Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni, hogy az izületi fájdalmak csökkenjenek? fórum

Mit lehet tenni, hogy az izületi fájdalmak csökkenjenek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
169. jennyvagyok (válaszként erre: 168. - Szavitri)
2023. jan. 20. 22:23

Annó legalább két év volt, de az teljesen más volt. Amikor nem tudtam menni.

Most az emésztéssel összefüggésben, úgy van, ahogy mondod, néha érzem az izuleteimet. Ez egy - két hét.

Hmmm.... most pont visszatértem a tejtermékre, lehet hogy van összefüggés, nem tudom, de valamit kell enni, nagyon sokat fogytam.

168. Szavitri (válaszként erre: 167. - Jennyvagyok)
2023. jan. 20. 20:30

Köszönöm szépen a soraidat :) A bélfertőzés előtt még csak nem is éreztem az izületeimet...én 2 hétig szedtem antibiotikumot, 3 hétig szenvedtem magától a betegségtől...

A bélfertőzés és a kellemetlen tünetek elmúltak teljesen...viszont most voltam ételintolerancia vizsgálaton és nagyok sok dolog magas érték lett :( a belgyógyász mondta, hogy az is mindenféle csodás dolgot tud okozni, többek között izületi problémákat. Egy ismerősömmel ez volt. Leállt a tejtermékekkel és azóta teljesen eltüntek az izületi gondjai...

irtad, hogy te is rendbe jöttél. mennyi idő volt, hogy a rendszer megnyugodjon?

2023. jan. 20. 19:56
Közben elindult a vonat! 😃
2023. jan. 20. 19:55

Na itt vagyok. Ülök a vonaton, felsővezeték hiba miatt határozatlan ideig nem tud indulni. Úgyhogy van időm írni!😅😅😱🙈

2016-17- ben porckopásom volt. Már meg tudom különböztetni a tüneteket. Mikor van gyulladás ( artritis) vagy kopás,(artrózis).

Nekem nyugalmi állapotban nem volt fájdalmam. Járni, cipekedni nem tudtam, mert rövid időn belül annyira elfáradtam, (az ízületek körüli izmok), hogy meg kellett állnom pihenni, leülni, hogy tovább tudjak menni.

Azóta volt már gyulladásos ízületi fajdalmam, az teljesen más. Az hatarozott, akár éles fájdalom. Mozdulatra pl benyilall, vagy fáj.

Különböző okai lehetnek. Mi mitől van.

Ami azota történt. Volt egy lyme fertőzésem, 5 hét antibiotikum kúrával járt, ezután felborult a bélflórám, különböző emésztési panaszaim lettek. Jártam egy speciális vizsgálaton, kezelésen, ahol kiderült, hogy az áteresztő bélszindróma miatt káros baktériumok kerültek a véráramba, ezen keresztül az izületekbe is. Ez a baktérium "rágja" a porcot! 😱 Hűha, mondom,akkor az nem jó helyen van! Lehetne rosszabb helyen is, pl a szívben, s ott a szivbillentyűt támadja meg, ez szívműtéthez is vezethet!

Szóval, az első feladat az áteresztő bél rendbetétele. A húsleves/csontleves nagyon jó rá, mert probiotikus hatása is van, a kollagén meg segit összezárni a lyukas belet. Nem mellesleg a kollagén a porcoknak is szükséges.

Tehát fontos, hogy bármi is van a belekben, az maradjon belül, ne jusson semmi a véráramba, ami nem odavaló.

(Autoimmun betegség oka is itt keresendő)

Hallgasd meg youtubeon Hatvani Galina, Amitől a bélflóra virágzik előadását, Béki László - Mester Károly műsorait, A halál a belekben lakozik, stb. Fel fog még dobni hasonlókat. Érdemes hallgatni, tanulni. Még most kezdik felfedezni mennyi mindenre kihat a bélrendszer állapota!

165. Szavitri (válaszként erre: 163. - Jennyvagyok)
2023. jan. 20. 17:58
Előre is köszönöm :)
2023. jan. 20. 16:33
Ez engem is érdekelne.
163. jennyvagyok (válaszként erre: 162. - Szavitri)
2023. jan. 20. 16:28
Ó, ez összefügg. Most épp nincs annyi időm, hogy belekezdjek, de jövök majd, és mondom. Sok hasznos dolgot tanultam azóta!
162. Szavitri (válaszként erre: 161. - Jennyvagyok)
2023. jan. 20. 15:37

Szia,

megkérdezhetem, hogy mik voltak a tüneteid? mennyi ideig tartott?

Volt egy bélfertőzésem pár hónappal ezelőtt és azóta vacakolnak az izületeim...Igazából szinte mindegyiket érzem...nem komoly a fájdalom 10-ből 2-es, de nagyon zavaró.


Köszönöm!

2023. jan. 8. 18:50
Hú de régi fórum! Én azóta már rendbejöttem.
160. janosom1 (válaszként erre: 154. - Jennyvagyok)
2023. jan. 7. 12:13
Egyetértek a drága kapszulák helyet, ez is megoldás lehet!
2016. szept. 16. 17:44
Ja, és az Arkánum sport balzsamban mindkettő van :)
158. jennyvagyok (válaszként erre: 157. - 328e1b30ab)
2016. szept. 16. 17:42
Ezt én értem, de a doki a leleteim alapján azt mondta, gyulladás nincs. Ma viszont vettem zöldkagyló kivonatot! :) Akkor nem hagyom abba kurkumát sem!
157. 328e1b30ab (válaszként erre: 156. - Jennyvagyok)
2016. szept. 16. 09:55

Nem, porckopásra a porc hatóanyagait kell visszapótolni, ÉS szedni a kurkumát.

Elmondom, miért.


HA fájdalom van, az gyulladás. Mait a porc kopása miatt súrlódás okoz. Csökkentened kell a gyulladást és ezzel párhuzamosan pótolni a porcanyagot.

156. jennyvagyok (válaszként erre: 155. - 328e1b30ab)
2016. szept. 15. 22:39
Köszi, nincs gyulladásom. Én is rájöttem már, hogy a kurkuma a gyulladáscsökkentő hatása miatt lehet jótékony az izületi fájdalmakra. Olyan sokan ajánlották, hogy gondoltam szedem azt is. De porckopásra nem valószínű, hogy van benne hatóanyag. Végül is ártani nem árt! :)
2016. szept. 15. 12:11
Esetleg szedhetsz kurkuma kivonatot. Mindegy, melyik cégtől veszed, de legyen egy kapszulában minimum 450 mg kurkuma kivonata. Ennyi kell ahhoz, hogy a gyulladáscsökkentő hatóanyagot megfelelő mennyiségben bevidd.
2016. szept. 15. 12:09
Egy doboz Arkánum sport balzsamot már magamra kentem, szerintem ehhez idő kell, úgyhogy folytatom a kúrát. Zselatint is használok, külsőleg, belsőleg. Eszem a kurkumát, minden reggel egy fél mokkáskanál egy pohár vízzel. Eszem a kölest, mákot, diót, mogyorót. Most próbálom a megfelelő gyógytornát kitalálni.
2016. júl. 4. 14:54

Szia!

miket próbáltál ki még ezeken kívül?

2016. júl. 2. 12:23
Köszönöm a jó tanácsokat! Mind az aranymenta, mind az Arkánum Sport balzsam jónak ígérkezik. Utánanéztem a gyártó honlapján. Valamelyiket ki fogom próbálni. :)
2016. febr. 10. 15:46
Örömmel olvasom az előttem hozzászólót,mivel nekem is hasonló jó tapasztalataim vannak az Arany menta balzsammal kapcsolatban.Én édesanyám miatt kezdtem el keresni első sorban ízületi panaszokra krémet.Sokat kipróbáltunk,de végül az Arany menta vált be igazán!Azóta én is használom,és nem csak ízületi panaszokra jó,nekem sok gondom van az elalvással,de amióta ezt a krémet használom könnyebben el tudok aludni,és nem ébredek rá olyan gyakran hogy ég a talpam és ideges a lábam.Szintén jó visszérre.Rengeteg gyógynövényt tartalmaz.Azóta ajánlottam ismerőseimnek,barátaimnak.Csak ajánlani tudom másoknak is!
2014. szept. 3. 15:54
z én családomban is voltak izületi problémák, térdfájás, derékfájdalom, nehéz láb érzés. Apukámnak a visszerei fájtak. Egy ismerősöm ajánlotta az AranyMenta balzsamot, amit kipróbáltunk. Nekem az arcüreggyulladásomra vált be nagyon. A barátnőmnek pld semmi más nem csillapította a lábfájdalmait, csak ez a krém. Kicsit drágább, mint a hagyományos balzsamok, viszont nem sok kell belőle, és viszonylag sokáig elég. Magas hatóanyagtartalma van, és tartalmaz aranykolloidot is, amely egyedülállóan hatékony a gyulladás és fájdalomcsökkentésben. Valaki más próbálta már?
2013. júl. 22. 22:08

Nagyon fiatal és friss ropogos vagyok,(DÉDI)

mert minden reggel ropognak a csontjaim.



Jó lenne a szauna ha birná a szivem.

2013. febr. 11. 12:04

Szép napot mindenkinek!

Ízületi gyulladásra van egy nagyon jó megoldás, Székesfehérváron nemrég nyílt rehabilitációs centrumban van egy un. Krioszauna, melynek használatával csökkennek az ízületi problémák, az én nagymamámnak is szuper volt.

2012. jan. 12. 15:55
Sokkizületi gyulladásom van! A Medrolhoz nemszeretnék hozzászokni! Mit tegyek ?Köszi bergerke
146. murva (válaszként erre: 145. - 15c8f5cff8)
2010. dec. 1. 21:40
Milyen izületi betegséged van?
2010. dec. 1. 12:57
Kb 2 éve akadtam egy krémre a helyi patikában ajánlották ARKÁNUM SPORTKRÉM és imába foglaltam azóta a patikus hölgy nevét aki ajánlotta,gyakorlatilag a 2. használat után csökkentek a panaszok amúgy a forgalmazó cégtől lehet ingyenes mintát kérni a cég neve Natur Arkánum KFT a honlapjukon megtalálható, hogy jthattok hozzá a krémhez
144. f64f0d9a69 (válaszként erre: 142. - 5de1aa6864)
2010. nov. 11. 09:14

Én is kiegészítőt használok, de mást.

Azért összehasonlítottam, maradok a sajátomnál.

143. murva (válaszként erre: 142. - 5de1aa6864)
2010. nov. 7. 19:51
Próbálta valaki?Tapasztalat?Ez egy új termék?
2010. nov. 7. 14:56
Kiegészítőt nem próbáltatok még? Nézzetek utánna: Nutrend Flexit Liquid.
2010. febr. 3. 10:22

Érdemes elolvasni, bár nem mindenkinek egyformán jó!

"A" vércsoportú embernek gyulladást okoz a paradicsom, a padlizsán, esetleg liszt.

[link]

[link]

2010. febr. 1. 23:53
A kurkumáról is olvastam gyulladáscsökkentő hatását.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook