Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
628. zizabella (válaszként erre: 625. - Zsilv)
2012. febr. 21. 18:15
Szia! köszi a tanácsot, de a gyógyszereket nem merem abbahagyni, pontosan időre kell bevennem, a hashajtó meg hatástalanítja. Még vacillálok ezen a májtisztításon, pedig nagyon szeretném megcsinálni.
2012. febr. 21. 18:10

A Reg-enor fórumon olvastam, hogy semmilyen olajat nem szabad enni, helyette zsírral kell főzni, mert a máj funkcióját az jobban serkenti.

Akkor kicsit ellentmondásos ez az olaj ivás, most már teljesen megzavart, most mit együnk vagy igyunk inkább???

Sz. Szigfrid szerint semmilyen olajat nem szabad enni, csak állati zsírokat.

Szerintetek??

2012. febr. 20. 22:27

Azért kell a négyszeri keserűsós lötty, mert ugye a tisztítás napján és másnap is kell inni, ezenkívül egy adagnak semmi hatása sincs, mert az szinte teljesen felszívódik, tehát kell még egy adag. Így jön ki, hogy 2+2 adag kell.

A bélflórát ez nem teszi tönkre. Egy hasmenés csak olyan átmeneti hatás, amiből nagyon gyorsan képes regenerálódni. Az antibiotikumos kezelés egyébként sokkal jobban kinyírja a bélflórát. Az immunrendszer 80%-a a bélben van, ezért egy influenzafertőzés esetén is károsodik a bélflóra, jobban, mint a hasmenésnél, ahogy ezt tapasztalhatta mindenki, aki már volt beteg.


A hashajtás nélküli tisztító kúra is lehet hatásos, ahogy minden böjt is, amikor a szervezetnek nem az étel megemésztésén kell dolgoznia, hanem a tisztuláson. Sőt, már az is segíthet, ha az ember este lefekvés előtt nem tömi tele a hasát és igyekszik eleget aludni. Ez már egy fél napos böjt, ha úgy vesszük és a máj egyébként is éjszaka tisztul meg a biológia szerint. Persze erről a dokik nem fognak mesélni.

A máj egy olyan szerv, amivel ha gond van, nem lehet rá semilyen gyógyszert szedni, sőt mindenféle vegyszert kerülni kell. Egyedül a máriatövismag hatásos a máj regenerációjában, és még pár illóolaj, amit most fejből nem tudok, de ha valakit érdekel, megkeresem és leírom.


A doktorokat pedig a gyógyszergyártó cégek pénzelik, ezért nem fognak olyasmit mondani, amitől természetes módon meggyógyulhatsz, mert az rontja a bizniszüket. Ez olyan, mint a testépítőknél a fehérjeporok és táplálékkiegészítők, amiktől senki nem lesz izmosabb, de jó pénzért el lehet adni embereknek és ez üzlet. Emiatt én nem hiszek el semmit a doktoroknak, mert nem hiteles személyek. Inkább utánajárok a dolgoknak, ahogy kipróbáltam ezt a tisztító kúrát is magamon és tapasztaltam, hogy sokkal jobban érzem magam.

625. zsilv (válaszként erre: 624. - Zizabella)
2012. febr. 19. 23:09

Szia!


Az orvos szerint miért lehet életveszélyes a tisztítás? Ismeri egyáltalán?

A könyvben valami olyan van, hogy a tisztítás alatt lehetőleg ne vegyünk be gyógyszert. Én a vérnyomásra nem vennék be,arra az egy napra, a szívre talán igen.

Esetleg kipróbálhatod az enyhébb változatot.

Talán a végén egyszeri hashajtás nem lenne rossz.


Én semmilyen gyógyszert nem vagyok hajlandó hosszú távon szedni, pedig volt már a koleszterinem 7,5 is. Szerencsére másra nem akartak adni.

Mivel túlsúlyos vagyok és nincs magas cukrom, arra is kiderítették, hogy ez így nem jó..., mert kellene, hogy legyen. Ez is betegség....

Már 20 évvel ezelőtt is úgy mentem orvoshoz, hogy gyógyítson meg, de gyógyszert nem kérek. Ettől elég furcsán néztek rám, és sok esetben nem is tudtak mit mondani.

Mostanában meg azzal kezdik, hogy mit szedek, és csodálkoznak, hogy semmit.

Persze nálam is van, hogy néha szédülök, vagy jobban ver a szívem, de nem gondolnám, hogy a gyógyszer segítene.

Inkább a meditációban hiszek.

Anyukám rengeteg gyógyszert szedett és szerintem attól is lett rákos, és így viszonylag hamar hagyott itt.

624. zizabella (válaszként erre: 623. - Zsilv)
2012. febr. 19. 20:33

Szia!

Igen tudom, hogy a hashajtás kell, de 4-szer meginni a keserűsós vizet, szerintem kicsit sok.

Én ráadásul szedek a vérnyomásomra és a szívemre rendszeresen gyógyszereket, a hashajtás ilyen esetben veszélyes.

Orvostól is kérdeztem, de teljesen elzárkózott ettől a méregtelenítési módszertől, szerinte nagyon durva és életveszélyes is lehet.

Nem tudom mit tegyek:((((((

623. zsilv (válaszként erre: 622. - Zizabella)
2012. febr. 19. 16:27

Szia!


Szerintem a hashajtás azért kell, hogy a kijövő koleszterin és egyéb kövek ne akadjanak el a belekben és ne tudják visszafertőzni a szervezetet.

A magnézium, meg tágítja a máj- és epevezetékeket.

Meg a bőr is selymesebb lesz tőle, ahogy észrevettem.


Nem hiszem, hogy nagyon károsíthatja a bélflórát, mert sok orvosi beavatkozásnál is alkalmaznak hashajtást és sokkal drasztikusabb szerekkel.

Na meg egy gyomor hurut, vagy egyéb élelmiszerektől kapott hasmenés is legalább annyira megviseli a a bélbaktériumokat.

Én amúgy is szoktam joghurtot enni, ami rendbe teszi a bélflórát.


Biztos jó az általad leírt májtisztítás is, sőt talán humánusabb is.

Gondolom az előtte tartandó böjt miatt nincs már sok bélsár a páciensben.

Amúgy nagyon hasonlít a másik tisztításhoz, csak utána nem tudom mennyire ürül ki a sok kő, ami már a májat elhagyta.


Nekem rengeteg kövem volt/van?, ezért a hashajtós tisztítás híve vagyok, mert így elég egyértelműen látom, hogy mi távozik ki belőlem.

Nagyobb ösztönzést kapok az eredmény láttán.

Ha valaki már kitisztította magát,vagy kevesebb köve van, talán elég a másik tisztítást csinálnia, feltéve, ha nem szorulásos.


Volt egy ismerősöm, aki néha megivott 1-2 dl olajat, mondván azzal tisztítja a máját. Lehet, hogy az is segített. Nyilván rögtön hasmenése is lett tőle. Szintén természetgyógyász volt.

2012. febr. 19. 13:49

Sziasztok!


Kérdésem az lenne, hogy a keserűsós hashajtó nélkül mennyire hatásos a kúra. Tudniillik, azt hallottam, hogy ennyire erős hashajtásnál a hasznos bélbaktériumok is károsodnak.

Az alábbi májtisztító kúrát találtam, amit Béky László természetgyógyász ajánlott, de itt nem szerepel a hashajtás:


"A máj méregtelenítésére a következő módszer javasolt: keverjünk össze 1–1 arányban homoktövis mag és máriatövis mag olajat, s ebből minden étkezés előtt 10–15 perccel mokkáskanálnyit vegyünk be. Fogyasszunk legalább 6-8 hétig 1–1,5 liternyi tea forrázatot az alábbi keverékből: citromfű, orbáncfű, galagonyavirág, benedekfű, pemetefű, ánizsmag, köménymag, apróbojtorján, cickafark, tyúkhúr, kakukkfű, pásztortáska, pitypang gyökér és levél. Amennyiben nincs társult cukorbetegség, a teákat ízesíthetjük gesztenyemézzel. Este elalvás előtt fogyasszunk egy mokkáskanálnyit finomra darált máriatövis mag és gesztenyeméz 1–1 arányú keverékéből. Éjszakára a máj tájékra vagy száraz meleg törölközőből vagy zsurlófőzetből készíthetünk borogatást, pakolást.


Ősi egyiptomi módszer a máj tisztítására az egy-két napos böjt frissen készített alma lével és májtisztító teával. A második napon este készítsünk magunk elé másfél-másfél deciliter friss citromlevet és olíva olajat, s ezt mokkáskanalanként váltogatva mintegy 2–3 óra alatt fogyasszuk el. A fenti mennyiség 70 kg átlagsúlyra vonatkozik, ettől eltérő súly esetében arányos korrekció szükséges. Ezután tegyünk meleg borogatást a máj tájékra és feküdjünk le aludni. A kúra sikere a másnapi székletben szemmel látható lesz. Külön figyelmet érdemel a máj méregtelenítési programja egyes vegyi ártalmak esetében (pl. szerves ragasztóval, szintetikus anyagokkal dolgozóknál). Ilyenkor első a beteg meghizlalása azért, hogy a toxikus anyagok nagyobb mennyiségű zsírszövetben kerüljenek eloszlásra, mert így a szervezetből való kivezetés kevésbé megterhelő és biztonságosabb."

621. zsilv (válaszként erre: 620. - Rtopi)
2012. febr. 18. 18:35

Az epehólyagot is tisztítja. Onnan a sötétebb és fekete kövek jönnek ki.

Sajnos az első alkalommal még nem biztos, hogy sikerül az epehólyagból is köveket produkálni, de a kitartó tisztítás szerintem biztos segít majd.

A könyvet érdemes elolvasni és talán a fórum visszaolvasása is hasznos.


Csak javasolni tudom a máj és epehólyag tisztítást.

Sok sikert hozzá! És kíváncsi lennék majd a tapasztalataidra.


Most jutott eszembe, hogy mióta csinálom ezt a tisztítást még az influenza is elkerül.

620. rtopi
2012. febr. 18. 15:38
Csak a májat tisztítja, vagy az epehólyagot is a kövektől a kúra? Utóbbira is jó, vagy ott csak a műtét segíthet, hogy tudjátok?
619. zsilv
2012. febr. 17. 19:23

tanika

Tényleg rengeteg kő jött már ki belőlem. Nem csoda, hogy olyan girbe-gurba volt a gerincem. Meg egy éve nagyon rosszul is éreztem magam, de a mostani állapotomat nézve nagyon megérte nekem ez a májtisztítás.


havasigyopár

Említettem a körzeti orvosomnak, hogy milyen jól érzem magam a májtisztításoktól. Ő nem ismeri a módszert.

Egy másik belgyógyász jónak találta, meg egy sebész is. Csak olyantól lehet megkérdezni, aki ismeri, mert különben eltanácsolnak tőle. Nekik az a biztosabb. Az orvosok rengeteget tanulnak és minden elismerésem az övék, de sajnos nem tudnak minden betegséget gyógyítani és sokszor csak a gyógyszereket tudják ajánlani.

Esetleg orvos-természetgyógyászt lehet megkérdezni, ők talán többet tudnak a májtisztításról.

Nyilván a kellő elővigyázatossággal szinte mindenki végezheti, szerintem. Akinek székrekedése gyakran van, annak jobban oda kell figyelni rá.

A könyvben sok kérdésre választ kapsz. Azért ajánlom a könyvet mindenkinek, mert csak úgy elbeszélés után elkezdeni a májtisztítást nem tanácsos.

Pl. Az olajos mix ivása után a kellő fekvés és a minimum 20 perc mozdulatlanság nagyon fontos, mert a kövek elindulása nem mindegy hogy történik. Ha valaki "jobban" tudja és változtat rajta, lehetnek gondok.


Amúgy most megint érzem kicsit a gerincemet, illetve az izmokat a hátamon.

2012. febr. 17. 17:48

szervusztok.

azért kérdezte valaki az orvosát,helyes ez a tisztitás?nincs semmi veszélyes benne?mindenki végezheti,?

617. tanika_ (válaszként erre: 616. - Zsilv)
2012. febr. 17. 17:25

Hihetetlen, hogy még mindig mennyi kő jött ki Belőled.

Kipróbálom, amit javasoltál.

616. zsilv
2012. febr. 17. 13:35

Túl vagyok a 9. májtisztításon!


Nagyon sok "kő" jött ki (100-200db), még most is belőlem.(:

Nagyon meglepődtem, mert kevesebbre számítottam. Ezek valószínűleg régebbi kövek, amik a májban megbújva dugaszolták el a vezetékeket, esetleg pár az epéből is jött.

Szép tarka kövek voltak, halványzöld, sárgástól a feketéig. Feketéből legalább 20db, kb. duci rizsszem nagyságú.

Egy zöldborsó jellegű nem volt, hanem kisebbek, és érdekes szabálytalan formájúak, nem gömbök, mint régebben.

Most egyáltalán nem volt probléma a keserűsóval, szinte ízlett. Lehet, hogy magnézium hiányom van?

A diétát sem tartottam be olyan szigorúan, mert a napi kávémat tejjel, minden nap megittam. Na meg húst is csak 4 napig nem ettem.

Alkoholt meg amúgy sem iszom.


Jó májtisztítást kívánok mindenkinek!

615. zsilv
2012. febr. 17. 13:14

tanika

Érdekes ez a szúrás. A helyedben én négykézlábra állnék, elengedném a hasamat, hogy teljesen laza legyen és lassan maszíroznám a hasamat.

614. tanika_
2012. febr. 16. 19:05
Nem tudom a rosszullétet, hogy volt. Nekem nem akar múlni ez a szúrás dolog. Nem is igazán tetszik ez, hogy nem múlik.
613. zsilv
2012. febr. 15. 22:21

Zinnia2

Jobbulást kívánok! Semmi baj, ha kimarad egy alkalom. Nyáron én sem tudtam havonta csinálni.


tanika

Látom nálad is jönnek a kövek. Néha érdekes dolgok jönnek ki, de a lényeg, hogy kint vannak.

A szúrás meg remélem elmúlt.

Ismerősöd, remélem jobban van már. Azért jó lenne, ha nem menne el a kedve a továbbiakban.

Neki kellene érezni, mitől lett rosszul. Hogy lett rosszul?

(Most amúgy influenza járvány is van.)

Azért érdekes, hogy a másodiknál nem érezte jól magát, az elsőnél meg semmi gondja nem volt.

Személyesen egyszer hallottam, hogy valakinek érzékeny volt a tisztításnál a belső része, de ő egy nagy követ "szült" meg.(A sokadik tisztításánál.)


Amúgy, nekem is egyre keserűbb, az a só. (hashajtó) És, ha rágondolok, már elmegy a kedvem, de ez a legkevesebb, mert a nyavajáimtól teljesen meg akarok szabadulni.

A minap mondták, hogy csak minimálisan látszik a gerincemen a görbület, először észre sem vették. Múltkor már a busz után is tudtam futni. Ilyen nagyon régen volt, mert egy évvel ezelőtt alig tudtam vonszolni magam.

Na, nekem ez ad erőt.

Meg már nem adják rögtön át a helyet a járműveken, mert állni is tudok.

612. tanika_ (válaszként erre: 610. - Zsilv)
2012. febr. 15. 17:26

Szezámmagszerű vmik jöttek és sok zöldborsószerű kő vagy vmi olyasmi. Most nem én lettem rosszul utána, hanem más is csinálta velem párhuzamosan és ő lett rosszul, bár én is elég gyenge voltam utána.

Kicsit most megint aggódom, elkezdett szúrni a köldök környékén, pedig most a tisztítás után nem volt semmi ilyen jellegű gond.

2012. febr. 15. 15:44
Nálam is esedékes lenne a harmadik tisztítás,de sajnos az most elmarad.Már második hete küszködök a náthával.:-((
610. zsilv
2012. febr. 15. 10:22

Tanika


Örülök, hogy túl vagy a második tisztításon. Menni fog ez. Jöttek ki "kövek"?

Szerintem természetes, hogy egy kicsit legyengül az ember a tisztítás után, de nem tudom, hogy nálad a rosszul lét miben állt. Meg az ember betegségeitől, fizikai állapotától is függ, hogy bírja. Nem beszélve, hogy mit evett, mit csinált előtte.

Van akinek, a majdnem 1 napi nem evés is rosszullétet okoz, vagy a vérnyomása esik le....stb.

Úgy vettem észre, hogy a tisztítás után a ferde gerincem húzódik vissza az eredeti helyére és nekem ezért érzékeny. Nem kilazul, hanem "csavarodik" vissza. Nem tudom, neked mi a problémád a gerinceddel, de lehet, hogy nálad is, csak a megfelelő helyzetbe próbál beállni.


Esetleg, ha minden tisztítás után felírnád, hogy milyen tapasztalataid voltak, akkor a fejlődést is tudnád követni.


Nemsokára nekem is aktuális lesz a következő tisztítás. Az almalevet már iszom.

609. tanika_
2012. febr. 14. 17:33
Még egy kérdés, hogy lehet, hogy a tisztítások után jobban érzem a gerincproblémáimat? Hogy függ össze a kettő?
608. tanika_ (válaszként erre: 595. - Zsilv)
2012. febr. 13. 21:43

Megcsináltam a másodikat. Nem volt most semmi gond, nem mozogtam. De másnap nem éreztem azt az energiszint növekedést és pörgést, mint a múltkor, és a hátam sem lazult úgy ki. Bár már kezd jobb lenni.

Ha vki az első tisztításnál teljesen jól volt, a másodiknál viszont másnap rosszul, az mitől van?

607. Anny79
2012. febr. 10. 20:10
nagyon köszönöm!
606. El_Capitan (válaszként erre: 605. - Anny79)
2012. febr. 10. 08:47
Ez az: [link]
605. Anny79
2012. febr. 10. 08:05

Sziasztok!


Mi a könyv neve, amire hivatkoztok? üdv: Anny

604. zsilv (válaszként erre: 603. - Havasigyopár)
2012. febr. 6. 18:54

Szia!

Bolti 100%-os almalevet iszom. Ez is jó.

2012. febr. 1. 05:29

szerusztok.

milyen almalevet kell inni,amit készen árulnak vagy kipréselitek az almából?

602. zsilv
2012. jan. 31. 20:46

Tanika

Alma evése is jó lehet, szerintem. Fő, hogy megtaláltad az igazi almalevet

Talán máskor úgy kellene felpolcolva feküdni, hogy ne nyomódjon a májad, mert úgy nehezen tudja a köveket kilökni magából, ha össze van préselve.

A macskagyökér kapszulát nem érdemes bevenni, mert felszívódni nem fog a hashajtás miatt. Ezért semmit nem ajánlatos bevenni, épp elég munkája van a májnak az olajos létől.


Zinnia2

Az almaecetet is javasolja a könyv, mert nem mindenki ihatja az almalevet.

Ismét kölcsön adtam a könyvemet.

2012. jan. 31. 19:39
Én almaecetet iszom már 2 éve,állítólag az is jó.Ez igaz lehet,mert nekem is gyurma állagu kövek jöttek ki.Volt piszkosfehér szinü kopogós is ,de az egy pár perc múlva felpuhúlt.
600. tanika_ (válaszként erre: 599. - Tanika_)
2012. jan. 31. 18:22
Úgy értettem, hogy a tisztítást megelőző héten nem ittam almalevet, csak az almákat ettem. Félreérthető voltam, ezért javítom.
599. tanika_ (válaszként erre: 595. - Zsilv)
2012. jan. 31. 18:20

Igen, ittam reggel is keserűsós vizet. Előtte nem ittam az almalevet, csak zöld almákat ettem. Az almalevet a benne lévő cukortartalom miatt nem ittam. Bár egyszer próbálkoztam, de a gyomromnak nem tetszett. Most viszont iszom, de tartósító és színezékmentest, ezt beveszi a gyomrom is.

De nyomódott a magasított párnás fekvés alatt a máj, az egész jobb oldal.

Ha a jobb oldalamon nem lesz gond, akkor tervezek következő tisztítást, mert másnap tényleg nagyon jó volt.

A gerincferdülésem, az egyik a máj vonalában van.

Egyébként a hátam is kilazult a tisztítás után teljesen, bár azóta már kezd megint feszült lenni.

Azt elfelejtettem írni, az olajos löttyel egy időben bevettem egy macskagyökér kapszulát. Az nem kavarhatott be?

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook