Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
658. zsilv
2012. márc. 3. 20:33

alibaba60

A hashajtásnál nagyon sok vizet iszom. Csak azt lehet. Nem szeretnék kiszáradni.

Másnap reggel a kávé után szoktam valamilyen gyümölcs levet inni. Változó, hogy mit. Persze, volt amikor elmaradt.

Már azon vagyok, hogy teljesen kitisztuljak, de ki tudja, mikor érek a végére.

Elég sokáig tartott, mire sikerült szépen eldugaszolni a májamat, tehát most sem vagyok türelmetlen.


judyt640

Örülök, hogy neked is simán ment a májtisztítás. Nálunk régi típusú wc csésze van, ahol látni a köveket (is).

A májban lévő koleszterin kövek, kis epefolyadékkal festve, a zöldborsó szerű gömbök. Később, majd jönnek érdekesebb dolgok is.


wenez

Üdv a csapatban! Tényleg nagyon jó, ha mindenki leírja a tapasztalatát, mert csak így kapnak kedvet mások is.

Van pár ismerősöm, akik megcsinálnák a tisztítást, de félnek. (Nem tudom miért?) Ezért jó, hogy minél többen vagyunk.

Szerintem a másik, a több keserűsós has hajtás a szorulásosoknak való.

Én is 20 perc háton fekvést olvastam. Utána, meg a jobb oldalon ajánlatos feküdni. Szerintem, akinek az epéjével gondja van, ezt már tudja, mert én is pár évig, csak úgy tudtam aludni. (Akkor nem fájt.) Na meg hason.

Most már a bal oldalamon is nagyon kényelmes, fájdalommentes az alvás.


guzmi

Örülök, hogy ismét „látlak”.

Kíváncsi vagyok, mit produkálsz. :)

Azért, legalább az utolsó napon betarthatnád a diétát. Az a máj kímélésére való. Tehát, ha kicsit kevesebbet kell dolgoznia, akkor szerintem az olajos mix jobban kihajtja a köveket.

Mondjuk én sem tartom be olyan szigorúan a diétát, de azért húst legalább 4-5 napig nem eszem és a többit, amit ajánlanak azt is próbálom.


Ilonaaa

Valószínűleg még ekkora követ senki nem próbált kihajtani ezért nem válaszoltak kérdésedre.

Tudod, sokan vannak, akik inkább a műtétet, meg a sok gyógyszert válasszák, a természetes gyógymódok helyett.

Ajánlatos a könyvet is elolvasni.


Egy ismerősömnek lehet, hogy az epéjéből jött ki egy legalább 2 cm-es darab a kb. 8. tisztításnál. Ő persze nem tudta, hogy lett volna epeköve, de elég sötét, barnás-fekete volt.(Nem sokat járt orvoshoz.) Tehát neki ennél az egy alkalommal kicsit nyomott az epéjénél. Nem tudta mi lehet az.

Nekem voltak már legalább 1,5 cm-es négyzet szerűségek, vagy 10-15 db. Inkább barnás, mint zöld. Szerintem a májamból jöhetett ki, de a mai napig nem tudom, mi lehetett. Tehát a vezetékek szerintem tudnak tágulni.

Esetleg próbálj meg nagyobb adag keserűsót inni, mert a Mg tágítja a vezetékeket. A meleg is jót tehet, ha úgy érzed, hogy kicsit nyom.

Szerintem az első pár tisztításnál még nem jön ki az epéből a kő, mert először a máj tisztul. Bár ez nem törvényszerű.

657. guzmi (válaszként erre: 656. - Judyt640)
2012. márc. 3. 19:31
ha még csak egyszer csináltad, akkor érthető, nagyon nagy dugulások lehetnek a májban
656. judyt640 (válaszként erre: 655. - Guzmi)
2012. márc. 3. 18:32
Az lehet mert az enyém is mindig emelkedett mind a kettö/HDL,trigricerid /is.Én egy hónap mulva megcsinálom a 2*is és aztán megyek el vérvételre kiváncsi leszek a májfunkciora,+koleszterinre is.Különben nem vagyok rosszul de a hasam ugyanugy puffadtnak érzem,mint elötte.
655. guzmi (válaszként erre: 654. - Judyt640)
2012. márc. 3. 18:14
Szerintem koleszterin darabok,amiket a zöld epefolyadék festett meg. Az én kol.szintem több mint 4 egészet ment le.
2012. márc. 3. 16:48
De mik lehetnek ezek a massziv zöld bogyók,amik a gombostüfejtöl az ovális nagy borsószem nagyságuig jönnek ki a széklettel.Az ultrahangon mégcsak epehólyag megvastagodást sem mutattak ki,mert mi más lehet mint besürüsödött epe?
653. Ilonaaa
2012. márc. 3. 15:29

Sziasztok!

Már kérdeztem a tapasztalattal rendelkezőket, de nem kaptam választ. Hosszú ideje készülök megcsinálni a kúrát, de van egy 15 mm-es kövem, meg egy másik is. Nagyon tartok attól, hogy elakad a kő és akkor tuti műtét lesz a vége. Konkrét panaszt nem okoznak a kövek, de érzem, hogy vannak, amolyan tompa nyomást tapasztalok a bordaív alatt. Gondolom ez az.

Belgyógyászok óvva intenek a módszertől a fórumokon, de én inkább ezt próbálnám ki előbb. Tud akkorát tágulni az epevezeték, hogy a nagy kő is kiürüljön? Ha valakinek van tapasztalata ekkora kő esetén, kérem ossza meg velem.

Köszönöm.

652. guzmi (válaszként erre: 649. - Wenez)
2012. márc. 3. 14:28

Sziasztok!

Ma csinálom az ötödiket, és én renitens vagyok, mert soha sem diétáztam előtte, ma is vajas kenyeret reggeliztem, és most 2kor ebédeltem frankfurti levest virslivel és fánkot, de volt már, hogy rántott csirkét ebédeltem aznap. Betartom viszont, hogy 6-8-1o reggel 6-8 és 9 felé vígan reggelizek. Zsilvvel már megbeszéltük, hogy vizet márpedig iszunk ha kívánjuk, mert mi a franc bajunk lehet tőle, és nem akarunk kiszáradni. lefekvés után próbálok amíg tudok háton nyugton feküdni, de 1/2 óra max elég. Eddig mindíg tökéletesen éreztem magam, és nagyon sok mindenféle kő ürült. Igaz nem is volt a puffadásokon kívül komolyabb bajom, csak azért írom, hogy ne ijedjen meg senki, nem olyan borzalmas. Amit jó figyelni, a holdállás, mert való igaz, hogy alkalmas időben jobban megy. Mindig megnézem az interneten a holdnaptárt, és próbálom ahhoz igazítani. Szóval ma csinálom, majd beszámolok, Zsilv szerint aki ugye már a sokadiknál jár a negyedik után elég drasztikus a kő mennyisége. Kíváncsian várom.

651. alibaba60 (válaszként erre: 648. - Wenez)
2012. márc. 3. 10:17

Szia wenez!

Csak egyetlen mondat, nem 5 órát kell háton feküdni hanem csak 20 percet és mozdulatlanul nem beszélve.Idézzet a könyvböl.Ha meg tudod venni akkor tedd meg mert sok információ van benne. Remélem ez nem reklám volt. További sok sikert neked is.

650. alibaba60 (válaszként erre: 647. - Judyt640)
2012. márc. 3. 10:08

Szia judyt640!

Örülök, hogy megcsináltad és hogy semmi gondod nem volt.Remélem folytatod amig teljesen nem leszel tiszta.Kérdésedre válaszolva én rendszeresítettem egy vödröt és egy szürőt amit akár a száz forintos

boltban is megvehec.Lányos magányonban erre ülök rá

mármint a vödörre és utána vizet engedek az eredményre és leszüröm. Az igy fenn maradt köveket

aztán papirra teszem jól megnézem magamnak,lefényképezem és a végén kidobom, mert egyébként valóban olvadnak ha napvilágra kerülnek,bár ezt nem tudom hogy miért történik.

További sok sikert és jó egészséget nemcsak neked

hanem mindenki másnak is aki végig csinálja a kurát.Remélem lesz olyan hozzá szólás is ahol már arról olvashatunk hogy valaki teljesen rendbe jött és minden tünete elmúlt illetve nagymértékben normalizálodott.

649. wenez
2012. márc. 2. 20:49
Ja, elfelejtettm, hogy másnap szerintem nagy mennyíségű vizet kell inni, hogy a sok méreganyag hamarabb kiürüljön. Azért a keserűsótól még délután is néha hirtelen anusz zárást kellett alkalmaznom, hogy nehogy befoffak. Az a baj, hogy előtte nem tudod eldönteni hogy légnemű lesz-e, hát nem lesz az, hidd el nekem. Ezért kell pihenni és WC közelben lenni.
648. wenez
2012. márc. 2. 20:36
Helló! Héffőn csináltam meg a májtisztítást. Előtte sokat tanulmányoztam a különböző honlapokat és a hozzászolásokat olvasgatva, elemezve próbáltam erőt gyűjteni. A kúrának 2 verziója van fenn a neten. Az egyik szerint a keserűsót 14-16-18-20 órakor kell meginni. A másik szerint 16-18 órakor a másik kettőt másnap reggel 6 óra után 2 órás különbséggel.Nem tudom mi a különbség, én az utóbbit választottam. Az előző életemben sivatagban élhettem, mert sok olyadékot iszom és gyakori (talán ez is a rossz emésztés eredménye) vízivás nélkül nem nagyon bírom ki. Mivel szigorú szabály, hogy enni, inni nem lehet, ezért próbáltam gyakran kiöblögetni a számat és ez segített. Olvastam valamelyik leírásban, hogy legalább 5 órát kell háton fekve feküdni, ez is nehéz, de 4 órát kibírtam, sőt fel is keltem éjjel az ágyból. Nem kaptam Ornitint ezért Valeriánát vettem be. Bejött mert az eső 3 órát végig aludtam. Reggel alig vártam az eredményt. Az első két trónolás csak vízszerű volt, már kezdtem elkeseredni, hogy nekem nem sikerült, de a harmadik után majdnem elájultam, annyi cucc jött ki belőlem, még szilárd meszes állagú apró kövek is és a beharangozott a borsónagyságúból 40-50db. Eltettem befőttes üvegbe azóta ezt mutogatom, hogy mindenki bíztassak! Tipp: olajföcsögésgátló szitát kicsit meghajlítva fel lehet fogni a köveket. Azóta direkt olyan ételeket fogyasztottam amitől korábban olyan lettem mint a lufi. Hagyma, káposzta, torma stb (már alig várom a babot). Most következmények nélkül meg tudom enni. Bátorítok mindenkit, ne féljetek, prőbáljátok ki!!!!Nekem már a bal bordaív felett és a hátsó oldalra is átsugárzó akkudt nyomásom volt. Azt nem mondom, hogy teljesen megszűnt, de sokkal jobb. Megszűnését a további kúrától várom.Köszi a korábbi véleményeket amikből erőt merítettem!!!Ha leírjátok a tapasztalaitokat, azzal másoknak is segítetek!!!!!!!!!
2012. márc. 2. 12:39
Megcsináltam a méregtelenitést.Nem okozott gondot sem a kes so viz sem az olajos lötyi megivása .Lefeküdtem kicsit morgolodott a hasam kicsit feszitett ,de nem volt hasmenésem,vártam és gondolkodtam mit csináltam rosszul.Reggel többször voltam wc- n de csak vizszerü valami jött.Aztán megnéztem és teli volt olyan zöld bogyókkal amit tiis mondtatok és én nemhittem el aztgondoltam a bélsárt kapta össze az olaj és ti azt gondoljátok könek,hát igazatok volt ez egy tömör zöld kisebb nagyobb valami,de hogy mi?Gondolom nagyobb mennyiségü széklet azért nem volt mert mindig odafigyelek hogy kiürüljenek a belek.Az még azért érdekelne hogy oldjátok meg hogy lássátok a wc ben a követ mert én csak véletlenül vettem észre .No ennyit kakáról meg nembeszéltem.
2012. márc. 1. 19:16
Énis ekezdtem ma a májtisztito kurát.Régóta olvasgatom ezt a fórumot de eddig nem mertem hozzáfogni.Elvileg nincs kövem de évek óta emelkedett a májfunkciom egy kicsit,rossz az emésztésem.Nagyon végiggondolva fogtam hozzá remélem nem lesz gond.Hajnal 4ó keltem de csak bio zöldséglevet ittam+1 csupasz zsömle,ebéd rántott leves egy kis sóska fözelék,aztán gyógyteaés máriatövis olaj reggel délben .Este megittam a 6ó keserüsós vizet de eddig semmi nem történt várom a fejleményeket.Délelött majd leirom a tapasztalatokat .
2012. márc. 1. 16:12

Köszönöm szépen a válaszokat!

judyt640 és zsilv-nek is.

Azért kérdeztem rá az ivásra mert az első tisztításkor nagyon megfájdult a fejem és éreztem, hogy kivagyok száradva. Így amikor a második tisztítást csináltam akkor már pluszba oda készitettem egy nagy kancsó gyünilevet és azt ittam.

Meglepödtem de nagyon jól esett, éreztem ahogy végig járja a testemet. A következő alkalommal is

igy fogom csinálni. Remélem sokkal jobban feltudja

a szervezetem szivni a finom kis vitaminokat.

644. judyt640 (válaszként erre: 640. - Alibaba60)
2012. márc. 1. 15:20
Nagyon finom a Spáros bio vegyes zöldséglé,ára sem rossz 499fta 0,75l es.Kóstold meg.
643. zsilv (válaszként erre: 640. - Alibaba60)
2012. febr. 27. 15:08

Szia!

Bevallom töredelmesen, hogy nem szoktam zöldséglevet, vagy gyümölcslevet inni napi rendszerességgel.

Nagyon szeretem a gyümölcsöket és nyáron igyekszem rendszeresen valamit fogyasztani. Télen inkább narancsot és mogyorót (nem sózottat) eszem.

Na meg a céklasalátát, répát, almát is szeretem, de nem napi szinten fogyasztom, talán hetente.


Ellenben a májtisztítás kezdete előtt csináltam egy kúrát, hogy a koleszterinem normalizálódjon. Lenmagolajat túróval ettem rendszeresen. Ezt, tudtommal külföldön a daganatok ellen is javasolják.

642. zizabella (válaszként erre: 641. - El_Capitan)
2012. febr. 26. 14:02

Szia

köszi a választ, sült húsokat szoktam ugyanígy tepsiben párolva és olajjal sütni, de a rántott húst még nem próbáltam. És így talán nem ég annyira magas hőfokon az olaj.

641. El_Capitan (válaszként erre: 636. - Zizabella)
2012. febr. 25. 22:03

zizabella,

Ha mindenáron meg akarod sütni a húst, van egy jó módszer. A húst berakod tepsibe, öntesz rá olajat, megfűszerezed, öntesz alá egy kis vizet és az egészet lefeded alufóliával. Így tulajdonképpen a gőzben fog megsülni a hús (párolva sütés). Nagyon puha lesz. Ha egy kicsit ropogósra szeretnéd, akkor a végén leveszed róla az alufóliát és úgy rakod vissza.

Egy kis olajat mindenképp kell rá rakni, különben száraz lesz, de ez mégse olyan, mint olajban sütni a rántott húst.

640. alibaba60 (válaszként erre: 638. - Zsilv)
2012. febr. 25. 17:38

Köszönöm vászodat zsilv.

Azt szeretném megkérdezni, hogy tisztítás után milyen gyümölcslevet szoktál inni, illetve szoktad-e támogatni a szervezetedet más jellegü turmix itallal. Gondolok itt zöldségre is nap mint nap. Válaszodat elöre is köszönöm.

639. Ilonaaa
2012. febr. 24. 22:50

Sziasztok!

Hosszú ideje olvaslak benneteket, és még hosszabb ideje készülök erre a tisztító kúrára, de eddig nem mertem megcsinálni.

Meglehetős túlsúllyal rendelkezem, voltam ultrahangon és megállapították, hogy van min. 2 db jól megtermett epekövem /15-13mm/. Fájni nem fáj, görcsölni soha nem görcsölt, de félek attól mi lesz, ha elkezd rakoncátlankodni. Műtétem már volt /egészen más probléma miatt/, de nem akarok kórházba kerülni. Gyógyszert soha nem szedtem, és nem is akarok.

Nagyon félek, ha megcsinálom a kúrát és elindulnak a kövek, mi lesz, ha elakad, mert akkor tuti műtét lesz a vége, és sürgős műtét, mert gondolom az már nagy fájdalommal és más gondokkal is járhat.

Az orvosok általában nem szeretik a hasonló "természetes" megoldásokat, mint ez a kúra, így, ha jónak gondolnák akkor is lebeszélnének róla.

Ha van itt olyan aki hasonló nagyságú, igazoltan meglévő epekövektől szabadult meg ezzel a módszerrel, kérem írja meg a tapasztalatait. Előre is köszönöm.

638. zsilv
2012. febr. 23. 15:54

El_Capitan

Tényleg jól összefoglalod a dolgokat. Teljesen egyet értek veled. (De azért húst fogok a továbbiakban is enni.)


guzmi

Már hiányoltalak. Jobbulást kívánok!

Nem láttam még a Nők lapját, de ha eléggé terjesztjük ezt a tisztítást, akkor előbb-utóbb eljut mindenkihez.


alibaba60

Az igazi javulás, akkor jön el, ha teljesen kiürül a máj és az epehólyag, és ennek hatására a szervezet meg tudja gyógyítani magát.

Tehát nagyban függ a betegségtől.

Drasztikus javulást én a 4. tisztítás után éreztem. Még nem tartok a végénél.


A jobb közérzet, a puffadás megszűnése, már az első után volt.

A vérnyomás, koleszterin, talán a cukor is esetleg az első pár tisztítás után már jobb.

Szerintem az ízületi problémák a 4. tisztításnál már javulnak, megszűnnek.

Egyebekről, nincs ismeretségi kőrben tapasztalat.


zizabella

Igen pl. a tojás.

Vagy nagyon régen a mustárt kiáltották ki rákkeltőnek, aztán kiderítették, hogy az egyik legegészségesebb.

Aztán a szója volt az adu ász, most meg állítólag a férfiakra káros.

Véleményem szerint, ha valaki figyel az érzéseire, akkor tudja, hogy éppen akkor melyik élelmiszer hasznos, szükséges számára.

637. zizabella (válaszként erre: 630. - Zsilv)
2012. febr. 23. 14:59
A tojást is mennyire ellenezték egy időben, most meg kimondottan ajánlják az epehajtásra.
636. zizabella (válaszként erre: 633. - El_Capitan)
2012. febr. 23. 14:55

Köszi az alapos és érthető tájékoztatást.

Margarint már régen nem eszek, inkább a vajat.

Húst viszont még ezek után sem tudom, hogy miben süssek....tudom te vega vagy és erre mi a válaszod:)))

635. guzmi
2012. febr. 23. 12:59
Láttátok az e heti Nők Lapjában írják ezt a tisztítást. Végre!! Nem tudom miért kell ettől tartani, egyáltalán nem okoz problémát.
634. El_Capitan (válaszként erre: 630. - Zsilv)
2012. febr. 23. 01:56

Nekem a múlt heti volt a harmadik tisztításom. Addig szeretném csinálni, amíg már nem jön több kő.

Alapvetően nem volt gond az egészségemmel, mert nem iszok, nem dohányzok, rendszeresen sportolok, vegetáriánus vagyok. Egyedül a vérnyomásom volt magas, de a tisztítás óta az is lement. Az utóbbi időben gyakrabban éreztem magam fáradtnak és ahogy szokták mondani: "a fáradtság a máj fájdalma". A tisztítások óta ezen a téren is javulás indult el.

Viszont azt vettem észre, hogy a böjt vagy tisztítókúra alatt lelkileg is tisztul az ember, nem csak testileg és jelenleg ez nekem fontosabb cél.

633. El_Capitan (válaszként erre: 627. - Zizabella)
2012. febr. 23. 01:44

Az állati eredetű zsírok jellemzően telített zsírsavak, ezek miatt emelkedik meg a koleszterin szint, és az érfalon káros lerakódásokat hoznak létre. A növényi olajok főleg egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírsavakból épülnek fel. Ezek hasznosak az egészség szempontjából. Vannak köztük esszenciális zsírsavak, ismertebb nevükön omega3 és omega6, ezeket a szervezet nem tudja előállítani, ezért külső forrásból kell bevinni. Az állati eredetű zsírok nem tartalmaznak esszenciális zsírsavakat, ezeket csak a növényi olajok, valamint a halolaj tartalmazza. A hal speciális élőlény, mert hidegvérű. Például a disznó és a csirke élő baktériumtenyészetek, különösen a profitorientált húsfeldolgozó üzemekben tartott beteg és legyengült szerencsétlen állatok, ezek a kórokozóknak ideális táptalaj. A hal, ha tiszta vízben tartották, akkor a húsa is tiszta lesz, de például a nehézfémek könnyen lerakódnak a testükben. A halolaj esetében fennáll a veszély, hogy szennyezett forrásból származik. A növényi olajok biztonságosabbak, azonban hő hatására megváltozik a szerkezetük és károsabb lesz, mint az állati zsiradék. Ugyanez igaz a hidrogénezésre is. Nincs szívbarát margarin. A növényi olajok közül a hidegen sajtolt a preferált. Az olajban sütött dolgokat is lehetőleg kerülni kell. A telített zsírsavak szobahőmérsékleten szilárdak, a telítetlenek folyékonyak. Alapelv, hogy ami szobahőmérsékleten megszilárdul, azt kerülni kell.

Tehát a kérdésedre válaszolva: a növényi olajokat kell inkább enni, mert ezek tartalmaznak esszenciális zsírsavakat, de kerülni kell a melegítésüket, mert ezzel károsabbak lesznek az állati eredetű zsíroknál is.

632. guzmi
2012. febr. 22. 21:38

Sziasztok!

Most szerettem volna az ötödiket csinálni, jó volt a holdállás is, de megfáztam, köhögök és betegen nem ajánlott. Márc. elején megint alkalmas lesz az időpont, úgyhogy majd beszámolok. Szia Zsilv, olvasgatom mindig amit írsz bárcsak már én is ott tartanék ahol Te, de majd az is eljön:)

2012. febr. 22. 18:56

Üdvözlök Mindenkit!

Én a hétvégén csináltam végig a tisztítókúrát, jól vagyok, szeretném megtudni mikor jön el az igazi javulás. Amúgy ez már a 2-ik volt.

630. zsilv
2012. febr. 22. 18:27

El_Capitan

Többször is fogod csinálni a májtisztító kúrát? Vagy neked nem fontos, mert semmi bajod nincs?


zizabella

Őszintén bevallom, hogy azt szoktam enni, ami ízlik, vagy amit megkívánok. Olyan érdekes dolgokat kutatnak ki, hogy mi az ami árt, aztán kis idővel később, pont az ellenkezőjét állítják.


Ha nekem kellene gyógyszereket szedni, azon lennék, hogy lehetőleg azok nélkül is tudjak létezni.

Ezért is csinálom olyan kitartóan a májtisztítást, mert a fránya életkor mindenféle egészségügyi akadályokat gördít elénk.

(Tudom, nem az életkortól függ, hanem az életviteltől, de én sajnos így élem meg.)

629. zizabella (válaszként erre: 626. - El_Capitan)
2012. febr. 21. 18:17
Igazad van, az orvosoknak a sok beteg az üzlet, nem az egészséges, tesznek is érte, tisztelet a kevés kivételnek!
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook