Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért bántja a régi macska az újat? Féltékeny? fórum

Miért bántja a régi macska az újat? Féltékeny? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 20. 19:25
Igen féltékeny .
2009. nov. 19. 17:32
Elmúlt 20 évben volt egy pár cicám. Az első olyan egyéniség volt, melyet egyik macska sem tűrt meg. Mindig ki volt közösítve. A másiknak minden évben meghagytam egy cicáját, ők lettek többségben, ők uralkodtak. Egy olyan, mint egy piramis.Általában az idősebbek cicák vannak felül, és mindig a gyengébbek alul. Jelenleg 5 cicám van. Most a legidősebb terrorizálja a többieket. Evésnél még közös tányérból esznek, de ahogyan kezdenek jól lakni, ez az idős cica elzavarja a többit. Éppen az előbb verekedtek össze, már csak a nézésével is sakkban tartja a nála "gyengébbet". Ez az állatok hierarhiája.
2009. nov. 19. 17:25
nalunk is ket macska van.eleinte morgott a regi az ujra, ma mar jol elhancuroznak egymassal. az sem gond hogy az egyik szoba cica , a masik szinte mindig kint flangal, es csak enni jar be idonkent a hazba
2009. nov. 19. 17:24
A macskák irtó féltékenyek! Ez teljesen természetes hogy így viselkednek!
2009. nov. 19. 17:23

hát kell neki egy kis idő!

Az enyém is ezt csinálta, alig mertem őket egyedül hagyni itthon...

Aztán kb egy hét múlva elfogadta hogy a kis manó is velünk lakik ezentúl!

2009. nov. 19. 17:22
Mit lehet csinálni ebben a helyzetben?
2009. nov. 19. 17:21
Sziasztok. Van egy 5-6 éves macskánk. Pár napja kaptunk egy kiscicát, kb 3 hónapos. A nagy macsek állandóan támadja és harapja. Nem tudom a macskáknál van e féltékenység, vagy mi lehet ez. Valószínű, hogy éppen vemhes a nagy, talán ennek is köze lehet hozzá?
2009. nov. 19. 17:20
Mert eddig ő volt az úr a házban, és most is meg akarja mutatni, hogy őt illeti az előbbség.
2009. nov. 19. 17:19
Miért bántja a régi macska az újat? Féltékeny?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook