Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
508. zsilv (válaszként erre: 507. - Guzmi)
2011. dec. 13. 11:22
Én is kíváncsi lennék a májműködés javulására, de előtte nem voltam laboron. Meg most sem készülök rá.
507. guzmi
2011. dec. 13. 11:01
Igen magnéziumra kivagyunk éhezve, és ami az eredményt illeti megéri azt a kis kellemetlenséget. Csak újítani szeretnék:) Nyűglődök és közben mindenfélét kitalálok:) Az biztos, hogy a hasam is kisebb lett. Állítólag ha a májunk csak 1/8-a működik azzal is el lehet éldegélni, csak a minőség rosszabb. Nem tudom, hogy emberek milyen arányú májműködéssel élnek 50 év körül. Nagyon kíváncsi lennék, mi pl. mennyit mennyit javultunk ezzel a kis tisztítással.
506. zsilv (válaszként erre: 505. - Guzmi)
2011. dec. 13. 10:48

Engem a keserűsó nem zavar, sőt a Mg tartalma kimondottan jó hatással van rám.

Esetleg szívószállal nem elviselhetőbb meginni?

A kőtörőt nem ismerem.

505. guzmi (válaszként erre: 504. - Zsilv)
2011. dec. 13. 10:09
Azon gondolkodom, hogy nem lehetne-e mással kitágítani a máj-epe utakat, mint a keserűsó?pl. lehet kapnia kőtörőt, ami nem tör követ, csak pont kitágítja az utakat. Azután az olaj és vajon működik-e? Nekem a keserűsós érzés iváskor és utána nem jön be.Ki fogom próbálni, mit veszíthetek? Májköveket?:))))
504. zsilv
2011. dec. 13. 08:47

guzmi

Örülök, hogy túl vagy a harmadikon. Nálam is volt már, hogy 11-kor ki kellett menni, de semmi gond azzal.Nekem is hamarosan kell a következőt csinálni.


juzsuri

A csodálatos máj és epehólyag tisztítás - a könyv címe. Tényleg érdemes először elolvasni, sok jó tanács van benne.

503. juzsuri (válaszként erre: 486. - Zsilv)
2011. dec. 11. 16:54
koszonom kielegito valaszodat! mar csak a konyv cimet szeretnem,hogy melyebben belemeruljek a temaban! koszonettel,juzsuri.
502. guzmi
2011. dec. 11. 14:32
Túl vagyok!!!!! Sokkal nyűgösebb voltam mint általában, most viszont nagyon örülök, ahogy jön ki a sok koleszterin törmelék.Sajnos éjjel 11 körül fel kellett kelnem, utána viszont aludtam.Most már én is csak úgy 5-6 hetente fogom csinálni, igazad lehet abban hogy hadd gyüljön össze több. Szóval örülök, hogy megcsináltam. Köszi az együttérzést. Még írok majd.
501. zsilv
2011. dec. 10. 23:15

Na, én meg filmet néztem, meg telefonáltam.

Azért gondoltam rád 10 órakor.

Remélem jól alszol. Én soha nem veszek be altatót.

500. guzmi
2011. dec. 10. 21:11
Na azért még itt vagyok 10-ig legalábbis, most teszek magamra melegítő matracot, meg veszek be gyógynövényes altatót is. Fél órával ezelőtt eltudtam volna aludni, 10-kor majd kínlódok. Olyan jó, hogy beszámolhatok itt a nyűgődésemről, rendes vagy, hogy itt vagy még. Neked is szép álmokat és rózsás csókokat.
499. zsilv (válaszként erre: 498. - Guzmi)
2011. dec. 10. 18:56

Nekem az ilyen esték nem problémások.

Inkább az első kövek, amikor kijönnek, mert általában hajnali 3-kor már ébredek. Csak utoljára volt, hogy reggelig tudtam aludni, és csak akkor jöttek a kövek.

Szép álmokat kívánok!

Szia!

498. guzmi
2011. dec. 10. 18:19
Köszi! Tényleg iszol vizet? Akkor én is!!!Tiszta hülyeség, szerintem is, víz márpedig kell!!!Jó, nem túl sok, de mégis. Most megkönnyebbültem. Próbálok filmet nézni, elterelni a figyelmemet, végül is csak holnapig kell kibírni:) Akkor holnap! Szia!
497. zsilv (válaszként erre: 496. - Guzmi)
2011. dec. 10. 17:55

Szomjan ne halj!

Én szoktam vizet inni. Főleg a hashajtásnál fontos a folyadék bevitel, mert amúgy is sok távozik.

Vízen kívül mást nem szabad inni.


Szorítok neked, hogy könnyen menjen.

496. guzmi (válaszként erre: 493. - Zsilv)
2011. dec. 10. 16:33
Már bekevertem a löttyöt és várom a hat órát, de legfőképp a holnap 10-et, hogy kezdhessek eszegetni. Mondjuk azt nem értem miért nem lehet vizet inni, de betartom. Szóval holnap már boldog háromtisztításos leszek, és sikeresen fertőzöm a környezetemet. Az egyik ismerősöm is ma csinálja, Ő az elsőt. Na, holnap jövök, most kicsit szenvedek csendben::))
495. guzmi (válaszként erre: 492. - Szilvi1110)
2011. dec. 10. 16:24
A legrosszabb az amikor az orvos sem tudja mi a baj, ilyenkor azért érdemes tovább tudakozódni. Sok módszer létezik ma már amivel lehet diagnosztizálni, de mindenképp meg kell kérdezni más orvosokat is, nem szabad annyiban hagyni, mert valamitől van. Ha panaszt is okoz akkor főleg. Ne hagyd magad, járj utána, és mindenképpen számolj be, mert gondolunk rád és szorítunk, hogy megoldódjon a problémád.
494. zsilv (válaszként erre: 492. - Szilvi1110)
2011. dec. 9. 20:58

Szerintem a szövettant a májkőből nem tudnak venni, mert kemény és lecsúszik amivel kicsípnék. Talán a közvetlen mellette lévő szövetből sikerült.

Na, ezek csak elmefuttatások.Remélem hamarosan Te is megcsinálod a májtisztítást és jobban leszel.

A kövek meg szerintem nem egyenletesen képződnek, nőnek. Sok függ az étkezéstől is.

Majd rendbe jössz csak idő kérdése.

493. zsilv (válaszként erre: 491. - Guzmi)
2011. dec. 9. 20:47

Nem hiszem, hogy az utolsó tisztításból maradt, mert ilyen világos zöld színűek utoljára nem jöttek.

Amúgy ezek a frissen képződő kövek és szerintem elsőnek távoznak, mert különben eldugaszolják a máj vezetékeit.

Olvastam én is, hogy ajánlatos a beöntés, de megbeszéltem magammal, hogy inkább azoknak fontos, akik hajlamosak a székrekedésre.

Amúgy, nekem is a tej és a tejtermék hiányzik az előkészítő diétánál.

Majd számolj be, hogy sikerült a hétvégi májtisztítás. Én, kicsit később csinálom.

492. szilvi1110 (válaszként erre: 488. - Guzmi)
2011. dec. 9. 15:24
Hát, nem tudom. Ha májkő lenne, akkor azért valami olyasmit kimutatott volna a szövettan, amiből a kő áll... vagy nem? Na meg 7 hónapig nyugiban volt, aztán most három hónap alatt meg nekiállt nőni? Áááááá... az lenne a legjobb, ha ott se lenne... :(
491. guzmi
2011. dec. 9. 14:03
Vagy valahol megbújhattak a vastagbél bugyraiban eddig? Azt is olvastam, hogy beöntéssel kellene befejezni a májtísztítást, pont azért, hogy ne maradjanak a bélben ???? Inkább maradjunk abban, hogy már öntisztulsz:) Egyébként sem nagyon eszem húsféléket, de tejtermék nélkül megvagyok lőve:)
490. zsilv (válaszként erre: 489. - Guzmi)
2011. dec. 8. 19:33

Azt nem gondolnám, hogy koplalás lenne, ha valaki nem eszik 5 napig állati eredetű élelmiszert és a tejet és tejterméket mellőzi.


???Ki érti???


Reggel, nem tudom miért hasmenésem lett.Hashajtót, vagy keserűsót nem vettem be.

A 3. alkalommal ugyanolyan zöld bogyók jöttek ki belőlem, mint a májtisztításnál. Kisebbek, mint a zöldborsó és tízen valamennyi. A gyurmánál kicsit keményebbek voltak.

Spontán májtisztítás? Vagy a szervezetem már tudja, hogy mitől kell megszabadulnia?

Almalét ittam, de 3. napja már nem. Tegnap sajtos-tejfölös lángost ettem (tudom, hogy nem egészséges, de olyan finom)és este egy kis mogyorót, és 3 mandarint. Ezek válthatták ki?

Én is csak tervezem a következő tisztítást, és nem értem, hogy ezek, a valószínűleg fiatal "kövek" mitől jöttek ki. Persze örülök, hogy ennyivel is kevesebb van bennem.

Esetleg a megfelelően működő szervezet automatikusan kilöki magából, csak eddig nem tudtam róla?


Mi a véleményetek erről?

489. guzmi (válaszként erre: 485. - Zsilv)
2011. dec. 8. 13:55
Én az első tisztítás előtt nem olvastam erről, így kimaradt a megekőző diéta és az almalevezés is. Nem is tudnék koplalni, egyszerűen nekem ez nem megy. Most hétvére tervezem a következőt, és talán az egyik barátnőm is megcsinálja. Majd beszámolok.
488. guzmi (válaszként erre: 487. - Szilvi1110)
2011. dec. 8. 13:51
Akkor igaza lehet Zsilv-nek talán egy nagyobb májkő az, de várd meg a következő vizsgálatot. Biztos ami biztos!!!!
2011. dec. 8. 10:58

Köszi a válaszokat, én is úgy gondoltam, hogy még várok vele...


Guzmi: a máj laboreredményeim bőven a határértéken belül vannak.

486. zsilv
2011. dec. 7. 23:35

zinnia2

Ügyes vagy, hogy Te is megcsináltad a májtisztítást. Lehet, hogy epehólyag nélkül még hasznosabb a májnak. Szerintem is elég havonta.


Tempest

Ismerősöm tésztaszűrőt vett erre a célra. Persze nem a konyhában tartja.:)


szilvi1110

Szerintem a rákészülés fontos, pláne, ha problémád van. Én almalevet 3 hétig ittam az első tisztítás előtt, mert az epehólyagomban lévő poliptól tartottam. Nem volt semmi gondom.

Nálad lehet, hogy a májadban alakult ki nagyobb kő és nem ártana, ha puhulna.

Parazita mentesítést az ismerőseim nem nagyon csináltak.

Sajnálom, hogy ilyen fájdalmaid vannak,(ismerős) de reménykedem, hogy neked is segíteni fog.


juzsuri


Mivel a máj méregteleníti a szervezetett és, ha az el van dugulva, akkor „visszamérgezi” azt, amitől rengeteg betegség lehet. Tehát sok embernek hasznos lehet, hogy elmúljanak a különböző tünetei. Amikor a máj megfelelően működik, akkor már rendesen kiszűri a méreganyagokat.

A májtisztításról van egy könyv és azt érdemes elolvasni.

485. zsilv
2011. dec. 7. 23:31

guzmi


Örülök, hogy a koleszterined lecsökkent. A máj értékek talán, közvetlen a tisztítás után, kicsit eltérőek. Nekem nem volt ilyen kontroll.

Karácsony előtt még meg szeretném csinálni a 7.tisztítást. Az biztos, hogy nem újholdkor, mert múltkor alig tudtam aludni, pedig 1 nappal előtte csináltam.

Ismerősök (2) a 9-en is túl vannak, még mindig jött ki belőlük is kő. Igaz, kicsit gyakrabban csinálták, mint egy hónap. Most már ők is csak havonta tisztítanak. Rájöttek, hogy, ha gyakrabban csinálják, nem lesznek hamarabb túl rajta.

Gondolom az én szervezetem is eléggé tele lehet kövekkel, hogy a gerincemmel ilyen problémám lett. (Amit korábban leírtam)

Amúgy, én is sok embernek elmeséltem már és, vannak akik lelkesen elkezdték és mások meg félnek tőle. De nem tudom miért.

Bevallom őszintén, az utolsónál, a reggeli kávémat pici tejjel megittam a diéta alatt is. A tisztítás napján persze már nem és akkor alig ettem. Talán 2 banánt.

484. guzmi (válaszként erre: 482. - Juzsuri)
2011. dec. 7. 21:45

Szia!

Ez egy nagyon hasznos és hatékony módja a májtisztításnak. Ha a googleba beírod, hogy májtisztítás keserűsóval, olvasd el, akkor minden fontosat megtudsz, és ha van még kérdésed írj!

483. guzmi (válaszként erre: 481. - Szilvi1110)
2011. dec. 7. 21:42
Szia! Szerintem most inkább ne csinálj semmit amíg vizsgálnak, és nyugodtan kérdezd meg az orvosodat erről, a biopszia után is várj vele szerintem. A máj labor eredményeid milyenek? Kíváncsi vagyok mi lesz a diagnózis. Nem szoktam nagyon rákészülni a tisztításra, de érdemes ha mrgtudod tenni igyál sok almalevet, és legalább egy hétig napi egy két kévéskanál kurkumát javasolnak- Egyébként ne izgulj, mert nagyon jól kivitelezhető.Majd írj,hogy mi lett és mikor tisztítasz. Gondolok rád, hogy minden rendben legyen.
482. juzsuri
2011. dec. 7. 19:42
sziasztok!! most kapcsolodtam be hozzatok!! olvasom az irasokat,leveleket,de nem ertek semmit,hogy mi az az olajos le amit isztok!! es foleg,hogy miken kell csinalni a tisztito kurat!!! es,hogy kinek ajanlott?? irjatok legyszi!!! elore is koszi!!
2011. dec. 7. 19:27

Sziasztok!


Tegnap találtam rá a fórumotokra, most értem a végére.

Nálam a helyzet:

kb 3 éve epés panaszok, tehát fájdalom a jobb bordaív alatt, ami sokszor kisugárzik a lapockámba is... Több ultrahang, ami nem mutatott ki semmit, le lett rendezve azzal a dolog, hogy nincs kövem, de attól lehetnek epés panaszaim, kicsit diétázzak... Ez ment egészen februárig, amikor megint ultrahangon voltam, más probléma miatt. Ekkor jött a döbbenet, egy majdnem 3 centi átmérőjű valami a májamon... innentől kezdve másfél hónap, mindenféle vizsgálattal telt, mert nem tudták kizárni a daganatot. Volt MR, gyomor és vastagbél tükrözés, vérvizsgálatok, izotópos vizsgálatok, majd miután még ezek alapján se tudták, mi van a májamon, így jött a biopszia. Annak se lett értékelhető eredménye,a mintában tipusos májszövet, epeutak és izomszövet volt. Magyarul senkinek halvány fogalma nem volt, hogy mi is az. Azóta volt már kontroll MR, és két ultrahang, ami nem mutatott változást, de sajnos a tegnapi ultrahang kicsit megnagyobbodott májat írt le, és annak az elváltozásnak a mérete is nőtt :( Most újabb biopszia következik, valószínűleg jövő héten.

Ennek fényében, szerintetek most hétvégén csinálhatok egy ilyen májtisztítást? Vagy jobb lenne várni vele? Egyáltalán,minden rákészülés nélkül van értelme? Úgy értem, hogy a parazita mentesítést sincs már időm megcsinálni jövő hétig, meg a kímélő étkezést se nagyon, bár alapból nem kajálok nehezeket...

Amúgy a jobb bordaív alatti fájdalom szinte állandó :(

480. c5d1635e99 (válaszként erre: 479. - Tempest)
2011. dec. 6. 06:48
Szerintem,egy régi,már nem használt nylon függöny is jó lehet.
479. Tempest
2011. dec. 5. 19:59
Huhh köszi, és hol kapok ilyen hálót nem tudod, valami barkácsboltba simán vegyek szúnyokhálót? Vagy van valami bevált dolog már ?
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook