Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A legmagyarosabb növény, a muskátli fórum

A legmagyarosabb növény, a muskátli (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A legmagyarosabb növény, a muskátli

9. Tundibundy (válaszként erre: 3. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 24. 12:26
Én már 10 éve átteletetem a muskátlijaimat és a párom őrült ötletei miatt csak a pincében tarthatom őket ilyenkor.A hátránya az, hogy a kevés fény miatt tavaszra felnyurgulnak, de visszavágom őket és utána szépek.
8. hannaanc (válaszként erre: 3. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 24. 09:02

A muskátli (főleg a futómuskátli) télen is fényigényes. Ablakban v. más világos helyen, 5-10 fokos helyiségben a legideálisabb a teleltetése. Cserepekbe, ládákba beültetve, szépen letisztogatva, (én csak a hajtások végén hagyok 3-4 levelet, a többi úgyis elszáradna, leperegne) s igy jobban serkentve majd tavasszal az új hajtások megjelenéséhez. Nem szabad hagyni nagyon kiszáradni.Én minden évben friss hajtásokról (gyökereztető hormonnal) újra szaporítom(február közepétől kb. március közepéig). Nem szeretem az elöregedett, 2-4 éves töveket. A gyökereztetéshez természetesen magasabb hőmérséklet kell. Az augusztusi szaporítások is a következő évben (a teleltetés következtében ) eléggé meg tudnak ,,öregedni,,. (Tapasztalatból tudom.)

A futómuskátli (a nagy fényigénye következtében)

csak fűtöttfóliákban ill. világos ablakban marad meg, az ideális teleltetési hőmérsékleten. (5-10 fok.)

2009. nov. 19. 18:57
Én üvegezett verandán simán át teleltetem. Tavasszal pedig szép erős hajtásai vannak, s mikor már az idő engedi,ki is teszem a kertbe. Legfeljebb ha fagyokat mond beviszem újra.
6. dzsigg (válaszként erre: 5. - 6c5f346e46)
2009. nov. 19. 18:50
:)))))))))
5. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - 6c5f346e46)
2009. nov. 19. 18:32
a virágnak,nem a dédinek..:)))
4. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 19. 18:31
a dédink mindig a pincébe vitte le,és homokot szórt a gyökerére....akkora hajtásai lettek tavaszra,hogy csak na...:)
2009. nov. 19. 18:05
Még soha egyetlen egyszer sem sikerült átteleltetnem őket :( Másnak ez sikerül?
2009. nov. 19. 16:22
Én is szeretem,föleg ha jo sürü a viràgzat,gyönyörü pirosban meg rozsaszinben,csak most sajnos nincs balkonom:(
2009. nov. 19. 16:03
Többségük Fokföldről származik és kb. 250 faját ismerjük. Nálunk a legismertebb a kerti (álló), és futómuskátli. Bár kapható angol-, és mini virágú, és ezt is, mint a legtöbb növényt nemesítik tovább, sok hibridet létrehozva. Színskálája kicsit behatárolt, mert a piros, lila, rózsaszín és fehér árnyalatok jellemzik, habár a nemesítéseknek köszönhetően narancs és citromsárga is van már.

Ugrás a teljes írásra: A legmagyarosabb növény, a muskátli

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook