vagy terhes lennék bár még egyiket se próbáltam..
2011. nov. 7. 09:19

Jó hír a bizonytalanoknak: most 3 hónapja tértem át a Qlaira-ra és semmi bajom tőle.

Olvastam ezt a sok hozzászólást, hogy milyen sok lánynak nem jött be és minden bajotok volt tőle és nagyon paráztam - addigra már elkezdtem az elsőt és nem akartam abbahagyni -, de egyáltalán semmi gond, az átmenet is zökkenőmentes volt, rögtön az első hónaptól kutya bajom.

Szóval mindenkinek másképp tolerálja a szervezete, nekem bejött.

Semmi mellékhatás.

2011. okt. 21. 12:47
Sziasztok! Én most Qlaira-t szedek, de a következő hónapban Yasminelle-re váltok. A kérdésem az lenne, hogy ahogy bevettem a 2.fehér tablettát a következő nap már be is vehetem a Yasminelle-t? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook