Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2011. jún. 18. 13:07

sziasztok


szerintetek a hunyadi víz is jó, vagy csak a keserűsó?

417. zizabella (válaszként erre: 416. - Ac808a6b30)
2011. máj. 24. 23:01
Egy orvossal azért nézesd meg magad!!
416. ac808a6b30 (válaszként erre: 415. - Zsilv)
2011. máj. 24. 15:10
Én már félek töle, de köszi:)
415. zsilv (válaszként erre: 414. - Ac808a6b30)
2011. máj. 24. 10:04

Nem hiszem, hogy ettől lett szürkés a szemfehérjéd.

Rengeteg oka lehet, sajnos nem vagyok szakember.

Én nagyon hasznosnak tartom a májtisztítást és a könyvet is érdemes elolvasni.

414. ac808a6b30 (válaszként erre: 409. - Zsilv)
2011. máj. 23. 14:11
Köszi szépen a segítséget, nekem jöttek ki ilyen zöld akármik, nyilván azok voltak a kövek, de igen, én az olajos izé után már nem ittam keserű sót, akkor lehet, ezért szürkés azóta a szemgolyóm?
413. zsilv
2011. máj. 23. 10:44

Túl vagyok a második májtisztításon.

Nálam jóval kevesebb kő jött ki, mint első alkalommal. (Főleg a zöldekből.) 3 hét telt el. Lehet, hogy kevés időt vártam a kettő között? Főleg apróbb köveket produkáltam, csak pár darab volt, ami borsószemnél nagyobb volt.


Az egész nem volt olyan intenzív, mint első alkalommal. Lehet, hogy valamit rosszul csináltam az előkészületnél? Pl. mogyorót is ettem, igaz nem az utolsó napon. De az tudtommal lehet.

412. zsilv (válaszként erre: 411. - Alliance)
2011. máj. 13. 10:39

A következő UH csak annyit mondtak, hogy ugyan olyan, mint az elsőn. Pedig más értékelte ki. Sajnos nem részletezték.

Hogy az almalé puhítja a köveket, az a könyvben áll. Valószínűleg a májban lévő koleszterin "szivacsokat" puhítja inkább. Az epében lévőkre nem tudom mennyire hathat.

A megfelelő táplálkozás persze, hogy jobb megoldás. Sajnos fiatalon kevesen gondolnak rá. Akikről tudok, hogy a májtisztítást csinálják, azok régebben eszük ágában nem volt egészségesen élni...

Engem is, csak azért érdekel, mert már műteni akartak.

A béltisztítás, meg 50 éves kor után talán egyszer hasznos is, főleg, ha emésztési problémákkal küzd valaki. Hobbiból nem foglalkoznék vele.


Ezelőtt 6 évvel, már hallottam a májtisztításról. Nem érdekelt, mert nem volt semmilyen problémám. Sajnos az idő haladtával mindenféle nyavalyák megkörnyékezik az embert, és ezeket valahogy ki kell védeni.

411. alliance (válaszként erre: 410. - Zsilv)
2011. máj. 13. 07:36

UH még kimutathat puha koleszterinkövet vagy epefolyadékot (sludge) is, ha eléggé besűrűsödött. Nem biztos, hogy kemények, csak ha a következő ultrahangon is ugyanolyanok, ugyanannyian.

Ez az almalé dolog viszont szerintem kamu: már miért puhítaná az almalé a köveket? Egyáltalán hogy kerülne a kövek közelébe is az almalé? Az epehólyag egy zárt rendszer, semmi nem juthat bele, amit megiszol vagy megeszel (szép is lenne...). Az olajos lötty is csak úgy hat rá, hogy a zsíradék összehúzódásra készteti az epehólyagot, ami azután kilöki a tartalmát. Erre mondtam, hogy a reggeli 3 tojás is tökéletes erre a célra.

Aki pedig béltisztításon gondolkodik, az gondoljon bele, bölcs dolog-e kimosni a bélflórát. Inkább arra kéne törekedni, hogy megfelelő táplálkozással erősítsük az oda való baktériumokat, akik elvégzik a munkát teljesen természetesen. Persze fontos a folyamatos emésztés biztosítása is, tehát ne legyen szorulás, hanem minden nap széklet, stb.

A szervezetnek amúgy megvannak a maga tisztító mechanizmusai, ha a megfelelő táplálékkal kényeztetjük persze...

410. zsilv
2011. máj. 12. 22:55

Beszéltem emberekkel, akik párszor már méregtelenítettek.


Van, akinek a negyedik tisztításnál csak fekete kis kövek jöttek ki, az azt jelenti, hogy az epéből. És nagyon sok.

Egy másiknál, már a negyedik tisztításnál alig volt eredmény. Erre az ötödiknél, rengeteg, kemény fehér szemcse, gömb ürült. Tehát még ő sem ért a végéhez.


Ismerőstől hallottam, hogy valakit daganattal műtöttek, és a májából egy nagy koleszterin csomót vettek ki. Tehát szerencséjére, csak a kövek okozták a panaszait. Ismerősöm rögtön ajánlotta a könyvet, hogy csináljanak több májtisztítást.


Én a második tisztításra a felkészülést hamarosan elkezdem. Igaz most is gyakran iszom almalét, hogy puhuljanak azok a koleszterin kövek.Jobb, ha puhán jönnek ki.

Nálam az ultrahangos vizsgálatnál látszódott, hogy szemcsék vannak az epehólyagban. Gondolom, azok már kemények.

409. zsilv (válaszként erre: 406. - Ac808a6b30)
2011. máj. 12. 22:41

A keserű sót az olajos mix után is kell 2* inni, mert a kövek megindulnak és nem jó, ha valahol megrekednek, és idővel oldódnak, mérgezhetik a szervezetet.

Amikor méregtelenít a szervezet, általában valamilyen jelenséggel együtt járhat: pl. bedagad a szem, arc, elmegy a hang...

Nem tudom, hogy nálad jöttek-e ki kövek.

Helyedben reggelente innék keserű sót (legalább 2 hétig), hogy a beleket kitisztítsa.

Amúgy ajánlják a colon hydroterápiát a májtisztítás után, mert még a keserű só mellett is maradhatnak a belekben kövek, amik idővel mérgezést okozhatnak. Ha valaki nem tud menni, akkor a keserű só is kihozza a maradék trutyit.

2011. máj. 10. 16:37
:(
2011. máj. 10. 13:15

Ja, és állítólag nem jól csináltam a kúrát, mert utoljára az olajos izét ittam, és arra kellett volna a sós víz, ami kihajtja?


Én ezt a neten olvastam, és úgy csináltam, ahogy írták, de majd visszaolvaslak titeket, ha hazajöttem!

2011. máj. 10. 13:13

Sziasztok!


Most nem olvasgattam vissza, mert el kell mennem itthonról, de mire hazaérek, jó lenne, ha kapnék tőletek tanácsot, ezért írom már meg most.


Történt veletek ilyen? Kb. 1,5 éve csináltam ezt az olajos-grapefruitos májméregtelenítést.

Amikor vége lett, láttam a neten olvasott méregtelenítés eredményeit (wc-n), de aznap reggelre nagyon lelassultam, szédelegtem, iszonyú fáradtnak éreztem magam, ez még rendben is volt.

A szemem viszont olyan volt, mintha 2 napig egyfolytában sírtam volna, és úgy néztem ki, mint aki nem képes rendesen kinyitni, csak résnyire, mint amikor lázas vagy. A 3. nap reggelén már kétségbe estem, hogy ez már így marad, és elindultam gyalog a dokinőhöz (2 km.)

Közben éreztem, hogy egyre jobban vagyok, és mire odaértem, teljesen erőre kaptam, persze a dokinő sem látott semmi furát a szememben.

Azóta viszont a szemfehérjém nem szép fehér mint másnak, hanem szürkés néhol sárgás foltokkal.

A dokinőnek mutattam, azt mondta, nem lát semmi furcsát, sztem azt hiszi, hipohonder vagyok!


Van, aki azt mondja, kevés volt a méregtelenítés, nem ürült ki rendesen, de már nem tudom, merjem -e csinálni! Ezt a drasztikus olajosat soha többé nem csinálom, azt már tudom.


Valaki hozzáértő tud valamit erről a beszürkült szemről? Hogyan tudnám rendbehozni?


Köszi előre is!

405. zsilv
2011. máj. 1. 21:34

Fisher!

A könyv is írja, hogy előfordulhat, hogy túl intenzíven ürülnek a kövek és ezért az olajos ital a gyomorba visszakerül és visszakérezkedik.

Vagy túl laposan aludtál?


Ma én is túl vagyok az első májtisztításon.

Nálam csak azzal van fűszerezve, hogy állítólag daganat van az epémben, ezért az epeürítés nem mindig tökéletes. Másfél éve ki akarták operálni, de nem engedtem. Tulajdon képen mindent tudtam enni, mértékkel. Tompa nyomást viszont állandóan éreztem.

Tehát, nagyon megörültem, ennek a máj és epehólyag tisztításnak, mert lehet, hogy csak valami koleszterin lerakódás van az epémben és nem daganat.

Csak nagyon tartottam, hogy a szűkült epehólyag kivezetésén, hogy lehet kihajtani a köveket.

Én is a könyv szerinti módszert követtem, bár az almalevet előtte 2-3 héttel elkezdtem inni.

Minden simán ment!

A keserűsó valóban elég rossz ízű, viszont az olajos mix kimondottan ízlett.

Úgy éreztem a májamnál, mintha valami vulkánkitörésre készülne. Utána 5-10 perccel meg, valami felszabadító, tisztító érzés árasztaná el, és a nyomás is megszűnt.

Hajnali 3-kor jöttek az első puha kövek. Majd még négyszer, rengeteg apró, jó pár borsószem nagyságú és nagyobb is volt.

Szerencsére nem fájt semmi.

Ami a legkellemetlenebb, a sok WC-re járás és engem eléggé csíptek a kövek (epefolyadék) a vastagbélben, mielőtt kijöttek.

Biztosan meg fogom ismételni, mert szükségesnek tartom. Sokkal jobb, mint egy műtét.

2011. ápr. 7. 17:49

Aki az epemozgást akarja elősegíteni, annak a legjobb májtisztító egy jó, reggeli tojásrántotta 3 tojásból. Vagy lágytojás. Ez kilökésre serkenti az epehólyagot, és így nem gyűlik össze a kőnek való. Csak mondom, hogy a reggeli kanál olívaolaj helyett ez is remek. És igen: a citrom vagy savanyúság jól megy a tojáshoz is.

A Curezone-on is van, aki tojássárgájával csinálja a klasszikus májtisztítást, olívaolaj helyett. Ugyanolyan hatása van.

403. alliance (válaszként erre: 393. - Cacb6d36d6)
2011. ápr. 7. 17:47
Nem fontos.
402. Fisher
2011. ápr. 2. 10:47

Üdv!


Én is elvégeztem a tisztító kúrát, az azt megelőző 5 napos felkészítő héttel (almalé, semmi állati eredetű). Viszont 6. nap este kihánytam a grapefruitos keveréket. Igaz 11-kor ittam meg és úgy fél 3-kor. Másnap reggel voltak kövek, meg sok epe, szóval alapjában véve sikeres volt szerintem. A kérdésem az lenne, hogy nem tudja-e valaki hogy mitől hányhattam ki? :S

Üdv Fisher

401. krinyus
2011. márc. 29. 11:41

Sziasztok,


Én is csak bíztatni tudok minden kedves vállakozó szellemű gyógyulnivágyót arra, hogy vágjon bele, mert megéri. Bél- és vesetisztítással egybekötve pedig valóban csodákra képes ez a kúra, valamint így tavasszal azt gondolom nagyon hasznos mindenkinek. Nálam a legutolsó tisztításnál már csak 1!! kő jött ki. :-) A csodálatos máj és epehólyag tisztítás című könyv szerint két olyan tisztítás után, amikor nem jön ki semmi mondható el, hogy tiszta a máj és az epehólyag. Ekkor még szüksége van némi regenerációra ezeknek a szerveknek, de ez tisztán már sokkal egyszerűbb. Nekem "mellékhatásként" az allergiáim és ekcémám halványult látványosan, de az emésztésem is drámaian javult tőle.

Szép napot mindenkinek!

K.

400. pempe73 (válaszként erre: 398. - Fer.nagy)
2011. márc. 22. 14:12

Szia fer,nagy!

Megkérhetlek arra, hogy elküldd nekem ennek a 6 napos kúrának a receptjét, priviben.

Én már egyszer megcsináltam ezt a kúrát, de a 2. alkalomra már nem tudtam magam rávenni...

Előre is köszi.

Szép napot!

Pempe

399. hedi071
2011. márc. 18. 19:48

Sziasztok!

Tavalyelőtt és tavaly tavasszal csináltam már ezt a kúrát, a tapasztalataim jók voltak vele. Most újra megcsináltam, minden rendben is ment, de azóta (már 3 napja) folyamatosan megy a hasam. Szerintetek normális, vagy most valami gond lehet? Járt már más is így?

398. fer.nagy (válaszként erre: 396. - Judyt640)
2011. márc. 8. 21:39

Sziasztok!

Kedves Judyt640! Én a múlt héten csináltam meg a negyedik májkúrámat és mondhatom hogy nagyon bejött. Az első három alkalommal összesen több mint száz epekő távozott belőlem. Még decemberben az egyik könyvesboltban találtam A csodálatos máj és epehólyag tisztítás című könyvet, amelynek a kúrája szerintem az eredete az összes (köztük az itt található) 1-2 napos májkúrának. Ez a kúra 6 napos és az első négy nap előkészíti az itt leírt 2-napos kúrát.

Én sosem gondoltam volna hogy ennyi epekő van bennem! A második alkalom óta -mikor a legtöbb jött ki belőlem- határozottan jobb lett a közérzetem is. Csak javasolni tudom Neked és mindenkinek, hogy próbálja ki a májtisztítást, teljesen veszélytelen, s csak jót tesz önmagának. Ha valakit érdekel fotót is tudok küldeni a termésről!

397. fandiné (válaszként erre: 394. - Judyt640)
2011. márc. 6. 11:09

Sziasztok


Tegnap kezdtem a májtisztítást, most vagyok a végefelé. Ma egész nap jöttek kifelé a kis zöld parazitabázisok, akit érdekel tudok róla képet is küldeni. Elégé rdekesek. Eddig vagy 100 kijött.

396. judyt640 (válaszként erre: 395. - Myrtill)
2011. márc. 2. 20:28
Szia én gyógynövényes boltban vettem
395. Myrtill (válaszként erre: 380. - Judyt640)
2011. márc. 2. 20:18

Kedves Judit! Hol szereztél utifűmaghéjat? Nemrég javasolta valaki egy másik fórumon, de azt nem írta, hol kapott, én pedig körbekérdeztem jópár gyógyszertárat és sehol nem is tudták, mi az! ):

Szegedi vagyok egyébként, a lényeg, hogy milyen típusú boltban vetted (gyógynövényes, patika, hipermarket, egyéb...)

2011. márc. 1. 19:36
Sziasztok én még nemcsináltam meg ezt a kurát de mindig elolvasom a hozzászólásokat.Énis laikus vagyok de hogy ezek nem kövek az biztos.Csak hallomásból tudom de ha egy kö elindul azis nagy görcsökkel jár nemhogy itt sok sok köröl beszélnek akik kipróbálták ezt a kurát.Fiatal 20 on éves korom óta küzdök epés problémákkal és ezért nézték is ultrahangon sokszor soha sem volt kövem mert egyszer egy belgyógyász aztmondta minden reggel igyak meg egy evökanál oliva olajat az kilöki az epét és nem pang bent a hólyagban/lehet hogy ezért nincs azota sem kövem?/Nemmondom hogy minden nap de szoktam olajat inni most pl mákolajatami a csontritkulásra is jo .Isten bizony ha nehéz a gyomrom és 1 korty jó minöségü olivát vagy mák olajat megiszom könnyebb.Ezért elhiszem hogy egy besürüsödött epének jóttesz ez a kura de ezek tuti hogy nem kövek.Jó egészséget mindenkinek.
2011. márc. 1. 15:30

Szevasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a máj melegítése fontos-e a kúrához? Nélküle is hatásos lehet? Ti hogy csináljátok?

Köszönöm!

392. sceptic (válaszként erre: 391. - Alliance)
2011. febr. 22. 17:38

Köszi, ez így már hihetőbbnek tűnik...

Egyébként a Curezone-on egy arc végzett egy kísérletet, megfestette a löttyöket, amit bevett, és a végén a zöld "epekövek" egy kis idő múlva átszíneződtek, ami bizonyítja, hogy a bevitt anyag távozott.

Ugyanitt még egy elgondolkodtató dolgot is olvastam: hogy vigyázni kell a keserűsóval, mert ha valaki nem bírja, az (halálos) méreg is lehet a számára. Érdemes előbb kipróbálni kis mennyiségben.

[link]

391. alliance (válaszként erre: 389. - Sceptic)
2011. febr. 19. 14:52

Igen, szerintem annak ellenére hatásos, hogy ami kijön, azok nem igazi "epekövek". Ugyanis epeanyag azért jön az egész cuccal, és az a lényeg, hogy kiürüljön az epe. Vagyis a pangást akadályozza meg ez a módszer.

Az epehólyag tökéletes kitisztítása nagyon fontos a májműködéshez is, meg azért is, hogy ne keletkezzenek epekövek. Ez mondjuk reggeli tojásevéssel (3 db, lásd Légrády Péter Tojáskönyv) is elérhető.

Szerintem nem kell nézni, mi jön ki utána, és mi nem...:)

390. zizabella (válaszként erre: 389. - Sceptic)
2011. febr. 17. 15:42

Egy gasztrós orvostól megkérdeztem ezt a májtisztítást, és annyit mondott rá, hogy felesleges önkínzás az egész.

Ugyanakkor nem is beszélt le róla, szerinte ártani nem használ:)))

Tehát mindenki döntse el hogy végigcsinálja-e.

389. sceptic
2011. febr. 16. 09:19

Ezek után már csak egy kérdésem van. Valóban hatásos ez a kúra májtisztításra?



(Valahogy úgy érzem, hogy ez olyan, mint a colonix terápia, ahol megeszed a rostokat, amik összeragadnak benned, aztán csodálkozol, hogy milyen kreatív rémségek jönnek ki belőled...)

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook