Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
568. zizabella (válaszként erre: 563. - Zsilv)
2012. jan. 21. 17:26

Szia!

Ebben a könyvben csak ez a fajta májtisztításról van szó, amiről itt írnak a fórumon? Az olajos-grepfrutos-keserűsósra gondolok.

Vagy van más módszer is, mert én nem merem ezt a fajta májtisztítást megcsinálni.

Kérdeztem orvost, és azt mondta, hogy voltak már ezzel problémák, és ő személy szerint nem merné megcsinálni, mert elég drasztikus.

567. zizabella (válaszként erre: 566. - C5d1635e99)
2012. jan. 21. 17:23

Megnéztem, húúúúú hát nem semmi, hány cm-es kő volt?

Egy ilyen követ ezzel a májtisztító eljárással biztos veszélyes lenne kihajtani.

2012. jan. 21. 17:00

Lefényképeztem az én kövemet.Nézzétek meg.

Nem tudom mi történt volna,ha akkor már ismertem volna ezt a májméregtelenítést.Az UH.1,2cm-es követ mutatott,hát ez lett belőle.

565. guzmi
2012. jan. 21. 16:03

Szia!

Lehet kapni gyógynövényesnél kőtörőt, állítólag nagyon kitágítja az epeutakat, sokan dicsérik.Azért a műtét előtt csak kipróbálnék valamit..... Állítólag bátraké a szerencse. Keserűsóval kombinálva szerintem kitágítják annyira, hogy kiférjenek a kövek. Persze Neked kell vállalni a következményeket, én megpróbálnám. Az epehólyag is szükséges valami a szervezetünkben, bár az orvosok szeretik elbagatellizálni, a férjemnek is kivették volna már, ha nem tájékozódunk időben.Azzal együtt Neked kell tudni, ilyen tanácsot nem adnék, de mint írtam én kipróbálnám.

564. c5d1635e99 (válaszként erre: 562. - Tempest)
2012. jan. 21. 13:35
563. zsilv (válaszként erre: 562. - Tempest)
2012. jan. 21. 13:26

Már többször leírtam, de most utoljára.

A csodálatos máj és epehólyag tisztítás Andreas Móritztól


Én könyvesboltban vettem, biztos lehet még kapni.

A szerzőnek van még egy átfogó természetgyógyászati könyve, de az még nem jelent meg magyarul. Pedig már nagyon várom. Állítólag sok jó tanács, ötlet van benne.

562. Tempest
2012. jan. 20. 20:51
Sziasztok, megkérdezhetem hogy mi ennek a könyvnek a pontos címe és ki a szerzője, kapaható ez még valahol?
561. zsilv (válaszként erre: 560. - LEONA1)
2012. jan. 20. 14:40

Szia!

Nincs olyan orvos, akivel tudnál erről beszélni?

Szerintem a könyvet A csodálatos máj és epehólyag tisztítás-ró érdemes lenne elolvasnod.

A Te döntésed és, ha úgy érzed a műtét a biztosabb, akkor azt válaszd.

Azt értem, hogy bizonytalan vagy, mert ez teljesen új neked.


Nálam más volt, mert semmi képen nem akartam kés alá feküdni, még ha laporoszkópiás beavatkozás is.

Nem véletlen, hogy van epehólyagunk és, ha kiveszik akkor is vannak panaszok, úgy hallottam.

Persze a polipomat nem tudom kiüríteni, de kisebb lett.:)

560. LEONA1 (válaszként erre: 559. - Zsilv)
2012. jan. 20. 13:20

Szia!

Először is nagyon köszönöm a gyors válaszodat.

Engem is jól megijesztettek, hogy ha elhanyagolom akár hasnyálmirigy gyulladást is kaphatok, sőt megtámadja a belső szerveket, egy gócként működik, ha bent marad. Csak tegnap hallottam erről a módszerről, most nagyon elbizonytalanodtam, nem merek belefogni ebbe a kúrába. Mert mi lesz, ha elakad és nagyobb bajt csinálok vele. Nem szeretnék éjszaka szirénázó mentővel a kórházba menni. Egyenlőre marad a műtét!!! Ha minden igaz laparoszkópiás eljárással. :(

559. zsilv (válaszként erre: 558. - LEONA1)
2012. jan. 20. 11:23

Szia!

Nem vagyok orvos, ezért csak az én véleményemet tudom leírni.

Nekem polipom van az epehólyagban, a kivezető csatorna közelében. Nagyon nem akartam kivetetni az epehólyagomat, pedig a sebészek jól rám ijesztettek, hogy ha sárgasággal bevisznek és begyullad, akkor nem tudnak gyorsan műteni.


Én, ha ilyen nagy köveim lennének, megpróbálnám szét zúzatni, és a májtisztításokkal kiüríteni.

Persze, ezt egy orvossal is meg kell beszélni, de a sebészek a műtét mellett állnak. Talán találsz olyat, aki természetgyógyászattal is foglalkozik, ők nyitottabbak erre.Esetleg tudják is mi ez.:)

Lehet, hogy ilyen nagy kövek is ki tudnak ürülni, de azt nem tudom, mennyire tud az epevezeték tágulni. Ha túl rizikós lenne, akkor csak a műtét marad.

Nagyon figyelj az étkezésre.

Esetleg más epekő zúzó, kisebbítő módszert is lehet találni.

558. LEONA1 (válaszként erre: 556. - Zsilv)
2012. jan. 20. 10:32

Szia! Látom Te már tapasztalt vagy ebben a témában, tudnál nekem is segíteni? Epekő eltávolító műtét előtt állok. Van egy 20 mm-es egy 27 mm-esés egy kisebb kövem. Be volt gyulladva az epehólyag ezért antibiotikumot szedtem 10 napig.

Már jól vagyok, de a húgom ajánlotta ezt a kúrát

de nem merek belekezdeni. Szerinted????

Előre is köszi a választ.

557. LEONA1
2012. jan. 20. 10:20

Sziasztok! Epekő eltávolítás előtt állok, kb.2 héten belül megtörténik. Be volt gyulladva az epehólyag, ezért antibiotikumot kellett szednem. Szinte semmit nem tudtam enni, 10 napig mindentől rosszul voltam. Most jobban vagyok, de nem tudom, hogy megcsinálhatom-e ezt a kúrát? Vajon ártok-e, vagy használ?

Előre is köszi a választ! S O S !!!!!!

SŰRGŐS!!!!

556. zsilv
2012. jan. 20. 10:18

Túl vagyok a 8. májtisztításon!! A diéta utáni kávémat, most ittam meg.:) Sajnos ezzel működöm és egyenlőre nincs vele semmi gondom.


Csak pár db zöldborsónál kisebb, sárgászöld kövek jöttek, meg nagyon sok „pelyva”. Ami túlnyomóan, nagyon pirinyó fehér, zöld szemcse. Már azt hittem, hogy minden kijött belőlem és akkor egy 1*2 cm-es hengeres, fakózöld darab is kijött. Ennek puhább és keményebb részei is voltak. Hogy ez hol préselődött így össze? Talán, a karácsonyi evészet eredménye? De az is lehet, hogy régebbi kő.

Régebben, amikor nagyobb kövek is jöttek belőlem, nem lepődtem meg ilyenen, de most, amikor (remélem) a végéhez közeledek… Mindig érnek meglepetések.

Amúgy több ismerősöm mondta, hogy jobban nézek ki, mint több hónappal ezelőtt. Na, nem szépülök, csak fiatalodok és járni is egyenesen tudok.


Guzmi

Örülök, hogy már Te is érzel észlelhető javulást.

Én is próbálom az ismerőseimnek tanácsolni a májtisztítást. Most is kölcsön adtam a könyvet, és már a következő is jelentkezett érte.

Már csak a fogyást kellene elkezdeni, de előbb végigcsinálom a májtisztítást. Ugyan, ezzel is megy le egy kevés, de sikeresen visszaszedem a következő alkalomra.

555. zsilv
2012. jan. 20. 10:09

szisziági

Örülök, hogy neked is jó tapasztalataid vannak a tisztítással.

Én nem tudnék ennyi keserűsót előtte meginni. Akik hajlamosak a szorulásra, azoknak szerintem kimondottan ajánlott. A májban lévő morajlást eleinte én is éreztem. Különösen az elsőnél. A másnap reggeli kétszeri keserűsó, meg azért lenne szükséges, hogy a koleszterin kövek teljesen kipucolódjanak, ne tudjanak a belekben megbújni, esetleg a méreganyagokat a szervezetnek leadni.


eva1229

Gratulálok, hogy belefogtál a májtisztításba.

Szerintem nem érdemes gyakrabban csinálni, mint havonta. A máj hátsó részéből a köveknek a kijárat felé kell húzódni. Ehhez kell az idő.

Én is volt, amikor az első keserűsó adagot csak 7-kor ittam, de a következőt másfél, vagy két óra múlva.


jofre

Egyik ismerősöm a köveit eltette. Már talán a tízediken is túl van. Ő is gondolkozott, hogy valamikor megvizsgáltatja.

Műanyag doboz aljára papírtörlőt rakott és azon tárolja őket. A zöld epefesték kifolyt belőlük, és kemény fehér (koleszterin) golyók maradtak neki. Persze vannak feketék meg minden féle. Még nem láttam a teljes gyűjteményét. A számító géppel meg köszönő viszonyban sincs, így nem tudok róla képeket kérni. Ja, meg ketté is vágott belőlük, és pont olyanok, amit a könyvben is leírnak.

A vesetisztításra majd én is elszánom magam. Ami a könyvben van, az nem nekem való, mert 3 hétig hús és tejtermék nélkül nem bírom ki.


Pepita 78

Amikor a szervezet legyengült, egy akkut betegségtől, akkor nem érdemes még pluszban megterhelni. Te érzed, mennyire visel meg a megfázás. Amikor lázas valaki, akkor inkább ne csinálja.

A krónikus betegségre meg javallják a tisztítást, hogy el lehessen hagyni a gyógyszereket és meggyógyuljunk.

554. Pepita78 (válaszként erre: 552. - Szisziági)
2012. jan. 20. 09:07

szisziági!

Köszönöm a válaszod, utáne kérdezek.

553. jofre (válaszként erre: 547. - Cicmic87)
2012. jan. 19. 23:14

[link]

Ezen az oldalon sok hasznos infó van.


Egy kiskanálhegynyi kurkuma+őrölt szegfűszeg napi 4 alkalommal 2 hétig.

Még én sem csináltam ezzel kezdve, de most kipróbálom. Sok jót olvasni róla.

Remélem segítettem:)

2012. jan. 19. 22:22

Szia Pepita!

Szerintem az egészséges állapot valószínű,hogy azt jelenti,hogy nincs olyan lázas megbetegedésed ami a vizvesztés miatt súlyossá válhatna. A kúra a hashajtás alatti vízvesztés miatt megterhelő.

Érdekes,de ez a hasmenés másnap délutánra már egycsapásra megszűnt nálam,bármit ehettem volna,de gyümölcsöt kívántam először:)

Kérdezd meg az orvosodat esetleg,hogy belefoghatsz -e ilyen kúrába? Ha nem,akkor ajánlom a máriatövismagot,az nagyon jó a májra,olaj és kapszula formában is kapható.

2012. jan. 19. 20:04
Sziasztok! Voltam természetgyógyásznál, aki azt mondta nagyon sürgősen vegyem kezelésbe a májamat. Utána néztem a kúrának (keserűsó), viszont azt írják hogy csak egészségesen lehet nekifogni, mivel legyengítheti a szervezetet. Van vkinek tapasztalata ez pontosan mit jelent. Egy téli megfázás, torokfájás már probléma lehet. Köszönöm.
550. guzmi
2012. jan. 19. 19:29
Nem ebben az évben csináltam a négyet, csak a negyediket. Nem vagyok fegyelmezett, mert nem csinálok semmi faksznit előtte, sem közben utána is rögtön kezdek enni és mindegy mit, amit megkívánok, de teljesem jól érzem magam mindíg és működik a dolog. Koplalni, megvonni magamtól dolgokat, azt már nem:))
549. fehér csoki (válaszként erre: 548. - Guzmi)
2012. jan. 19. 19:15
Ebben az évben ? Mert akkor elismerésem :)))vagy 4- 6 hetente ,nagyon figyelsz az egészségedre én nem vagyok ilyen fegyelmezett :))
548. guzmi
2012. jan. 19. 19:07

Sziasztok!

Most csináltam a negyediket és jó szívvel ajánlom mindenkinek. Eddig most ürült a legtöbb és legnagyobb méretű "kő". Zsilv mondta, hogy ez így lesz és valóban. Azt is mondta, hogy a negyedik után drasztikusabb javulásokat lehet észlelni, ez is így van. Én először 2 hét múlva ismételtem, de megvitattuk és Zsilv is azt mondta, hogy 4-6 hetente érdemesebb az ismétlés. Szóval ezt a fajta tisztítást népszerűsíteni kellene, mert a sok magas koleszterinszinttel élő, érrendszeri beteg akik gyógyszereket tömnek magukba, köztük én is, de már csak múlt időben:))) szóval sokak életébe hozhatna fergeteges javulást. Az én kol.szintem 7.8-ról 4.5-re ment le már a második tisztítás után.Előtte a gyógyszerek csak egy egészet voltak képesek levinni. Enélkül fogyni sem lehet tartósan szerintem. Szóval hajrá!!!

547. cicmic87 (válaszként erre: 546. - Jofre)
2012. jan. 19. 10:59
Én még nem próbáltam,de már szándékomban áll megcsinálni. A parazitaírtást,hogy csinálod?
546. jofre
2012. jan. 19. 08:33

Egy kérdésem lenne azokhoz, akik már sokszor csinálták ezt a tisztítást. Tudtok olyanról, aki elvitte a mintáját orvoshoz? Volt már valaki akinek megnézték, hogy tu.képpen mi is az a zöld izé?

Én is csináltam már és távoztak is tőlem ilyen-olyan állagú bogyók.

Tegnap megvettem szálas formában a vesetisztító teát és elkezdem inni. Utána a parazitaírtással folytatom. Február elején pedig a májtisztítás.

Ennyire még nem készültem rá soha...Mindig beleugrottam a közepébe.

Február 7-én lesz a következő telihold, gondoltam jó alkalom lesz a tisztulásra.

545. eva1229
2012. jan. 18. 20:09
Tegnap én is nekivágtam az első májtisztító kúrámnak! Annyiban volt rossz h nagyon fájt a fejem és ugye gyógyszert nem tudtam bevenni. Reggel elaludtam így csak egyszer ittam keserű sót, de így is jó volt! Mennyi időnként szoktátok eleinte megcsinálni a tisztítást? Lehet már 2 hét múlva is? Vagy érdemes több időt kihagyni?
2012. jan. 14. 21:20

Sziasztok!

Ma reggel a második májtisztító kúrámon estem át ennek a fórumnak a segítségével, és nagyon jól érzem magam. Azért írok, mert picit másképp csináltam és mégis működött:)

Pár nappal előtte én is kerültem a húsfélét,tejtermékeket,rengeteg zöld és lúgosító teát ittam.Így a keserűsós macera elviselhetőbb volt.Tegnap délben ettem utoljára,és 14 kor ittam az első sós lötyit,16-kor a következőt,de 18-kor nagyon szomjas voltam ezért zöld teát ittam helyette.20-kor ittam utoljára keserűsót és 10-kor az olajos löttyöt. Minden úgy történt ahogy kell, a lefekvés után kb.30 perccel éreztem egy robbanásszerű morajlást a hasamban,utána el tudtam aludni. Reggel fél hatkor kezdett távozni a cucc,zöldborsószínű puha golyók is ürültek...

Hatkor ismét keserűsó,és visszaaludtam egy órát.

Két alkalommal mentem még,és mindig távoztak zöld golyók,meg pelyvaszerű fehéres törmelék.

MIndenkit csak biztatni tudok, aki szeretné megcsinálni mert jól és könnyebben érzem magam:)

543. zsilv (válaszként erre: 542. - C5d1635e99)
2012. jan. 4. 11:35

Almaecetet mézzel ittam én is egy időben. Nagyon egészséges.

Itt, a májtisztítás előtt többet kell fogyasztani, ha nem almalevet iszik az ember. Lehet, hogy ezért működik nálad jól a tisztítás, mert amúgy is iszol almaecetet.


Legalább 20 percet kell mozdulatlanul(!), magasítva feküdni, lehetőleg a májra koncentrálni, és beszélni sem ajánlatos közben. Teljes nyugalom kell.

542. c5d1635e99 (válaszként erre: 541. - Zsilv)
2012. jan. 4. 10:38

Néhány helyen azt olvastam,hogy lehetőleg így kell aludni reggelig,és hanyatt fekve.Jó tudni,hogy elég a 20 perc,legközelebb legalább nem szenvedek ettől.

Almaecetet én már lassan 2 éve iszom,naponta többször is.

541. zsilv
2012. jan. 4. 10:32

zinnia2

Én sem szoktam koplalni, csak bizonyos élelmiszereket nem eszem. (Na meg alkoholt sem fogyasztok, de azt amúgy sem.)

Nem kell magasított párnán aludni. Az olajos mix után 20 percig kell a magasított helyzet. Ekkor már megindulnak a kövek, és nem akar vissza jönni az olaj sem. Utána ajánlatos a jobb oldalra fordulni és úgy lehet elaludni. Az éjszakai forgolódás, (pl. hasra,) már nem gond. Nekem is a hason fekvés a kellemes. (Amúgy ez egészségesebb is.)


eva1229

Az almalé felpuhítja a köveket és segíti azok kiválasztását. Az almalé által okozott erjedés tágítja az epeutakat.

Áfonyalé is tartalmaz almasavat, így az is iható.

Akik ezeket nem ihatják, azoknak a könyv ajánlja az almasavat, vagy az almaecetet. 1 pohár vízben 1-2 evőkanál almaecet és ezt naponta 4-szer.

Én bolti 100%-os almalevet iszom. Szeretem is.


guzmi

Lehet, ha betartod a diétát, több kő jön ki belőled is és hamarabb kitisztulsz. A máj megterhelésének csökkenése miatt tanácsolják a 6 napos előkészítést.

Ezért jó a könyv elolvasása.

540. guzmi (válaszként erre: 530. - Csülkösbab)
2012. jan. 3. 22:52
Csülkös! Te csak vicceskedsz! Hidd el ez egy tuti dolog, ahogy látom korodnál fogva Neked is lehetnek már szép köveid, próbáld ki bátran jó lesz:::))))
539. guzmi (válaszként erre: 538. - Eva1229)
2012. jan. 3. 22:49
Almaecet szerintem nem jó, én eddig nem ittam almalevet és nem is diétáztam, mégis működött és semmi bajom nem volt. Most befogom tartani amit Zsilv tanácsolt, meglátom mi lesz a külömbség
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook