Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

88. peg
2008. márc. 1. 13:32
Sziasztok! Megcsináltam hurráááááááááá! Az utsó fordulóban (2. nap 10 és 13 között)jöttek a kövek. 3 db 0,5x1 cm-es zöld kövecske. Már ittam 3 dl rostost de egyenlőre más le sem menne :).
87. peg (válaszként erre: 86. - Alliance)
2008. febr. 27. 20:26
Köszönöm a választ.Valami jó tanács még?Pénteken kezdem. Olvasgatom a fórumot és ez erőt ad.Kicsit feszült vagyok, mert már jó ideje tudom, h. némely ételek problémásak voltak és vigyáznom kellett az étkezéseimre (epekímélő).
86. alliance (válaszként erre: 85. - Peg)
2008. febr. 26. 20:00

Szerintem vízből bármennyit ihatsz. Du 2 óráig enni is lehet, csak arra kell vigyázni, hogy ezek könnyű ételek legyenek, kerülj minden zsírosat vagy tejterméket, vagyis mindent, ami erős összehúzódásra készteti az epét. A legjobb a vegetáriánus étel: leves, főzelék, zsírmentesen.

Kettőtől már csak vizet szabad inni. Egyes helyeken a vízivást is tiltják, de sok értelme nincsen, csak kiszárad tőle az ember, főleg a keserűsó mellett. Én legalábbis mindig bőségesen iszom, és eddig még mindig hatásos volt a kúra.

85. peg
2008. febr. 26. 14:12

sziasztok. Napokon belül szeretném megcsinálni a májtisztító kúrát és valaki mondja el, h. a folyadékbevitel mennyi lehet. Napközben mennyit mit fogyasztott. Ha esetleg valami elkerülte a figyelmemet ezzel kapcsolatban, akkor utaljatok rá.

Köszi előre is.

84. alliance (válaszként erre: 83. - Anett59)
2008. febr. 26. 10:06

A jobb bordaív alatti, esetleg hátra, lapockába is kisugárzó fájdalom tipikusan epekő gyanús. Evés után szokott előfordulni.

Szerintem kérj a háziorvosodtól mielőbb egy hasi ultrahangot! Úgyis jó sokat kell várni rá, most érdemes kezdeményezni. Akkor megtudod, mi van, és annak függvényében léphetsz tovább, vagy várhatsz is, ha úgy jobbnak látod. Ez semmit nem változtat, de legalább kiderül, mi a helyzet.

83. anett59 (válaszként erre: 80. - Alliance)
2008. febr. 22. 14:32

Köszönöm a tanácsokat! Még nem mutattak ki semmit,de ez azért lehetett mert nem is kértem:))

De érzem,hogy vannak köveim,mert fájni is szokott ha sok húst eszem. Sztem is el van tömődve és kellene még egy kúra,de ezt nem bírom megint megcsinálni:))

2008. febr. 22. 14:31

Na, tegnap megcsináltam.:) Nem volt semmi macera vele, bár azokat a löttyöket én sem szeretem meginni. Igaz, ez már a hetedik volt nekem, úgyhogy kicsit már rutin. Az eredmény megvolt, nekem még mindig jöttek kövecskék.

Most jól érzem magam, határozottam jót tett!

2008. febr. 21. 20:28

Még egy lehetőség eszembe jutott: lehet, hogy annyira el van tömődve a rendszer, hogy ezért nem jött ki semmi egyelőre. Az epehólyag megpróbálja kilökni a tartalmát, de az túl sok. Ezt szokták egy kövekkel telt locsolócsőhöz hasonlítani, amelyik, ha víznyomást kap, egy darabig nem tudja kilökni a tartalmát. Általában ismétlést szoktak javasolni.

A curezone.com honlapon Liver Flush alatt olvashatsz sok-sok fórumos bejegyzést,tanácsot ha értesz angolul.

80. alliance (válaszként erre: 79. - Anett59)
2008. febr. 21. 20:25

Szia Anett! Fájhat az epetájék a kúra hatására, ha egybként van epeköved. Ne haragudj, nem néztem: mutattak ki neked uh-val epeköveket?

Ilyenkor megmozdul az egész epetartalom, és egy bemozdult kő esetleg beakadhat valahová, innen a fájdalom. De ez nem jellemző. Nekem pl kimutatott kövem van, és ma csinálom a 7. májtisztítást, de eddig még semmilyen panaszom nem volt ettől.

Viszont ha ennyire kellemetlen volt neked, akkor inkább ne csináld.

79. anett59 (válaszként erre: 78. - Schybie)
2008. febr. 19. 19:34

Hát,már két napja nem fáj. Anyukám azt mondja lehet meg kellene ismételni a kúrát mert annyira "epés" vagyok,hogy csak felpiszkáltam,de nem tisztult ki.

Nem vagyok rá képes,hogy újból megcsináljam!

Nincs valakinek esetleg más receptje??

78. schybie (válaszként erre: 77. - Anett59)
2008. febr. 19. 13:37
Majd referálj, mert kíváncsi vagyok!
77. anett59 (válaszként erre: 76. - Schybie)
2008. febr. 17. 09:32

Szia!


Én is remélem,hogy megoldódnak,mert eléggé kellemetlenb érzés:))

2008. febr. 17. 08:51
Nem tudom, én a kúrát követő pár napban éreztem a májam(epém), de csak éreztem, hogy van, nem fájt. lehet hogy attól van a Te fájdalmad. Sajnos minden szervezet más, így lehet ami az egyiknek használ, a másiknak nem. Remélem megoldódnak a fájdalmaid!
2008. febr. 16. 21:41

Sziasztok!!


Megcsináltam a kúrát a múlt hét végén.Rettenetes volt a keserű só!!:))

A vécét látogattam a két nap alatt kb 6-szor,de én nem fedeztem fel semmi kőszerű dolgokat benne. Pedig igencsak bevizsgáltam:)

Most viszont vagy 2 napja nagyon fáj az epém,ezt köszönhetem szerintetek a kúrának?

74. schybie (válaszként erre: 72. - Alliance)
2008. febr. 1. 14:41

Csak tiszításként csináltam, gondoltam ezt is kipróbálom, mert eddig ez kimaradt az életemből. Nagyon hatásos volt, bár a keserűsóra inkább nem gondolok vissza. Brrr. Ja amúgy fogyózok és mostanában eléggé bestagnáltam, nem mondom ez a kis hátsószándék is szerepet játszott benne hogy lenyomom a kúrát, hátha megmozdul ismét a mérleg.

Összefoglalva, ha a keresűsó nem lenne benne akkor maga a paradicsom a kúra:) Én fiatalkorom óta nem bírom a "kanalas" dolgokat így az utolsó adagnál, már szinte imádkozva nyelte le a kortyokat, mivel lehúzni nem bírtam, nekem nem keserű volt, hanem sós. Az olajtól tartottam, mitől nem kellett volna, mert ott tényleg a grapfruit dominált és két kortyra ledöntöttem, majd ágynyugalom. MÁsnap hajnalban egyszer voltam wc-n semmit nem láttam, aztán délelőtt még vagy 4-5ször, de elmondhatom nem volt nagy hasmars, mivel elég keveset ettem az előtte lévő napokon, tehát nekem nem kellett popsikrém meg hasonlók:) Amit nem is bánok.

A 2. nagywc-n jött a döbbenet sok kb 10 db zöld borsó vagy kicsit kisebb zöld színű vmiket láttam, plusz rengeteg fehér és barnás kis kövecskét, megdöbbentett, mert már azt hittem hogy az reggeli atrakcióm után bennem nincs is semmi. Hát tévedtem.

Abszolút nem voltam gyenge, sőt felpörgött voltam, és azóta egyszerűen nincs étvágyam, aminek nagyon örülök, mert amint írtam fogyózok:)

Én ajánlom mindenkinek, próbáljátok ki!

Azóta amúgy megindult a mérleg 1kg mínuszt elkönyvelhetek, majd beszámolok lesz-e folytatása, remélem.

2008. febr. 1. 14:17

Én kisség rövidebbre fogtam. (internetről vettem le, doktornő ajánlásával)

Egy pénteki napon délelőtt már nem nagyon ettem.

Vettem 10 dkg. keserűsót, 2 nagy graepfrutot és a másfél deci olajat.

A keserűsót elosztottam 5 db 3 dl-es pohárba (2 dkg-onkánt) majd felengedtem vizzel. ez olyan 10 óra felé csináltam, igy jól felolvadtak.

Majd 12 órától 2 óránként ittam a keserűsós vizet. A 3. pohár után úgy fél 5 körül kb. fél órát nem tudtam elhagyni a WC-t:), de utánna igen.

este 8-kor ittam meg az utolsót, majd este 10-kor a kifacsart grépfruit levet és az olajat, ezek után lefeküdtem. Az ajánlatos az volt, hogy hanyadt kell feküdni, de sajna nekem nem ment. Reggel ébredés után elmentemwc-re, teljes normális állagú székletem volt (nem is értettem, hogy honnan), viszont voltak benne ilyen icipici fehér gömböcskék. Az irta a doktornő, hogy ez a jó.

Szóval igy is lehet csinálni:)

72. alliance (válaszként erre: 71. - Schybie)
2008. jan. 31. 17:25

Hogy sikerült?

Egyébként miért csináltad? Van valamilyen betegséged, vagy csak tisztítókúrának?

2008. jan. 26. 19:49
Gondoltam felhozom az oldalt ,most csinálom először, túl vagyok az első adag keserűsón, abszolút nem keserű, csak nagyon sós:( Olyan mintha sóhegyet nyalogatnék, hát tartok az olajtól, mert azt elképzelni nem tudom milyen lehet, mindegy, remélem lesz hatása.
2007. okt. 26. 14:16
Én is megcsináltam. Az olajat jól összeturmixoltam a friss grapefruitlével. Nem érződött ki az olaj. A grapefruit íze dominált. A keserűvíz nem vészes. A 4 napos ünnep alatt ismét megcsinálom. Azóta nagyon fitt vagyok, tele energiával. Jó érzés, hogy megszabadult a testem azoktól a förtelmektől.
2007. okt. 25. 10:56

És még valami: vajon ezeket a köveket, amelyek távoznak, miért nem mutatja ki az UH?

Én már próbáltam, tényleg jól éreztem magamat utána, de a kövem, sajnos, maradt ugyanolyan, ugyanakkora.

2007. okt. 25. 10:55
Sziasztok! Van köztetek valaki, vagy tudtok valakit, akinek igazi, UH-n kimutatott epekövét hajtotta el ez az eljárás?
67. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 66. - Uzsina)
2007. okt. 5. 13:50
gratulálok az erődhöz, most próbálom majd másodszor megcsinálni. Kitartást kívánok hozzá.
66. uzsina
2007. okt. 4. 16:02

Én már kétszer végigcsináltam.

a természetgyógyász barátnőm legalább 6x.

volt paciense is aki megcsinálta, és tőle egészen nagy kő is elment.

utána kisímúltak a rávcok az arcán (45éves)

és legalább 5 évet fiatalodott.

Most hétvégén készülök a 3. menetre.

muszály megcsinálnom, mert tele vagyok ragyákkal, A májam nem méregtelenít.

Egy számítógépes mérés szerint amőbiázis van a májamon.... na ettől szeretnék igazán megszabadulni.


Nagyon durva , de remélem vége lesz már a pattanásokkal való kínylódásnak.


Iszonyat a keserűsó és az olivás mixről nem is beszélve.


sok sikert mindenkinek.

65. maca29 (válaszként erre: 64. - Olahl)
2007. szept. 28. 20:28
Az én barátnőm epekő műtét előtt csinálta meg, és állítólag kevesebb követ találtak műtét közben, mint amennyit előtte láttak.
64. olahl
2007. aug. 28. 12:02
Azt szeretném kérdezni ha valakinek 16mm-es epeköve van,ultrahangos vizsgálat mutatta ki az akadály?
2007. aug. 11. 19:45

Sziasztok! Én ma vagyok a 2 napos, pontosan mindent betartottam, és tényleg sok kő távozott. Én nem vettem be semmi altatót, mert meg akartam élni mindent, ami a testemben történik.

a kövek borsó, és babszem nagyság között váltakoztak, egész aprók is voltak, de nem hazudok, legalább 1000 darab ürült folyamatosan. Most este 3/4 8 van, és még voltam kicsit wc.-n, és most is néhány darab kijött.

Feltétlenül megcsinálom 1 hónap múlva megint, valahol azt olvastam, hogy legalább 3x kell alkalmazni , hogy kifejtse a hatását. Bátran javaslom mindenkinek, de pontosan tartsátok be az előirásokat, csak úgy működik tökéletesen!

62. syl33
2007. júl. 9. 08:47
Hogy olajat de meég keserű sót is:-)))))
2007. júl. 8. 10:49
olajat isztok? jól értettem?
60. syl33
2007. júl. 8. 10:04

Hát én is túl vagyok rajta igaz szédelgem és gyenge vagyok de reggelre meg lett az eredmény.Rengeteg távozott amit el sem akartam hinni.És ami meglepett sok sok méretben.Hát még délelőtt a napom nagy részét a WC-re rohangálással töltöm de amennyit csak tudok pihenek.Viszont aki esetleg tudja mert egy cikkben olvastam hogy előtte egy vese tisztító kúrát is ajánlatos meg csinálni.Viszont sehol sem találok.Ha tud valaki kérem Irja meg amit előre is nagyon köszönök!!!!

És még egy dolog NAGYON AJÁNLOM MINDENKINEK MERT MEGÉRI!!!!!!!!!!!!!

59. 0c97fbb607 (válaszként erre: 58. - 94c02c5bb5)
2007. máj. 11. 12:49
Hát én narancsjuice-val,és csak 1,25 dl-t ittam,ahogy itt volt leírva.....:((((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook