Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

2008. júl. 3. 17:07

Ja igen- és este 10 után, amikor már lefeküdtünk, elvileg hajnalig nem ildomos felkelni, mert az zavarhatja az eredményt.

Csipegetni pedig egyenesen tilos du 2-től, bármilyen étel legyen is az, mert az az egészet lenullázza.

2008. júl. 3. 17:05

Sziasztok!

Tejet, tejterméket azért nem lehet enni-inni, mert épp az lenne a lényege, hogy az epehólyagot nem késztetjük komolyabb összehúzódásra, délután pedig má r egyáltalán nem. Az epe így gyűlik egész nap, és amikor a keserűsó majd az olaj segítségével összehúzódásra késztetjük, akkor egyszerre, egy nagy nyomással löki ki a tartalmát.

A tejtermékekben lévő zsírok miatt viszont kiürül az epehólyag, így lehet, hogy nem volt elég epe ahhoz, hogy kimossa a hólyag tartalmát. ugyanez a helyzet a kávéval is - kávét aznap egyáltalán nem lehet inni, max kora reggel.A vízivás nem zavar be, abból akármennyit ihattok, sőt, ajánlatos is, mert a keserűsó ki is szárít. A víz nem húzza össze az epehólyagot, így azzal nincsen baj.

A fehér gömbökről én is hallottam valamit, de még nem tapasztaltam, szerintem ilyenkor is sikeresnek mondható a kúra.

Megismételni meg egyébként is ajánlatos bizonyos időközönként, ennek a kúrának épp ez a lényege. Hiszen ezek a dolgok újratermelődnek, ajánlatos időnként átmosni a rendszert.

2008. jún. 29. 22:32

Köszi. Én is megpróbálom mégegyszer, méghozzá C-vitamin porral. Gondolom, valamennyire elnyomja a keserűsó ízét, és inkább savanyú legyen, mint keserű...

Mondjuk nálam ez a "gyorsan aludjunk el" is kétséges.

115. Pofi (válaszként erre: 114. - Greeneyed)
2008. jún. 29. 21:56

Szerintem nem baj, ha belinkelem mit találtam.

Jó sok okosság van benne. Azt hiszem én elszúrtam. A tejjel, az ivással, sőt még azzal is, hogy ugyan lefeküdtem este 10-kor, de éjfélkor felkeltem és hajnali 4-ig nem tudtam aludni, így többször mászkáltam is.

Viszont remekül érzem magam, úgyhogy bátran bele fogok vágni a következőbe. Csak az a fránya keserűsó ne lenne olyan bűn rossz.


[link]

2008. jún. 29. 21:39
(Szóval nem a rövidítettet.)
113. Greeneyed (válaszként erre: 112. - Pofi)
2008. jún. 29. 21:38

Az ittenit, az alább leírt két különbséggel.


Én az olajos kotyvalékig nagyon éhes voltam, már-már émelyegtem emiatt, de ez nem a kúra specialitása, egyszerűen csak nem szokott ilyen üres lenni a gyomrom.

112. Pofi (válaszként erre: 111. - Greeneyed)
2008. jún. 29. 21:21
Én nem voltam éhes, csak kegyetlen szomjas. Egyébként, ha kicsit visszaolvasol, akkor valaki írta, hogy a természetgyógyász dokinő azt mondta, hogy jó jel a fehér gumó, úgyhogy lehet, hogy Neked sikerült. :) Te melyiket csináltad? A rövidítettet, vagy ami itt van leírva ?
2008. jún. 29. 21:17
Lélekben már készülök, hogy meg kell csinálnom mégegyszer, bár ezt is nehezen bírtam az éhség miatt :)
110. Pofi (válaszként erre: 109. - Greeneyed)
2008. jún. 29. 21:14

Szia! Majdnem ugyanígy jártam, ahogy Te. Én tegnap csináltam meg a rövidített változatát, a bűnöm "csupán" annyi volt, hogy a kávémat rutinszerűen tejjel ittam, és annyira szomjas voltam, hogy hajnali 1kor nekiálltam szó szerint vedelni a vizet. Bár én semmiféle fájdalmat nem éreztem. A produkció azt hiszem nem volt sikeres, én még fehér gömböket sem láttam.

Most próbálok utánanézni,de gyanítom, hogy a tej a ludas a dologban. Azt hiszem megcsinálom mégegyszer, de komolyabban rákészülök.

2008. jún. 29. 20:28

Sziasztok. Pár nappal ezelőtt én is megcsináltam a kúrát. Két különbség volt az ittenihez képest; először is, dél körül még ettem egy joghurtot (mellé csak gyümölcsöt), mert úgy gondoltam, ennyi tejtermék még belefér; másodszor, nem grapefruit-, hanem (frissen facsart) citromlevet ittam, mert az ismerős, aki először ajánlotta nekem ezt a kúrát, citromlevet mondott, és én erre emlékeztem.

Miután megittam az olaj-citromlé keveréket, enyhe nyomást éreztem a májam környékén, majd kicsivel lejjebb.

Viszont nem tudom eldönteni, hogy eredményes volt-e a kúra. Másnap nem találtam sem nagy, sem zöld vagy fekete izéket, csak max. 2-3 mm átmérőjű fehéres valamiket, de mivel nem volt gusztusom közelebbről megnézni, nem tudom, hogy mik voltak. Érdekes, hogy nem is a kúra 2. napján, hanem egy nappal később volt ezekből a valamikből sok.

Vajon ezek kövek voltak?

Vagy valami más, s így vagy nincsenek köveim, vagy rosszul csináltam valamit, ezért nem hatott a kúra?

2008. ápr. 14. 21:31

Igen, én is találkoztam olyan orvossal, aki ugyan komoly véleményt nem tudott mondani a dologról, de azért elvetette az egészet. Gondolom, megszokásból, anélkül, hogy belegondolt volna, mi is ez pontosan.

Megcsináltam most hétvégén a kúrát ismét. De valahogy ezúttal nem láttam, hogy eredménye lett volna. Lehet, hogy keveset ittam a lötyiből? Nem láttam zöld bogyókat, igaz, hogy nem is kutakodtam nagyon alaposan:)

Én legutóbb egy olyan emberrel találkoztam, akinek már nincsen epehólyagja, mégis van köve, ami a májból a (volt) epehólyagjába vezető csövecskében van beakadva. Már endoszkóppal próbálták kivenni, de nem sikerült. A műtéthez túl mélyen a májban van a köve. Úgyhogy most nincs más megoldás, mint hogy uh-val megpróbálják összezúzni. Ne az ilyen rendkívüli esetekből induljunk ki, mert ilyenek sajnos vannak, de szerencsére csak ritkán.

107. peg (válaszként erre: 106. - Peg)
2008. ápr. 3. 12:19
Bocs, már olvasom, értem mit érthettél félre! Ismerősöm 15 éve ha tudta volna ezt a kúrát akkor megcsinálta volna. Sajnos őt 3x szétkaszabolta a sebész. Neki volt az, h. a megmozdúlt köve a közös epevezetékbe ágyazódott be.
106. peg (válaszként erre: 105. - Loch ness)
2008. ápr. 3. 12:16
Nos, jómagam csináltam meg és jól is vagyok ( voltam ) és újra megcsinálom sztem. még most tavasszal. Csupán az ismerős dr.nő-re voltam kíváncsi, h. milyen véleményt mond. Különösen nem hatott meg, sőt .... :)
105. loch ness (válaszként erre: 104. - Peg)
2008. ápr. 3. 09:37
Bocs, lehet, hogy nem fog jól az agyam. A doktornő azt mondta, hogy ez a májtisztító kúra baromság, de az ismerősöd mégis megcsinálta volna? Vagy rosszul értettem?
104. peg (válaszként erre: 103. - Loch ness)
2008. ápr. 2. 17:45
szia! hajtott a kíváncsiság és megmutattam, elolvastattam egy dokinővel akivel elég közeli kapcs. vagyok. A kúrára röviden tömören ennyit válaszolt: baromság és hozzá tette: no comment :). Neke is van ilyen ismerősöm akinél a megmozdul epekő beágyazódott a közös epevezetéke ezáltal elzárta a hasnyálmirigy útját és hasnyálmirigy gyulladása lett(sőt egy un.. önemésztődési folyamatba ment át addigra a dolog. Azt mondta, ha akkor ( 15 éve) ismeri ezt a kúrát akkor gondolkodás nélkül megcsinálta volna.
2008. ápr. 2. 13:04

Gondoltam, megpróbálom feléleszteni ezt a fórumot, hátha van valakinek újabb érdekes beszámolnivalója.


Nincs itt egy orvos véletlenül? Érdekelne, mit mondana erre a májtisztító kúrára, a tapasztalatokra és a kérdésekre.


Pl. azóta mesélte egy ismerősöm, hogy kisebb epekövei voltak, amiket nem mutatott ki az uh, de elkezdtek mozogni, és ennek következtében hasnyálmirigygyulladást kapott. Nade akkor itt miért nem kapott mindenki hasnyálmirigygyulladást, aki elkezdte mocorogtatni az epeköveit?


Van valakinek még tapasztalata ezzel a májtisztítással? Érdekelne! És gondolom, nem csak engem.

2008. márc. 15. 19:52
Túl vagyok rajta! Este 10 óráig is sokszor kellett mennem a WC-re, kicsit aggódtam is, hogyan fogok mozdulatlanul feküdni a jó kis olajos löttyel. Az egy kicsit szörnyű volt, de gyorsan egy hajtásra megittam. Addigra kissé el is erőtlenedtem, úgyhogy jól esett mozdulatlanul feküdni. El is tudtam aludni egész jól. Éjfél körül ébredtem és megint szólított a természet. De hajnalig egész jól el voltam. Néha felébredtem, nem úgy aludtam, mint egyébként. Én nem émelyegtem, csak reggel néhány percig. Hajnaltól aztán megint jött a hasmenés, főleg amikor megittam a 3. pohárral. Nekem onnantól rengeteg olyan képződmény távozott a szervezetemből. A 8 órás keserű víz esett a legrosszabbul, akkora már meglehetősen elgyötört voltam. Kb.fél 10-ig feküdtem. 10 órakor még nagyon gyenge voltam, és 11-től kezdtem visszanyerni az erőmet. Egy kis teát iszogattam, meg gyümi levet. Bár utána mindig kijött minden. Reggelre 3kg ment le. Most már jól érzem magam.
101. schybie
2008. márc. 15. 08:02
Keg, majd mesélj! Kíváncsi vagyok másoknak hogy válik be. Én is agyalok hogy húsvét után repetázom:)
2008. márc. 14. 20:55
Én is kipróbálom a kúrát. Túl vagyok a 2. pohár keserű vízen. Már kb. 8 órától rohangálok a wc-re. Kíváncsian várom a végkifejletet.
99. loch ness (válaszként erre: 98. - Alliance)
2008. márc. 12. 10:52

Milyen szűrővizsgálatra kellene küldenie? Általánosra? Szerintem szívesen elküldene, már évek óta nem jutok el hozzá, mármint a háziorvoshoz. Egyszer mondta telefonba, hogy most már igazán elmehetnék - nem tudom, egyszerűen csak rendes volt-e (amúgy az), vagy tartozik-e valami felelősséggel értem, ha nem is megyek el hozzá.


Kösz a tippet, majd megkérdezem.

98. alliance (válaszként erre: 96. - Loch ness)
2008. márc. 11. 22:15

Szerintem akkor egyszerűen bemozdult egy "néma" köve. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy be is akadt.

A másik kérdésre: a háziorvosnak bizonyos időközönként szűrővizsgálatra kellene küldenie, akár van panaszod, akár nincs. Ebben van hasi UH is, és fedezi a TB. De ha erre nem hajlandó, nyugodtan mondj neki egy fiktív panaszt: mondjuk, a jobb bordaív alatt fájni szokott. Legfeljebb kiderül, hogy nincs semmi baj. Néha érdemes megcsináltatni, hiszen olyan dolgokra is fény derülhet, amik nem okoznak panaszt.

97. loch ness (válaszként erre: 95. - Alliance)
2008. márc. 10. 16:33

Nincsenek tüneteim, legalábbis nem tudok róla, hogy lennének. De azt hiszem, legtöbben nem is tudnak arról, ha van kövük.

Egyébként gondolod, hogy mostanában olyan simán el lehet menni orvoshoz? Hiszen sokszor a szükséges vizsgálatokat sem támogatja a tb. Hogy kérjek én beutalót hasi ultrahangra, amikor semmi panaszom, csak érdekel, rendben van-e az epém, hogy megcsinálhassam a kúrát? Pedig amúgy szívesen megtenném. Egyébként az örökletesség miatt aggódom igazán. Bár lehet, hogy ha gond lenne az epémmel, már éreztem volna.

96. loch ness (válaszként erre: 94. - Alliance)
2008. márc. 10. 16:31
Nem tudok igazán sokat róla, a szomszédunk jött át egy hajnalban úgy, hogy alig bírta magát, és előtte végigszenvedte az éjszakát. Hívtuk a mentőket, azok azt monndták, hogy egy régi epekő (az mi lehet?) okozta a bajt, ami elmozdult. Bevitték a kórházba és rögtön megoperálták. Utána a lánya elvitte magával, hogy ne lakjon egyedül, úgyhogy számomra nem derült ki több a dologból.
95. alliance (válaszként erre: 90. - Loch ness)
2008. márc. 7. 10:19
Ha egyébként ilyen félelmeid vannak, vagy vannak tüneteid, miért nem mész el egy vizsgálatra? Egy szimpla hasi UH tisztáz mindent! Amúgy egyébként sem árt néha egy szűrővizsgálat.
94. alliance (válaszként erre: 90. - Loch ness)
2008. márc. 7. 10:17

Erről az esetről írnál bővebben? Honnan derült ki, hogy elakadt az a kő, és nem "sima" epegörcse volt? Az is nagyon fájdalmas tud lenni! Hogyan oldották meg a problémát?

Én úgy tudom, a kúránál van bizonyos veszélye az elakadásnak, de ez igen kicsi. Én ugyanezzel a félelemmel vágtam vele. Azóta - kővel - hétszer megcsináltam, de semmi bajom nem lett tőle, és a fórumon, amit olvasgatok, hasonlóak a tapasztalatok. Ettől függetlenül előrfordulhat az is.

93. alliance (válaszként erre: 92. - 7044903db3)
2008. márc. 7. 10:14
Én úgy tudom, epehólyag nélkül is ajánlott ez a kúra. Az, hogy magasak a májenzimjeid, lehet, hogy azt jelzi, el van tömődve a májad is. A curezone.com honlapján (a Liver Flush-ra kell kattintani)többen írtak olyanok is, akik műtét után is csinálják ezt a tisztítókúrát. Annál is inkább, mert az epehólyag eltávolítása után is keletkezhetnek kövek, igaz, ez jóval ritkább, mint műtét előtt. Én ismerek olyan embert, akinek műtét után, az epevezetékében keletkezett kő. A kúra minden esetre neked nem árthat, legfeljebb használ.
2008. márc. 5. 16:11
Tegnap találtam erre a tisztító kúrára, ami engem is érdekel. De 1-2 kérdés merült fel bennem. Már túl vagyok egy epeműtéten, de a GGT-m a vérvételen még mindig magas. Vajon így is ki lehet próbálni? Van valaki hasonló cipőben?
91. peg (válaszként erre: 90. - Loch ness)
2008. márc. 5. 14:08

Kedves loch ness!

Jómagam is ebben a cipőben jártam és ez motívált legfőképpen, h. nem akarok édesanyám sorsára jutni, aki 2 epekőműtéten van túl ( 2x szétkaszabolták a hasát !!!! 80-as évek). Szóval nekem a 3 db kiürült kő még nem volt szilárd állapotban. Szétnyomható volt. A közepén láttam némi kristályosodást. Nekem folyamatosan voltak epeproblémáim és tudatosan irányítottam az étkezéseimet ezzel leredukáltam a panaszaimat. Ezzel úgy érezm valaminek elcsíptem a frakkját :) Ha félelmed van, beszélj dokival.

2008. márc. 5. 13:30
Ez nagyon izgalmas! Szívesen kipróbálnám én is, csak az az egy félelmem van: mi van, ha tudtomon kívül van egy nagyobb epekövem, ami a kúra hatására megmozdul, aztán elakad? A családunkban volt epeműtét már, és láttam valakit embertelenül kínlódni elakadt epekővel, úgyhogy nem alaptalan a félelmem. Vagy ez a kúra nem fenyeget ilyennel? Tudja valaki rá a a választ?
2008. márc. 1. 13:39
Gratulálok Peg! Úgye hogy jó érzés? Én személy szerint nem ittam, de ha szerintetek lehet akkor legközelebb nem fogom vissza magam víz terén. Vhol azt olvastam hogy nem lehet, én meg be akartam p ontosan tartani mindent, igaz volt is eredménye:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook