Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2010. febr. 28. 10:09

Sziasztok! :-)

Mi a férjemmel azt találtuk ki, hogy előző este lefekvés előtt bekapunk 1-1 Phenolphtaleinum tbl-t,ettől másnap regg./d.e. a "dugó" kijön, így a sós víznek könnyebb dolga van, és így nem iszunk 4 bögrével! Eszünk nagyon keveset, vmi vegát 2ó-ig. És sok(!!) folyadékot. 1,8dl, majdnem teli bögréhez 1nem túl csapott EK.sót, 1TK citromlevet teszünk, és ilyet iszunk 3ó-kor és 6ó-kor. Ilyenkor már látható, hogy a bél mennyire tisztult ki. Melegítjük a májat.10 előtt jön az olajos lötty és kész.Másnap regg. már nem iszunk sósat, hanem helyette csinálunk egy beöntést, mert a májból kiürült dolgokat mindenképpen ki kell a vastagbélből mosni, hogy ne szívódhasson vissza. Tehát ezért kell vagy só, vagy beöntés. :-( Mi inkább az utóbbi mellett döntöttünk.

APROPÓ!

Ti hogy végzitek a májmelegítést?

2010. febr. 22. 08:14

Sziasztok!

Megismételtem a kúrát. Hááát?-mit is mondjak.:) Most más volt mint a múltkor. Már az első víz után hányingerem volt, és a második előtt kellett mennem wc-re. Annyival viszont könnyebb volt, hogy nem éreztem azt a nagy éhséget, mint az elsőnél. Az eredményt nem tudom igazából lemérni.:(

Talán annyiban, hogy kicsit könnyebbnek érzem magam, és (talán) 1-2 kg lement.

Ha valaki érzékeny a szagokra/ízekre, tanácsolom a vízhez rakjatok citromlevet! :)

266. adrixa (válaszként erre: 265. - 94c02c5bb5)
2010. febr. 21. 18:42
köszi, legközelebb kipróbálom!
265. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 264. - Adrixa)
2010. febr. 21. 17:34
Az egy litert keverd be: 1 liter víz ehhez 4 evőkanál keserűsó. Amikor iszod, akkor a pohárba egy kávéskanálnyi c-vitamin port. Egészen tűrhető lesz tőle.
264. adrixa (válaszként erre: 263. - 94c02c5bb5)
2010. febr. 21. 15:28

Szia!


Hát nekem tuti kell bele valami! És abból mennyit kell tenni egy pohárba?

263. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 262. - Adrixa)
2010. febr. 21. 15:16
Szió, a keserűsót feljavíthatod pici c-vitamin porral, így már valamennyire iható. A páromnak könnyű volt, unikum rajongó, így egyáltalán nem volt nehéz neki.
262. adrixa (válaszként erre: 261. - Szanka)
2010. febr. 21. 15:15

Szia Szanka!


Köszönöm! :-)

Amikor nyeldekeltem a keserűsót, megfogadtam, hogy soha többet, de azóta olyan jól érzem magam, hogy tuti megcsinálom kb. 2 hónap múlva mégegyszer. November óta készültem rá. :-) Nekem a löttyöket volt nehéz meginni, azon kívül csak pozitív tapasztalataim vannak.

261. Szanka (válaszként erre: 260. - Adrixa)
2010. febr. 17. 15:05

Gratulálok!

Én majd tavasszal veszek erőt magamon...újból.

260. adrixa
2010. febr. 16. 12:20

Én is átestem a tűzkeresztségen. Büszke vagyok magamra! :-))

A keserűsós lötyi nekem iszonyat volt, koncentrálni kellett keményen, hogy ne jöjjön vissza. Ahhoz képest az olajos finom volt. Már este voltam 2x wc-n, éjszaka úgy aludtam mint a bunda, és reggelre megjöttek a kövecskék!!! Sok, pici és zöld. A 3. és 4. keserűsót már megfeleztem, nem bírtam volna mindet meginni.

Ahhoz képest, hogy rám nem hatnak a hashajtós gyógyteák, nem vártam sokat ettől a kúrától. Mégis úgy gondolom, hogy igencsak sikeres volt. Aki gondolkozik rajta, szerintem megéri végigcsinálni!

259. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 258. - Cacb6d36d6)
2010. febr. 14. 18:48
Látom, sikerült. :)
258. cacb6d36d6 (válaszként erre: 252. - 94c02c5bb5)
2010. febr. 14. 11:51
Köszönöm Neked "nakedbike" az alapos, korrekt választ! :-)
257. babyface69 (válaszként erre: 254. - 94c02c5bb5)
2010. febr. 14. 07:06
Nálam az első keserűsós után du. 5-töl kb. félóránként irány a mellékhelység. Szerencsére ez tíz után elmaradt, így volt hatása a méregtelenítésnek.
2010. febr. 13. 19:52
máregtelenítő=méregtelenítő
2010. febr. 13. 19:51
Ez tényleg érdekes..én ha beveszem az 1 ek.-t 3 dl langyos vízben akkor egy óra múlva megindul,és kb 4x még ismétlődik míg kitisztulok.De a máregtelenítő kurzuson is ezt mondták,és mmásnál is így működött.Ezért csodálkoztam rajta hogy másnap reggelre várja a kúra az ürítést...
254. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 253. - E974230abd)
2010. febr. 13. 19:49
A 4 ek. keserűsót, 1 liter vízben kell feloldani és ezt 4 részre elosztani. Furcsa, hogy nálunk csak a másnap reggeli 3. adag keserűsónál indult meg a dolog, előző napi két adagnál, soha semmi. Se nálam (kétszer csináltam már a kúrát), se a páromnál (ő egyszer).
2010. febr. 13. 19:45
4 ek.keserűsónál 2 napig nem hagyja el az ember a WC-t az tuti...én 1 ek, ek.tól a délutánt ott töltöm...négytől nem is tudom mi lenne...
2010. febr. 13. 19:37

Na itt van, ornitin vagy hasonló növényi eredetű altató.


Hozzávalók.


Keserűsó 4 evőkanál


Olívaolaj 1¼ dl (a lazább olívaolajat könnyebb

lenyelni)


Piros grapefruit frissen, kézzel facsart leve 1 nagy vagy 2 kisebb gyümölcs leve (kb.

2 dl)


Ornitin vagy hasonló növényi eredetű

altató, ha rossz alvók vagyunk

4-8 db, ne hagyjuk ki, különben életünk

legnehezebb éjszakáját élhetjük át


Nagy, műanyag szívószál Könnyebb vele meginni a folyadékot


Literes üveg kupakkal


Lehetőleg szombaton kezdjük el a májtisztítást, hogy tudjunk utána egy napot

pihenni.

RECEPTEK

251. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 250. - Cacb6d36d6)
2010. febr. 13. 19:36
Akiére válaszolni szeretnél, abban az ablakban a jobb oldalon van felirat, hogy "válasz erre", na arra kell kattintani és akkor neki írod. És látszik is, hogy arra válaszolsz. Várj megnézem, melyik altatót javasolják.
2010. febr. 13. 11:30
Segítsetek, hogy jelenik meg az, h kinek a beírására megy a válasz?
2010. febr. 13. 11:29

Szervusz Nakedbike! :-)

Megmondhatod, mit szerezzek be? Nem használok amúgy altatót, nem ismerem. Vagy kérdezzem meg orvosomat,gyógyszerészemet? :-)

248. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 247. - Cacb6d36d6)
2010. febr. 13. 11:24
Az alvás nagyon fontos, hogy működjön a folyamat, egy enyhe altatót vegyél be, ha nem bírsz elaludni. Ajánlják mindenhol a kúra leírásában.
2010. febr. 13. 11:23

Sziasztok!

Istenáldás az is, ha valaki így el tud aludni, mint a 244-es beíró. :-)Én reggel 3-4-ig fennvagyok,és ettől csak "kínlódok". Pirulát nem mertem még erre bevenni, hátha nem lenne jó, bár ajánlják.

246. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 245. - Babyface69)
2010. febr. 13. 08:29
Igen, az eredményed tökéletes, jól működött nálad a folyamat. Jó neked, hogy a lötyiket, ilyen jól bírtad.
2010. febr. 13. 08:14

Szia Mindenki,

A legutóbbi vérvizsgálatkor kicsit magasabb volt a koleszterin és a triglicerid , az orvos által javasolt gyógyszer+diéta mellé kerestem valami "természetesebb" módját az értékek csökkentésének, így jutottam erre a fórumra (kb 1 hónapja). Egy kis mentális felkészülés után tegnap belevágtam a kúrába. Kicsit féltem a 24 órás koplalástol, de "ha nem birom legfeljebb abbahagyom" elv alapján semmit nem változtattam a napi menetrenden. A keserűsós víz nem volt nagy megrázkódtatás, ha valaki ivott már glaubersós ásványvizet az tudja, van rosszabb. Az olivaolaj+grapefruit kombótol jobban tartottam. Ebben is csalódnom kellett, egészen iható mix volt. Az ize kellemes, csak attol kell elvonatkoztatni, h ebben másfél deci olaj van. Utána fekvés felpolcolt háttal, szinte azonnal elaludtam és 11 tájban ébredtem fel, párnák ki a hát alol és alvás. Egészen fél négyig. Ekkor egy kis tipródás, h ez nekem nemhasznált, semmi rosszullét és egyebek amiröl mások beszámoltak. Vissza alvás, fél hétkor ébredés. Harmadik víz és irány a mellékhelység. Ha a "kövek" azokat a "valamiket" jelentik , amik nem szilárdak, de kis golyónak tünnek és galambtojás nagyságútol az egészen gyufafej nagyságig terjednek, akkor abbol volt rengeteg. Belegondolni is rossz, h ezek az "éltető táplálék" maradványai. Egy hónap mulva folyt. köv. Szép napot Mindenkinek :-)

244. jofre (válaszként erre: 243. - Cacb6d36d6)
2010. febr. 11. 15:40

Mindig is alacsony volt a vérnyomásom (átlag 90/60) Terhességeim alatt még ettől is alacsonyabb. Vért is csak akkor vesznek tőlem ha előtte beveszek vérnyomást növelő cseppeket. Én az alacsony vérnyomás tünetét soha nem észleltem. Nem szédültem. A kúra a sós víz miatt valóban járhat vízelvonással. De ha mellé elegendő vizet iszunk, akkor ez nem lehet gond!

A juharszirup diétában pont ezt magyarázzák el: vagyis ha a só és a víz egyenlege jó, akkor nem szívódik fel, mivel a vér koncentrációjával egyezik meg. Ez a lényege a reggeli sós víz ivásának: menjen át a rendszeren és hajtsa ki azt, ami nem oda való:)

Ezzel együtt én is azt mondom, hogy mindenki más és más, ezért a saját tapasztalat legyen mérték adó!

2010. febr. 11. 10:51

Sziasztok!

A 232.sz. bejegyzésemben beszámoltam, milyen rosszullétek kísérik az olajos koktél megivását.

Akkor attól tartottam, hogy nem valami szervi baj az oka (máj, epe)? Mivel itt senki sem tapasztalt hasonlót, hepatológust kérdeztünk meg. Azt mondta, ez nem betegség oka, hanem aki alacsonyabb vérnyomáson él, annak nagyon leeshet, ami az ájulásig is elmehet.Ez pedig attól van, hogy ez a módszer drasztikus vízelvonással jár.

Mindezt azért írtam itt le, hogy ennyivel okosabbak lehetünk mindnyájan. :-)

242. kisstoth (válaszként erre: 240. - Zizabella)
2010. jan. 31. 18:45

A férjemmel végigcsináltuk a kúrát. Amellett, hogy jó lett a közérzetünk, még jelentős fogyás is volt.

nem volt könnyű, hiszen imádom a gyümölcsöt... stb, pont amiket tiltanak, viszon soha sem voltam éhes.

Szerintem jó. Nem olcsó, de ha a kúrát végigcsinálod, rájössz, hogy megérte. A férjem 2x is megcsinálta. Másodszor már csak "diétáztam" vele, így is jó volt. Nem tudom mennyit segít a folyadék, de análkül is működik. És állítólag a candidia is eltűnik.

241. zizabella (válaszként erre: 239. - Cacb6d36d6)
2010. jan. 29. 15:46
Nézz fel itt a Reg-enor tapasztalatok c. fórumra, ott találsz véleményeket azoktól, akik már isszák.
240. zizabella (válaszként erre: 239. - Cacb6d36d6)
2010. jan. 29. 15:39

Annyiból igazad van hogy nem a Reg-enor végzi a májtisztítást, hanem a mellette elvégzendő diéta.A diétában fontos szempont, hogy csak állati zsirt együnk és semmilyen olajat. Mert a zsir az ami igazából megdolgoztatja a májat epét, és így több epesav jut a belekbe, ami a jó emésztéshez kell. És ha jó az emésztés akkor megindul a fogyás is. A Reg-enor szerintem még ebbe segít bele.

Valahogy én igy gondolom az összefüggést, de ha nem így van akkor jöhetnek az ellenvélemények.

2010. jan. 29. 12:39

Sziasztok!

Utánaolvastam ennek a REG-Enornak, de ez szerintem nem a máj-epetisztításról szól, és az ára is elég húzós! :-)

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook