Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
298. judyt640 (válaszként erre: 297. - Meda)
2010. márc. 22. 18:39
Szia énis 46 éves vagyok és szokott a májfunkciom is rendetlenkedni vagyis minden vérvételnél emelkedetthol jobban hol kevésbé.Énis ittam kuraszerüen a máriatövis olajat de csak igy szabad nem mindig.Nekem ez a májfunkc emelkedés csak emésztési gondot okoz nekem most bevált a meteopasmil emésztést elösegitö gyogyi,de jo a kénes parádi viz evés után.Tudod miaz oka a rossz értéknek?
297. Meda
2010. márc. 22. 16:51

Sziasztok!

46 éves vagyok, születésem óta beteges vagyok.

Van-e köztetek, akinek laborlelete alapján rossz, magas a májenzim funkciója? Úgymint GGT, GOT, GPT?


Nekem a kelleténél magasabb sokszor, nem tudok mit tenni.

1 hete próbálkozunk máriatövissel, kérdés: mennyit ér? 1 mokkakanálnyi olajos vmi naponta 1x evés előtt, mindegy melyik napszakban. A lényeg, h amikor evés után beveszem az epi bogyókat is, akkor előtte. Csakhogy a gyomrom nem nagyon bírja már úgy az olajat, mint régebben.


Mi a véleményetek?

2010. márc. 15. 18:24

Sziasztok!

Tegnap csináltam meg az 5. kúrát, ahogy a 267., és 288. beírásomban leírtam. Ezt magunknak alakítottuk ki,alkalomról alkalomra. Csak 2 ad. keserűsóval, némi evéssel és az eredeti leírásokhoz képest kevés olajjal végeztem. Az eredmény tökéletes volt, gyufefejnyi nagyságtól kisebb borsószemig nagyon sok, 200-300 db távozott. Legközelebb azért 0,7-0,7 arányban fogom keverni az olajat.

Azért számolok be erről, hátha másnak is probléma a sok sós víz,vagy a sok olaj. Ezek szerint nem kell szentírásnak venni a mennyiségeket, lehet azt alakítani, személyre szabni. Hátha másnak segíthetek ezzel a tapasztalatommal. :-)

295. zizabella (válaszként erre: 288. - Krinyus)
2010. márc. 14. 17:16

Huu parazita írtás kurkumával és szegfűszeggel?

Hol lehet erről bővebben olvasni?


Megnéztem a képeket, elképedtem hogy mik lehetnek bennünk!

294. Szanka (válaszként erre: 293. - Krinyus)
2010. márc. 14. 14:46

Szia! Úgy terveztem, hogy a hónap végén csinálom meg a kúrát, de akkor most a parazita irtással kezdem.

Nekem azt hiszem a harmadik lesz.

Te milyen gyakorisággal csinálod?

293. krinyus (válaszként erre: 290. - Szanka)
2010. márc. 13. 15:07

Szia!!

Abban a 4 napban semmi hatását nem érezni, utána viszont látod, ahogy kiürülnek, ha voltak...

Én általában pénteken, vagy szombaton szoktam csinálni, akkor hétfőre már tuti jól vagyok :-)

Üdv Mindenkinek

U.i.: én ma kezdem a 11.-et

292. bobe2 (válaszként erre: 289. - Cacb6d36d6)
2010. márc. 13. 11:50
Köszönöm a jotanácsokat ,nekem elment a kedvem tölle de ,legalábbis egyenlöre,kö sem jött ki sok mint ahogy sokan leirták,és az nagyon zavar hogy ilyen roszul voltam tölle, peddig nem vagyok egy kényes tipus,ráadásul én hetente 2-3 szor iszom a FERENCZ JOZSEF keserüt is .azért várom a zovábbi tapasztalatokat. Üdv.BÖBE2
2010. márc. 13. 10:41

Szia Mindenki!


Májtisztítás part.2. Az első kúrával ellentétben a keserűvíz maga a pokol volt, a grapefruit&olaj keveréket egyenesen vártam az ízek miatt. Igen az ízek hiányoztak az elmúlt majd egy napban, de nagyon. Amúgy ment minden flottul. Az eredmény kb. fele volt mint egy hónapja, de így is voltak kövek rendesen.

Két dolog még ami a kúrához kapcsolódik: a 2.nem vert le annyira a lábamrol, az első után egész nap csak zombi módra keringtem a lakásban. A másik pedig az, h az első kúra előtt evett utolsó ételre - pestós tészta - még gondolni sem merek, nemhogy megpróbálni megenni.

Jvaslom mindenkinek a kúrát, most a második után egy hiperaktív perpetuum mobile-nek érzem magam - és ez így volt az első után is, csak akkor kellett kb.3nap regenerálódás.

290. Szanka (válaszként erre: 288. - Krinyus)
2010. márc. 12. 16:00

Szia!

Ennek van valami érezhető hatása abban a 4 napban?

Kérdésem, hogy munka mellett is lehet csinálni?

289. cacb6d36d6 (válaszként erre: 277. - Bobe2)
2010. márc. 12. 10:37

Szia bobe2!

Én is hasonlóan jártam, jött alul-felül egyszerre, és rosszul is voltam, pedig nekem van epehólyagom. Azt olvastam valahol, hogy ez valami olaj intolarencia. Arra,hogy ez pontosan mi és hogy kell hozzáállni, nem találtam semmit. Oliva helyett most hidegen sajtolt hazai napraforgóolajat fogok inni, az olivát nem szeretem, de a másiknak jó az íze. Én azt teszem, hogy az olaj mennyiségét alkalomról alkalomra csökkentem/változtatom, amíg meg nem találom a megfelelő mennyiséget. Addig pedig ha kell elviselem a rosszulléteket. :-( Most 0,6-0,6 olaj- grape aránynál tartok. Ha nem lesz semmi, újból emelni fogom. Holnap kezdem a 5.-et. Rám 2havonta kerül a sor, mert a férjemmel felváltva havonta csináljuk. Hogy milyen lesz az eredmény ilyen mennyiségnél, majd beszámolok róla.

288. krinyus (válaszként erre: 285. - Viliada)
2010. márc. 12. 09:18

Nekem akkor volt a leghatékonyabb a kúra, amikor parazitairtást is csináltam előtte. Annak látható eredménye van, tényleg kijönnek... fényképet találtok a parazitákról az angol nyelvű oldalon [link]

A parazitairtást is kb egy héttel a tisztítás előtt el kell kezdeni, de minimum 3-4 nappal - napi 4 alkalommal 1 tk kurkumát és 1/4-ed tk őrölt szegfűszeget kell bevenni és folyadékkal lenyelni (hát ez se a legkellemesebb, de ez a kúra nem a kényelemről szól, viszont ha valaki végigcsinálja, az nagyon üdvözítő!!!)

A kövek így is, úgy is kijönnek, de ha előtte megcsinálod a parazita irtást, akkor kiürülnek azok is.

Szerintem ma még bevehetnél pár kanállal a kurkumából/szegfűszegből, ártani biztosan nem árt, viszont a parazitairtást a májtisztítás első napján már abba kell hagyni!

287. Szanka (válaszként erre: 276. - Krinyus)
2010. márc. 11. 15:22

Szia!

Mivel csinálod a parazitairtást?

286. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 285. - Viliada)
2010. márc. 11. 14:44
Nem csináltam semmit előtte, csak annyit, hogy azon a napon nem ettem túl nehéz kaját. Mégis nagyon jól működött, már a 2. kúra volt, és a kövek eléggé nagyok voltak, mint egy 10 forintos.
285. Viliada
2010. márc. 11. 14:31

Sziasztok!

Mi a férjemmel ezen a hosszú hétvégén szeretnénk elkezdeni ezt a méregtelenítést. Van viszont egy kérdésem: ahonnan ennek a kúrának a hozzávalói-menetrendje származik (energiagyogyaszat.lapunk.hu), ott azt írják, hogy előtte a vesét is tisztítani kell, vagy parazitaölő kúrát végezni. Ti csináltatok ilyet is, vagy rögtön a májtisztítást végeztétek? (a vesés téma már nem fér be előtte, hiszen holnap már hétvége)

284. bobe2 (válaszként erre: 282. - Bobe2)
2010. márc. 11. 11:24
Ja és azt elfelejtettem hozzátenni hogy a 4 kapszula receptre 3980 ft volt.
283. krinyus
2010. márc. 11. 11:20

Nekem csecsemőkori atópiás dermatitisem van, ami most jött elő rajtam felnőtt fejjel (egy éve)... Pollenallergia miatt kezeltek homeopátiával és ez lett a reakció... Nagyon durva foltjaim vannak, illetve voltak mert már sokkal jobb a helyzet , mint volt és minden tisztítás után egyre jobb!!! Nem érzem, hogy megterhelő lenne a testemenk, inkább óriási megkönnyebbülés utána és sokkal jobb az emésztésem, valamint a kedvem is!!!

Kívülről én is kenegethettem bármivel a bőrömet semmi nem segít (szteroidot meg nem vagyok hajlandó használni, az is csak átmeneti enyhülést hoz és nem mellesleg rengeteg mellékhatása van, többek közt a májat károsítja!!!!!!!

Nagyon sokat költöttem én is mindenféle krémre, akupunktúrára, kolon-ra, homepátiás és egyéb természetes gyógyszerre, de eddig ez az egyetlen eljárás, ami segít és tartós a javulás tőle!!

282. bobe2 (válaszként erre: 281. - Bobe2)
2010. márc. 11. 10:44
nekem utolyára (2 hete)4 db kapszulát irt fel az orvos heti 1 et kell bevennem de maga az okát nem tudják megmondani.Amikor elöször elmentem orvoshoz 1992-ben azt mondták a terhességtöl van miután szülök elmullik.Hát nem mult el, amig a lányom pici volt nem mentem visza de viszont elkezdett görcsölni az epém elmentem a háziorvoshoz ö azt mondta hogy bisztos epekövem van attol vannak a foltok.elküldött ultrahangra (csütörtökön) és az orvos fogta a fejét mikor meglátta mekkora kövem van ,hétfön már mütöttek is,ez 1993-ban ,a foltjaim ugyan ugy megvannak,krémet irtak fel, szteroidosat amitöl elvékonyodott a böröm apro hajszállerek jelentek meg de a sima vény nélküli kenöcsök meg több 1000 forintba kerülnek és eddig egyik sem vált be kidobott pénz.
281. bobe2 (válaszként erre: 276. - Krinyus)
2010. márc. 11. 10:31
Neked mit mondanak milyen jellegü az ekcémád és mi okozza?
280. bobe2 (válaszként erre: 278. - Adrixa)
2010. márc. 11. 10:26
Köszi. Remélem nem marad el a hatás ha már megküzdöttem érte.
279. adrixa (válaszként erre: 276. - Krinyus)
2010. márc. 11. 10:22
Nem semmi 11x! Hős vagy! De nem lesz már megterhelő a szervezetednek? Remélem hatásos lesz az ekcémára. 1 hónap múlva én is ismétlek.
278. adrixa (válaszként erre: 277. - Bobe2)
2010. márc. 11. 10:20
Ügyi vagy, hogy megcsináltad! Nekem csak így 10 óra után indultak meg a kövek, úgyhogy ne aggódj, jönni fognak!
277. bobe2 (válaszként erre: 276. - Krinyus)
2010. márc. 11. 10:11
Szia én is ekcémával küzdök ,legalábbis a börgyogyász azt mondja hogy az,én is azért vágtam bele,nekem eddig nesok kö ürölt de ha ezek az epéböl ürülnek akkor nekem már nincs epém.Engem eléggé megviselt az estéli 3-ik keserü nem igazán tudtam mit tegyek ,ha ülehet hogy majd még ráveszem magamat valamikor egy következö kurára.ltem a vc-n ugy éreztem inkább hajolnom kéne fölötte ha meg föláltam akkor meg gyorsan kellett visza ülnöm.
276. krinyus
2010. márc. 11. 10:02

Sziasztok,


Én most hétvégén is megcsinálom, ez lesz a 11. (!) alkalom. Megdöbbentő, de még mindig ürülnek a kövek!!! Én az ekcémám miatt vágtam bele a kúrába, az elsőt tavaly októberben csináltam meg és azóta ált. 2 hetente ismétlem. Nekem minden tisztítás lendít egy nagyot az állapotomon, de azért még nem múlt el teljesen :-( . Nem tudom még hányszor kellene megcsinálnom hogy teljesen eltűnjenek a foltjaim... de talán a legutolsónál mintha már kevesebb kő ürült volna, mint addig, pedig mindent ugyanúgy csináltam mint előtte (én mindig 2 dl olajat iszom - ez a legrosszabb az egészben nekem, de azért túl lehet élni). Tényleg úgy a leghatékonyabb, ha betartod az időpontokat és előtte a parazitairtást is végigcsinálod. Nagyon nagy megkönnyebbülést hoz a kövek kiürülése és rengeteg energiával tölt fel!! Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!

275. bobe2 (válaszként erre: 274. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 11. 09:52
Szia igentöbbet ittam én itt olvastam a 270 hsz és azt irta hogy du 4,6 ,8 kor keserü.
274. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 273. - Bobe2)
2010. márc. 11. 09:26
Szia, ügyes vagy nagyon. Első nap csak 2 adag keserűsó van, utána az olaj és másnap megint 2 adag. Többet ihattál?
273. bobe2
2010. márc. 11. 07:47
Sziasztok,nekem már a második viz után kellett vc re mennem aztán kb 45 percig visza sem tudtam jönni.az olajos lötyi sem semmi de kilehet birni ,most iszom nemsoká a reggeli keserüvizet ,de este nagyon hányingerem volt a harmadik után.
272. bobe2
2010. márc. 10. 18:29
Sziasztok rátaláltam ma erre a forumra és el is kezdtem délután a kurát megittam már a 2 adag keserü vizet pici citrom levet facsartam bele,tul lehet élni nagyon kiváncsi vagyok a végeredményre .Engem mütöttek epével még 93-ban epe holyagomat is kikapták,nagyon bizom benne hogy nem lesz semmi gond.
271. beteam
2010. márc. 7. 21:43

Szia judit640!

Ne hezitálj hidd el sokkal jobban fogod magad érezni.

Én nem voltam előtte orvosnál így nem tudom milyen volt a májfunkcióm és epés panaszaim sem voltak.

A gyomrom viszont nagyon fájt mindig kezdődő gyomor vagy nyombél fekélyem van, volt ezt állapították meg az ügyeleten amikor a barátom bevitt mert begörcsöltem.

Természetesen a tükrözésre nem mentem el,részben lustaság meg valahogy mindig elmúlt mire oda jutottam volna.

Ezt évekig halogattam és egyszer csak ráakadtam erre a tisztító kúrára, gondoltam egyet miért ne semmi bajom nem lehet.

Haspuffadás és széklet problémák nekem is voltak mindenféle teákat ittam de csak másnapra hozta meg az eredményt hosszú távon nem működött.

Most már kezd ez is normalizálódni.

Az első 2 hétben ugyanúgy fel voltam puffadva de aztán az is elmúlt.

Megcsináltam előtte a vesetisztítást is aztán elakadtam mert itt Angliában nem lehet kapni keserűsót az anorexiások miatt.

A vesetisztítást káposzta levessel kell csinálni azt ettem 7 napig nem mondom,hogy könnyű 5 kg mínusz ez karácsony előtt volt.

Aztán januárban mentem haza és hoztam magammal.

A májtisztítást február elején kezdtem de csak 3 napos káposzta kúrát tartottam előtte, ezt egyébként nem ajánlja minden oldal.

Viszont csak könnyű ételeket ettem sok zöldséget gyümölcsöt így készültem rá.


Én sem hittem volta,hogy vannak epeköveim de hát mindenkinek vannak csak nem látjuk :)

Aztán e szerint csináltam.


Célja:


A máj állományán belül lévő epe utakban, (50.000 epe út) valamint az epehólyagban lévő apró kövek eltávolítása, melyek a máj állományában pangást okoznak, ezáltal az epe termelése, lecsökken. (napi epetermelés mennyiség 1-1, 5l). Fontos tudni, hogy minden kő szivacsos szerkezetű melyben hemzsegnek a baktériumok, gombák. Vírusok protozonok .


A májtisztító kúra 14 órától másnap 11 óráig tart.

A kúra napján 14 óráig ehetünk, ami nem zsíros olajos vajas, tejes, tejfölös, kefires, joghurtos, túrós ételt. A húst lehetőleg kerüljük. Ne vegyünk be gyógyszert,vitaminokat mézet.


A programot az alábbi sorrendben kell végrehajtani:


• 14.00 órától: Már ne együnk, ne igyunk semmit.

• Készítsük el a magnézium szulfátos, keserűsó oldatot (4 evőkanál keserűsó + 10 dl vízben oldjuk fel). Tegyük a hűtőbe, hogy hideg legyen egy kicsi, így könnyebb meginni.


• 16.00 óra: igyunk meg a 2dl keserű só oldatot


• 18.00 óra: ismét igyunk meg 2 dl keserű só oldatot.


• Készítsük el a következő oldat kombinációt: 1,5 dl olívaolaj + 1,5 dl grépfruit lé vagy citrom lé. Rázzuk jól össze, zárjuk le./ Ne tegyük hűtőbe, mert az olívaolajnak ez nem jó./


• 20.00 óra: ujból igyunk 2dl keserűsó oldatot. Nem lesz éhségérzete.


• 22.00 óra: igyuk meg az elkészített olíva olaj, + grapefruit, vagy citromlé oldatot. Kortyonként igyuk meg 5-15 perc alatt. Utána azonnal feküdjünk le, hogy nyugodt éjszakánk legyen. Lehetőleg a hátunkra feküdjünk és a fejünket több párnával, emeljük magasabbra. Az alvás ideje alatt enyhe görcsökkel, kiürülnek a kövek


• 08. 00 óra: igyuk meg 2dl keserűsós oldatot. Kicsit menjünk vissza az ágyba pihenni.


• 10.00 óra: igyuk meg az ötödik, utolsó 2 dl keserűsós oldatot.


• 11.00 óra: először igyunk 2 dl gyümölcslevet, fél óra múlva már ehetünk gyümölcsöt.


• 12.00 óra: ehetünk, nem túl nehéz ételt. Vacsorára már teljesen rendben leszünk.


A sikeres az eljárás követően: reggelre hasmenés várható, a székletben megtalálhatjuk a kicsi epeköveket. (zöldeket, feketéket, szürkéket, barnákat) Ezek a kövek úszkálhatnak a székletben. Ne lepődjünk meg, ha esetlegesen 200-2000 kőtől szabadultunk meg. Ha a széklet túl sok koleszterin kristállyal telített, akkor a széklet úgy néz ki, mintha pelyva úszkálna rajta.


Az eredmény: drámai hatású, amit észre is veszünk, emésztésünk javult, közérzetünk jelentősen jobbá válik, az allergiás reakciók,- váll- felkar, hátfájdalmaink jelentősen csökkenhetnek.

További teendőnket beszélje meg orvosával,kezelőjével és számoljon be mindenről.


Javaslat: A kúra elvégzése elött érdemes Biorezonanciás állapotfelmérésen , vagy konzultáción részt vennie hogy kezelője, orvosa, képet kaphasson jelenlegi egészségügyi állapotáról, és felmérhesse hogy elvégezhető-e a kúra?


Érdemes a kúrát szombaton elkezdeni, vasárnap befejezni, délután egy kicsit pihenni.


Próbáld ki nem fogod megbánni!

Amennyiben tényleg van valami komolyabb gondod kérdezd meg az orvost.

270. judyt640 (válaszként erre: 269. - Beteam)
2010. márc. 7. 16:46
Tetszik amit irtál én mindig elolvasom a véleményeket de még nemmertem hozzáfogni.Nekem sztem nincs kövem csak epés panaszaim és a májfunkciom néha magasabb az átlagnál,puffad a hasam székletem csak rásegitéssel van.Megköszönném ha röviden leirnád te hogy csinálod a kurát,meg a mostani eredmény is érdekelne.
269. beteam
2010. márc. 7. 14:40

Sziasztok!

Én is megcsináltam a kúrát már két alkalommal ma kezdem a harmadikat.

Mindent elolvastam erről amit lehet azt ajánlják,hogy fogyóholdnál kell kezdeni 2 hetes szünetet kell tartani és háromszor kell megismételni. Én ma értem a harmadik fordulóhoz :)

Nekem nem okoz nehézséget meginni a keserűsót,nem gondolkozom csak iszom persze nem mondom,hogy nem ráz ki a hideg de hamar túl esek rajta.

Aki gondolkozik,hogy elkezdje ezt a fajta tisztítást,ne tegye én csak pozitívat tudok mondani.

Sokkal jobban érzem magam eddig sem voltam egy lustálkodós fajta de az energia szintem a sokszorosára nőt.

Sőt az első után még aludni sem tudtam olyan voltam mint egy kifogyhatatlan elem, ami persze kicsit aggasztott mert napközben azért éreztem,hogy az a 3 óra alvás kevés volt.

Ez 1 hétig tartott de most már minden rendben.

Már nagyon várom a holnapi nap eredményét mert mind a két alkalommal máshogy reagált a szervezetem. Persze a kövek nem maradtak el,de míg az első tisztításnál a második nap émelyegtem és kicsit gyenge voltam a következőnél ennek semmi nyoma nem volt.Ez idő alatt 7kg fogytam ami annak is köszönhető,hogy rengeteg koleszterin kristályt találtam a székletemben ami egy kicsit meg is lepett sőt aggasztott.

Nem hittem volna,hogy nekem ilyen is van :) én csak a köveket vártam:)

Tehát tüzetesen utána jártam mi lehet az oka, mit lehet enni és mit nem.

Sokat hallunk a koleszterinről de igazából nem foglalkozunk vele elengedjük a fülünk mellett,ezért is volt jó szembesülni a szomorú igazsággal.

Tény,hogy felhalmoztam az utóbbi években 10-12 kg felesleget amit,ha le is fogytam mindig hamar visszajött.

Az is tény,hogy ez a 7 kg súlyveszteség 5 hét leforgása alatt történt és sokan megkérdezik,hogy nem túl gyors ez egy kicsit.

A válaszom nem mert nem fogyókúrázom egyszerűen figyelek arra mit ehetek pl. nem eszem olajban sülteket, fehér kenyeret,cukrot stb.

és váltottam egy fitness bérletet is :)


Tehát mindenkinek csak ajánlani tudom és sok sikert kívánok hozzá!


böbe63 nekem van egy ágymelegítőm azt szoktam bekapcsolni így végzem a májmelegítést,de lehet kapni egy fajta gumi párnát(amit menstruációs görcsökre is szoktak használni) meleg vizet kell engedni bele.

Szerintem ez jó lehet a májra is.

Szép napot!

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook