Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
598. zsilv
2012. jan. 31. 14:17

A könyvben írják, hogy a napi 1 liter almalé puhítja a köveket, attól lesznek gyurma állagúak. Többet nem írtak róla.

Szerintem, a szervezet elsavasodását gátolják és talán attól lesznek a kövek puhábbak. Nem tudom...., a biokémiáját nem írták le.

Szívesen iszom az almalevet és érzem is, hogy jó a szervezetemnek, nem úgy mint egyes üdítők. Persze a víz az igazi, kis citromlével.


Én sem értek mindent: Pl. írják, hogy a valamelyik fajta kő nagy része vízből áll. Szerettem volna én is eltenni a kövekből, de pár nap alatt szétfolyt. A szervezetben még melegebb van, mint a fürdőszobában, akkor miért nem "folyik" ki belőlünk. Miért tömíti el a májat?


Egyenlőre a tisztítások hatását élvezem, és ha a kérdéseim már nagyon zavarnak, majd utána nézek.

597. zizabella (válaszként erre: 592. - Zsilv)
2012. jan. 31. 11:10

"A kövek gyurma állagúak, ezért ajánlatos almalevet inni."

Ezt nem egészen értem, mért kell almalevet inni ha gyurma állagúak a kövek??


Erről a hánytatásról hol írnak?

596. rtopi (válaszként erre: 592. - Zsilv)
2012. jan. 31. 09:50
Én először nem hallottam az almaléről, ennek ellenére ugyanolyan állagú volt, mint mikor ittam előtte sokáig.
595. zsilv
2012. jan. 30. 23:19

Szia Guzmi!

Jó, hogy itt vagy. Az én gépem szerdán megy szervizbe, ha minden igaz.


Tanika!

Hashajtót gondolom ittál reggel kétszer.

Azért nem jó, ha megakadnak a kövek, mert visszamérgezhetik a szervezetet.

A 40 perc alatt, szerintem a májat, epét elhagyták már. Az is lehet, hogy elsőre nem jött ki nálad olyan sok kő a májból.

Amikor magasított párnán feküdtél nem nyomódott a májad? Utána én a jobb oldalamon alszom. Nálam is volt egyszer, hogy ki kellett mennem, de csak 11-kor. Ettől még nem jött ki felül a mix.

Fél egykor már régen le kellett volna érnie az olajos löttynek úgy, hogy ne tudjon vissza jönni.Sajnálom.

Majd legközelebb biztos simábban megy.

Azért jó hallani, hogy neked is hozott javulást.

Nem lehetséges, hogy "csak" a gerinced miatt érzékeny minden. Nekem majdnem (kicsit lejjebb) a máj magasságában van (de már sokkal jobb) problémám a gerincemmel.

Remélem nálad is egyre jobb lesz majd a tisztítások előrehaladtával.

594. tanika_ (válaszként erre: 591. - Zsilv)
2012. jan. 30. 21:06

Köszönöm az információt. Ez volt az első. 40 percig feküdtem háton magasított párnán az olajos-grapés lötty után, utána felkeltem wc, majd visszafeküdtem, nem tudtam aludni, fél egykor kijött belőlem az olajos lötty felül. Kövek nem nagyon jöttek belőlem másnap, csak néhány, de ahogy olvastam a fórumot, áll. ez előfordulhat. Azóta érzékeny a jobb oldalam elöl és azon a vonalon a háton is.

De ezeket leszámítva, sokkal jobban lettem a tisztítás után, tele energiával, kitisztult a szemem. Annyi, hogy még a gerincem fájt utána, ahol a gerincferdülésem van.

Lehet, nem is szúrás az igazából, hanem erős érzékenység.

Ha a kövek elindultak, de nem jöttek ki, akkor mi történik? Megrekedhet epevezetékben, lehet komolyabb baj?

593. guzmi
2012. jan. 30. 20:02

Sziasztok! Szia Zsilv!

Rossz volt a gépem kétszer is, de már itt vagyok.

Mindenkinek ajánlani tudom a tisztítást, csak tartsátok be az előírásokat, nem lesz semmi baj. Az 5.-ikre készülök a következő kedvező holdállásnál. Imádom az érzést. hogy bármit is eszem már nem puffadok, könnyű a hasam stb. Mindenkinek tudnia kellene erről a módszerről.

592. zsilv (válaszként erre: 588. - Marcsika0219)
2012. jan. 30. 18:19

Nekem nincsenek fájdalmak a tisztítástól.

Illetve a gerincem szokott utána fájni, mert gondolom húzódik vissza a helyére.

Persze én is féltem az elsőnél, mert epepolipom van. Semmi gondom nem volt. Sőt sokkal frissebb, könnyebb az ember utána.

A kövek gyurma állagúak, ezért ajánlatos almalevet inni.

(Nemrég hallottam én is valami hánytatással összekötött májtisztításról, klinikán, de nem tudták pontosan elmondani, hogy is van. Szörnyű lehet.)


Ez a májtisztítás teljesen humánus és csak előnyét érzem.

591. zsilv (válaszként erre: 590. - Tanika_)
2012. jan. 30. 18:07

Nem normális, de elképzelhető.

Nálam egyszer volt érzékenyebb a jobb oldalam a tisztítás után, de nem szúrt.

Végeredményben a májból egy csomó minden távozik és ez megerőltető számára. Ezért lehet érzékeny utána. Na meg alkat, életkor kérdése is, szerintem.

Esetleg, ha valami szögletesebb, vagy nagyobb kő jött ki, akkor szúrhat a helye, de ilyet még nem hallottam.

Ez volt az első májtisztításod? Nem mocorogtál az olajos mix után?

Ha van kedved írjál Te is a tapasztalatodról, mert úgy lehet egymástól tanulnunk.

590. tanika_
2012. jan. 30. 17:14

Sziasztok,

Tisztítás után normális ha szúr a jobb oldal és érzékeny még két nappal utána is?

589. c5d1635e99 (válaszként erre: 588. - Marcsika0219)
2012. jan. 30. 11:03

Szia!

Kétszer csináltam,az elsőnél én is féltem,hogy fájdalmas lesz,de nem volt az.Nemsokára a harmadikra készülök:-))

2012. jan. 30. 10:57
Sziasztok! Most hallottam erről a tisztító kúráról és szeretném én is megcsinálni, de félek, hogy fájni fog. Annyi rossznak tűnő leírások vannak, hogy megijedtem. (Kövek, stb.)Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Fáj vagy fájdalom nélkül távoznak a kövek és az egyebek? Görcsök, fájdalmak vannak ? Vagy annyira nem veszélyes?
587. zsilv (válaszként erre: 586. - Rtopi)
2012. jan. 30. 10:15

Azért ne add fel! Előbb utóbb az epehólyagból is kiürülnek a kövek.


Majd, ha sötétebb (fekete), különböző alakú kövek jönnek, akkor ürül az epehólyag is. Először az eldugult máj tisztítódik.(Nem tudom miért. Talán onnan könnyebben kiürülnek.)

Szerintem, amikor képlékeny a "kő", akkor a vezetékekben formálódhat szabályos alakúvá.

Ismerősömnek kb. 4. vagy 5. alkalommal jöttek ilyen sötétebb, meg fekete, nem szabályos alakú kövek, amik már kemények voltak, az almalé ellenére is. Későbbiekben volt egy elég nagy is. (kb. 2cm) Talán, akkor még fájt is neki egy kicsit.


Nekem is többször volt szabálytalan alakú sötét kövem,(volt, ami szabályosan koppant is,főleg kicsik). Már nem tudom hanyadikra.


Mekkora köved van?

Jó lenne, ha a többi tisztításról is be tudnál számolni. Kíváncsi vagyok, mikorra szabadulsz már meg a köveidtől.

586. rtopi
2012. jan. 30. 09:37
Nekem is vannak epeköveim, kimutatta az ultrahang, meg néha panaszom is van. Háromszor csináltam végig a májtisztítást az itt leírt módszerrel, pontosan betartva mindent. Na már most az elvileg kijött rengeteg különböző színű kő, nem kő, hanem puha állagú. Ezt még meg lehetne magyarázni (?), de az alakja is annyira szabályos gömb,hogy ez már kicsit sok. Láttam képen többször, meg mesélték is , akiket operáltak, hogy az epekő többféle, szabálytalan alakú kavics. Itt ilyen nem jön ki . :((((
585. c5d1635e99 (válaszként erre: 584. - Ágika4)
2012. jan. 28. 11:17

Szia!

Nekem sincs epehólyagom,és már 2 kúrán túl vagyok.Nyugodtan csináld meg.

584. ágika4
2012. jan. 28. 10:19

Sziasztok!

Szeretném végigcsinálni a tisztítókúrát, mert egy hete ultrahangon az epevezetékben találtak 2 apró követ. Nekem 2010 őszén már eltávolították az epehólyagot több száz kővel. Így is megcsinálhatom a kúrát?

583. Cibatta
2012. jan. 27. 10:40

Sziasztok!

Én is tervezek egy tisztító kúrát, már jó ideje.

Egy évvel ezelőtt merült fel először a gondolat, hogy kellene, de egy csomó brutál rossz tapasztalatba botlottam.

Örülök, hogy vagytok itt páran akik már csinálták többször és leírjátok kb mire számíthat aki bele vág.

Ezt a téli dőszakot én a rékészülésre szánom és majd a nagyböjt idején szeretném majd megcsinálni.

Most annyit teszek, hogy lecsökkentettem a húsfogyasztást és máriatövismag olajat eszek.

Tényleg nem olyan rossz az íze, hogy ne lehetne lenyelni.

Béltisztítást csinálok mzstármaggal és utifű maghéjjal, vese tisztítást petrezselyem gyökér-répa-alma lével.

582. zsilv (válaszként erre: 580. - Eva1229)
2012. jan. 26. 17:46

Szia!

Már az első tisztítás után szűnt a puffadás. A gerincem is fájt utána, valószínűleg megkezdődött a helyére "tolódás".

És mindegyik után egyre jobb volt. A második után, már tudtam bizonyos ételeket enni, amit előtte inkább mellőztem.

Drasztikusabb javulás a negyedik tisztítás után következik.

Ismerősömnél láttam, hogy az addig csapott, ferde válla egyenes lett. Ő észre sem vette.

Nem úgy van, hogy hipp-hopp jól érzem magam, hanem fokozatosan egyre egészségesebb vagyok. Mindegyik tisztítás után könnyebb az ember és tele lesz energiával, a korábbi állapothoz képest.

Szerintem attól is függ, kinek mennyire van "eldugulva" a mája.

Aki mindig egészségesen élt, annak talán nem kell olyan sokat tisztítania a máját. Talán életkor függvénye is.

581. judyt640 (válaszként erre: 575. - Zizabella)
2012. jan. 26. 17:20
a kisüveg kb 20 napig elég utánna 7 nap szünet és 3 hónapig lehet igy ismételni.igen magába reggel éhgyomorra nem rossz az ize.A párom ujjabban nembirja az uborkát ,rossz volt a gyomra töle evés után itta meg 5 percmulva mondta sokkal könnyebb,alkamanként is lehet ha ilyen van .
580. eva1229 (válaszként erre: 579. - Zsilv)
2012. jan. 25. 21:34
Hanyadik tisztítástól éreztétek jobban magatokat?
579. zsilv (válaszként erre: 577. - El_Capitan)
2012. jan. 24. 10:14

Olvastam olyanról, hogy az első ill. második májtisztításnál még nem ürülnek kövek. Biztos jól be vannak ágyazódva. Örülök, hogy azért sikerült.

Esetleg - még amire gondolok, ez csak feltételezés - a keserűsó magnézium tartalma nem a csatornák tágítására szolgál, hanem a szervezet hiányát pótolja.

Sajnos egyre kellemetlenebb a keserűsót meginni. De ez legyen a legnagyobb probléma.

Ismerek én is valakit, aki több olajat iszik, mert neki sem elég a megadott mennyiség. Gondolom testsúlytól is függ, vagy típustól.

578. szisziági (válaszként erre: 577. - El_Capitan)
2012. jan. 22. 19:40

Szia!

Én is a másodikat csináltam a múlt hét pénteken.

14.16.órakor ittam meg az első kettőt,de 18-kor olyan szomjas voltam,hogy szinte hányinger kerülgetett,ahogy Te is írod.Egy csésze zöld teát ittam helyette keserűn ,és 20-kor már meg tudtam inni a következő keserűsót,22-kor a mixet. Működött is nagy morajlásokkal,el tudtam aludni negyed hatkor már ürültek a zöld golyók,6-kor ismét keserűsót ittam. Nagyon könnyű és energikus lettem, a hasmenés délre elmúlt,és azóta is nagyon jól vagyok.

Remélem a következőt már Te is könnyebben viseled,sok sikert hozzá!

2012. jan. 22. 16:23

Két hete csináltam először a májtisztító kúrát, akkor nem sikerült köveket produkálni. Követtem az előírásokat, az olajos lötyi után a hátamon feküdtem 1 órát, de én így nem tudok elaludni, és fel is kellett kelnem utána. Lehet, ez volt a baj. Nekem az olajos lötyi is gyenge volt, úgy éreztem, hogy nem hajtja meg eléggé a májamat.

Most megismételtem a kúrát, szintén követtem az előírásokat, de most több olajat és kevesebb grapefruit levet használtam, ez most erősebb volt. A lötyi megivása után pár perccel éreztem egy enyhe feszülést a májamban egy ideig, ami hangos morgással szűnt meg. Most a jobb oldalamra feküdtem és úgy is aludtam el. Nem mozogtam közben. Reggelre rengeteg apró zöldessárga törmelék távozott belőlem, ami között volt pár, borsónál kicsit nagyobb darab is.

Annak ellenére, hogy két hete nem távoztak kövek, én akkor is jobban éreztem magam az egész procedúra után, ahogy most is. Gyanítom, hogy nem csak kövek, de rengeteg méreganyag is távozik ilyenkor a szervezetből. A szombati ebédet én kihagytam mind a két esetben és a reggeli is nagyon szerény volt, emiatt a keserűsó nem is hajtott meg annyira. olyan volt, mint egy enyhe hasmenés. Érdekes, de két hete sokkal könnyebben ittam meg a keserűsós oldatot, viszont szomjas voltam utána. Most nem voltam szomjas, de nehezebben is csúszott le a koktél, az első után majdnem hányni kellett. Van valakinek tapasztalata, hogy ez mitől lehet?

576. zsilv
2012. jan. 21. 23:21

zinnia2

Szép nagy köved volt. Nem irigyellek.

Szerintem is egyre jobb lehet.


zizabella

Csak erről a májtisztításról van szó, meg még epetisztításról, teákkal.

Szerintem nem olyan vészes ez a májtisztítás, nekem jobb, mint egy műtét.

A könyv is írja, hogy érdemes az utasításait követni, akkor biztonságos.

Pl. ha valaki az olajos mix után mászkál, rosszul fekszik, akkor lehetnek problémák.


Szerintem az olaj is meg a zsír is hat az epére. Meg még egy-két dolog. Tudtommal az epe a zsírlebontásban játszik szerepet. Így minden zsírtartalmú étel hat rá. Az olaj is.

Nekem az emésztési problémáim (puffadás)teljesen megszűntek.


jofre

Teliholdkor NE CSINÁLD a májtisztítást. Akkor a szervezet még a vizet is visszatartja. Fogyó holdnál hatásosabb.


eva 1229

Örülök, hogy jobban érzed magad.

Van időd ismételni.:)

Én májusban kezdtem és akkor még nem volt olyan ismerősöm, akinél javulást láttam volna. Csak hittem a könyvnek, szerencsére.

Na meg a kényszer is rá vitt, mert nem szeretek beteg lenni és kellett már valamit tennem.


Én is sokkal jobban érzem magam, csak megint a gerincem mellett, (ahol a görbület egyre kisebb) 20 cm-es hosszanti sávban izomlázam van. Biztos, ahogy tekeredik vissza a gerincem, attól lehet.

575. zizabella (válaszként erre: 571. - Judyt640)
2012. jan. 21. 23:21
Mennyi ideig lehet szedni és csak úgy magában kell lenyelni?
574. zizabella (válaszként erre: 572. - C5d1635e99)
2012. jan. 21. 21:43

Örülök neki hogy jobban vagy :))


Egy dolgot nem értek. A Reg-enor fórumon írják, hogy kimondottan a zsírral készült ételeket lehet enni, mert az hajtja a májból az epét igazából, az olaj az tilos.

Itt meg a májtisztítás nagy adag olajjal történik, azért hogy kiűrítse az epét.

Nos akkor olaj vagy zsír???

Ez itt a kérdés !!

573. eva1229 (válaszként erre: 555. - Zsilv)
2012. jan. 21. 21:20
Én annyira könnyűnek éreztem magam utána, h legszívesebben már most megismételném. :)
572. c5d1635e99 (válaszként erre: 570. - Zizabella)
2012. jan. 21. 18:25
Nekem is ilyen problémáim vannak...kétszer csináltam a májtisztítást,utána könnyebben éreztem magam sokáig.Legközelebb februárban csinálom meg.Reményeim szerint egyre csak jobb lehet.
571. judyt640 (válaszként erre: 570. - Zizabella)
2012. jan. 21. 18:23
Májtisztitásra jó a máriatövis olaj reggel 1 kiskanál éhgyomorra.Nemcsak méregtelenit gyógyitja is a májat.
570. zizabella (válaszként erre: 569. - C5d1635e99)
2012. jan. 21. 18:18

Arról nem igen hallottam, hogy ezeket a kijövő zöld dolgokat bevizsgálták-e valaha, és valóban kőképződmények lehetnek. Lehet hogy nekem is van ilyen, mert az UH nem mutat ki köveket konkrétan.

Emésztési, puffadási gondjaim vannak. Azért kérdeztem, hogy ezen kívűl a májtisztításon kívűl van-e más fajta lehetőség.

A gyógyteákat nagyjából ismerem és ittam is.

A keserű teák ( fehér üröm, ezerjófű..)jók, de ezek konkrétan nem kőhajtók, csak az epeürülést könnyítik meg..

569. c5d1635e99 (válaszként erre: 567. - Zizabella)
2012. jan. 21. 17:42
3,5 X 2,5cm-es volt.Ezért is írtam...nem szabad csak úgy nekiugrani a tisztításnak.Nem tudom mi történt volna ha én akkor megcsinálom..ez 2000-ben volt.
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook