Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell vinni egy 8 hónapos körüli babát az ügyeletre, ha leesett az ágyról? fórum

Mikor kell vinni egy 8 hónapos körüli babát az ügyeletre, ha leesett az ágyról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. okt. 15. 13:38
Hányás, aluszékonyság, görcsroham, étvágytalanság, sírás, ilyesmik.
44. f8db0709b8 (válaszként erre: 43. - Tünde26)
2014. okt. 15. 13:36
Akkor nem kell vinned.
2014. okt. 15. 13:35
Sziasztok! Tegnap elött a 8 honapos kisfiam arccal elöre leesett 45 cm-ről és sajnos köre. Gyerekorvoshoz vittem , megvizsgálta. Mindent rendbe talált. Meg kellett figyeljem,h van vmi változás rajta. De semmi változást nem vettem észre. Mégis aggodok.
42. sajert (válaszként erre: 41. - 97e35043a4)
2009. nov. 20. 13:43

Nekem is a figyelős dolgokat mondták el az ügyeleten, mikor felhívtam őket. Esni sehonnan nem esett még le, de ő mindig nekirohan valaminek. Jó fél éve teljes futási sebbességgel az asztalnak rohant. Sírni szinte nem sírt, puklija hatalmas lett, de hála az égnek nem lett baja-figyelő szolgálatot teljesítettem nála három napig (addig lehet baja, azt mondta nekem az ügyelet).

Mikor járni/futni tanult, akkor el se múlt a három napos figyelés, indult a következő, annyit esett-kelt. Ha állandóan kórházba rohantam volna, akkor minimum két hónapot ott kellett volna töltenem vele. Most már vigyáz a fejére, megtanulta, nagyon szépen esik :-).

Volt ismerősöm, aki bevitte a gyerekét a kórházba, SEMMIT nem csináltak a gyerekkel (röntgent sem!!) 3 napig, Anyuka egy sámlin virrasztott mellette, naponta egyszer bementek vizitelni a dokik, oszt jó napot (a gyerek nekiesett a szekrénynek, ő is 8-10 hó körül volt).

2009. nov. 20. 11:41
Köszönöm mindenki kedves válaszát, hozzászólását!!!
40. 97e35043a4 (válaszként erre: 39. - Hancsalean)
2009. nov. 20. 11:40

Jaj, ez a kukis történet nekem is fájt most, ahogy belegondoltam...


És is már hallottam többektől, hogy leesett, legurult az ágyról a gyerek... De biztos nem mindegy, hogy hogyan landol, milyen magasról, meg hogy hová...Magamat okolom, pedig már régóta csináljuk felkelés után, hogy kb. 1 órát jágyszik még az ágyban, körülkerítve, hát ma megmutatta, hogy még sincs így biztonságban...

2009. nov. 20. 10:57

Sajnos én is jártam már így, szerintem kevés gyerek ússza meg az ágyas kalandot.


A nagyobbik 7 hónaposan járt így, hívtam a mentőket, mert rettenetesen visított, röntgen következett. Megjegyezném, hogy a mentősök kiakadtak, amikor kijöttek, hogy ezért felesleges volt őket kihívni...

Szerencsére nem lett baj belőle. A következő 1-1,5 évben még 3 alkalommal mentünk röntgenre, illetve ügyeletre...azóta is eleven gyerek, csoda hogy mindene egyben van.:)

Egy alkalommal a kukiján szakította fel a bőrt! Pontosabban ahol kezdőik! Meztelenül elfutott előlem és gondolta, hogy beugrik a kiságyba...hát volt amilye fennakadt. 1 cm-es nyílt seb, ügyelet ismét...

A másodiknál úgy jártam, hogy elaludtam szoptatás közben, 2 hónapos volt és egyszerűen lepottyant az éjszaka közepén. Azóta is bánt a dolog, rettentően megijedtünk, de nem lett baja.

A pici pedig ha kell, ha nem feláll mindenhol és bumm...pedig körberakom mindennel, erre mászik tovább, áll fel máshol. A nagyobbak egyszer eldőltek, óvatosabbak lettek. A picurka pedig nem tanul az esetből. Feláll és rugózik, majd eldől...

38. Kittycat2 (válaszként erre: 36. - 97e35043a4)
2009. nov. 20. 10:17
Jól tetted! Én is azonnal hívom a védőnőt vagy az orvost ha gond van, inkább többször zaklassam őket feleslegesen, mint hogy egyszer ne jelezzem, mikor kellett volna...
2009. nov. 20. 10:11

Jól tetted! :)

Jobb igy, hogy megbeszélted a saját dokival.

2009. nov. 20. 09:45

Beszéltem a dokival.

Ő is hasonlókat mondott, mint ti:

Akkor vigyem azonnal az ügyeletre, ha

orrból, szájból, fülből vér szivárog;

aluszékony, bágyadt;

ha nem tudom megnyugtatni, extrémül sír;

hányásnál, eszméletvesztésnél;

nem mozog, zavarja fény, s hangok;

szeme lefelé néz;

kutacsa kidomborodik.

Aztán mondta, hogy figyeljem a hőmérsékletét is.

1-2 napig mindenképpen figyeljem...


Ha nem vagyok magamban biztos, akkor kijön délután, hívjam fel.


Most alszik a kicsi. Evett rendesen, játszott, nevetgélt, szóval nem vettem rajta észre semmit...El sem mozdulok most melőle...

35. barracuda59 (válaszként erre: 27. - Diana80)
2009. nov. 20. 09:13
Már volt úgy, hogy kétségeim támadtak, be kell-e vinni a kisfiam, ha a diszpécser bizonytalan volt, odahivott egy orvost és beszélhettem vele. Nem feltétlen az az első szavuk, hogy irány a kórház. De akkor is azt gondolom, hogy nem egy fórum, amin érdeklődnék először, hanem a 104.
2009. nov. 20. 09:10
ezek az üvegasztalok-a barátnőm így jutott egyhez, a gyerekes ismerőse neki adta az üvegasztalát-ha a barátnőmnél is jön majd a baba ők is továbbadják az asztalt:)
33. Kittycat2 (válaszként erre: 30. - 97e35043a4)
2009. nov. 20. 09:04
szia, nekünk az ágyról esett le, szintén 8 hónaposan, ráadásul úgy, hogy fogtam, csak nem a lábát, hanem a hátát,és nem számítottam rá, hogy ugrik egy nagyot. :( ő arcra esett, és el is ájult, úgyhogy mentőt hívtunk, röntgen, és három nap kórházi megfigyelés. a mentősök azt mondták, hogy ha a testmagasságánál magasabbról esik le, akkor mindenképpen kórházba kell vinni. ha annál alacsonyabbról, akkor figyelni kell, hogyan viselkedik, és a saját felelősségünk, hogy orvoshoz visszük-e. ezekre kell figyelni: hány-e, aluszékony-e, ha fejre esett, akkor a koponyája méretét nézegetni, hogy nem kezd-e nőni, mert akkor agyi duzzanat keletkezett és azonnal menni kell a kórházba vele, pupillái reagálnak-e a fényre, és egyformán reagálnak-e, arca szimmetrikusan mozog-e mindkét oldalon.
2009. nov. 20. 08:49
A fiam kb. 9 hónapos volt, amikor egyszer olyan rosszul esett, hogy pont az üvegasztal alsó polcán landolt. Mivel ott ültem mellette, így tompítottam az esésen, mert egyből kaptam utána, az üveg mégis kettérepedt. Egyből azt néztem, van-e külső sérülése, aztán azt, hogy melyek az agyrázkódás, agyalapi törés, koponyatörés tünetei (szédülés, hányinger, hányás, vérzés orrból, fülből, szájból stb.). Mivel pár perc múlva már nem sírt, és még órákkal később sem tapasztaltam rajta semmit a tünetekből, ezért nem mentünk orvoshoz. Szerintem ha nem látsz rajta semmi szokatlant, akkor nincs nagy gond. Az orvos ennek ellenére lehet, hogy azt javasolja, hogy menjetek ügyeletre.
31. 97e35043a4 (válaszként erre: 29. - Ében11)
2009. nov. 20. 08:44

Húúúúúúúúúú, akkor mi vár még ránk!!!


Mondjuk nálunk meg az egyik rokon kisfiú olyan 7-8 éves lehetett, mikor bemászott az üvegasztal alá, s fel akart ott hirtelen állni. Gondolhatod! 3 felé törött az üvegasztal üveg része. Majd az ütő megállt bennünk, de nem lett a gyereknek semmi baja. Na, most már tényleg megyek tel.szám keresésre...

2009. nov. 20. 08:41
Köszönöm a gyors válaszokat. Most figyelem egy darabig, aztán meglátom, mi legyen... Külső jele nincs már az esésnek, de félek, nehogy belül legyen vmi...Ki is keresem a kórház számát, hogy legyen kéznél. Most jut eszembe, felhívom a gyerekorvost...A védőnőnk nagyon fiatal, mondjuk úgy, szerintem még tapasztalatlan, őt ezzel nem hívom. Na, megyek is...
29. ében11 (válaszként erre: 23. - 97e35043a4)
2009. nov. 20. 08:40

hm.majd felmászik egyedül és ugrik:)

nem ijesztgetni akarlak-de egyre ügyesebbek.

az enyém tegnap kiszakította a konnektort a falból a fal mellett játszott a játéka meg beakadt a konnektor sarkába és ahogy magához húzta a játékot jött az egész,és ez még nem is a legvadabb történés.

amikor járni tanult ráesett a kis asztalra a tarkóját verte be.

28. 6c5f346e46 (válaszként erre: 23. - 97e35043a4)
2009. nov. 20. 08:39
ne edd magad,majd bele jössz...lesz ez még igy sem....ez még csak a kezdet...a lányom a nagyobbik 8 éves,vele is történtek már dolgok...fognak még veletek is....nem óvhatod meg mindentől....akkor lennél hibás,ha te dobtad volna le,de gondolom erről só sincs....figyeld és majd kiderűl....
27. Diana80 (válaszként erre: 24. - Barracuda59)
2009. nov. 20. 08:38
nem kockaztatnak meg hogy azt mondjak hogy nem kell bevinni, aztan ha valami tortenik akkor az o feleloseguk.
2009. nov. 20. 08:37
ha eszméletvesztése van,vagy hány,hirtelen elalszik,vagy a tekintete zavaros.
25. 6c5f346e46 (válaszként erre: 18. - Diana80)
2009. nov. 20. 08:36
a mai egészség ügyben inkább azt mondanák,hogy várj még nincs-e valami jele,aztán mérlegelj és úgy vidd be....sajna....de a gyerek orvoshoz lehet le vinném...
2009. nov. 20. 08:35

Ha bizonytalan vagy, nyugodtan hivd fel a mentőket máskor. Inkább tőlük kérdezném meg, mint egy fórumon, mert ők egyből tudják a válaszokat.

Nem feltétlenül mondják azt, hogy vidd be, csak elmondják, hogy mire figyelj és mikor vidd be azonnal. 104 a telefonszámuk és ott is emberek dolgoznak, nyugodtan, bármikor fel lehet hivni őket. Azért vannak.

2009. nov. 20. 08:35

Úúúúgy kell ezekre a csöppségekre vigyázni. És napról napra jobban. Bármikor történhet vmi baj...És még a vírusoktól féltettem a legjobban!!!!:S Itthon is történhet villámgyorsan vmi baj...


Az ágyon az életben többé nem hagyom, még rendesen körülbugyolálva sem!!! Tanultam ebből!!!!!!!!!!!!

22. barbi6
2009. nov. 20. 08:35

Szia!

Nemrég én is így jártam 6 hónapossal.Azt mondta a védőnő barátnőm, hogy 2 órán keresztül figyeljem a hasát, hogy puffad-e, keményedik-e?Mert akkor van baj.

Nekem hasra érkezett...

21. 6c5f346e46 (válaszként erre: 20. - Pné Veronika)
2009. nov. 20. 08:34
:DDDD
20. Pné Veronika (válaszként erre: 17. - 6c5f346e46)
2009. nov. 20. 08:34
Meezy-kém én azt nem tudhatom... :-)))
19. ében11 (válaszként erre: 14. - 97e35043a4)
2009. nov. 20. 08:33
ők még elég rugalmasak és általában jól esnek.persze figyelni kell őket de ne aggód túl.
18. Diana80 (válaszként erre: 11. - 97e35043a4)
2009. nov. 20. 08:33
Hat nem tudom hogy adott helyzetbe bevinnem-e, vagy varnek gyanus jelre. De ha lattad hogy pont a fejere esett es magasrol inkabb vidd be. Hivd fel a korhazat es kerdezd meg. Bar ok ugy is azt mondjak majd hogy vidd be.
17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 13. - Pné Veronika)
2009. nov. 20. 08:32
lehet én is fejre estem???..:)))
16. 6c5f346e46 (válaszként erre: 11. - 97e35043a4)
2009. nov. 20. 08:32
figyelgesd,és ha valamit nem olyannak gondolsz,akkor vidd be...abból baj nem lehet...de szerintem,ha valami lenne,azt már látnád rajta...de olyan kemény a fejük,hogy szerintem nincs baja....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook