Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

178. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 177. - Fecefa524c)
2009. nov. 5. 09:01
Nagyon szívesen, én megcsinálom szombaton azt a verziót hogy este 6 és 8-kor keserűsós oldat, 10-kor a lötyi, reggel felkelés után 2 órával a 3. adag keserűsó, majd ismét 2 óra múlva a 4. adag és VÉGE. Hétfőn jövök, megírom, hogy mi volt a 2. tisztítókúrám eredménye.
177. fecefa524c (válaszként erre: 176. - 94c02c5bb5)
2009. nov. 5. 06:23

Köszi, hogy válaszoltál, utána vettem csak észre hogy egy cikkre indult a fórum, és a cikkben le van írva részletesen az egész.

Mégegyszer köszi! Szép napot!

176. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 175. - Fecefa524c)
2009. nov. 4. 16:09
grapefruit és olivaolaj keveréke.
175. fecefa524c (válaszként erre: 174. - Töltött zokni)
2009. nov. 3. 13:16
Sziasztok! Most találtam erre a topikra. Valaki megírná nekem konkrétan ennek a "lötyinek" az összetevőjét, amiről írtatok? Nagyon köszi!
2009. okt. 28. 14:52
Ami távozik az nem epekő, hanem a bélbolyhokba lerakódott salak, ami az oliva + grapefruit + a keserűsó hatására kipucolódik. A bélmosáskor ugyanilyen salakanyag távozik a szervezetből. De mindegy is minek hívuk, jótékony hatssal van ránk én is megcsináltam már 2x és alkalmanként 3-4 kg-mal lettem kevesebb. Ennyit nyomott az a sok lerakódott salak.
173. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 172. - Judyt640)
2009. okt. 17. 21:22
Tűrhető, én már csináltam. Bajod nem lesz tőle az biztos.
2009. okt. 16. 19:00
Köszönöm a részletes leirást .Lehet hogy kiprobálom fél adaggal elöször.Mindig küzdöttem székrekedéssel lehet hogy azonis segit a méregtelenités meg nemárt senkinek.
171. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 170. - Judyt640)
2009. okt. 16. 18:47

Nem, ez nem széklet. Itt van a kúra leírása, ebben jól leírják, hogy milyen.


A máj megtisztítása az epekövektõl drámaian javítja az emésztést, ami egészségünk alapját képezi. Akár a már kialakult allergiák megszûnésére is számíthatunk minden egyes tisztítás alkalmával. Eltünteti továbbá a váll-, felkar- és hátfájdalmat is. Több energiánk lesz és általános közérzetünk nagymértékben javul.

A máj feladata az epe termelése. A máj tele van vezetékekkel, melyek az epét egy nagy epevezetékhez szállítják. Ide csatlakozik az epehólyag is, amely egy nagy tárolóként funkcionál.

Sok ember, köztük gyermekek esetében az epevezetékeket epekövek zárják el. Néhányan allergiáktól szenvednek, míg mások tünetmentesen élik életüket. Az epehólyag röntgennel történõ vizsgálatakor semmi sem mutatható ki. Általában ezek a kövek nem az epehólyagban vannak, továbbá kicsik és még nem kövesedtek, így a röntgenképen nem láthatóak. Több, mint fél tucat variációja létezik a köveknek, legtöbbjük belsejében koleszterin kristály található. Lehetnek feketék, pirosak, fehérek, zöldek vagy világosbarna színûek. A zöldek színét az epe adja. Alkalmanként több kõ egy nagyobbá áll össze.

Amint a kövek mérete nõ és száma gyarapodik, egyre nagyobb nyomást gyakorolnak a májra, ezáltal a máj egyre kevesebb epét termel. Képzeljünk el egy apró kövekkel teli kerti locsolócsövet: egyre kevesebb víz tud átjutni a csövön, így annak az esélye is egyre csökken, hogy a víznyomás kilökje a köveket a csõbõl. Az epekövek jelenlétével egyre kevesebb koleszterin hagyja el a szervezetet, a koleszterinszint emelkedik.

170. judyt640 (válaszként erre: 169. - 94c02c5bb5)
2009. okt. 16. 18:42
De ha puha is a ,,kö,,az epevezetéken hogyfér át ? Nemlehet hogy ez csak a széklet ami olajos?Különben a belgyogyász epe pangásra ajánlja a reggel éhgyomorra olivaolaj ivását egy evökanállal.
169. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 168. - Judyt640)
2009. okt. 16. 18:27
Ezek a kövek nem olyanok, amit a hétköznapi ember vesekőként gondol, inkább mint a lencse, aprók és porózusak.
2009. okt. 16. 18:04
Én mint laikus irok nektek én ugytudom hogyha elindul egy kö az epében vagy a vesében borzasztó görcsökkel jár Ti meg 100 köröl beszéltek és semmi görcs?
2009. szept. 27. 21:02
Sziasztok! Nekem kb. 5 évvel ezelőtt vették ki az epémet, ami telis-tele volt kővel. 10 éves koromban jelentkeztek először a panaszok, akkor derült ki, hogy epeköveim vannak, azt gyógyszeresen kezelték, de idővel kiújultak, majd megműtöttek. Mostanában gyakran fájdogál az "epém" környéke, lehetséges, hogy kiújultak megint a vezetékben? A családunkban, sajnos mindkét "ágon", elég "epés" mindenki... Szerintetek bele merjek vágni ebbe a kúrába? Volt valaki, akinek valami problémája lett, miután elvégezte? Ha tényleg ennyire hatásos, megcsinálom, komolyan!
166. Szanka
2009. szept. 27. 11:24

Sziasztok!


Én is megcsináltam! Nagyon büszke vagyok magamra, hogy kibírtam. A keserűvizes lötty volt rossz, az olajos sem.21.45-kor már voltam WC-n. Nagyon nehezen aludtam el, aztán fél háromtól futás a WC-re.Kivert a víz, hányingerem volt, nagyon rosszul voltam, egészem fél négyig. Most is járok még ki.Tőlem is távoztak kövek, zöldek.

Mindenkinek kitartás, aki elhatározza magát!

165. Funk
2009. szept. 17. 11:06

Sziasztok!


Ezt meg lehet csinálni egy nap alatt?Úgy értem,hogy reggel keserű só,dél körül olajos lötty,majd 4-5 óra pihi.Köszi,üdv.

2009. júl. 15. 05:56
Szerintetek egy 6 éves gyerek egy 7mm-es kimutatott kővel belevághat ebbe, vagy több kárt okozona, mint hasznot. Arra gondoltam, hogy talán elkerülhetné a szeptemberi műtétet. Az más kérdés, hogy kibírná-e. Ezt meg tudnám vele értetni.
163. haribo
2009. júl. 1. 07:35

Sziasztok!

Régóta olvasom et a topikot, de csak most vágtam bele ebbe a kúrába.

Tegnap miután megittam a keserűsós vizet, morgott a gyomrom, el is kellett mennem WC-re, de azóta semmi.

Nekem nem volt borzasztó egyik lötty sem, nem kellemes, de gyorsan megittam.

Mindent betartottam és semmi.

Járt valaki így, vagy várjak még, hisz csak fél 8, még hátra van az utolsó keserűsós oldat.

Talán lesz hatása.

Ha nem, mikor érdemes megismételni?

162. Vicky19
2009. jún. 29. 23:23

túl vagyok rajta!!

őszintén szólva jobban tartottam ettől a két naptól. tegnap semmi gondom nem volt, este megittam a lötyit, ami nekem kevésbé volt rosszízű, mint a keserűsós víz. aludtam egész éjjel, reggel megittam a 3.-at,aludtam, a 4.-el csúsztam jócskán, mert a WC-n ültem, délre pedig már teljesen jól voltam.talán kis fáradtság, és -2 kg!

Rengeteg lágy kő távozott,zöld, fekete 50-60 db! Nagyok is! Meg vagyok döbbenve! S remélem a görcseim sem jelentkeznek újra, óvatos leszek még a kajákkal.

161. Vicky19 (válaszként erre: 159. - Giorcub)
2009. jún. 29. 23:16

A "rendes "orvosokhoz járok egy éve, múlt májusban a mentő vitt be erős görcsökkel, egy hét alatt háromszor küldtek haza, mondván pszichés. Negatív a gyomortükrözés, a két UH fél év különbséggel, hasi, mellkas átvilágítás szintén negatív, a vérképeim ( 4 volt pár havonta) tökéletesek, belgyógyászhoz járok, minden vizsgálatot én könyörgök ki, mert szerintük semmi bajom. Nem értem milyen kivizsgálásra gondolsz??

Akupunkturás belgyógyász szerint, term gyógyász szerint epe, kezeltek, de még alig javultam, orvosok szerint nem, ezért csináltam meg ezt a keserűsó kúrát.

2009. jún. 29. 13:43

yay, én is fellelkesedtem a dologra :D

azthiszem barátnőmmel együtt fogjuk csinálni, ha sikerül tényleg rávennem..

kiváncsi vagyok maradt-e még bennem valami 2 sokkal kíméletesebb májtisztítás után.

159. giorcub (válaszként erre: 158. - Vicky19)
2009. jún. 29. 00:35

valami rendes orvossal kene megneztni a dolgot mert eleg epesen hangzik. az a baj ha nincs megallapitva es kikezelve akkor az nagyon sulyossa valhat. hasnyalmirigy gyulladas ami nagyon veszelyes. uh soxor nem mutatja ki mi az oka mert csak a nagy kovek latszanak rajta. ha az epe nem megy le annak oka lehet a kis ko (v homok) amik nem latsznak uh-n de az epe leurulest gatoljak. ilyenkor az epe gorcsol, az emeszto sav megbomlik meg gyorsabba teszi a ko kepzodest. a bent marado epe megtamadja a hasnyalmirigyet es az hosszutavon nagyon veszelyes dolog. en kivizsgaltatnam magam a helyedben mert nem trefa dolog.

az epe kimelo dietanak vannak fokozatai es megvan a modja is, nem csak az eheto dolgok kore. erdemes dietetikussal beszelni (de rendessel, korhazban, nem itt a netes tanacsadokra hallgatni).

158. Vicky19
2009. jún. 28. 21:41

Sziasztok!


Nekem egy éve vannak hasi fájdalmaim a jobb bordaív alatt, rengeteg vizsgálat, vérvétel, UH-k, és semmit nem találtak. Tavaly hetente görcsöltem napokig, mostanra ez ritkult, két-három hetente van gondom egy-két napra. Hónapok óta epekímélő diétán vagyok, s tejterméket sem fogyasztok. A természetgyógyász javasolta a kúrát, s most jön a 22 órás lötyi....

Sokat várok ettől, én több görcsnél is úgy éreztem az epehólyagom telik fel, a term. gyógyász szerint az epefolyadékom sűrű, pang a vezetékben.

Nekem 3 hónapig javasolta, kéthetente, utána évente 2-3 alkalommal. Nem tudom, erről az ajánlásról mi a véleményetek!


Holnap jelentkezem!

V

157. Heni28
2009. jún. 25. 09:39

Sziasztok!


Hétfőn megcsináltam ezt a májtisztítást 5 kg-ot fogytam, de meg kell említeni, hogy nagyon rossz az emésztésem ezért ez a nagy súlyveszteség. 29 éves vagyok folyamatosan sportolok és az orvosok nem jönnek rá miért nem fogyok, pedig nagyon figyelek arra, hogy mit, mikor és mennyit eszem és mégsem. Azóta 3 nap telt el, ettem már zöldséges levest és lecsót ez a legjobb, nagyon jól érzem magam. Nagyon sok ikraszerű dolog jött ki belőlem és pár kődarabszerű is. Munkatársaimnak és családomnak is ajánlottam szerintem nagyon jó. Egy hónap múlva ismételtem megcsinálom. Ki lehet bírni nem olyan gáz.

156. Tina82
2009. máj. 23. 17:54
Sziasztok, ezt én is megcsináltam már egyszer, nem volt olyan szörnyű, csak én nem a két napos verzióját csináltam, hanem egy délután alatt! Meg fogom még egyszer csinálni!!!!
155. budagi
2009. máj. 21. 14:16
hjjuz
2009. jan. 29. 14:27

olvastam e kúrát ami le van írva...

hát én nem tudnám megcsinálni mert nem hiszem, h megtudnám inni az olajos löttyöt..

az olaj miatt és nem az íze miatt...


sima májvédő vagy májtisztító gyógytea az nem megfelelő?

153. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 152. - 94c02c5bb5)
2009. jan. 20. 16:59

figyelem , h mitől vok rosszul pl: a paníros dolgok vhogy nem mennek.

ill ha én csinálom akkor nem görcsölök tőle.


pl, ma délután a párom kávét főzött és olyan érzés volt mintha felfordult vna a gyomrom.


nem tudom mitől van néha az egész könnyű ételtől is felpuffadok és fáj a jobb oldalam....

152. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 151. - Ebcfbfbb78)
2009. jan. 20. 16:27
én pl. ma voltam így, ez néha jön csak úgy. Valami más tünet nincs? Csak a szagoktól való undor?
151. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 150. - 94c02c5bb5)
2009. jan. 20. 15:55

hát hogy keksz tea stb..

napi 12óráz dolgozom + 4 órát utazom, h beérjek és utána haza...

leesnék a vonatról ha keksz meg tea lenne csak.


azt nem értem , h már az kajaszagtól is rosszul vagyok.


amúgy egy gyerekétkeztetéssel foglalkozó konyhán van előfizetésünk étkezésre.

nem zsíros, stb...

mégis ha kaja szagot érzem kész annyi vok néha...

150. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 149. - Ebcfbfbb78)
2009. jan. 20. 15:47
Egy kis diétát kellene tartanod, sima gyógyteákkal, keksszel és sok folyadékkal. Ha nincs komoly orvosi szervi bajod, akkor ne szedj be mindenféle bogyót. Nekem a pihentetés mindig segített.
149. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 147. - 94c02c5bb5)
2009. jan. 20. 15:45

hát pont a görcsök miatt akartam inni de félek tőle hátha jobban fáj majd a gyomrom meg ott oldalt jobb oldalon...


nem mindig kell görcsoldó.


de némely kaja szagától is már felpuffad a gyomrom....ezt sem tudom mitől van.


a gasztrón meg tömtek mindenféle drága gyógyszerrel ami ideig óráig hat aztán megint fáj...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook