Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1348. zsuzsi44 (válaszként erre: 1347. - Csibe.90)
2013. máj. 21. 22:09
Szia Csibe! Én az Andreas Moritz félét javaslom,egy hétig állati termék mentes ételt enni, minden nap 1 l. almalevet fogyasztani, tisztítás előtt és utána is beöntést és 18 órakor elkezdeni a keserűsós víz ivását. Én mint olvashattad, 10-szer csináltam meg eddig. Szerintem ez a legjobb tisztítás, mert ez felkészítit a májat a - Moritz szavával élve, egy kisebb műtétre - a tisztításra. Nekem nagyon sok kövem kijött, sőt a 10-nél sokkal több nagy jött ki, mint eddig bármikor. Igaz, hogy most végzem folyamatosan a Golden Yacca táplálékkiegészítővel a méregtelenítést is, lehet, hogy ennek volt köszönhető.
1347. csibe.90
2013. máj. 21. 21:20
sziasztok! hétvégén szeretném megcsinálni a kúrát. Elkezdtem visszaolvasni a hozzászólásokat, de mindre ugysem lesz időm. Tudnátok segíteni, hogy melyik verzió a jobb? Két időpont szerint is lehet kezdeni, 14:00-kor igyam meg az első adag keserűsót, vagy 18:00-kor? Megosztanátok a tapasztalataitokat velem?
1346. zsuzsi44
2013. ápr. 30. 21:15
Sziasztok! Megcsináltam a 10. tisztítást, és teljesen elképedtem, ennyi nagy 2-3 cm-es kő még soha nem jött ki. Kb. 14 nagy db. és ami érdekes az egész szinte sárgás drappszínű. Ezek rögtön az elején jöttek ki, viszont utána jöttek - nem sok - zöld színüek is. Hát már én is azt kérdezem, hogy honnan jöhettek ezek a nagyobb kövek? Szerintem a Golden yakka közbenjárására, mert az a vastagbéltől kezdi a tísztitást és lehet, hogy onnan jöttek ezek elő. A természetgyógyász ismerősöm aki által megismertem ezt a yakkát, azt mondta, hogy az jó jel, hogy már kevés zöld színű kő jön ki.
2013. ápr. 30. 15:31

megint megcsináltam egy májtisztító kúrát.

honnan van az a sok kis zöld kövecske?valahogy nem akar kopni.

1344. zsuzsi44 (válaszként erre: 1343. - Annie1130)
2013. ápr. 13. 21:51
Szia Annie! Köszönöm a válaszodat, én most egy másik méregtelenítést kezdtem el, - persze folytatom a régit is - egy moksás társam aki természetgyógyász hívta fel a figyelmemet egy táplálékkiegészítőre, ez pedig a golden yacca. Ez sejtszinten végzi el a méregtelenítést és a vastagbélnél kezdi a tisztítást . Érdemes utána olvasni a neten!
1343. Annie1130
2013. ápr. 4. 22:50
Egyébként, hogy visszatérjünk az eredeti témához, hamarosan készülök a következő kúrámra. Jelenleg a Neera-t csinálom, húsvét előtt fejeztem be a 10 napos kúrát, de húsvét után újra belevágtam, mert valahogy most jól esik és éreztem még erőt magamban hozzá. Ha ezzel végeztem, utána 1-2 hétig könnyű, vitamindús étrendet vezetek be és megcsinálom a májtisztítást is.
1342. Annie1130 (válaszként erre: 1341. - Zsuzsi44)
2013. ápr. 4. 22:44
Nem tudom, hogy lokálisan mennyire fog használni, néhány kísérletet megér. A himalájai sóval lehet bőkezűen is bánni, jó a bőrproblémákra. A keserűsóval és a szódabikarbónával én ilyen kicsi felületen nem kísérleteznék, mert méreganyagok nem csak az adott terület sejtjeiben vannak...Az ekcémát pedig leggyakrabban a felgyülemlett méreganyagok okozzák, vagy pedig a stressz. Érdemes ezért minden szinten méregteleníteni. Testileg-lelkileg-szellemileg.
1341. zsuzsi44 (válaszként erre: 1339. - Annie1130)
2013. ápr. 4. 21:43
Köszönöm szépen Annie a válaszodat, én kisebb fürdőztetésre gondoltam - a férjem tenyerén szokott kijönni - ugyanis megszüntettük a kádat, így a zuhannyal ezt nem tudom megoldani.
2013. ápr. 3. 11:02

sziasztok..


megint meg egy májtisztítás..még mindig vannak apró kövecskék.

rosszul nem voltam,de egy porcikám se kívánta a keserűsót..ennyire undorral még az életbe nem ittam meg.(

1339. Annie1130 (válaszként erre: 1333. - Zsuzsi44)
2013. ápr. 2. 22:33

Szia Zsuzsi!Elnézést a megkésett válaszomért! Természetesen külön-külön szoktam készíteni a fürdőt és nem 3 az 1-ben. Himalájai sóból minél többet tudsz a vízbe tenni, annál jobb. Minimum 1-2 kilót oldj fel egy egész kád vízben. Mint ismeretes, a himalájai sóban 84 féle ásványianyag található meg, így ezek nagy részével a bőrünkön keresztül "feltöltődik" a szervezet és a káros anyagok pedig kivezetődnek.


Keserűsóként én csak a magnézium-szulfátot ismerem, szerintem valami tévedés lehet a címkén. Keserűsóból 2-300 grammot tegyél a vízbe!Kellemesen lazítja az izmokat, ez által nyugtató hatása is van. Akárcsak a szódabikarbóna, kivezeti a nehézfémeket a szervezetből a bőrön keresztül. Szódabikarbónából 2-300 grammot használj!


FONTOS mindegyik fürdőt minimum 20 percig alkalmazni, és utána alaposan ledörzsölni a bőrt és letusolni, hogy a méreganyagoknak szabad utat engedjünk!Tapasztalataim szerint a bőrnek maga a mennyország ezeknek a fürdőknek a váltogatása! Különösen az ekcémás bőrnek! Nem kell túlzásokba esni, hetente 1, max. 2 alkalommal tetszés szerint alkalmazzuk!Kiegészíthetjük az arometrápia jótékony hatásaival is és egy pár csepp 100%-osan tiszta illóolajat is tehetünk fürdőnkbe. Ha méregtelenítő kúrát tartunk, érdemes a kúra ideje alatt többször is fürdőzni, meg fogja hálálni a bőrünk és a szervezetünk, hogy segítettünk neki gyorsabban kiválasztani a sok mérget!

1338. kori54 (válaszként erre: 1337. - Zizabella)
2013. márc. 31. 21:20
Sajnos azt én sem tudom, mert nem írják sehol a mennyiséget. Gyanítom, hogy meleg vízben feloldva kell meginni.
1337. zizabella (válaszként erre: 1335. - Kori54)
2013. márc. 30. 22:15
A mézből mennyi mennyiséget kell éhgyomorra bevenni, mert nekem az jönne be a legjobban.
1336. zsuzsi44 (válaszként erre: 1335. - Kori54)
2013. márc. 30. 21:07
Igen én is ismerem ezt, az Andreas Moritz könyvében megtalálható!
1335. kori54
2013. márc. 29. 22:29

Sziasztok ! Egy enyhébb majtisztító kúrára bukkantam, megosztom veletek:

Ez a kúra a felhalmozódott és pangó epétől szabadítja meg a májat.

A szorbit nem más, mint glükóz nélküli cukor. Recept nélkül kapható a gyógyszertárakban. Oldjunk fel belőle evőkanálnyit egy deci forró vízben, igyuk meg éhgyomorra, feküdjünk a jobb oldalunkra és tegyünk a máj tájékára meleg vizestömlőt.

Ne ülő helyzetben végezzük a kúrát, mert akkor összenyomódnak az epevezetékek. Maradjunk fekvő helyzetben másfél-két órát. Ha ezt hasmenés követi, minden rendben van. Ha elmarad a hasmenés, ez azt jelenti, hogy szervezetünk nem reagál a szorbitra, és más eszközökhöz kell folyamodnunk. Szorbit helyett alkalmazhatunk magnéziumot, mézet, két friss tojássárgáját, oliva- vagy napraforgóolajat. Persze nem mindenki képes felhajtani fél pohár étolajat, fél pohár vízben feloldott cukrot viszont igen

1334. Krisz 18 (válaszként erre: 1332. - Zsuzsi44)
2013. márc. 18. 21:54

Kedves Zsuzsi!

Van itt a hoxán a moksa elixírről is fórum, szerintem érdemes lenne bemásolnod oda a tapasztalataidat, mert ott ők is egy afféle önsegítő kör, mint itt ti ezen a fórumon, csak ott a pozitív tapasztalatok hiányoznak egy kicsit.. Itt találd a fórumot:

[link]

1333. zsuzsi44 (válaszként erre: 1321. - Annie1130)
2013. márc. 18. 11:12
Annie! Légyszives mégegyszer leírni, hogy az ekcémára fürdetést egyszerre csinálod a három szerrel, vagy pedig külön-külön, és akármilyen keserűső jó, vagy pedig csak a magnéziumszulfát, ugyanis van egy csomag keserűsó nátriumszulfátos, mert tévedésből ezt kaptam a gyógyszertárban. Köszi.
1332. zsuzsi44 (válaszként erre: 1331. - Lucikam)
2013. márc. 18. 11:08
Szia Lucikám! Én a Moritz féle könyvől csinálom az olajterápiát is, ő 3x3 kávéskanálnyi olyajat, hidegen sajtolt napraforgó vagy szezámolajat ajánl. Én a napraforgót használom minden reggel szinte, azóta csinálom amióta elkezdtem,- tavaly junius- a tisztítást. Hazudnék, ha nem hagytam volna ki, de ilyenkor visszatért a vérzés az inyemben. A férjemnek csak 1 kanállal tudok beerőszakolni és azt vettem észre, hogy amikor csinálja, visszahúzódnak a viszketések, ugyanis a kezén kivül ami tavaly nyáron jött ki, sőt még a lábaszárán is - borzasztó volt, fásliban aludt - a hátán is ki szokott jönni olyan csalánféle, alig látni, csak szörnyen viszket és véresre vakarja. De ezzel annyira nem is foglalkozunk, mert ez már vagy 20 éve elő szokott neki jönni. A moksa elixirről 2010-ben hallottam, és nagyon sok jót mondtak róla. Ezt a szert Dr. Márkus István és felesége Ilona fejlesztette és találta fel, a bakvirágterápia és a homoopátia ötvözetéből hozták létre. A szer tulajdonképpen víz, amely 84 virágeszencia információjáat hordozza, és van még benne c vit. Ennek az a lényege, hogy addig mig a Müller könyvében az álmoskönyvben 64 élethelyzetet jelöl meg egy ember életében, ez az elixir 82 lehet, hogy nem pontos a szám élethelyzetre kinál megoldást. Mivel minden betegségünk lelkieredetű, ez a szer a gyökereket gyógyitja, visszamegy a gyökerekhez, amikor az eber érte valamilyen troma, vagy élethelyzet. Nagyon szépen gyógyulnak az emberek. Már az egész világon elterjedt, sőt hallom, hogy Londonba is kijárnak a feltatálók, vagyis Ilona, mert sajnos a sors kegyetlensége, hogy a Márkus doktor, aki egy tündéri ember volt, pont tavaly márc. 15.-én sétálás közben összeesen és meghalt szívrohamban. Borzasztó, hogy ilyen nagy emberek ilyen fiatalon mennek el. Ő nőgyógyász és onkológus volt, a felesége pedig homoopáta. Minden héten telefono rendeltek és ingyen, bárki fordulhatott hozzá, annak segitett, hogy hogyan szedje. Az Ilona most is tart telefonszolálatot. Egyébként nagyon sok információ van fent az interneten, sőt a facebokkon is. Nekem helyrehozta a magasvérnyomásomat, igaz, hogy 2-3 hónapig szenvedtem, més kardiológushoz is elmentem, mert olyan szívritmus zavarom volt, de kitartottam, mert mondták, hogy ez a gyógyulás jele. Szegény Anyukám, aki tavaly jan.-ban halt meg, pikkelysömörben szenvedett 17 éves kora óta és soha semmi nem tudta letisztitani a testét, én el kezdtem adni neki, és már három hónap után tisztult a teste és halálakor olyan volt, mint amikor megszületett. Sajnos ő májrákban halt meg, amikor el kezdte szedni, olyan nagyfokú tisztitást hajtott végre nála, hogy szinte piros volt a vizelete. Nála is beinditotta a szunnyadó betegséget, és kezdett gyógyulni is, de közben váratlanul meghalt 1 nap alatt a hugom és az nagyon betett neki, onnantól kezdve ment lefelé, de szerencsére annak ellenére, hogy mindent megtámadott a rák, nem volt fájdalma, csak az utolsó héten amikor már kómában volt. Azt mondta a Márkus doktor,- mert minden héten van webkonfi, amin kérdezhetünk a betegségekről és ők válaszolnal -hogy ha nem is tudtuk már megmenteni, de biztos benne, hogy lelkileg kiegyensulyozottan és békében ment el.Szép kor élt meg 86 éves volt. Még csak annyit az elixirről, azt mondják a feltalálók, hogy annyi hónapig kell szedni, mint amennyi évvel ezelőtt kezdődtek a bajok. Nagyon sok ismert emberek, természetgyógyászok vannak benne a közösségben , igy pl. Domján László i. Ha még van kérdésed, akkor kérdezzél nyugodtam, most úgy látom, hogy nagyon sokat irtam.
1331. lucikam (válaszként erre: 1330. - Zsuzsi44)
2013. márc. 17. 20:37

Szia Zsuzsi!

Igen mi egyszerre haladunk/haladtunk.

Te hány hónapja végzed az olajterápiát? Folyamatosan csinálod, minden reggel? Hány percig öblögetsz az olajjal, és milyen olajat használsz?


Én organikus szezámolajat vagy napraforgóolajat használok. De használtam már kókuszolajat is és olivaolajat.


Mi az a moksa elixir?

1330. zsuzsi44 (válaszként erre: 1322. - Lucikam)
2013. márc. 17. 20:32
Szia Lucikám! Úgy látszik, hogy mi egyszerre haladunk a tisztítások számaival, mert én is most végeztem a 9.-kel. Hála Istennek, nekem nincsenek negatív tapasztalataim, sőt mint már írtam, az első után elmult a borzalmas térfájásom és a gyakori hasmenés főleg a reggeli kávé ívás után, elmult. Azóta rendes a székletem, úgyanúgy mennem kell, de már normális. Az olajterápiát is végzem szinte azóta amióta a tisztítást és nekem az a tapasztalatom, hogy az inyem, - műfog pótlással - ami szinte állandóan be volt gyulladva, szinte bordó színű volt és folyton vérzett fogmosás alkalmával, teljesen megszünt. Sajnos az én férjemnek, aki nem végez májtísztitást, viszon már két éve szedi velem együtt a moksa elixírt, nagyon csúnyán kijött a két tenyerén az ekcéma és ha nem adom neki a steroidot, akkor előjön kis hólyagok formájában. Mivel az elixír is a meglévő bajokat hozza elő - és az orvos szerint is - valószinű, hogy a szervezetében van egy góc, ezzel jelez. Szerintem neki is tisztítani kellene, de ő erre nem hajlandó. De örülök, hogy Annie leírta, hogy ő mit szokott csinálni, megpróbálom én is, köszönöm szépen.
1329. lucikam (válaszként erre: 1328. - Annie1130)
2013. márc. 17. 20:29

Hát nem egyszerű tényleg csak úgy raw-ba menni, de ha nem lesz más, akkor ki fogom próbálni. Persze nem örökké, mondjuk egy hónapig. Azalatt nagyon méregtelenedsz kifele, egy hónap alatt szerintem kell hogy érezzen az ember valami változást. Illetve gondolkodtam már böjtön is.


Te merrefele élsz külföldön?

1328. Annie1130 (válaszként erre: 1326. - Lucikam)
2013. márc. 17. 20:26

Igen, ismerem, én nem tudnám csinálni. Túlságosan szeretek főzni, alkotni. :)


Én is külföldön élek egyébként.:)

1327. lucikam (válaszként erre: 1325. - Annie1130)
2013. márc. 17. 20:26
Ha szerinted a májtisztítás hozta elő a problémát, felszínre, akkor te mit csinálnál, hogy jobban legyél? (a helyemben?)
1326. lucikam (válaszként erre: 1325. - Annie1130)
2013. márc. 17. 20:25
Köszönöm. Hát még nem most lesz, hogy eljutok a holisztikus orvoshoz, ugye nem olcsó csak úgy hazaruccani, ráadásul egy holisztikus orvoshoz, de legkésőbb valahogy nyár elején remélem összejön már. Majd megírom, hogy mi volt. Vagy hogy mi lett azóta. Gondolkodtam azon is, hogy lehet át kellene állni egy időre a raw táplálkozásra. Nem tudom ismered-e. Nagyon sok mindenről olvastam már a neten, főleg angol nyelvű oldalakon, ott több minden van.
1325. Annie1130 (válaszként erre: 1324. - Lucikam)
2013. márc. 17. 20:22
Sajnálom, hogy neked nem vált be. De szerintem azért még járd körbe a témát, mert lehet, hogy a májtisztítás hozta felszínre a problémát, de nem hiszem, hogy az okozta. Igen, a holisztikus fogászat az jó ötlet!remélem, megtalálják a probléma eredetét!Gyógyulj meg minél előbb!
1324. lucikam (válaszként erre: 1323. - Annie1130)
2013. márc. 17. 20:18
Voltam már másik fogdokinál is. Én külföldön élek, amint megoldható hazamegyek, és elmegyek egy holisztikus fogorvoshoz is. De eddig mindenhol a 3mm-es mélységet mérték, ami jó. Nem hiszem, hogy gócom lenne, mert voltam vérvételen is, és tökéletes lett az is. A vas eredmény is, a sülyedés is, meg minden funció amit néztek. Sajnos én akkor is nagyon megbántam ezt a kúrát, kellett a púpnak a hátamra ez az íny dolog. Az antalvali oldalon nagyon drasztikusnak írják ezt a kúrát, és nem javasolják, mert szerintük többet ártasz vele mint használsz. Régen lehülyéztem őket, de mostmár elhiszem nekik. Hiszen saját magamon tapasztalom.
1323. Annie1130 (válaszként erre: 1322. - Lucikam)
2013. márc. 17. 20:12

Érdekes, amit a fogdoki mond. Mondjuk ne felejtsd el, hogy egy vélemény, még nem vélemény. Én biztos, hogy másik dokit is meglátogatnék!


Az oil pulling-ot én nem állandóan csinálom, hanem évente 2-3 alkalommal kúraszerűen jó pár hétig. Jobb a közérzetem tőle, érezhetően több az energiám.

1322. lucikam (válaszként erre: 1320. - Annie1130)
2013. márc. 17. 19:36

Kedves Annie!


Köszönöm hosszú válaszodat, de én fogorvosról fogorvosra járok, csináltak röntgent is és nem mutat ki semmit. Az orvos azt mondja, hogy nem tudja mitől fáj. Ez a durva. De fáj. És a májkúra óta.


Az oil pullingot ismerem, június óta csinálom, köszi a tippedet. De sajnos még ettől sem múlt el a fájdalom. Az orvos igazán azt sem mondja, hogy be van gyulladva. De holnap mégegyszer rákérdezek, holnap megyek fogkőre, és megint szájbarágósan megkérdezem, hogy be van-e alul gyulladva. Legutóbb azt mondta nincs, de fáj. Mért ínytáska méretet is, nem tudom tisztában vagy vele, hogy az mi, a lényeg, hogy 1-3 mm-ig jó az eredmény, nekem 3 mm lett, augusztusban is 3 mm lett, mindkétszer azt mondták, hogy ez jó adat, és nem is vérzett a mérésnél. Azt mondták, ha mérésnél vérzik, akkor gyulladás is van.

Te csinálod az oilpullingot? Én minden reggel csinálom június óta, volt hogy egy nap 2x is csináltam, már csak egyszer csinálom. Te vettél észre tőle valamit?

1321. Annie1130 (válaszként erre: 1319. - Lucikam)
2013. márc. 17. 19:29

Az ekcémáról ugyanezt gondolom. A bőr a legnagyobb méregtelenítő szervünk. Az ekcémában sajnos személyes tapasztalatom is van. Gyerekkorom óta volt ekcémám, amit nekem szerencsére pont ezekkel a tisztító kúrákkal sikerül kordában tartani.

Amikor megcsinálok egy kúrát, utána mindig szörnyű a bőröm. Az egyébként szép, egyenletes bőrömet pattanások borítják el, és nagyon durván ki szokott jönni az ekcémám. Keserűsós, és szódabikarbónás, himalájai sós fürdőt szoktam felváltva alkalmazni kb. 1-2 hétig, és minden fürdés után enyhén ledörzsölöm a bőrömet, ezzel is segítve a természetes méregtelenítését. Utána pedig mint ha elvágták volna! Gyönyörű szép, üde a bőröm egy darab hibát nem találni rajta és az ekcéma is el szokott múlni.


Gyakran gondolkozok azon, hogy fel sem fogjuk, hogy mennyi méreg van a szervezetünkben lerakódva, és hogy mennyire küzd szegény, hogy megszabaduljon tőlük...

1320. Annie1130
2013. márc. 17. 19:21

Köszönöm, hogy megosztottad velem/velünk! Van egy feltevésem. Mégpedig az, hogy valamilyen góc lehet az ínyedben és a májtisztító kúra ezt kihozta, mivel a méregtelenítési folyamatok elindultak. Tipikus detox-tünet, hogy ilyenkor a szervezetben lappangó betegségek, gyulladások kijönnek az emberen. Szerintem menj el minél előbb fogdokihoz és csináltass egy panorámaröntgent meg egy arcüreg röntgent! Ha folyamatos gyulladásban van az ínyed, akár a fogaidat is elveszítheted!Nem vagyok orvos, de nem hiszem, hogy a kúra az oka a problémádnak. Ha találnak valami gócot, akkor inkább legyél hálás, hogy időben fel lett fedezve, mert a fogígyben megbúvó gócok akár szívizomgyulladást is okozhatnak, de lehet tünete a hajhullás, állandó fáradtságérzet, meg még millió más dolog is.


Van egy jó alternatív módszer, amivel meg lehet szüntetni a fogínyproblémákat. Mégpedig egy ősi indiai módszer: az "oil pulling". Magyarul azt hiszem az olajrágás a szakkifejezés rá. Vegyél egy szuper minőségű, lehetőleg bio olívaolajat, vagy napraforgóolajat. Minden reggel felkelés után éhgyomorra vegyél a szádba egy korty olajat és alaposan forgasd meg, szinte rágd meg az olajad! FONTOS: nem szabad lenyelni! Az olaj szó szerint kihúzza a nehézfémeket és az egyéb toxikus anyagokat a nyálkahártyán keresztül. Ne várj azonnali csodát, kúraszerűen kell csinálni minimum több héten keresztül!Addig kell rágni az olajat (kb. 5-10. perc), amíg fel nem habosodik és a végén ki kell köpni. Nem szabad vele gargalizálni! Utána pedig egy kiskanál szódabikarbónát feloldva egy pohár vízben, öblögetünk. Ezek után jöhet a fogmosás. Az első napok borzasztóak, de utána meg lehet szokni!Tényleg nagyon hatásos, ezért nagyon ajánlom neked!

1319. lucikam (válaszként erre: 1318. - Annie1130)
2013. márc. 17. 16:24
Persze. Teljesen egészséges fogínyem "volt", amíg meg nem csináltam a kúrákat. És szépen elkezdett itt-ott fájni az ínyem, de orvosok még nem igazán tudtak nekem választ adni. Reggel ugye megvolt a nagy "fosás" (ellnézést, de hát ezek a tények) és AZNAP este elkezdett fájni az ínyem jobb oldalt. Ez a második kúra után volt. Megcsináltuk a harmadikat, és alul is fáj azóta az ínyem. És nincs rá válaszom, hogy miért. A kúrák után jött ki egyből, és mégegyszer mondanám, hogy SOHA SEMMI PROBLÉMÁM nem volt az ínyemmel a kúrák előttig, pedig 30 éves vagyok. És azóta is fáj. Már 7-8 hónapja. Baromira nem érte meg megcsinálni, mert ezentúl, hogy kialakult ez a fájdalom, semmi pozitív változást nem tudok mondani. Plusz a barátomnak ott az ekcémája október óta.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook