Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
358. rtopi (válaszként erre: 353. - Alliance)
2010. jún. 27. 08:40
Másnap kb. ugyanúgy éreztem magam, mint előtte. Vagyis semmi különös. Aztán inkább egy kicsit negatív. Mintha érzékenyebb lennék az ételekre. Néha érzek a jobb bordaív alatt egy kis nyomást.Pedig mostanában ez nem volt, csak évekkel ezelőtt. Lehet, hogy rossz irányba mozdult a kő? Csináljam meg még egyszer a kúrát?
2010. jún. 27. 07:50
tegnap csináltam meg, és kis fekete pöttyök voltak a... de őszintén szólva nem vizsgáltam meg közelebbről :) az biztos, hogy ma jobban érzem magam, és remélem elmúlik a parám a vesekövességtől. ja amúgy a mérlegre is ráálltam, nekem fél kilóval többet mutatott :) mondjuk nem fogyás miatt csináltam, hanem mert a nagynénémet most műtötték, és kicsit beparáztam.
356. Anka71
2010. jún. 26. 15:25
Én a grapefruitosat megcsináltam, de azon kívül, hogy kif....-tam a lelkemet is, más nem történt:(
355. alliance (válaszként erre: 354. - Cacb6d36d6)
2010. jún. 26. 15:17

Nem. És mit tisztít ez a szorbitos dolog?

Nem egyszerűen csak hasmenést okoz? Mert más a béltisztítás, és más az epe vagy májtisztítás.

A szorbit nagy mennyiségben hasmenést okoz, azt tudom. De a májtisztításnál nem is ez a lényeg, hanem hogy az epehólyagot egy nagyobb összehúzódásra késztesse, amelynek során kilöki a tartalmát.

Ennél mi a mechanizmus?

2010. jún. 20. 14:53

Sziasztok!

Én azt kérdezném, csinálta-e már valaki a szorbitos tisztítást? Az olaj nekem komoly rosszullétet okoz, ha pl.fél decinél többet iszom. Ez viszont nem biztos, hogy elegendő, ezért gondoltam erre, mert olvastam róla, ez egy reggel lezajlik, minden előkészület nélkül. Itt csak tömény édes vizet kell lenyomni. Gondolom bármilyen tömény, mégis jobb lehet. De inkább a hatásossága érdekel.Szeretnék tapasztalatot, véleményt kérni a jártasabb "kollegáktól". :-)

Köszönöm!

353. alliance (válaszként erre: 352. - Rtopi)
2010. jún. 19. 08:51

Mondom, hogy nem kövek. De epeanyag is jött, az biztos.

Majd írj, hogy érzed magad utána.

352. rtopi
2010. jún. 19. 08:14

Teljesen a "papírforma" szerint történt minden.

Viszont ami kijött, szinte biztos, hogy a "bevitt" anyag. (Persze mi is lenne más.) Nem kövek.

Most az utolsót ittam meg 8-kor, nem volt negatív hatása, várom,hogy ehessek, ihassak.

351. rtopi (válaszként erre: 350. - Alliance)
2010. jún. 17. 22:31
Holnap megcsinálom.Majd leírom a tapasztalatomat. Köszi a hozzászólásokat!
350. alliance (válaszként erre: 347. - Zizabella)
2010. jún. 17. 19:46

Az olajos grépfrút megivása nem ugyanaz, mint amikor mondjuk megeszel egy rántott húst. Előtte ugyanis koplaltál, és a korábban megivott keserűsók teljesen ellazítják az epeutakat. Az olaj pedig erős összehúzódásra készteti az epehólyagot.

Én olvastam többszáz hozzászólást a Curezone-on olyanoktól, akik megcsinálták, és görcsökről még nem hallottam. Szerintem csak nyerhetsz vele, ha kipróbálod.

Én epekővel csinálom, de még semmi bajom nem lett tőle.

349. alliance (válaszként erre: 346. - Rtopi)
2010. jún. 17. 19:41

Az epekövek nagyon változatos képet mutathatnak. Van a besűrűsödött epefolyadék, amit néha ki sem tudnak mutatni az ultrahangon, néha viszont igen. Ebből kialakulhatnak (ki is alakulnak kövek), amik először kicsik és puhák, de az évek folyamán megnőnek és megkeményedhetnek. Meg kell különböztetni koleszterin és kalcium tartalmú köveket. Utóbbiak az igazán kemények (meg még azt hiszem, van bilirubin tartalmú is, de arról nem tudok semmit). Az UH-n teljesen változatos, hogy mit mutatnak ki: a puha, de összeállt köveket is láthatják, de a keményeket is. Az anyagáról az UH nem ad semmilyen felvilágosítást, ahhoz röntgenképet kell készíteni. A rtg-enen a koleszterinkövek nem látszanak.


A kúra:

Ami kijön a kúra során, az szerintem is nagyrészt a bevitt anyag (olaj, keserűsó, grépfrút) összeállt változata. De vele együtt kijön az epehólyag tartalma is, és ha szerencsénk van, akkor a puhább kövekkel együtt. A keményekre szerintem nincs sok esély, bár ha nagyon kicsik, akkor kiürülhetnek azok is. Viszont mindenképpen van annyi előnye, hogy a pangó, sűrűsödő folyadékot kimossa (az epe ilyenkor a normális sokszoros erejével húzódik össze, és kilöki a tartalmát), így kevesebb az esély arra, hogy az esetleg meglévő kő köré rakódik, növelve azt, vagy esetleg újabb kővé áll össze ez az iszap.


Egyszóval, még ha nem is a tényleges köveket látjuk, azért ez-az kijön, ami jótékony hatással van. Az epe minél tökéletesebb kiürülése mindenképpen jótékony hatású.

Egyáltalán nem baj, ha valaki szkeptikus. Magam is az vagyok, de egy ideje már csinálom, és az egyetlen epekövem nem növekedett, de tüneteket sem produkált.


A jó közérzet: béltisztítás, vagy májtisztítás - nekem egyremegy, csak legyen meg a hatás :)

348. rtopi (válaszként erre: 347. - Zizabella)
2010. jún. 17. 17:51
Akkor egy véleményen vagyunk. Valakinek esetleg más véleménye? Nem lettem okosabb, hogy el kezdjem-e, pedig mindent beszereztem hozzá.
347. zizabella (válaszként erre: 346. - Rtopi)
2010. jún. 17. 13:47

Igen nekem is ez volt fura amikor erről olvastam, hogy puha kövek??? még senki nem számolt be arról hogy kemény igazi köveket produkált. Én ha valami olajosabb, vagy zsírosabb ételt eszek már attól fáj jobb oldalt az epémnél...hátha még ilyen mennyiségű olajat meg kellene innom...brrrr, rá sem merek gondolni.

Az hogy jobb a közérzet annak is tulajdonítható, hogy az erős hashajtástól kiürülnek a belek és nincs annyira terhelve a szervezet mérgekkel.

Amikor beiktattam egy-egy böjt napot, csak zöldséglevet és gyógyteát ittam, ugyanúgy jól éreztem magam.

Bocsi de lehet hogy ezért most megköveznek azok akik már túl vannak egy-egy ilyen tisztító kúrán.

346. rtopi
2010. jún. 17. 09:37

Sziasztok! Olvasgattam a fórumot, két kérdés vetődött fel bennem. Az egyik, hogy nekem kimutattak néhány tizenvalahány millis epekövet a hólyagban, évekkel ezelőtt komoly panaszom is volt. Évek óta viszont gyakorlatilag panaszmentes vagyok. A köveket néhány hónapja mutatták ki. El lehet így végezni a kúrát?

A másik ami felvetődött bennem. Nem lehet, hogy az egész egyszerűen szélhámosság? Esetleg pont az olaj, stb. hozza létre azokat a kis gömb alakú kőszerűségeket, és nem fordítva, hogy az hajtja el? Csak úgy eszembe jutott. Többen írjátok, hogy azok nem igazi kövek, mert puhák. Nem lehet, hogy a tömény olaj, stb. van ilyen hatással?

345. Szanka
2010. máj. 16. 18:41

Sziasztok!

A múlt hétvégén csináltam a tavaszi második "nagytakarítást". Most nagyon rossz volt, elaludtam fél 11-kor, aztán éjfélkor felpattant a szemem.Nem tudtam aludni, kb. 3 órán át fájt a hasam. Nem a wc-re járástól voltam ki, hanem a nem alvástól...

Majd ősszel azért folytatom.:))

344. Lisbett
2010. ápr. 28. 16:01
Én is úgy gondoltam, hogy a colonix 1 hónap és utána megpróbálom még 1x.
2010. ápr. 28. 15:33

Akkor sztem a colonix után próbáld meg újból.

Furcsa, hogy a keserűsótól nem volt semmi bajod, én összerottyantottam tőle magam. Egész hétvégén. :-))))))

342. Lisbett
2010. ápr. 28. 15:29

Most kezd kijönni a Colonix-től mindenféle ami a bélbe ragadt. De a májtisztitáskor nem volt semmi. Se golyócskák, se koleszterin kristályocskák.

Én félévente csinálok olyat, hogy egész nap nem eszem és keserűsó helyett szenna teát iszom, az is tisztít, meg sok folyadékot.

341. Pikkerpuko (válaszként erre: 340. - Lisbett)
2010. ápr. 28. 15:21

És nem jött ki semmi, még salakanyag sem?

Én most meg fogom próbálni, hogy diétázok aznap, vagy egyáltalán nem eszek,és csak az olajos lötyit iszom meg, mert a keserűsótól már undorodom.

340. Lisbett (válaszként erre: 339. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 28. 14:51
Persze csináltam a szegfűszeges dolgot és most csinálom a colonix programot (kapszula+rost)
339. Pikkerpuko (válaszként erre: 338. - Lisbett)
2010. ápr. 28. 12:53
Mindhárom alkalommal jött, és nagyon sok, viszont nekem nem fájt semmim egyiknél sem. Csináltál előtte parazita írtó programot?
338. Lisbett (válaszként erre: 337. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 28. 12:19

Neked első alkalommal jött ki valami?

Megcsináltam az első tisztítást a hétvégén, de semmiféle zöld golyócskák nem jöttek ki. Sőt egy kis nyálkán kívül semmi más.

Lehet, hogy másodszor már lesz valami eredménye? Mert ha nem akkor nem kínozom magam. Ugyanis nekem elég nehezen megy a keserűsó ivás. A 3-4. adagot már legszivesebben meg sem ittam volna. Fáj tőle a gyomrom és a fejem. Persze ha van értelme akkor folytatom.

337. Pikkerpuko (válaszként erre: 333. - Lisbett)
2010. ápr. 26. 10:27
Nekem a 3.-nál fájdalom nélkül kijött egy 1,5 cm-es félkemény kő, nem éreztem semmit.
336. Lisbett (válaszként erre: 334. - Zizabella)
2010. ápr. 19. 08:55
A hozzászólás második bekezdése alliance válaszára reagálás.
335. Lisbett (válaszként erre: 334. - Zizabella)
2010. ápr. 19. 08:54
Most kezdtem a parazitairtást amit 1 hétig kell csinálni és 24-én csinálom a májtisztitást.
334. zizabella (válaszként erre: 333. - Lisbett)
2010. ápr. 17. 22:48
Bocsi de nem egészen értem most kezded a májtisztítást vagy a jövő héten? vagy mindkét alkalommal?
333. Lisbett
2010. ápr. 17. 21:23

Én ma kezdtem el a parazitairtást. Hát a kurkumás, szegfűszeg nem valami jó ízű, de utána egy pici méz elveszi a kesernyés ízt.

Én azt hittem, hogy kihajtja a követ a tisztítás. De ha a 12 mm-es követ nem hajtja ki akkor jövő hét végén belevágok. Van még egy 4 mm-es kövem az meg szerintem átmegy a vezetéken.

332. zizabella (válaszként erre: 329. - Lisbett)
2010. ápr. 16. 21:38
Pontosan ezért csodálkoztam azon, hogy valakinek 10 Ft-os nagyságú epekövet sikerült kihajtania ezzel a kúrával kapcsolatban. Én is attól félek hogy elakad valami az epevezetékben és annak már elég súlyos következményei lehetnek, ezért vacillálok még mindig. Én még egyenlőre csak a meleg májpakolást csináltam és attól is éreztem olyan nyomás szerű érzést a jobb bordám alatt.
2010. ápr. 16. 16:22

Lisbett: ezt neked orvos nem fogja javasolni, túl maradiak hozzá. Csak a természetgyógyászok ismerik amúgy is.

Ha nincsenek görcseid, nyugodtan vágjál bele a 12 mm-es kővel, de ne várd, hogy eltűnik utána. Viszont rendszeres (havonta? kéthavonta?)tisztítás mellett esetleg nem fog nőni.

2010. ápr. 16. 16:18

Sziasztok, de régen jártam itt!

Az én tapasztalataim és véleményem a kúráról ez:

Minél többször csinálja az ember, annál inkább rutinná válik, és már nem horror se a keserűsó, se az olaj.

Nekem epekövem van, de néma. Szerintem ha az UH-n látható kő nem túl kicsi, akkor bele lehet nyugodtan vágni. Egy 12 mm-es követ nem fog kimosni ez, viszont megakadályozza, hogy rárakódjon még több réteg, vagyis nem fog nőni. El lehet élni vele, panaszmentesen.

Ami kijön, arról rengeteg vita volt a curezone honlapon is, ahol hosszú fórum van erről (angolul). Nekem az jött le, hogy igazi kövek nem tudnak kijönni, de létezik az átmenet, a besűrűsödött, nem kemény kővé összeállt epefolyadék, vagy még össze nem állt, de komoly esély van rá pangás esetén. Ezt az UH még nem feltétlenül mutatja ki, viszont a tisztítás során kijön, az epehólyag kiürül, ami feltétlenül egészséges.

A fogyás csak a folyadékveszteség következménye, ez nem igazi fogyás. Viszont rengetegen beszámoltak bőrproblémák elmúlásáról, arról, hogy energikusak lettek utána. Utóbbit én is tanúsíthatom.


Létezik még kávébeöntés (angolul coffe enema néven lehet rákeresni), bár azt én nem próbáltam, de erről is csodákat rebesgetnek, főleg ha valakinek májfunkció javítás kell.


Valaki kérdezett régebben 7 éves kisgyerekkel kapcsoaltban. Mi lett vele? Kipróbáltátok? Szörnyű lehet a vacillálás, ha a gyerekünkről van szó. Mivel teszek neki jót? Ha alávetem a kúrának, amit orvos nem javasol? Ha kivetetem az epehólyagját, már ilyen korán? Az epehólyag fontos szerv, a zsíremésztéshez nagyon kell. Ugyanakkor én már találkoztam olyannal is, akinek nem volt epehólyagja, és mégis keletkeztek kövei,amiket ki sem tudtak venni, mert magasan voltak, szinte a májban.

Én a gyerek esetében, ha nincsenek görcsök, megpróbálnám, meg függ a kő méretétől is. Ha nincsenek görcsei, csak véletlenül jöttek rá, akkor amúgy sem vetetném ki.

329. Lisbett (válaszként erre: 325. - Zizabella)
2010. ápr. 16. 14:35

Valahol olvastam, hogy normál körülmények között az epevezeték 4 mm széles. Na most kérdés, hogy mekkorára tud tágulni a tisztítás során.

Nekem van 1 db 12 mm-es epekövem az UH szerint. Vacilálok, hogy elkezdhetem e a tisztítást. Átmegy e ekkora kő vagy elakad? Úgy olvastam, ha valakinek epeköve van nem javasolják, meg kell kérzdeznie orvostól, hogy javasolja e.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook