Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
238. judyt640 (válaszként erre: 234. - Zizabella)
2010. jan. 27. 18:15
Szia.Majd ird meg mittapasztaltál a reg enoltól?
237. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 236. - Cacb6d36d6)
2010. jan. 27. 15:56
Én epebajos vagyok, néha évente többször jön ki a probléma, de ennél a kúránál szerencsére semmi gond. Az ízek nem túl finomak, amit inni kell, meg az éjszakai rosszullét, de elviselhető. Ha a párom megcsinálta, akkor tényleg ér valamit. Mert hát a férfiak azért nem mindent vállalnak be.
2010. jan. 27. 15:39
Csak az aggaszt, nem az epe ellenkezik-e ezzel a nagymennyiségű olajjal? Mert akkor talán vele van inkább probléma.
235. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 234. - Zizabella)
2010. jan. 27. 12:27
Furcsállom, hogy nem ajánlja egy doktor, felénk mindenki ajánlja a természetgyógyásztól a dokikig, sőt ők is gyakran csinálják a kúrát. Teljesen ártalmatlan, de nem vagyunk egyformák, van aki fél tőle, az úgyis bevonzza a bajt vele. Én csak ajánlani tudom, nálam úgy történt minden, ahogyan le van írva. Most fogom harmadszor megcsinálni.
234. zizabella (válaszként erre: 233. - Cacb6d36d6)
2010. jan. 27. 12:15

Szia!

Hát igen én is ilyesmitől félek, meg hogy nem tudom úgy végigcsinálni ahogy le van írva, éjszaka nem tudok majd aludni, amúgy is rossz alvó vagyok.

Pedig ebben pont az a lényeg hogy nyugodt alvás amíg a májunk dolgozik. És ha akkor jön rám a Wc-re való futás? szóval én még várok ezzel.


Most kipróbálom a REG-Enor italt aztán majd meglátom. Olvasd el mit írnak róla, ha eddig még nem találkoztál vele.


Ja egyébként én kérdeztem orvost és ő nem ajánlotta ezt a kúrát, persze azért még lehet hogy megcsinálom mert sok szeméttől megszabadítana:)))

2010. jan. 27. 11:43

Üdv Mindenkinek!

Már alig vártam, hogy elinduljon ebben a témában a "beszélgetés" az új évben. B.U.É.K. mindnyájunknak!

Van nekem is problémám, és azt remélem, itt kapok valamiféle tanácsot, mielőtt orvost kérdeznék. Ciki orvosnak ma még bármilyen tisztítókúrával előállni.:-)

Még nyár végén csináltam az elsőt, és olyan rosszul lettem éjjel 1ó tájban, hogy az nem kifejezés. Még a WC-re kitántorogtam. Ott snitt,a férjem sokat szólingatott,(ahogy meséli), mire aztán reagáltam de nagyon ernyedten. Aztán jött alul-felül minden. De volt "eredmény" is a WC.-ben. Ez eltartott vagy15-20 percet, ittam vizet, ettem 3-4-szem szőlőcokrot,

visszafeküdtem, lassan visszatért belém az élet. Mindent pontosan! a leírás szerint csináltam. 2 hónap múlva ismételtem, mert nem adom fel,csak most 2,5 dl helyett 1,2-vel. Nem lett baj, de reggelig nem aludtam. Na ezen felbuzdulva 2 hó múlva ismételtem 1,8-cal: rosszullettem megint, csak nem ájultam el. Az eredmény lent látható volt, de egyre kevesebb. (lehet, hogy tisztulok is?). Legközelebb 1dl-rel csináltam. Közérzet jó maradt, eredmény nulla.

Most 2 dolgot nem tudok:

1.a kis mennyiség miatt nincs látható

eredmény, vagy "tiszta" lennék?????

2.kérdezzek orvost, nem az epém van-e bajban?

Amúgy nem vagyok beteg, gyógyszereket nem szedek. Kisérletezzek-e a mennyiség beállításával?

Ti mit tennétek?

Kíváncsian várom a tanácsokat! :-)

2010. jan. 25. 19:41

Sziasztok, bocs, nem néztem be ide az utóbbi napokban. Itt az a cikk, amit én kaptam:

Egyensúlyban az energiaáramlás



Jártak már úgy, hogy este későn alaposan bevacsoráztak, aztán éjjel egy és három között valamikor arra ébredtek, hogy úgy érzik magukat, mintha súlyos kövek lennének a gyomrukban?


De miért éppen ebben az időben ébredünk fel, ha este megterheltük gyomrunkat?

Az asztmások miért hajnali 3 és 5 között köhögnek a legintenzívebben,

az epeproblémákkal küszködők pedig miért éjfél körül görcsölnek be a legtöbbször?

A kínai orvosok már mintegy négyezer évvel ezelőtt megtalálták ezekre a kérdésekre a választ.


A hagyományos kínai orvoslás szerint az emberi szervek meghatározott időrendben működnek és pihennek. A periódikusan váltakozó bioritmusunk szerint mindennek megvan a maga ideje, igy táplálkozásnak, a sportnak, a pihenésnek, akár egy foghúzásnak is. 12 fő szervünk kétórás időközönként "váltja egymást" a munkában, a maga idejében az éppen aktuális "dolgozó" birtokolja szinte az összes energiánkat. Az energiapályákon, vagyis a meridiánokon tehát az energiaszint állandóan változik.

Egy kis odafigyeléssel mi is nagyon sokat tehetünk azért, hogy ne bontsuk meg az energiaáramlás egyensúlyát szervezetünkben, például : ne késztessük bőséges vacsorával éjjel májunkat aktív munkára, MERT éppen pihen.


A kínai szerv-óra, amely testünk 12 csatornáját mutatja. Mindegyiknél megfigyelhető egy olyan kétórás periódus, amikor aZ ÉLETERŐ áramlása maximális



1 és 3 óra között: a szervezet teljesítőképessége ebben az időben a legalacsonyabb.


A máj teljes erővel méregtelenít, nem szabad tovább terhelni.


3-5 óra között: eljött a tüdő aktív ideje, felkészül az egész napi munkára. A férfiak nemi aktivitása ebben az időintervallumban a legnagyobb, mert ilyenkor termelődik a legtöbb nemi hormon.


5-7 óra között: ekkor működik legaktívabban a vastagbél. Ez az egészséges székletürítés ideje. Megszabadítjuk szervezetünket a salakanyagban található mérgektől, így azok nem tudnak visszaszívódni és teljesítőképességünket csökkenteni.


7-9 óra között: a gyomor leginkább terhelhető időszaka. Ekkor tud a leghatékonyabban dolgozni,:


tehát bőséges, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag reggelit vegyünk magunkhoz.


9-11 óra között: testhőmérsékletünk optimális, az idegrendszer ebben az időszakban a legnyugodtabb, teljesítőképességünk igen magas.


11-13 óra között: 11 óra a szívciklus csúcspontja, tehát legjobb idő a sportolásra. Délben erősödik a gyomorsav-, majd később az epetermelődés, készen állunk egy finom ebéd elfogyasztására.


13-15 óra között: lassul a vérkeringés, az energiák a vékonybélben koncentrálódnak, csökken a fájdalomérzékelés is, ezért ilyenkor érdemes a fogorvoshoz bejelentkezni.


15-17 óra között: a húgyhólyag dolgozik a legintenzívebben, ezért fogyasszunk bőségesen cukor és alkoholmentes folyadékot. Szervezetünk kiüríti a méreganyagokat, ismét ereje teljében van, tehát tanulhatunk, sportolhatunk, dolgozhatunk teljes energiabedobással.


17-19 óra között: vesénk a legnagyobb tisztító munkában, ezért ebben az időben ne terheljük tovább zsírral, cukorral, sóval és egyéb mérgező anyagokkal. SEMMIVEL !!! ---esetleg: kevés,tiszta víz!


Vérnyomásunk csökken, szívműködésünk lassul, egy kicsit nem árt megpihenni munka közben. ---ESETLEG ,de inkább ne, a könnyű vacsorát !


19-21 óra között: ha most vacsorázunk, azt már nem dolgozza fel szervezetünk, elraktározza reggelre.


Energiapályáink lelassulnak, felkészülünk az éjszakai pihenőre, érzékeink kifinomulnak.


21-23 óra között: az úgynevezett "hármas melegítő" időszakában testünk és lelkünk nyugalomra, pihenésre vágyik, teljesítőképességünk erőteljesen csökken, ez a legpihentetőbb alvás ideje, tehát ne végezzünk se testi, se szellemi aktív tevékenységet igénylő munkát. A hármas melegítő nem szerv, hanem azt a helyet jelöli, ahol testünk alsó-középső és felső részének szervei együttműködnek. Feladata, hogy a légzés, az evés és az ivás során a szervezetünkbe jutó, a tüdő és a gyomor által felvett energiákat a testünkbe irányítsa.


23-1 óra között: legintenzívebb az epehólyag görcskészsége, kevésbé csillapítható a fájdalom. A kínai orvoslás szerint akkor vagyunk egészségesek, ha a szervezet energiakeringése harmonikus. Ez az energia az életerő(Qi), a vitalitást, életerőt jelenti.


A keringés akadályoztatása betegséghez vezet.!


Érdemes tehát figyelemmel kísérni biológiai óránkat.

231. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 228. - Zizabella)
2010. jan. 25. 15:28
Szia, nyugodtan megcsinálhatod, én is epeérzékeny vagyok, ez sokat segít, utána nagyon sokáig ok. a helyzet. Nálam a 2. kúra után voltak kifejezetten nagy kövek. Képek a naplómban, ha valaki megnézné.
230. Márti-60 (válaszként erre: 228. - Zizabella)
2010. jan. 25. 15:04
Nem hiszem, hogy bántaná az epéd. Ha mégis kibírhatatlan lenne a fájdalom, akkor abba is tudod hagyni. Nekem is nagyon mozogtak a beleim, meg párszor kicsit begörcsölt a gyomrom, de elviselhetően. Gyakorlatilag sokkal rosszabbra gondoltam:)
2010. jan. 25. 15:00

Szerintem végeztem:)

Az utolsó szaladásnál voltak golyócskák is, de igazából sokkal többre számítottam.

Nem olyan vészes az egész mint gondoltam. Igaz, az utolsó adag vizet nehezen tudtam meginni. wc-re is csak ma 5 után mentem először. Nem tudom milyen érzés lesz késöbb. Remélem jó:) most kicsit (szerintem) többet ettem mint gondoltam és nem tudom mi lesz a hatása.:) Nagggyon éhes voltam.

Ha ismételek, megint megírom mi lett:))

228. zizabella (válaszként erre: 226. - Márti-60)
2010. jan. 25. 13:57
gratulálok nagyon bátor vagy hogy végig csináltad, én nem nagyon merem mert félek hogy nehogy begörcsöljek, mert érzékeny az epém...
227. jofre
2010. jan. 25. 10:49

Nekem a 3. kúrám volt. Az első kb. 2 évvel ezelőtt. Szerintem 2 napot bármikor ki lehet bírni ezzel a kúrával. Én is a 2-3 heti gyakoriságot olvastam. Ha belegondolok, hogy 2-3 hét alatt mit tettem magamba:( akkor jöhet a "nagymosás:)!" Sajnos nem csak az étellel, hanem a levegővel is sok méreganyag jut a szervezetünkbe. Azt is a máj pucolja ki.

Nekem sem voltak kövek, bár mivel gyors öblítős a wc-nk, így nem láttam az aljára. Bélsár az jött bőven!

2010. jan. 25. 10:09

Igaz, hogy még nincs teljesen vége, de hasmesén kívül nem tapasztaltam semmit. Nincsenek golyócskák, és a várakozásom sokkal nagyobb volt:)

Ja, és egy ami most zavar, hogy éhes vagyok!!! :)

225. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 224. - Márti-60)
2010. jan. 25. 08:57
ok, várom nagyon.
224. Márti-60 (válaszként erre: 223. - 94c02c5bb5)
2010. jan. 24. 20:58

Kicsit feljavítottam a vizet.:) Raktam hozzá citromlevet:)) Amikor visszaolvastam, többen mondták a c-vitaminport. Az nincs itthon, de így citrommal, egyhúzásra meg tudtam inni:))Már elég jól mozognak a beleim.

Holnap beszámolok a fejleményekről.

223. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 222. - Márti-60)
2010. jan. 24. 17:09

Igen, máshol évi 2x ajánlják, szerintem az tartható és kibírható, én is gyúrok a következő, ez lesz a 3.

Csináld meg, fantasztikus utána.

2010. jan. 24. 08:26

Sziasztok!

Én ma akarom elkezdeni a kúrát.

Húúú, kicsit izgatott vagyok.:)

Aki már többször megcsinálta a tisztítást, milyen gyakoriságot ajánl?? Nekem a 2-3 heti ismétlés soknak tűnik.

221. zizabella (válaszként erre: 216. - Tejespite)
2010. jan. 23. 15:57

Szia!

nyugodtan felteheted a cikket ide is a biológiai óráról. látod én is amiket találtam feltettem. Ha több van annál jobb, lehet hasonlítgatni:))

2010. jan. 21. 14:48

itt a hoxán is van erről egy fórum


Szerveink 24 órája cimmel.

2010. jan. 21. 14:43

Kicsit utánanéztem én is hogy pontosítsam az előbbi hsz-emet, ezt találtam a biológiai óránkkal kapcsolatban, hátha segít:


[link]

218. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 216. - Tejespite)
2010. jan. 21. 14:19
Azzal segítesz, ha felrakod ide, jöhet nyugodtan.
217. zizabella (válaszként erre: 216. - Tejespite)
2010. jan. 21. 13:49
Nyugodtan tedd fel a fórumra, az a jó ha minél többen tudják :))
2010. jan. 21. 13:29
Én pont a héten kaptam egy e-mailt, amiben pontosan benne van, mikor melyik szerv hogy működik. Magyarázat is van hozzá, Elég hosszú ahhoz hogy ide feltegyem, de ha gondoljátok, felteszem, v ha adtok email címet, elküldöm.
215. zizabella (válaszként erre: 213. - Luna89)
2010. jan. 21. 09:56

Szerintem is az időponttal volt a gond.

Tudniilik a belső szervek működésének meg vannak a megfelelő biológiai órái.

Ha jól tudom a máj biológiai órája hajnal 2 és 3 óra között van, vagyis ilyenkor a legaktívabb.

A szivnek hajnal 5 óra, a vesének délután 5 óra stb..de ennek utána is lehet nézni.

Nem véletlen, hogy ennél a kúránál is fontos az időpontok pontos betartása.

Valószínű ezért nem sikerült úgy ahogy kellett volna, de azért bátor voltál, hogy végigcsináltad.

214. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 213. - Luna89)
2010. jan. 21. 09:31
Azt tanácsolom, hogy ne vegyél be semmit. Magától rendbe jön. Tudom, a kúra után 1 teljes napig megy a hasad, utána vége. Aranyszabály az utolsó keserűsó után 2 órával inni gyümölcslevet, vagy teát, 2 óra múlva enni gyümit, majd 2 óra múlva ehetsz bármit.
213. Luna89
2010. jan. 21. 09:05
Köszi a biztatást, de nekem eléggé tönkrevágta az emésztőrendszerem (vagy épp megjavította?) mert vettem széntablettát még tegnap este és normaflore-t is, eddig még nem sok a javulás, de valami érződik, de még ma reggel is volt hasmenésem. A normaflore-ból már 3-at megittam, annyit tuti segített, h már nem bugyog úgy a hasam. Széntablettából tegnap este 3at vettem be, az ajánlott 5 volt, de annyit nem mertem, mert féltem,h akkor meg szorulásom lesz, de mivel reggel még csak fekete sem volt a székletem (pedig annak kellett volna lennie a széntablettától állítólag), így biztos kicsi volt az adag, veszek be belőle még:)És reménykedem a gyógyulásban délután 2ig, mert akkor muszáj buszra szállnom és több, mint 2 órát utaznom...meg holnap vizsgáznom...
212. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 210. - Luna89)
2010. jan. 20. 20:29
A vízszerű hasmenés normális és egy egész napig tart, pont úgy ahogyan leírtad. Ne rémülj meg, ügyes vagy, hogy mindent meg bírtál inni, csak az időrenddel volt gond. Nyugodtan megcsinálhatod akár két hét múlva, hiszen azt már tudod, hogy a gyomrod és agyad engedi, hogy megidd. Ezért csinálom én úgy hogy pénteken 14 órától kezdem és szombaton tartózkodom otthon egész nap wc közelben. Vasárnapra az erőm is visszatér és a normális széklet.
211. judyt640 (válaszként erre: 208. - Luna89)
2010. jan. 20. 18:34
Szia nemenj orvoshoz vegyél be egy bélflórára való port vagy folyadékot amit a gyógyszertárban lehet kapni.Szerintem is az a baj hogy nemugy csináltad ahogy levan irva .Fontos lett volna az éjszakai pihenés hogy a máj méregteleniteni tudjon.Reggel éhgyomorra a belgyógyász is javasolja az epebetegnek az egy kanál olivaolajat mert az egy lökést ad az epének az kiürül és uj termelödik nem pang a hólyagban.
210. Luna89
2010. jan. 20. 18:30
Hát, én gyakorlatilag semmit sem úgy csináltam, ahogy kellett volna, pontosabban eltoltam az adagok bevételi idejét (de az olajos lötty után feküdtem 8 órát, a wczéseket kivéve)de aludni akkor sem tudtam volna, ha iszonyú álmos lettem volna, mert annyira émelyegtem. Tegnap délelőtt(!!!) 10kor vettem be az olajosat, este tényleg csak alig ittam keserűsót,mivel még akkor is émelyegtem, de ma egész nap megy a hasam, pontosabban bugyog és gázosodik. ISZONYÚ, én soha többé semmi ilyet...pedig azt hozzá kell tennem, hogy nekem mindig inkább székrekedésem volt...és igaziból azért is kezdtem bele ebbe a kúrába, mert azt írták, h javít az emésztésen...hát, ennyire nem kellett volna...
209. zizabella (válaszként erre: 208. - Luna89)
2010. jan. 20. 17:31
ennyire rosszat még nem irtak itt a fórumon erről a kúráról, mint te, én is most hezitálok, hogy neki vágjak-e vagy ne..
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook