Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2012. márc. 26. 21:41
Én is gratulálok Zsilv,és nagyon remélem hogy rendbe jönnek azok a problémák amik miatt elkezdted a kúrát! Eddig nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak,és folytatni fogom amíg jönnek ezek a kövek,vagy bárminek is nevezzük őket..
2012. márc. 26. 19:42

Gratulálok, Zsilv! Nagyon ügyi vagy és kitartó!

Így 10 tisztítás után sok pozitív változást tapasztalsz?

Én szívesen olvasnék erről (is) bővebben, ha van időd elregélni...:)

716. zsilv (válaszként erre: 715. - Zizabella)
2012. márc. 26. 17:58

Zizabella!

Nem vizsgáltattam be a "köveket". Az a fontos, hogy kijönnek belőlem.

Biztos, hogy ételektől van.

Sajnos most előtte diétát nem tartottam, mert nem volt módomban. Lehet, hogy a sós perecről a sók jöttek ki?:)

Nekem csak nagyon eltömődött a májam és azt próbálom tisztogatni. Egyszer, csak a végére jutok.

A belekben tudom, hogy lerakódhatnak dolgok, de mitől lesznek gömb alakúak és fakó zöldek és feketések, na meg gyurma állagúak? Ezek inkább a májamból jöttek ki.

Ha friss kövek lennének, élénk zöldek lennének.

715. zizabella (válaszként erre: 714. - Zsilv)
2012. márc. 26. 16:26

Szia Zsilv!

orvossal vagy szakemberrel megvizsgáltattad ezeket a köveket amik kijöttek belőled? mert lehet hogy bizonyos ételek is okozhatják, és a megfelelő diétával megelőzhető lenne.

Kemény cuccok a belekben is lerakódnak, és erős hashajtáskor köveknek tűnhetnek.

714. zsilv
2012. márc. 26. 12:42

Sziasztok!

Múlt héten túl jutottam a 10. májtisztításon!

Sajnos a diétát nem igazán tudtam betartani, mert előtte nem voltam itthon. Azért az almalevet szorgalmasan ittam.

Még mindig sok kő jött ki belőlem. Főleg, kicsi, fakózöld kövek. Egy nagyobb, 1cm-es azért produkáltam. Csak elvétve volt majdnem feketés. Még du. is ment a hasam, ami eddig nem volt. Sok fehér törmelék, kristály (olyan homok szerű) is ürült, ami ritkán fordult eddig elő.(Csak 2*)

A gerincem ismét érzékeny volt másnap. Lányom rendszeresen fényképezi és látom a javulást. Még mindig van benne, egy ici-pici oldal irányú görbület, de már alig látszik.

Remélem nyárra, már teljesen jó lesz és a tisztításokkal is készen leszek. Bár ez az utolsó megint sokkolt, mert ennyi nem jött ki az előtte lévő 3 tisztításnál.


Szisziági

Ügyes vagy, hogy sikerül a nagyobb köveidtől is megszabadulnod. Nem semmi, ami kijött belőled.

A májban lévő köveket valahogy nem mindig mutatja ki az UH.

Nálam már az első tisztításnál olyan sok zöldborsó szerű kő ürült, hogy teljesen elképedtem, honnan jöhet az ki. Igen, ezek a tapasztalatok, megerősítenek, hogy végig kell csinálni a tisztításokat.

Még a 10.-nél is rengeteg minden jött. Nem friss kövek, a színük alapján.

713. Tempest (válaszként erre: 712. - Szisziági)
2012. márc. 21. 18:01
Köszi , keresem.
712. szisziági (válaszként erre: 709. - Tempest)
2012. márc. 20. 20:42

Szia!

Nem szoktam 10 napig hús és tejmentes diétát tartani.Üzemi étkezésen vagyok,este azonban csak zöldséget fogyasztok fehérjével pl. túró lenmaggal keverve nagyon jó ráhangoló...A tisztítás napján viszont mindent betartok!Kávé helyett gyümölcsteát iszom,semmi tejtermék és húsféle,délig nagyon keveset és déltől egyáltalán nem eszem ,max.2-3 pohár sima ásványvizet iszom.

Több helyen is keress rá ,a Hulda Clark féle leírás elég részletes.

Sok sikert!

711. c5d1635e99 (válaszként erre: 710. - Szisziági)
2012. márc. 19. 19:51
Köszönöm:-))
710. szisziági (válaszként erre: 707. - C5d1635e99)
2012. márc. 19. 19:43

Zinnia fel a fejjel-megteszed amikor tudod!Szerintem csak jó fizikai állapot mellett lehet belevágni,mert megterhelő lehet a szervezetnek.

Jobbulást kívánok!

709. Tempest
2012. márc. 19. 19:42
A könyvet még nem tudtam beszerezni, ezért a netem keresgéltem , hogy hogyan is kéne csináljam ezt a tisztitást. Az Antal Vali féle oldalon találtam egy leírást, de ő javasol előtte 10 napig ilyen olyan "ráhangoló" kezelést, céklalé meg egyéb dolgok fogyasztását. Kérdezem, hogy ti minden tisztitás előtt megcsináljátok ezt a 10 napot, ha nem akkor mi a menete a dolognak?
708. szisziági (válaszként erre: 706. - Petyus B)
2012. márc. 19. 19:29

Köszönöm Petyus-megnézem. Eddig kicsit szkeptikus voltam én is, de saját tapasztalataim meggyőztek.

Labor jó lenne valóban,csak nehezen veszem rá magam a beutalót kérni. Más miatt gyakran csinálnak hasi UH és MR is volt a nyáron,nem volt semmi eltérés sem a májban sem az epében.

Remélem Neked is javult az egészséged,tudom rendszeresen csinálod.

707. c5d1635e99 (válaszként erre: 705. - Szisziági)
2012. márc. 19. 13:22

Nem semmi ami kijött belőled.

Jó lenne,ha végre én is megcsinálhatnám a következő tisztítást,de sajnos mindig közbe jön valami.Egy hónapja,náthás voltam,most meg a térdem miatt kell kezelésekre járnom,így megint elmarad a tisztítás.

2012. márc. 19. 09:49

Szia Szisziági!

Lehet, hogy érdekes lenne egy koleszterintszint mérést csinálni májtisztítás előtt és után, hogy változik-e (és esetleg a májenzimek is hogyan alakulnak)

Itt sok képet lehet látni máj és epe "cuccokról". Aki csinál tisztítást azok nagyrészének úgy gondolom ez tanulságos.

[link]

[link]

2012. márc. 19. 09:02

Köszönöm Krisz!

Igen most megdöbbentően nagyobbak voltak mint a múltkor...A kertes naplómban mindjárt megnézheted,eddig nem raktam fel:)A legnagyobb olyan volt mint egy fél szilva:)

Ügyes vagy Te is! -hanyadjára csináltad?

2012. márc. 18. 20:59

Gratulálok!

Én kíváncsi lennék a kiürült "cucc"-ra. Én is csináltam már párszor, szívesen összevetném a magaméval...:D

Írod, h ez már a 3. tisztítás. Most ürültek a legnagyobb kövek?

2012. márc. 17. 13:21

Sziasztok!

Harmadik májtisztításomon vagyok túl. Már kikísérleteztem,hogy mi válik be nekem,ezért kicsit másképp mint ahogy a könyv írja. Tegnap délig hús és tejmentes nap volt, sok folyadékkal. 14 órakor ,16 órakor és 20 órakor ittam a keserűsót. Egy teáskanálnyi is elég volt poharanként,este 10-re jól kipucolt így is:)Közben ittam két pohár mentes ásványvizet ,így nem voltam annyira kiszáradva.

10-kor a lötty után eleludtam,1 órakor csak fehér pelyvaszerű törmeléket láttam. Reggel 6-kor ittam az utolsó keserűsót,ekkor kezdett morajlani a májam. Ami kijött az egyenesen megdöbbentett!!

A Zinnia epekövéhez hasonló méretű zöldes kőből 2 db,és rengeteg zölborstól a borsóig terjedő gyurma állagú golyó ürült ki. Lefotóztam párat, csak kicsit gusztustalan a téma,ezért még nem tudom hogy milyen módon tegyem közkinccsé a fotót:))

Valamelyik naplómba hamarosan felteszem,és akit érdekel megnézheti....Még most is a hatása alatt vagyok,hogyan képes ez kiürülni....Kristályszerű szemcsék állnak össze gyurmagolyó nagyságúra ,puha és szétnyomható az állaga.

Valaki szerint ezek koleszterinkristályok,ennek nagyon örülnék-mert egészséges életmód mellett is mindig emelkedett volt egy picivel a koleszterinem. Ha csak ennyi a haszna már érdemes megcsinálni ezt a kúrát!

702. Tempest
2012. márc. 16. 17:56
Köszi a segítséget MIndenkinek, utána nézek a könyvnek ezeken a helyeken .
701. alibaba60 (válaszként erre: 697. - Tempest)
2012. márc. 16. 11:45

Tempest!

A keresett könyvet még a Magyar Menedék Könyvesház 1126 Bp, Márvány u.25. Tel: 06 1 2137057 is megtalálod. Ha interneten rendeled meg akkor még lehet, hogy olcsóbb is. Üdv és jó gyógyulást.

700. c5d1635e99 (válaszként erre: 699. - Krisz 18)
2012. márc. 16. 07:03

Szia!

Nyugodtam csináld meg a tisztítást.Nekem sincs epehólyagom,már 2-szer csináltam.Semmi bajom nem lett,sőt remekül éreztem magam utána.

2012. márc. 16. 00:06

Sziasztok!

Lehet, h kérdezték már mások, de én most nem olvastam vissza a fórumot...azt szeretném kérdezni, h van-e arról infó, h ha valakinek (ez esetben nekem) már nincs meg az epehólyagja, ilyen esetben nincs-e ellenjavallat a tisztítás elvégzésére?

Mielőtt két éve megszabadultam az epehólyagomtól, többször is elvégeztem, akkor minden rendben ment,( az hosszú hogy így miért kellett a műtét, de sajnos muszáj volt, már nem lehetett válogatni hogy szeretném-e vagy nem), a lényeg, hogy akkor sokminden ürült, kb 4 v 5 alkalommal végeztem, de azt gondolom, h epehólyag híján a májban is rengeteg oda nem illő cucc van most is. Csak tartok attól, h műtétet követően nem állhat-e elő vmi extra probléma.

698. Krisz 18 (válaszként erre: 697. - Tempest)
2012. márc. 15. 23:41
Ha Andreas Moritz-A csodálatos máj- és epehólyagtisztítás c. könyvét keresed (nem olvastam vissza a fórumot), azt Bp-en beszerezheted a Keleti pu. közelében található Szebb Életért Központban, akár meg is rendelheted a webáruházukból. Google-be ha beírod, rögtön kidobja.
697. Tempest
2012. márc. 15. 00:10
Nem találom a könyvet sehol, már a Librivel is kerestsettem, de nem találják. Ha valaki tud lelőhelyet szóljon léci. Vagy szívesen vennék egy fénymásolatot is akár valakitől, vagy nem tudom, de minden megoldás érdekel, nagyon szeretném elolvasni.
696. zsilv (válaszként erre: 694. - Petyus B)
2012. márc. 12. 16:42

Köszönöm a választ Petyus!


Nem tudom, hogy mitől vannak az ízületi fájdalmai a rokonomnak. Majd rákérdezek.

Szerintem, ha valaki rendszeresen csinálja a tisztítást a 4.-nél jön lényeges javulás.

Van még egy idősebb "barátnőm" (78éves), őt sajnos nem bírom rábeszélni a tisztításra. Fél, de nem tudom mitől.


Én is már várom, hogy mikor tisztul ki teljesen a májam. Egy hét múlva csinálom a következőt, mert közben el kell utaznom. Most még biztosan jönnek ki kövek. (Már jelezték, hogy ki akarnak jönni.:))

Szerintem, ha egyet kihagynák, már magától tisztulna, mert úgy megszokta a szervezetem ezt a havi májtisztítást.

695. Petyus B (válaszként erre: 693. - Vali72)
2012. márc. 12. 08:53

Szia!

Lehet hogy ki kellene várni egy picit több időt, hogy a "kövek" mozogjanak .

Én 4 hetente csinálom.

694. Petyus B (válaszként erre: 682. - Zsilv)
2012. márc. 12. 08:51

Szia Zsilv!

Az első májtisztítást évekkel ezelőtt csináltam, és az első alkalommal teljesen megszünt az izületi fájdalmam (úgy, mint ahogy a villanyt leoltják -volt , nincs). 4 nap múlva visszajött. Pár hónapra rá még volt kettő tisztítás, egyik sem szüntette meg az izületi problémát .Most is érzem, hogy már kezd visszajönni. Úgy gondolom (a könyvben is ezt írják)hogy ahogy a mélyebb rétegekben lévő "kövek" előjönnek és megakadnak valahol, újra jönnek a panaszok (illetve amíg mélyről elő nem jönnek és ki nem ürülnek a kövek addig sincs minden rendben) .

Hogy mikorra "igérd" neki a javulást az sokesélyes. Kérdés, hogy az izületei mitől fájnak. Ha mechanikai elváltozások vannak ,akkor teljesen más, mintha "csak" lerakódások (vagy ki tudja mik?) vannak az izületben a májban lévő "kövektől"... Próba szerencse... Persze az esetek nem kis részében úgy gondolom, ha kitisztul a máj, komoly javulások lehetnek (gyógyszerek és mellékhatásaik nélkül .

693. Vali72 (válaszként erre: 691. - Petyus B)
2012. márc. 12. 08:18

Szia!

Három hetente csinálom.

692. Vali72 (válaszként erre: 689. - Zsilv)
2012. márc. 12. 08:16

Szia!

Akkor még egyet megpróbálok, gyanús nekem, hogy ennyire rendben lennék. Nem ettem semmit, ugyanúgy csináltam mint ez előzőeket, előtte almalé, tetermék és húsmentesség, aznap semmi zsiradék.

691. Petyus B (válaszként erre: 687. - Vali72)
2012. márc. 12. 08:01

Szia Vali!

Mennyi idő telt el a májtisztítások között?

690. zsilv (válaszként erre: 688. - Judyt640)
2012. márc. 11. 20:46

judyt640!


Így érthető, hogy Te ezt választottad és valószínűleg helyesen.

Nálam pont az ellenkezője van, örülök, ha naponta csak egyszer "tisztulok". (Ez nagyon tetszik.)


A májtisztítás állítólag az ilyen problémákat is helyre teszi.

Azért a későbbiekben is számolj be, mert biztosan sokaknak tudsz segíteni, ha leírod, mit és hogyan csinálsz.

689. zsilv (válaszként erre: 687. - Vali72)
2012. márc. 11. 20:45

Szia Vali!

A könyv szerint, ha egymás után 2-szer nincs semmi, akkor tisztult ki a máj. Talán még egyszer megpróbálhatod.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a 3. tisztításnál már teljesen tiszta, de nincs kizárva. Akkor nagyon szerencsés vagy.

Ugye nem ettél 14 óra után. Mert akkor előfordulhat, hogy nem jön ki semmi.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook