Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gabonapehelyből sütemény? fórum

Gabonapehelyből sütemény? (beszélgetős fórum)


9. 35491a860f (válaszként erre: 1. - D6b9aea69c)
2010. febr. 16. 15:54
Gabonapehelyből lehet házilag chokitót készíteni. Nagyon finom.
8. Yágo (válaszként erre: 7. - 9c8432d068)
2009. nov. 21. 22:53
köszi :)
2009. nov. 21. 08:43

Írd be a keresőbe a következőt,és ott találsz ötletet:


[link]

2009. nov. 20. 19:04

nekem is van vagy 2 kiló gabonapelyhem itthon, de nem gyerekeknek, a férjem szereti, de ezek tört gabonapelyhek és nem ízlik neki, gondoltam sütök belőle valamit... ez már régen volt, azóta is áll a szekrényben...

tud vki sütős verziót is és ami nem annyira krémes?

2009. nov. 19. 17:40

Hú köszi mindenkinek, ezek tökjó ötletek, nem is értem hogy nem jutott eszembe? :-D


mondjuk a gyümölcsök és a gyerekeim annyira nem barátok, de a pudingos verziót kipróbálom.

2009. nov. 19. 17:37

Törd össze és keverd össze robotgéppel vajjal. Ez lehet egy sütialap. Tedd kapcsos tortaformába és önts rá pl picit sűrűbb főzős csokipudingot.

Hűtőbe vele és 3 óra múlva jól összedermed!

De még a csokipudingba is tehetsz vajat, ha kihűlt és akkor sokkal krémesebb lesz! Mi pici kávét is teszünk bele, na attól pikáns lesz :)

2009. nov. 19. 17:37

Egzotikus párnácskák


Hozzávalók:


* 1 adaghoz:

* 1 kivi

* 1 szem füge (befőtt vagy aszalt)

* negyed érett mangó

* 1 teáskanál citromlé

* 1 dl natúr joghurt

* 1 evőkanál tejföl

* 1 teáskanál méz

* 4 dkg gabonapehely párnácska (pl. Toppas)


Elkészítés


A kivit meghámozzuk, négybe, majd szeletkékre vágjuk. A fügét lecsepegtetjük, gerezdekre vágjuk. A mangót meghámozzuk.

A mangót a citromlével, a joghurttal, a tejföllel és a mézzel összeturmixoljuk vagy villával összetörjük. A gabonapehely-párnácskákat mélytányérba szórjuk, rátesszük a kivit és a fügét. Ráöntjük a mangós szószt, és azonnal fogyasztjuk.

2009. nov. 19. 17:32

Talán,ha meleg pudinggal leöntenéd,összekevernéd, és esetleg gyümölcsdarabkákat is dobhatnál bele.

Jól lehűteni,és tejszínnel a tetején tálalni.

Ha csokipudingot használsz,abba ne tegyél gyümölcsöt.

2009. nov. 19. 17:26

Sziasztok!


Van itthon egy doboz gabonapehely, amire hetek óta rá se néznek a gyerekek, gondoltam hátha valami sütit lehetne belőle sütni, hogy ne dobjam ki, habár semmi baja, mert vissza volt zárva a doboz.


A nugátos párnácskáról van szó, ami ilyen csokis-nugátos krémmel van töltve.


Remélem tudtok valami jó receptet és megosztjátok velem! :-)


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook