Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

148. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 147. - 94c02c5bb5)
2009. jan. 20. 14:20
Egyébként ez a kúra mindenkinek jó, neked sem árthat, ha bátor vagy pedig szeretnéd jól érezni magad próbáld ki. Nem olyan rossz. És utána nagyon szuper érzés.
147. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 145. - Ebcfbfbb78)
2009. jan. 20. 14:19
Konkrétan miért iszol májvédő teát? Csak úgy? Szerintem, nem kellene ennyi bogyót beszedned, ha vannak ilyen panaszaim, egy kis kímélő étrend, a szervezet pihentetése, nagyon sokat segít.
146. Sandra1987 (válaszként erre: 144. - Alliance)
2009. jan. 20. 13:50

Szia alliance!


A köveket nem látták ultrahangon, mert ezek még nagyon aprók, nem mutatja ki az ultrahang. Nincsenek még megszilárdulva. Ugye mivel a keserűsónak hashajtó hatása van, a grapefruitos olivaolajos lé pedig tisztít, ezért gondolom tudod mi lett velük ;) Voltam természetgyógyásznál és ő mondta, hogy nem szabad túl sűrűn csinálni, mert a kiválasztószerveket, úgy mint a vese, máj és epe, nagyon megterheli ez a kúra,annak ellenére,hogy nem érzed magad fáradtnak tőle. + eleve nincs annyi kő egy emberben,hogy ilyen sűrűn kéne ismételni. Nagy a hangsúly az étkezésen , hogy mit eszünk, mert megvan, hogy milyen ételek miatt keletkezik kő az epében. Erről lehet sokat olvasni interneten is, meg természetgyógyászok is adnak tanácsot!!

2009. jan. 20. 09:17

sziasztok!

én még nem próbáltam semmit ki.

de már vettem egy májvédő teát.

1x ittam belőle már de mintha fájt vna tőle a jobb oldalamon....


mostanság a gyomrom felpuffad, megkeményedik kissé és az a jobb oldalamon fáj...


semmi nem segít csak egy marék nos pa meg troparin...


mit lehetne tenni?

144. alliance (válaszként erre: 143. - Sandra1987)
2009. jan. 19. 13:17

A köveidet ultrahangon is látták? És azt lehet tudni, mi lett velük a kúra után? Voltál azóta ellenőrzésen? Eltűntek vagy ott vannak?

Szerintem az 1 év 1x túl kevés. Én havonta szeretném csinálni, de legalább 6 hetenként. Persze, eddig ez nem valósult meg, de mondjuk negyedévente, vagy úgy 2-3 havonta nem árt.

Érdekes, minél többször csináltam, annál inkább rutin. És már nem érzem magam sem kimerültnek, semminek. Igaz, vizet inni lehet és érdemes is, az megelőzi a kiszáradást, de nincs rossz hatással az eredményre. Szerintem a fáradtság nagy százaléka pszichés, és ha már nem félsz tőle, mert megszoktad, akkor sokkal kevésbé kimerítő.

2009. jan. 19. 12:24
Sziasztok! Tavaly novemberben csináltam először a párom hatására, akinek segített. Féltem tőle,hogy milyen lesz, de kibírtam :) és utánna sokkal jobb volt az emésztésem is. Még csak 22 éves vagyok, de nekem is voltak apróbb köveim vagy kő képződményeim. Az egész elszántság és akaraterő kérdése. Nem vészes amúgy, én mindig a jótékony hatására gondoltam,mikor ittam a keserűsót. Ja és nekem jobb volt a grapefruitos olivaolajos lötty :) Szerintem nem kell sűrűn csinálni, mert azért lefárasztja a szervezetet,szóval elég 1 évben egyszer.
142. alliance (válaszként erre: 141. - Vikuli)
2009. jan. 8. 18:07

Eredmény?...

Én is tervezek egy újat nemsokára. Mondjuk a fogyó hold idejére:)

Nekem már egészen rutinnak tűnik a lötyik megivása, szóval nem gond. Viszont én vizet iszom rendesen, mert a keserűsó amúgy is kiszárít. A víz egyáltalán nem befolyásolja a kúra eredményét.

Egyébként miért csinálod? Van epeköved, vagy csak a jó közérzet, tisztítás érdekében?

141. Vikuli
2009. jan. 7. 20:26

Sziasztok!


Húha. Nagyon jó volt végigolvasni ezt a fórumot. Megerősített az elhatározásomban :D


Nemrég ittam meg a második "keserűvizet". Én nem éreztem olyan szörnyűnek. Mivel két óra óta nem ettem és nem ittam semmit, így már alig vártam, hogy ihassak valamit. :D Meg igazából, aki megkóstolta valaha TISZTÁN a Russkaya Volgát vagy az Absinth-ot, annak nem okoz gondot ez a két deci keserű lötyi. :D :D


Nah, szóval megittam már a második adagot is, és már mintha éreznék egy kis ezt-azt. Nagyon hangosan és erőteljesen mocorognak a belecskéim. A mellettem ülő párom is jókat röhögött, olyan hangos. :D Egyébként eddig semmi negatívumot nem érzek, azon kívül, hogy az éhség miatt olyan ingerült vagyok, hogy legszívesebben letépném valakinek a fejét. :)


Még hátravan az incsi-fincsinek tűnő "Cosmopolitan másként koktél" (ugye a grapefruit oké, de a vodka és a feketeribizli helyett olívaolajat használok :D :D).... egy picit tartok tőle, de remélem túlélem valahogy :)


Holnap még jelzek, hogy hány embert végeztem ki este :D :D


jó éjszakát

2008. nov. 29. 10:57
Sok zöldség és gyümölcs, rengeteg folyadék, teljesen húsmentesség. Nekem ezt ajánlotta a vegetáriánus ismerősöm.
2008. nov. 28. 10:31
Ezt a - bújtatott - reklámot már más oldalakon is láttam:(
138. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 137. - Semiramis)
2008. nov. 20. 12:42
gyógyszertár, a keserű sóra, olaj pedig bárhol boltban. Gyümölcs a piacon, vagy bárhol.
2008. nov. 20. 12:11

Sziasztok!

A hozzávalókat honnan szerzitek be?

Előre is köszi a segítséget!

136. peg
2008. nov. 16. 17:03
Sziasztok! Tavasszal csináltam meg először és most ismételtem. Komolyan mondom, remekül érzem magam! Ismét volt sárgás-zöldes kőszerű potyogás idilli környezetben az erdő lágy ölén :)
135. alliance (válaszként erre: 134. - Ludmilla76)
2008. okt. 22. 15:46

Gratulálok, hogy ilyen szépen túlélted!:-)

Bevallom, én csak a reggel 6 órás keserűsót szoktam bevenni, és az ugyanúgy hat, mintha négy lett volna.;-)

Én is tervezek egyet erre a hosszú hétvégére. Majd írd meg, éreztél-e bármi utóhatást! Egyébként milyen céllal csináltad a kúrát? Epeköved van, vagy csak általános tisztításként?

2008. okt. 18. 11:29
Na, tegnap este megittam a löttyöt (na, ez eléggé borzalmas volt)az előírás szerint jártam el (póz). Bevette 4 szem Valeriánát, viszonylag jól átaludtam az éjszakát (nem kellett kimennem). Ma reggel a 3. keserűsóoldatot már nagyon nehezemre esett meginni. Érdekes módon a 4. oldat már kicsit jobb volt (szerintem már annak a tudata tette, hogy az utolsó). A 3. oldat után megindult a hasmenés. Nekem is tisztult valami, bár én ezeket nem nevezném köveknek, mivel nem tűntek keménynek. Minden esetre valószínűleg hatott, mert ezen kívül már nem igen lett volna semmi, ami a beleimből ürülhetett volna. Összességében a kúra túlélhető, nem olyan drámai, mint korábban hittem. Még az utóhatásra leszek kiváncsi, ettől teszem függővé milyen rendszeresen csinálom meg a jövőben.
2008. okt. 17. 21:07

Sziasztok!

Én ma kezdtem el a kúrát, jó előre felkészülve, hiszen most a legalkalmasabb a fogyó Hold miatt. Már túl vagyok a 2. keserűsó oldaton, de már megy a hasam. Az oldatot sokkal rosszabbnak képzeltem, szóval túl lehet élni. Olvastam egy angol nyelvű oldalon, hogy a grépfrútos lötty megivása után, amint lefekszel, ajánlott a térdeket a mellkas felé húzva babapózt felvenni, majd a jobb oldalra fordulva 30 percet eltölteni. Ez a póz elősegíti az epehólyag lökés-szerű ürülését és ezzel a kövek, kristályok, méreganyagok távozását. Ez az oldal még azt is említi, hogy csak a második nap reggelén igyunk sok vizet, sokkal többet, mint máskor, hiszen a keserűsóoldat előzőleg megtette a magáét. Holnap jelentkezem már a frissebb tapasztalatokkal.

132. JUL17 (válaszként erre: 131. - Alliance)
2008. szept. 2. 16:35
köszönöm
131. alliance (válaszként erre: 130. - JUL17)
2008. szept. 2. 16:24
Citrom kifacsart levét is lehet használni, ugyanúgy.
130. JUL17
2008. szept. 2. 14:04
Csak grapefruit lehet használni?CSütörtökön bele szeretnék vágni de sajnos nem kapok sehol.Miért pont ez a gyümölcs kell hozzá?
129. alliance (válaszként erre: 126. - Pofi)
2008. aug. 14. 15:11

Szia!

Csak szeretném minden hónapban megcsinálni, de ennél sokkal hosszabbak a kihagyások.:(

Az én fejem is szokott fájni, alacsony a vérnyomásom, és azt hiszem, a kávé hiánya lehet.

Utána, másnaptól viszont olyan energiáim lesznek, hogy végigtakarítom az egész házat. Neked vannak ilyen tapasztalataid?

Ezek szerint te másnap reggel már egyáltalán nem veszel be keserűsót?

2008. aug. 14. 15:09

Most néztem utána ennek a telihold-témának. Értesüléseim szerint nem is a telihold, hanem az újhold első néhány napja a legmegfelelőbb. Eszerint: telihold körül halmozzuk fel a legtöbb folyadékot a szervezetünkben, és ilyenkor a vízvisszatartás a jellemző. Újholdkor viszont erősebb a folyadékürítés, és ezzel a szervezet is rásegít a májtisztításra.

Nem tudom persze, igaz-e mindez, csak érdekességnek említettem.

Végül is, valószínűleg bármikor megcsinálhatjuk.

127. Pofi (válaszként erre: 125. - Alliance)
2008. aug. 4. 19:35

Ja..

Telihold jövő hét szombaton lesz.

126. Pofi (válaszként erre: 125. - Alliance)
2008. aug. 4. 19:34

Én jobban szeretem egy délután lezavarni. A keserűsónak már a gondolatától is hánynom kell, nincs kedvem még a másnap reggelemet ( és vele szinte az egész napomat )is elszúrni. Viszont így az olajos lötyi olyan mennyei, hogy el sem hiszed. :)

Én 19-én csináltam meg utoljára, mindent batartottam. Délelőtt nem voltam éhes, így nem ettem semmit, ezért nem is volt olyan vészes a hasmars. Kávé nélkül viszont kegyetlenül fájt a fejem már délután. Alig vártam a másnap reggelt.

Te minden hónapban megcsinálod?

125. alliance (válaszként erre: 124. - Pofi)
2008. aug. 4. 15:52

Igazából miért kellene 2 napig keserűsót inni? Én első nap 18-kor, 20-kor iszom, meg másnap reggel 6-kor (elvileg még 8-kor is kellene, de nálam anélkül is hatásos, mert sztem nem a nagy hasmenés a fontos.

A 2-4-6-8-as keserűsó, pláne, hogy az egész zacsival fel kell oldani és meginni, nos, ez nagyon durvának hangzik. Akkor már inkább másnap hajnalban iszom még egy adaggal. No persze és az olíva-grépfrút keverék este 10-kor. Nekem ez benne a legrosszabb. De kibírható.

Mikor lesz legközelebb telihold? Akkor kellene a következőt...

124. Pofi (válaszként erre: 123. - Csigusz 79)
2008. aug. 3. 19:06

Én már kétszer így csináltam.

Semmi kedvem 2 napig keserűsót inni, jobb így letudni 1 nap alatt.

2008. aug. 3. 18:09

Sziasztok!


Ezt már próbálta valaki?


[link]

2008. aug. 3. 17:58

Szia! Én írtam és próbáltam is ezt a kúrát. Nekem nagyon fura, ha mindent betartottál, hogy nem történt semmi...? Megfelelő adagot használtál?

Nekem eddig mindig megindult tőle rendesen!

Az olaj is fontos! Egyébként szerintem ne folytasd, úgy tűnik a szervezeted nem úgy reagál ahogy másnak. Van valamilyen egészségügyi problémád? Nem tudom, hogy ez jelenthet-e valamit....

121. Cruzer
2008. aug. 1. 06:59
Sziasztok! Segítsetek, mert egy kicsit tanácstalan vagyok. Tegnap elkeztem ezt a 2napos májtisztító kúrát. Mindent úgy csináltam tegnap ahogy kell (egy hős vagyok!) azonban nem volt hasmenésem ellenben ma reggel kihánytam ezt az olajos cuccot... Most itt van előttem a keserűsós keverék és egy pohár tea, amit inkább meginnék. Van értelme, hogy folytassam a kúrát. Egy alapos hasmenésnek is már örülnék. Remélem meglátogatja valaki közületek ezt az oldalt az elkövetkező pár órában...
120. alliance (válaszként erre: 119. - Greeneyed)
2008. júl. 22. 10:01

Igen, a kávé önmagában is stimulálja a májat és az epehólyagot. Ezért nem szabad aznap inni. Én is kókadozni szoktam egész nap ilyenkor:)

A hétvégén megcsináltam ismét. Teliholdkor állítólag különösen hatásos. Nem tudom, csak annyit vettem észre, hogy megint tele lettem utána energiával. A kövemen nem hiszem, hogy változtatott, de talán az egyéb összeállni kívánkozó dolgokat kitisztította.

119. Greeneyed (válaszként erre: 117. - Alliance)
2008. júl. 9. 16:21

Ajaj, akkor tényleg rosszul csináltam, mert én ittam aznap kávét, többet is. Ezt nem említettem, mert a kúra leírásában sem volt róla szó.

Mondjuk kávé nélkül nem tudom, hogy fogom a következőt kibírni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook