Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
688. judyt640 (válaszként erre: 686. - Zsilv)
2012. márc. 11. 20:13
Szia nekem a májtisztito gyógynöv tea nem okozott gondot pont a májat tehermentesiti,az oxitarmot elötte utánna szedtem sztem ez is természetes dolog,sajna muszáj mindig valamit használnom hogy meglegyen a napi/ tisztulás/.Gyerek korom ota küzdök vele és ez a legszelidebb megoldás csak kicsit drága igy kombinálom a mustármaggal.Volta colonhidroterápián is 10 en éve +talpmasszázs +husmentes táplálkozás.Ez igy egybe jo volt csak ahogy a colont csinálták ott látod mi tisztul és nemsok eredményt láttam,az ára megmár akkor is hollibilis volt.De kinek mi valik be különbözöek vagyunk .
687. Vali72
2012. márc. 11. 20:08

Sziasztok!

Ma csináltam meg a 3. tisztítást. Az elsőnél olyan szezámmagszerű sárga kövek jöttek és sok. A másodiknál kb 20 db zöldborsószerű valami. Most a harmadiknál egyszerűen semmi. Se ilyen, se olyan, csak tiszta víz. Volt valakinek ilyen? Szerintetek folytassam még?

686. zsilv (válaszként erre: 683. - Judyt640)
2012. márc. 11. 20:03

Szia judyt640!

Ügyes vagy, hogy elsőre már minden simán ment!

A májtisztító tea, nem tudom mit csinál a májjal, de nem kellene sok nyugalom neki, mielőtt az olajos mixet issza az ember? Éppen azért, hogy minél több kő jöjjön ki. Meg éppen elég megterhelés a májnak a köveket kipréselni magából.


Az oxitarm biztos segít, főleg annak, aki szorulásra hajlamos.

Bár, a könyv keserűsót ajánl, a béltisztításra.

Én nem szedek semmilyen étrend kiegészítőt. Meg lehetőleg gyógyszereket sem. Szeretném a májamat kímélni.

Egyszer (20 éve) kaptam az orvosomtól zsírmegkötőt és egyfolytában hasmenésem volt tőle. Dolgozni sem tudtam miatta. Azóta óvatos vagyok az ilyen bogyókkal.

A mustármagot már kipróbáltam. Az valahogy természetesebbnek tűnik.

685. zsilv (válaszként erre: 684. - Summerrain)
2012. márc. 11. 19:44

Akkor ne. Csak azért gondoltam, mert először későn hatott.

Nekem másnap délig megszűnik a hasmenés.

Hát, különbözőek vagyunk.

684. summerrain (válaszként erre: 681. - Zsilv)
2012. márc. 11. 18:40
zsilv: Még több keserűsó? :)) Ma még 1-2 órája is ment a hasam... Ha jól emlékszem múlkor is ez volt...
2012. márc. 11. 18:06
Én az elsöt csináltam 2 hete,énis csak aznap ettem lájtosat,de én 2 órátol este 5 óráig folyamatosan ittam a májtisztito teát.A keserüsó után már csal pár kortyot de éjszaka is ittam a vizböl ha szomjas voltam és nemlett semmi bajom.Tényleg probáljátok meg az oxitarmot béltisztitásra mert nagyon jo.Én felváltva használom a mustármaggal.
682. zsilv (válaszként erre: 679. - Petyus B)
2012. márc. 11. 17:01

Szia Petyus!


Na végre, van aki utána jár a dolgoknak!!

Nagyon ügyesen csináltad. Köszi!

Tényleg jó tudni, hogy mik jönnek ki belőlünk.


Az ízületi fájdalmaid csak most csökkentek, vagy már korábbi tisztítások alkalmával is? Mennyire voltak erősek a panaszok?

Nekem viszonylag hamar megszűnt, de igazából nem voltak nagy fájdalmaim. (Csak a gerincem.)

Ezt azért kérdezem, mert egy rokonom, ezek miatt szeretné elkezdeni a májtisztítást és nem tudom mikorra "ígérjem" neki a javulást.

Tudom, hogy minden alkalommal jobb, de a tapasztalat sokat segít.


Kérlek írj a későbbiekben is.

681. zsilv
2012. márc. 11. 16:50

Olja és summerrain

Örülök, hogy Ti is gyógyulgatni akartok, és sikerült a májtisztítás. Az elején még sok furcsaság van, de idővel már tudjátok, hogy reagál a szervezetetek és nem lesz kellemetlenség.


Én a hashajtással egyidőben kb. annyi vizet iszom, amennyi kijön belőlem. Talán 2 litert?

Nem akarok kiszáradni és rosszul lenni. De ez minden hasmenéssel járó betegségre is érvényes!!!


Nekem a túlsúlyomat még nem sikerült leadni, mert a kipucolódástól max. 2 kilóval leszek könnyebb, amit az étkezéssel hamar vissza szedek.


summerrain

Talán Neked kicsit több keserűsó kellene, hogy előbb hasson?


Én a colon hidroterápiát tervezem.


Amúgy először nekem az almalétől állandó hasmenésem és puffadásom volt 3-4 napig. De ez legyen a legkevesebb.

Már abszolút jól bírom, semmi mellékhatása nincs.

Hiába...a tisztítások segítenek.

2012. márc. 11. 10:56

Sziasztok!


Tegnap csináltam meg a 2. májtisztításomat a könyvben leírt forgatókönyv követtem.


Tapasztalataim:


1. Tisztítás: Már estére nagyon kiszáradtnak éreztem magam. A keserűsó pont este 10 előtt kezdett el hatni, ezért kb. negyedórás késéssel tudtam csak lehajtani az olajos löttyöt, addig a mosdóba rohangáltam.

Kb. éjjel egykor kihánytam a löttyöt. Ettől függetlenül másnap jöttek belőlem a zöldborsószínű "kövek", meg olyan világos törmelékszerű valami.

Reggel, az első keserűsós adagnál az volt a furcsa, hogy nagyon tisztának éreztem a fejem, annak ellenére, hogy alig aludtam az éjszaka (reggelenként féradtan szoktam ébredni, általában alig bírok felkelni).

Aznap már ettem "rendes" ételt, tehát nem diétáztam, lehet, hogy emiatt éreztem úgy pár napig utána, hogy az epém meggyengült (nyomásérzés, stb.)


2. tisztítás:

Most este a 2 keserűsós adag után 1 órával lehajtottam 1-1 pohát vizet, illetve délután is rendesen ittam vizet.

Tegnap már jóval hamarabb hatni kezdett a keserűsó, megint járkáltam már a mosdóba.

Ja, és bár picit émelyegtem, de nem hánytam ki az olajos löttyöt.

Most reggel megint éreztem, hogy ki vagyok száradva, a keserűsadagok után 1 órával elkezdtem vizet inni, most már azt érzem, hogy üres a gyomrom :))


Ja, akik csinálnak bélmosást, hogy csinálják? Beöntéssel?


Az almaléről: nekem az elsőnél sokszor fájt tőle a gyomrom (sima bolti 100%-os, koncentrámból készült almalevet ittam), most találtam olyan 100%-ost, ami szűretlen, azt jobban tolerálta a gyomrom.


Ja, amit én egyszer se tartottam be: az, hogy a tisztítás hetében már diétázni kell... Ha pár napig zsíszegény-húsmentes diétán vagyok, a falat kaparom az éhségtől.

2012. márc. 9. 19:06

Az elmúlt héten csinéltam a 7. májtisztítást úgy, hogy 4-5 hónapot kihagytam közben. Most jöttek először nagy zöld "kövek" (2cm-es, 2db 1,5 cm-es és 40-50 db kicsi borstól a zöldborsó méretűig). Elvittem egy laborba, ahol azt mondták hogy ezek nagyon besűrűsödött epét tartalmaznak, amik nem a kúra hatására alakultak ki. Elképzelhetőnek tartják, hogy a májban és az epében a normális epefolyadék mozgást nagyon befolyásolták.

Mint minden kúra után most is nagyon jó lett a közérzetem, és az izületi fájdalmaim csökkentek

Kíváncsi vagyok, egy hónap múlva jönnek-e hasonlók

678. guzmi (válaszként erre: 674. - Ilonaaa)
2012. márc. 9. 17:54
Nagyon szurkolok, írj majd, hogy milyen volt ha mégis megcsinálod. Viszont akkor tényleg tartsd be az előírásokat.
677. Olja
2012. márc. 9. 17:54

Üdv!

Én is megcsináltam immáron másodjára ezt a kúrát. 36 éves férfi vagyok. Valóban működik, ez tény. Én egy kicsit szkeptikus vagyok, nem tudom elkébzelni, hogy ez a sok trutyi a májamban lett volna. Jó lenne egy szakértő orvosi vélemény. Aki nem élből elutasit, hanem szakmailag érdeklődik. És még valami egy nap alatt komoly súlyvesztés történik én 85/80kg vérnyomás 130/81/p70 másnap reggel 92/58/P105 ezt én a nagy vízelvonásnak /keserűsó/ tudom be. Egyébként tényleg kibirható!

De csak az csinálja akinek a keringése rendben van.

676. c5d1635e99 (válaszként erre: 675. - Ilonaaa)
2012. márc. 8. 06:42

Igen,ez az én epekövem.Nekem 2000-ben volt a műtétem,akkor még fogalmam sem volt erről a májtisztításról...persze,nem tudom,hogy bemertem-e volna vállalni.Igaz,hogy 1,5 cm-es követ láttak az uh-on,aztán lett belőle 3cm-es.

Jövő héten megcsinálom a 3-ik tisztítást.

675. Ilonaaa (válaszként erre: 566. - C5d1635e99)
2012. márc. 7. 21:34
Zinnia2! Ha jól értem, ezt a követ műtötték ki belőled? Termetes egy darab. Nekem is ekkorát "jósolnak". Én megpróbálom a májtisztítást, ha műteni kell, hát mindegy, talán sikerül.
674. Ilonaaa (válaszként erre: 668. - Guzmi)
2012. márc. 7. 21:00

Guzmi! Köszönöm. Dehogy akarok hibáztatni mást, csak félek, és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Ha műteni kell, mindenképpen jobb egy próbát tenni előtte. Hétvégén egyébként is annyira rákészültem, és nem mertem megcsinálni, hogy 2 napig úgy feszített az epém, annál nem lesz rosszabb a tisztítás sem.

673. zsilv (válaszként erre: 671. - Petyus B)
2012. márc. 6. 23:14

Teljesen egyet értek veled. Én is tervezem.

A 4. tisztítás után, nálam volt egy erős hashajtás, egyéb okok miatt, de az már régen volt.

672. guzmi (válaszként erre: 671. - Petyus B)
2012. márc. 6. 13:50
Nos, igen, mindenképpen kellene csinálni, de nehezen veszem rá magam.
2012. márc. 6. 08:17

A béltisztítás lényegét én úgy értelmezem, hogy a májból kikerült anyagok esetleg a bélben itt-ott lerakódhatnak, és ha az ott marad, akkor onnan felszívódhat, vagy egyéb cifraságot okozhat (szem bedagadás?). Tehát nem helyettesítendő a májtisztítás a bélmosással (és vissza), kiegészítik egymást


Nekem a bélmosásnál és utána , még valamennyi kő szokott jönni. Ha nem tisztítanám, lehet, hogy egy része bent maradna, és ott "dolgozna"

2012. márc. 5. 19:18

Üdvözlök Mindenkit!

A hétvégén megcsináltam a 3-ik májtisztítást.Most egyenlöre jól érzem magam, aminek azért is örülök, mert a 2-ik alkalommal ez nem igy volt. Akkor kutyául voltam és alig vártam hogy elteljen az újabb háromhét a tisztitásig. Sikerült 179 db követ megszámolni amit nem tudtam azt csak azért, mert rengeteg pici kö jött ki. Egy dolgot szeretnék még megkérdezni,volt-e már valakinek olyan tünete ilyenkor, hogy másnap a bal kezén a kisújját huzta a görcs. Na azért nem kell megijedni, mert lehet ez csak egyedi reakció, evés útán rendezödött a dolog és abba hagyta. Lehet hogy vitamint kellene szednem? Ha valaki tudja a választ hogy mitöl van ez a jelenség akkor szivesen olvanám. A válaszokat előre is köszönöm.

669. guzmi (válaszként erre: 667. - Judyt640)
2012. márc. 5. 17:07
A belek tisztasága egy dolog és más a máj egy másik. Szerintem egyik sem kielégítő a másik nélkül. Én a Colonix kúrát csináltam végig 3 hónapig kb 2 éve. Lehet, hogy, jó volt, de drága, és a májamban minden maradt, a kol.szintem sem javult. A férgek jelenléte nálam nem igazolódott be, a drága féreghajtó így felesleges, egyébként olcsó kurkumával is jó hatást lehet elérni. A pre és probiotikum biztosan jót tett, meg az hogy a rost lepucolta a beleket. Szóval simán olcsóbb cuccal helyettesíthető sok hűhó volt szinte semmiért. Ennek a májtisztításnak a szinte nulla költsége mellett legalább nagyon nagy hatása van. Sok zabpehellyel, meg kaukázusi kefírrel a belek is jó állapotba hozhatók.
668. guzmi (válaszként erre: 653. - Ilonaaa)
2012. márc. 5. 16:56
Olvastam olyat, hogy fél szilva nagyságú kő ürült, de nem mondhatja senki, hogy csináld, mert a Te tested, senki sem vállalja, hogy utána esetleg Őt hibáztasd, de ha nekem lenne én biztosan megcsinálnám.Sokkal inkább mint más beavatkozást. Nyilván, akkor betartanám az előírásokat, diéta, almalé, stb.
2012. márc. 5. 15:15
hát én vagy 10 évvel ezelött csináltam végig egy 10 alkalmas colon terápiát de a mostani tapasztalataimmal azt mondom hogy az oxitarm 3 havi fogyasztása ugy hogy esténként 4 szemet beveszel jobban tisztitja a beleket.De mostmár aztis tudom hogy ezt a májtisztitást semmi nem helyettesiti.Ezeket a lerakódásokat semmi kinem hozta volna,hiába ittam én a máriatövis olajat ,még mindig a hatása alatt vagyok miminden lehet még bent ha az elsö ezt hozta ki.
666. guzmi (válaszként erre: 664. - Petyus B)
2012. márc. 5. 13:42

Holdnaptár 2012 és megnézed a kis jelekből, hogy belső szervek tisztítása melyik napokon alkalmas. Még azt is megtudhatod, hogy pl: fodrászhoz mikor menj. Tényleg működik.

Colon tisztítást nem szoktam csinálni, beöntést javasolnak inkább, de azt sem szoktam, pedig biztosan nagyon hasznos lenne. Fáradtság, püffedtség, előfordulhat, mert fel lett kavarva a méreganyag, és pont ezért kellene a beleket megtisztítani utána, hogy ne szívódjanak fel a mérgek. De olyan macera.

665. guzmi (válaszként erre: 662. - Zsilv)
2012. márc. 5. 13:36

Szia!

Lehet, hogy ételmaradék, de nem az elsők között ürült. Mindegy, akármi is volt, csak meglepődtem. Ma hétfő van és reggel még mindig apró kis kőkemény gombostűfejnyi kövek jöttek, de rengeteg.

664. Petyus B (válaszként erre: 652. - Guzmi)
2012. márc. 5. 09:24

Sziasztok!


Milyen holdnaptáron és mit nézel? Mikor érdemes holdhoz képest májtisztítani?


Nem szoktatok colon hydroterápiás béltisztítást csináltatni a májtisztítás után? A könyv vesetisztítást is ajánl időnként

663. zsilv (válaszként erre: 660. - Judyt640)
2012. márc. 4. 21:05

Nálam is előfordul, hogy néha bedagad a szemem reggelre. Pl.hétfőn és mára is. Nálam függ az előző napi ételtől.

Amúgy a bedagadás a méregtelenítés egyik velejárója is lehet.


Amikor Tachyon ("Ős"energia, amivel szinte mindent lehet gyógyítani) tanfolyamra jártam, és kezeltem valakit, akinek 3 hónapja nem szűnt az erős köhögése, másnapra úgy bedagadt az arca, hogy alig látott ki a szemén. Csak egy napig tartott. Következő napra megszűnt a dagadás és a köhögés is.

662. zsilv (válaszként erre: 661. - Guzmi)
2012. márc. 4. 20:57

Guzmi!

Mennyi követ produkálsz, hogy még nincs vége? Nekem délig kijönnek.

Piros kövem még nem volt, nem tudom, hogy létezik-e. Nem lehet valami ételmaradék, ami megrekedt valahol?

661. guzmi (válaszként erre: 658. - Zsilv)
2012. márc. 4. 20:40

Zsilv!

Piros kő létezik? Most sárga is távozott a zöld mellett, most este van, de még nincs vége:)

2012. márc. 4. 13:36
Csütörtökön csináltam a májtisztitást ,pénteken pihentem,de szombat hajnalba mentem dolgozni,no akkor éreztem hogy kicsit gyengébb vagyok ,ma vasárnap van de reggel olyan dagadt szemekkel keltem és a közérzetem sem a legjobb ugy érzem mintha sok méreganyag keringene a szervezetemben.
659. Ilonaaa (válaszként erre: 658. - Zsilv)
2012. márc. 4. 01:12

Kedves Zsilv!

Köszönöm.

Már nagyon rákészültem, de félek, hogy ami eddig nem fájt, most komoly gondot okozhat, de műtétet és gyógyszereket nem akarok.

Jövő pénteken belevágok, majd megírom mi lett az eredmény.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook