Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
388. alliance (válaszként erre: 387. - Sceptic)
2011. febr. 15. 22:13
A tipped korrekt. Kiviszi az epét, ez a lényeg. De ezek nem valódi kövek.
387. sceptic (válaszként erre: 385. - Bobe2)
2011. febr. 12. 14:21
Szeretném elhinni, hogy ezek epekövek, de miért mondjuk rájuk, hogy kövek, ha egyszer nem kemények. Én most a borsószemnagyságú zöldekről beszélek. Nekem az a tippem laikusként, hogy az olivaolaj jön ki belőlünk emulzió formájában epével borítva.
2011. jan. 21. 15:46

Gondolom nem muszáj hasonlítania hozzá, mivel többféle epekő létezik.


"Epekő típusok:

Az epekövek változó méretűek, lehetnek olyan kicsik, mint egy gombostűfej, de vannak golflabda méretűek is. Számuk is igen változó egytől több százig. Két legfontosabb fajtájuk: koleszterinkövek és pigmentkövek.

A koleszterinkő a leggyakoribb epekőtípus. Általában sárgászöldek vagy zöldek és akkor keletkeznek, amikor a máj túl sok koleszterint választ ki.

A pigmentkövek sokkal ritkábbak. Kis méretűek, sötétbarnák vagy feketék. Bilirubin sókból, leggyakrabban kalcium bilirubinátból épülnek fel. Pigmentkövek leggyakrabban olyan betegnél alakulnak ki, aki májzsugorban, epeúti fertőzésben vagy különböző eredetű vérképzőszervi betegségben szenved.

Stb..."


Egyébként pedig, aki elvadultabb, s a megszabadult zöld kövecskéket 'felboncolja', láthatja a koncentrikus körökben elhelyezkedő koleszterinkristályokat.

385. bobe2 (válaszként erre: 383. - Talking sides)
2011. jan. 21. 13:06
Én azért is gondolom hogy ezek nem epekövek mert láttam azt amit kivettek és láttam ezeket ,az állaga abszolut eltérö.
2011. jan. 21. 11:29
bocsánat, kimaradt az "akik" - akik a mellett voksolnak
383. talking sides (válaszként erre: 382. - Bobe2)
2011. jan. 21. 11:26

Szakértők állítják a következőt:"Ez a tisztulási mód több ponton vet fel kérdéseket például azok között, a mellett voksolnak, hogy az epekövek kizárólag az epehólyagban keletkeznek. És hogy csak pár darab kőről van szó (olyanokról, melyek ultrahanggal már kimutathatóak) s nem több százról vagy ezerről.

Az igazság ott derül ki, amikor az epehólyagot kidobják és mégis egyre több zöld epekő van az epefolyadékban vagy a váladékban. Valamint: az epehólyag kidobásával többnyire megszűnik az éles fájdalom, de az emésztési gondok nem."

382. bobe2 (válaszként erre: 381. - Talking sides)
2011. jan. 21. 10:31

Ezek biztos hogy nem epekövek.A kúrát már 3 alkalommal végigcsináltam,minden alakalommal tapasztaltam a kis ,nagyobb mindenszinű,puha köveket.Hozzáteszem nekem 17 éve nincs epém ,sem epeholyagom.


Én szerintem ezek inkább a vastagbélben lerakodott salakanyagbol kerülnek elö.


De nem vagyok szakértö, ez csak tapasztalat!

381. talking sides (válaszként erre: 379. - Ronai)
2011. jan. 21. 09:52

Válasz a "zöld golyókra": Több,mint fél tucat fajtája létezik az epeköveknek. A legtöbbjükben koleszterinkristályok vannak. Lehetnek feketék, vörösek, fehérek, zöldek vagy barnák. A zöldek

a rájuk tapadt epétől kapják a színüket.

380. judyt640 (válaszként erre: 379. - Ronai)
2011. jan. 17. 13:51
Szia csak egy tapasztalatot osztanék meg veled,anyukámnak is kivették az epéjét és nekiis mindig hasmenése volt.Egyszer vettem magamnak egy ilyen béltisztitó rostot ami nekem nemvolt jóés kivittem neki próbálja meg hátha neki beválik.Másnaptól nemvolt hasmenése,de mivel ez drága termék volt és ö ilyet nemakart venni amikor elfogyott utifümaghéjat vettem neki azis bevált próbáljátok ki.
379. ronai
2011. jan. 17. 07:43

Végicsináltam egy kúrát:keserűsó +olaj. életemben először 40 évesen, normál testsúllyal.

Nem is volt szörnyű , nem kell félni tőle.

Amit nagyon fontosnak tartok:

Előtte parazita írtást kell csinálni, mivel a kitágult vezetékeken könnyen bejut a prazita fontos szervekbe amivel nagy bajt idézhetünk elő.

Fontos, hogy előtte nap ne nagyon együnk csak könnyen emészthető dolgokat, mert így könnyebb lesz.

Az olaj megivása volt a legszörnyűbb epizód, de szerencsére este került rá sor amikor már fáradtak vagyunk és mehetünk aludni.

Számítani kell arra hogy gyengék leszünk nekem hangom is rekedt szintelenné vált, másnap sokat kell pihenni .

Másnap ért a meglepetés mikor első alkalommal pici gyöngy alakú zöld golyókat láttam, egyre töbször mentem egyre nagyobbak voltak a golyók...már egy cm is... a látvány lehengerlő mik vannak bennünk!

Innen az elhatározás miszerint a kúra 3 x alkalomból áll amit 2 hetes szünetekkel kell elvégezni.

Ami még löketet ad ehhez , Anuykámnak volt epeköve, imádott enni, az evés rabjává vált, beteg lett kivették az epehólygját....is hasnyálmirigy baja lett , máját is meg kellett oprálni életmentő műtét nélkül ma nem élne 80 kg ról lefogyott 48 ra!!!!!!

Láttam milyen nagy baj ha nincs epehólyag, mivel ma sem álllja meg hogy ne egyen zsírosat ezért azonnal mennie kell aWC re de csak narancssárgás vmi távozik....

mivel hízni szeretne ezért renegeteget eszik de azonnal át is megy rajta , ez egy ördögi kör így... szenved, azt gondolom ha lehetőségünkvan erre a tsiztítsára, érdemes megcsinálni megelőzve a betegséget.

Utószó:

ha tudja vki mik a zöld golyók írja meg, nagyon kiváncsi vagyok.

2010. aug. 24. 15:08
Ki akarom próbálni én is csak egy kicsit félek.Nem kicsit...nagyon.
377. Ludmilla 28 (válaszként erre: 376. - Petunia)
2010. aug. 24. 15:06

Én ugy olvastam,hogy 3 hónap mulva meg kell ismételni és utánna évente csak egyszer szabad.

Beleolvastam a naplódba.......a 90 napos fogyit ajánlanám ott lehet zabálni a szétválasztáson van a lényeg.Nekem bejött,igaz a fórumtársaimnak is sokat köszönhetek.

376. petunia
2010. aug. 21. 20:50
Sziasztok! Elolvastam a fórumot, erőt gyűjtöttem és én is belevágtam, végigcsináltam:) Remélem, hogy hasznos lesz majd a szervezetemnek, a naplómban leírtam az általam tapasztaltakat.
375. kisstoth (válaszként erre: 374. - Zizabella)
2010. aug. 7. 18:11
Megpróbálom én is , köszi.
374. zizabella (válaszként erre: 373. - Kisstoth)
2010. aug. 3. 13:00

Nem vagy egyedül...én is félek az olajos májtisztítástól, én elég drasztikusnak tartom, és attól félek hogy begörcsölök közben.

Mert olyanokat is írtak, hogy nagyon rosszul voltak éjszaka, miután megitták az olajos lötyit. Én például nem tudok 10 órakor elaludni sem, és az alvás pedig ekkor nagyon fontos.

Most a Mira vizzel próbálkozom, idáig egész jól kipucolt.

373. kisstoth (válaszként erre: 372. - F60ebb6099)
2010. júl. 29. 11:29
Félek a májtisztítástól. Ha nem eszem, akkor a gyomrom megbosszulja. Jobb a békesség...
2010. júl. 28. 10:23
Igen, szerintem akkor sem árt, ha nem csinálod a májtisztítást.
2010. júl. 28. 09:42
Így már értem, köszi. Gondolom akkor sem árt, ha utána nem akarok májtisztító kúrát.
2010. júl. 27. 20:22
Én amennyit kivettem a parazitairtó leirásból, az az, hogy ha ezt megcsináljuk, akkor könnyebb lesz közérzetileg is átvészelni a májtisztitó kúrát + aki esetleg candidás vagy más gombás eredetű betegsége van, segit kiirtani ezeket ez élősködőket is.
369. kisstoth (válaszként erre: 368. - F60ebb6099)
2010. júl. 27. 20:09

Tényleg, akkor lehet, hogy még jó is lehet a gyomromnak a tisztító és féregölő hatás mellett.

De biztos, hogy kell nekünk féregírtás ?? Honnan tudjuk, hogy vannak bennünk élősködők ??

368. f60ebb6099 (válaszként erre: 367. - Kisstoth)
2010. júl. 27. 17:02

Én nem vettem észre semmi negativumot, sőt inkább pozitiv hatását észleltem. Eléggé puffadós tipus vagyok, és ennek a 2 fűszernek a hatására úgy néz kis, hogy múlik.

"A kurkuma biológiailag aktív összetevője a kurkumin, illetve ezek származékai, a kurkuminoidok számos hatását sikerült dokumentálni: ismert antioxidáns, ezen kívül gyulladásgátló, vírus-, baktérium- és gombaölő hatású, ami segíthet a rák, a cukorbetegség, az ízületi gyulladások, az Alzheimer-kór, és más betegségek kezelésében is.Sejt- és állatkísérletek alapján a kurkuma hatásos lehet egy sor gyulladásos megbetegedés, így a hasnyálmirigy-gyulladás, az ízületi gyulladások, a bélhurut, az allergia, vagy a nátha kezelésére, emellett ígéretesnek tűnik a cukorbetegség, egyes autoimmun betegségek, valamint a szív- és érrendszeri megbetegedések kezelésére is.

Szegfűszeg Gyógyhatása: A szegfűszeg kiváló görcsoldó, elmulasztja a hasfájást, fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatású.

Amint Európában is könnyebben hozzáférhetővé vált, emésztési zavarok, felfúvódás, émelygés, hányás és gyomorrontás kezelésében mutatott hatásáért kezdték becsülni. Használták még meddőség, szemölcsök, bélférgek, sebek és fogfájás kezelésére.

367. kisstoth (válaszként erre: 366. - Laydee)
2010. júl. 27. 16:04

Köszi. És a két hét után csinálod a májtisztítást ?

nekem refluxos problémáim vannak, nem okoz ez semmit a gyomorban ?

366. zizabella (válaszként erre: 365. - Zizabella)
2010. júl. 27. 14:43
Pedig csak a Mira vízre reagáltam, hogy én is kipróbálom, hátha van olyan jó mint az olajos tisztító kúra....
2010. júl. 27. 14:39
mért törölték a tegnapi hsz-emet???
2010. júl. 26. 10:37
Sziasztok! 2 hét múlva én is megpróbálkozom a májtisztítással, de előtte elkezdtem a hétvégén a parazitairtó kurkumás-szegfűszeges kezelést. Nem is olyan borzasztó. ;)
363. giorcub (válaszként erre: 362. - C4cd20e0ca)
2010. júl. 26. 10:32
mit pucol ki? az epet? amit mar kivettek? anyam...
2010. júl. 23. 06:51
Sziasztok! A legegyszerűbb dolog a Mira vizes kúra, évek óta használják. Többek között én is, és a nagymamám is, akinek, amikor 26 éves korában kivették az epéjét, az orvosa tanácsolta, hogy havona tartson egy pár napos kúrát, és garantáltan semmi baja nem lesz. És ez így van. Nekem 22 évesen vették ki az epémet, én is iszom a vizet. Reggel éhgyomorra 2 decit kell kortyolva meginni langyosan, és pár óra múlva meglesz a hatása... Pár napig kell csinálni és kipucolja az epét rendesen.
2010. júl. 20. 09:59

Sziasztok

Szeretnék érdeklődni errol a grepfruitos olivás lérol,mennyire hajt meg??Mennyire jó?

Megéri szenvedni vele?

Elore is koszi.

360. bobe2 (válaszként erre: 359. - Cacb6d36d6)
2010. júl. 16. 07:14
Szia nem tudok mit mondani erröl a dologrol,egy probát megér,nekem bevált a grepfruitos olivás lé,már 4 szer alkalmaztam.
2010. júl. 15. 21:53

Sziasztok!

Most javították meg a gépünket, most tudok újra írni. A szorbitos májtisztítás felől érdeklődtem, ismeri-e valaki? Az olajat UTÁLOM én is meg az epém is. :-)Van- valakinek tapasztalata, hallottatok-e róla? Ezen a linken olvastam én is először:

[link]


Ez pedig idézet a linkből, ami a szorbitos tisztításról szól:

"A szorbit nem más, mint glükóz nélküli cukor. Recept nélkül kapható a gyógyszertárakban. Oldjunk fel belőle evőkanálnyit egy deci forró vízben, igyuk meg éhgyomorra, feküdjünk a jobb oldalunkra és tegyünk a máj tájékára meleg vizes tömlőt.

Ne ülő helyzetben végezzük a kúrát, mert akkor összenyomódnak az epevezetékek. Maradjunk fekvő helyzetben másfél-két órát. Ha ezt hasmenés követi, minden rendben van. Ha elmarad a hasmenés, ez azt jelenti, hogy szervezetünk nem reagál a szorbitra, és más eszközökhöz kell folyamodnunk. Szorbit helyett alkalmazhatunk magnéziumot, mézet, két friss tojássárgáját, oliva- vagy napraforgóolajat. Persze, nem mindenki képes felhajtani fél pohár étolajat, fél pohár vízben feloldott cukrot viszont igen.

– Meddig tart a hasmenés?

– Általában mindössze egy-két alkalommal. Ha pedig tovább tart, együnk valamit gyengén főzött rizzsel. Nem baj, ha enyhe szédülést vagy gyengeséget érzünk. Első alkalommal ez néha megesik, de a következőkben már nem ismétlődik meg."

Kíváncsi vagyok, mi a vélemény erről a merőben más megoldásról.

Üdv Mindenkinek!

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook