Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
448. guzmi
2011. nov. 7. 23:01

Ti itt nem írtok a paraziták hajtásáról, pedig az nagyon fontos, én azt csináltam, viszont a következő tisztítás előtt iszom az almalevet és figyelek a laza kajára. Vicces, de azért találtam egy azt hittem követ, de rájöttem csak szőlőmag, meg zöld göbök is voltak, még örültem is, de azt hiszem, csak az előző napi borsóleves borsója:)

viszont, meggyőződésem, hogy koleszterin pelyva és zöld szálak is voltak. Minden kő kemény, vagy vannak puhák is? Na jó, Nem fárasztalak tovább, köszi, hogy megosztod a tapasztalataidat. Jó éjszakát!

447. zsilv (válaszként erre: 446. - Guzmi)
2011. nov. 7. 22:43

Biztos lehet almalé nélkül is. A diétát is jó betartani.

Ezért ajánlottam a könyvet, mert ott leírják, mikor mit, hogyan, miért...

Szerintem almalével jobb, biztosabb de, ha valaki nem bírja, arra is van alternatíva. Most nincs nálam a könyvem, mert kölcsön adtam. Tényleg hasznos.


A májtisztítást még én is folytatom, mert rengeteg nyavajára jó, és még jöttek belőlem a kövek.

446. guzmi (válaszként erre: 445. - Zsilv)
2011. nov. 7. 22:07
Bárcsak lángoson nőne a koleszterinszintem, de szó sincs erről sajna:) Akkor legalább tudnám mit tegyek ellene. Egészségesen eszem, és mégis. A Vegetáriánus maratoni futó barátosném 6,4 es koli szintje is megdöbbentő. Mindegy, mindent kipróbálok. Nem csináltam előkészítő almalé kúrát, mert nem is tudtam róla. Csak ezen a fórumon olvastam még eddig róla. Anélkül nem megy?
445. zsilv (válaszként erre: 439. - Guzmi)
2011. nov. 7. 21:40

Még azt elfelejtettem, hogy van akinek elsőre nem jön ki kő, de ez nem jelenti azt, hogy nincs is.

Mivel nálam amúgy is problémás volt az epém, az almalé kúrát már 3 héttel előtte elkezdtem. Nekem elsőre rengeteg kő ürült.


A koleszterint a megfelelő étkezés is kicsit csökkenti. Nem kell annyi lángost enni.:-)

444. zsilv (válaszként erre: 441. - Fodilla)
2011. nov. 7. 21:32

Szerintem is természetes gyógymóddal kellene megoldani. (Pl. a teákkal, fekete retekkel)

A babádnak a gyógyszer többet árthat, mint a keserűsó. Neki azért nem lenne olyan intenzív hasmenése, ha egyáltalán lenne. Esetleg a gyerekorvostól is megkérdezheted.

A rettegést és az anya hangulatát, félelmét is érzi a baba és nem biztos, hogy jót tesz.

A jobb oldaladon való alvás enyhítheti a panaszokat. Én 2 évig csak úgy tudtam aludni.

Remélem nem jönnek már azok a görcsök. Esetleg valamilyen epekímélő diétát is tarthatsz.

443. zsilv (válaszként erre: 439. - Guzmi)
2011. nov. 7. 21:17

A kövek az esti (10 órai) olajmix ivás után kb. 15-20 perccel kezdenek a májból elvándorolni. Ezért nem szabad addig megmozdulni sem, beszélni sem, hanem a májadra figyelni és akkor érezheted is. Nálam is előfordult, hogy a keserűsótól, az olajivás után 50 perccel ki kellett menni. Az már nem olyan vészes.

A kövek másnap reggel,délelőtt, esetleg már hajnalban jöhetnek ki. Délutánra már programot is tudtam csinálni, mert a hasmenés is megszűnt.

Az egy hetes májkímélő diétát is betartottad?

442. zizabella (válaszként erre: 441. - Fodilla)
2011. nov. 7. 16:00

Próbálj meg inkább gyógyteákat inni, de beszéld meg a gyerekorvossal is.

Epére jó a gyermekláncfű tea, ezerjófű, cickafark, feketeüröm tea, általában a keserű teák jók rá.

A Colagol csepp is jó, de ha köveid vannak azt azért óvatosan.

A feketeretek tényleg jó, epe és vesekövekre egyaránt, ne csak a levét hanem felszeletelve ételként is eheted.

441. fodilla (válaszként erre: 437. - Zsilv)
2011. nov. 7. 15:21
Igen, azt is csinálom közbe. Iszom a fekete retek levét. Nem nagyon merek ebbe bele vágni amíg szoptatok. nem szeretném ha a kisbabám megérezni, esetleg rosszul hatna rá. Bár ez sem megoldás, hogy mindegyre beteg vagyok. Valamilyen jó gyógyszert tudnátok javasolni amikor a görcs jelen van, hogy gyorsan elmúljon? Megköszönném. Már rettegek lassan az éjszakáktól:(
440. guzmi (válaszként erre: 438. - Zsilv)
2011. nov. 7. 12:55
Köszi!!!! Ezt kipróbálom, már sok mindent próbáltam, de mindenre kapható vagyok a siker reményében, nekem már 7,6 és mostantól szedek gyógyszert is, de nagyon nem akarok.
439. guzmi
2011. nov. 7. 12:52
Még azt szeretném megkérdezni, hogy meddig jöhetnek ki a kövek, csak aznap, vagy még utána is? Nekem egy észrevehető kő sem volt, pedig mindent betartottam szóról szóra, kivéve,hogy az olaj után egyszer fel kellett kelnem. Ez lehet, hogy baj volt? Mindenesetre, jól érzem magam, és a jövő hónapban is megcsinálom. Hátha akkor sikerül. Azt azért nem hiszem, hogy nekem ötvenévesen ne lennének köveim. Egyébként az a pelyva szerű anyag sztem jelen volt. Vagy csak bebeszélem magamnak?
438. zsilv
2011. nov. 7. 11:00

guzmi


Szia! Sok sikert a tisztításhoz. Azért számolj be az eredményről.


A könyvet érdemes elolvasni! Részletesen, mindent leír, MEGMAGYARÁZ, és szerintem biztosabb a siker.

Először én is csak kölcsön könyvet olvastam, de rájöttem, hogy nagyon hasznos, így megvettem, mivel ajánlatos többször megcsinálni a tisztítást.

Amúgy van benne vesetisztításról is egy fejezet.

Szerintem havonta, 2 havonta érdemes a tisztítást csinálni. (Fogyó holdnál.)


Mellesleg a koleszterin szintet leviszi a lenmagolaj túróval keverve. Reggel, este 2 evőkanál olaj, annyi túróval, amennyi felveszi.

Kipróbáltam, használ. Azért az étkezésre is oda kell figyelni. Én gyógyszert sem vettem be, pedig 7,2 volt a koleszterin és 4,7-re visszament.

437. zsilv
2011. nov. 7. 10:56

fodilla

A feketeretek is oldhatja a köveket. Én valamelyik télen rengeteget ettem, de ennek ellenére rengeteg kő jött ki belőlem.


zizabella

Nem ismerem. Nekem a keserűsós-olajos tisztítás nem kellemetlen.

436. guzmi
2011. nov. 7. 08:28

Sziasztok!

Most csinálom az első tisztítást, ma reggel várom a hatást. Jobban tartottam tőle mint amilyen végül is volt. a magas koleszterin szintem miatt csinálom, de ahogy olvasom, többször is kell ismételni. Majd beszámolok én is az eredményről. Ja, milyen sűrűn lehet, érdemes ismételni? Én nem olvastam a könyvet, csak az internetről vettem a receptet. Köszi, ha válaszoltok

2011. nov. 6. 16:07

A szorbitról tud valaki tapasztalatokat?

Olvastam hogy azzal is lehet májat,epét tisztítani, és kellemesebb ízű, mint a keserűsós-olajos tisztítás.

Csinálta már valaki?

434. fodilla (válaszként erre: 433. - Zsilv)
2011. nov. 5. 08:16
:) nekem van elég tejem, azzal nincs baj. Csak arra az egy napra gondolok, amikor a szervezetem teli lesz a keserűsóval:) azt a napot kihagyom. Hát mindenképp megcsinálom jövő hétvégén. Addig is előszeretettel iszom a fekete retek levét.
433. zsilv (válaszként erre: 432. - Fodilla)
2011. nov. 4. 20:50

Miért ne lenne tejed?

Almalevet 100%-osat úgy is kell inni 1l/nap. Sok zöldség, gyümölcs szintén tartalmaz folyadékot.

Már nem emlékszem, hogy én mit ettem, ittam a szoptatás alatt, de úgy rémlik, hogy a folyadék a lényeg és nem feltétlenül a tej.

Biztos vannak gyógyteák is. A banán is sok vitamint tartalmaz.


Érdeklődve várom majd tapasztalataidat és szorítok Nektek, hogy a pici is könnyen túl legyen rajta, na meg persze Te is.

Mondanám, hogy orvossal beszéld meg, de keveset ismerek, aki egyáltalán ismeri ezt a kúrát, nemhogy végigcsinálta volna.

432. fodilla (válaszként erre: 431. - Zsilv)
2011. nov. 4. 15:46
Köszönöm a válaszodat. Nagyon féltem a pici lányom, mert még csak 3 hónapos és nem szeretnék neki hasmenést. De meg kell csinálnom, mert túl gyakran görcsölök be. Legfeljebb aznap tápot adok, bár nem vagyok enne a híve és még soha nem evett, de nem várhatok addig míg abba hadja a cumizást mert lehet ha csak nagyon soká lesz, és én is azt szeretném, hogy sokáig cumizzon. Viszont így élni sem lehet, hogy már félek lefeküdni mert vajon fog-e fájni éjjel a hátam, kell-e egész éjjelt átszenvedjem. Mit egyek? Mit igyak, hogy jó legyen, de tejem is legyen? Nem könnyű, hogy mindenkinek jó legyen. Jövő hétvégén a férjem itthon lesz, és mindenképp megcsinálom. Várok még ötletek tanácsokat:)
431. zsilv (válaszként erre: 430. - Fodilla)
2011. nov. 4. 14:11

Szia!

Szerintem is jobb a máj és epehólyag tisztítás, mint egy műtét. Ezt ugyan többször meg kell ismételni, amíg kiürül a szervezeted, de hosszú távon mindenre jótékony hatással van.

Úgy gondolom, hogy a keserűsó íze nem érződik a tejben. Esetleg a babádnak is lesz egy kis hasmenése. Engem nem gyengített le a kúra. Amikor kijönnek a kövek, akkor de. lehet valaki gyengébb, de délben már lehet rendesen enni.

A könyvet jó elolvasni, mert különböző helyzetekre, problémákra is ad tanácsot.

Volt, amikor egy nappal lecsökkentettem a hús és tej/tejtermék nélküli diétát és ugyan úgy működik.


A szoptatás alatt én csak a Ca szegényebb étrendet tartom problémásnak, nehogy tönkremenjenek a fogaid. Igyekezz olyan étrendet kialakítani, hogy ne legyen belőle hiányod.


Nekem az 5. májtisztítás után egy héttel a hátam kezdett fájni (2 napig). Szerintem most próbál visszaállni az eredeti helyére. A gerincemmel is 3 éve van problémám.

430. fodilla
2011. nov. 3. 18:31
Sziasztok. Három hónapos babát szoptatok, de az utóbbi egy hónapban, három epe görcsöm volt, ami éjjel tört rám és nagyon nagyon fájt. Olyankor két napig hulla vagyok. Voltam uh-n ahol megállapították, hogy rengeteg apró kövem van, a doki azt mondta műtét. De egy kisbaba mellet nem akarok korházba menni. Kérdésem az lenne, hogy szoptatás mellet is megcsinálható ez a kúra? Mennyire megy át a keserű só íze a tejbe? Mivel gyakorlatilag az nem nem lesz evészet, csak ez a keserűsó. Fogok-e tudni a gyerekkel is foglalkozni vagy annyira legyengít a kúra, hogy nem?
2011. okt. 27. 15:29
cekla,cekla,cekla.igyad a levet naponta.
428. zsilv
2011. okt. 26. 09:56

Most vagyok túl az 5.májtisztításon.

3 órakor jöttek az első "kövek". Sok apró. Volt köztük egész világos, de feketék is. Később inkább csak sötétek jöttek, borsószem nagyságúak. Még mindig elég sok "kő" jött ki, tehát nem tudom, mikor szabadulok meg tőlük.

A 4-nél jóval kevesebb, de nagyobb kövek jöttek ki.


Egy ismerősömnek (60 éves)a 9.(!) tisztításnál 10 db,elég nagy 2cm-es, fekete kő ürült.Eléggé meg is ijedt. Pedig nála a 8.-nál alig jött valami és már abban reménykedett, hogy vége felé jár.


Tempest

A csodálatos máj és epehólyag tisztítás a könyv címe. A. Moritz-tól. Az Alexander könyvesboltban találtam, biztos máshol is rá lehet bukkanni.

Bocs, de eddig nem tudtam jönni, írni.


kisstoth

Nem hiszem, hogy ajánlatos lenne altatót bevenni, mert amikor rohanni kell, lehet, hogy az altató miatt átalszod...

Meg írják is, hogy lehetőleg semmiféle gyógyszert ne vegyünk be.

2011. júl. 26. 14:46

Sziasztok ! Most készülök a májtisztító kúrára. A könyv azt írja, hogy kelle valamilyen altatót is bevenni, hogy könnyebben vészeljük át az éjszakát. Erre mit javasoltok ?

Köszi.

426. Tempest (válaszként erre: 419. - Zsilv)
2011. júl. 24. 13:13
Bocsi de most nincs időm az egészet visszaolvasni ( tervezem) melyik könyvről van szó, és hol tudom megvenni, vagy letölteni?
2011. júl. 24. 08:46

Sziasztok!

Most csináltam a harmadik májtisztítást. Végre most jöttek (először) kövek. Kb 50 db, fele zöldborsó, fele kisebb, 2-3 nagyobb. Egyből jobb kedvem lett.

Azt kérdezném, hogy

-a vesetisztítást szoktátok-e csinálni, és ha igen hogyan, és milyen hatása van.

-van-e a májtisztítók között pikkelysömörös, mert szívesen értekeznék vele (nekem is az van)

Jó tisztulást!

2011. júl. 9. 18:19

szervusztok.csak most vettem észre ezt a topikot,megirnátok,hogy mi az a májtisztitó kura,én is megcsinálnám.

válaszotokat köszönöm.

423. zsilv
2011. júl. 7. 22:09

Sziasztok!

Ultrahangos kontrollon voltam.

A kicsit megnagyobbodott máj ismét normális méretű. Az epehólyagban lévő "polip" kisebb lett. A doktornő nagyon kedves volt és említette, hogy a májtisztítástól az nem tűnik el.

Az epehólyagban már nincsenek szemcsék, csak folyadék.

Nem is beszélve arról, hogy olyan dolgokat is tudok enni, ami a májtisztítás előtt problémát okozott.


Petyus B

Nem tudom mi lehet. A lényeg, hogy kijött.

Lehet, hogy valahol a belekben letapadt nyák, vagy mi.

Nálam is voltak érdekes dolgok: mint a gríz, csak világosbarna és fehér, apró szemcsékkel, nagyon sok.

422. balea2
2011. júl. 7. 10:09

Sziasztok!

Én is vettem a bátorságot és megcsináltam a májtisztító kúrát! Azt hittem sokkal rosszabb érzés lesz a löttyöket meginni, de simán ment. És hát az "eredmény" megdöbbentő volt! Nem gondoltam, hogy 26 évesen is több száz kisebb-nagyobb "kő" jön ki belőlem, hiszen alapvetően figyelek arra, mit eszem és rendszeresen sportolok. Mi jöhet ki olyan valakiből, aki nem figyel oda az életmódjára???

Azóta sokkal jobban érzem magam, nem jön ki a pollen allergiám, amivel 10 éve küzdök!!!

Ebéd után nem leszek álmos, sokkal fittebb vagyok! :) Készülök a másodikra.

Csak ajánlani tudom!!!

2011. júl. 1. 10:00

Sziasztok!

Most csináltam a második májtisztító kúrát. Az előzőt egy hónapja. Nekem első alkalommal egy-két kicsi kálciumos kő jött ki, másodsorra semmi.A könyv azt írja, hogy lehet hogy a harmadik alkalommal jönnek csak a kövek. Mindkétszer viszont sárgaborsó színű elég híg folyadék távozott. Arra gondoltam, hogy ez a kövekről leoldott részek. Mi a véleményetek?

420. ac808a6b30 (válaszként erre: 417. - Zizabella)
2011. jún. 26. 12:32
Hu, ha tudnád, már hány orvos látott!
419. zsilv (válaszként erre: 418. - Sarkanylany)
2011. jún. 19. 08:58

A keserűsó magnézium tartalma, tágítja a máj és epeutakat, hogy a kövek ki tudjanak menni. Na meg kitisztít.

A hunyadi vízben nem tudom, hogy mennyi a keserűsó. A rendszeres ivása, biztos rendben tartja a májat és epét.

A glaubersó az biztos, hogy nem jó.

Szerintem a májtisztítás utáni colon hidroterápiás tisztítást lehet vele helyettesíteni. A könyvben úgy van, ha valaki nem tud colonra menni, akkor reggelenként igyon keserűsót, hogy a vastagbélben esetleg megrekedt köveket is kipucolja.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook