Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
748. Krisz 18 (válaszként erre: 743. - Zsilv)
2012. ápr. 5. 09:38

Elriasztó, vagy elővigyázatosságra intő példa a fiatalkori epekövességgel kapcsolatban. Ismeretségi körömben történt úgy két éve.

Adott 12 éves lány ikerpár, egyiküknek hasi panaszai támadtak, gondoltak mindenfélére, végül majdnem megműtötték vakbéllel, amikor hirtelen besárgult, na akkor kiderült h epekövei vannak és begyulladt a hasnyálmirigye (ha jól tudom ill. jól emlékszem bekerült egy kő abba a közös epevezetékbe, vmi ilyesmi de tényleg nem emlékszem erre a részletre pontosan), úgyhogy onnantól kezdve vagy 4-5 hónapig kórház, szondán át táplálták sokáig, amikor a hasnyálmirigy-gyulladása megszűnt, eltávolították az epehólyagját...Rengeteget fogyott ami egyébként az ő esetében nem volt borzasztó mert igencsak túlsúlyos volt, mikorra meggyógyult, csinos is lett. A szülők természetes aggodalmukban megvizsgáltatták a másik kislányt is, kiderült, h neki is vannak epekövei. Őt is megműttették. Azóta ő is lefogyott (hasonló volt az alkata a testvéréhez).

Hát ezt csak azért írtam le, h tényleg van ilyen, bizony fiatal korban is. Sajnos.

747. secret!
2012. ápr. 5. 09:29
Sziasztok, én kétszer csináltam meg a kúrát, a másodiknál már volt néhány 10 forintos nagyságú kő is, úgyhogy át tud jutni a nagyobb is a vezetéken.
746. Krisz 18 (válaszként erre: 737. - Guzmi)
2012. ápr. 5. 09:26

Szia!

Bár láttam, h már kompromisszumra jutottatok, h a zöld bogyók nem az olívaolaj módosult állapotai, én csak abból a szempontból szeretném ezt megerősíteni, hogy amikor az emberből már nem ürül semmi kőszerű az utolsó tisztítások során (mert kitisztult a mája), ugye akkor is megitta előtte az olajat...

Tehát szerintem sem az olaj termékei, bár őszintén szólva anno bennem is felmerült ez a kérdés. :)

2012. ápr. 5. 08:46

Sziasztok!

Megcsináltam a harmadikat...végre...Rengeteg kicsi,és nagyobb sötétzöld,feketébe hajló bogyók ürültek/ürülnek.

Annyiban más a harmadik tisztítás,hogy reggel fejfájásra ébredtem és folyamatosan hányinger kínoz.

Most egy kis gyömbért rágcsálok,hogy elmúljon a hányinger.

744. guzmi (válaszként erre: 743. - Zsilv)
2012. ápr. 4. 22:37
Szerintem már fiatalon is lehetnek lerakódások a májban, és nyilván a lányodnak elég lesz egy tisztítás, és félévente évente ismételni, így soha nem jut majd olyan szintre mint mi. Kíváncsi vagyok mit tapasztaltok majd, de szurkolok.
743. zsilv (válaszként erre: 742. - Guzmi)
2012. ápr. 4. 21:43

Nekem is sokat számít, hogy másokkal meg lehet osztani a tapasztalatokat. Erőt ad.


Most 15 éves lányom szeretné megcsinálni a májtisztítást. Mondtam, hogy még korai, mert kicsi a valószínűsége, hogy kövei vannak.

Hősiesen hús nélküli diétát csinál, meg nagy bánatára túrórudit sem eszik. Eddig húst hússal evett. Azért egy kis tejet iszik, mert nem szeretném, hogy Ca hiányos legyen. Tojást, sajtot most mellőzi.

Na majd meglátom, mi lesz, és persze beszámolok róla.

742. guzmi
2012. ápr. 4. 21:28
Nagyon örülök a válaszodnak, akkor most távozott a legtöbb golyó és gyurma, szinte elképzelhetetlen, hogy ennyi van a májamban. Persze, hogy nem adom fel, annak reményében,hogy a kitartás eredménye a jobb vérkép, meg a többi jó, és,hogy állítólag ezután csak évente egyszer kell majd megcsinálni, és klassz tiszta lesz a májam. Jó ez a fórum, enélkül azért nehéz lenne,mások véleménye tapasztalata sokat segít, főleg az olyanok véleménye mint a tied. Köszi
741. zsilv (válaszként erre: 737. - Guzmi)
2012. ápr. 4. 20:52

guzmi!


Jó látni Téged! Ne add fel! Tudom vannak nehezebb időszakok, ne nem olyan szörnyű.

Na, én sem azért csinálom, mert olyan "jó buli" lenne, hanem, mert számomra a gyógyulást jelenti.

Biztos nálad is besűrűsödött epefolyadék jött ki, ha olyan sötét zöldek voltak. Vagy esetleg az epéből?

Azt olvastam, hogy az olaj nem lehet, mert az olíva olaj sosem lesz olyan gyurma állagú, mint ami kijön. Ráadásul olyan gyorsan semmi nem tud átalakulni a szervezetben. Tehát, ezek a dédelgetett, évek alatt megtermelt köveid. Épp ideje megszabadulni tőlük.

Az olaj belőlem a kövekkel távozik, mert látom a csillogását mellettük. (Lehet, hogy így gyorsabban kicsusszannak?:))



Olja, szerintem is.

740. guzmi (válaszként erre: 738. - Olja)
2012. ápr. 4. 20:32
Szia! oké, persze micsoda hülyeséget gondoltam. Nyilván az olaj hatására az epehólyagban az epefolyadék képződik és az löki ki a gyurmákat a májból. Csak vér juthat a májba, azt tisztítja. Már csak az a kérdés, hogy az olaj milyen formában ürül ki belőlünk, remélem nem az áll össze ilyen kis reszelt gyurmává.
739. zsilv (válaszként erre: 733. - Alibaba60)
2012. ápr. 4. 20:27

alibaba60


Gratulálok a 4.-hez! Örülök, hogy most kellemesebb volt.

Én nem bírnám megszámolni a köveket, csak, ha kevés van. Nagyon türelmes lehetsz.

A hátfájás nálam is a tisztítások után szokott jelentkezni, de már nagyon gyenge. Valahogy vissza kell tolódnia a gerincnek, és ezt érezzük.

További jó májtisztítást kívánok.

738. Olja (válaszként erre: 737. - Guzmi)
2012. ápr. 4. 18:09

Szia!

Az tévedés, hogy az olaj bejut a májba. Csak beindítja az epefolyadék ürítést, és ez mossa ki azokat a-) micsodákat?

Szerintem...

737. guzmi
2012. ápr. 4. 13:23

Sziasztok!

Most kezdtem el gondolkodni, hogy az olívaolaj milyen formában távozik belőlünk. Remélem nem az a gyurmaszerű dolog az olaj. Kicsit elbizonytalanodtam, jó lenne tudni, hogy az olaj, aminek keresztül kell menni a májon, mivel az nyomja ki a köveket, mivé lesz. Az a gyanúm, hogy abból lesz az a zsíros gyurmaszerű valami, ha valaki tud erről írjon.

736. c5d1635e99 (válaszként erre: 734. - Krisz 18)
2012. ápr. 4. 06:29
Én csak belevágtam,minden előkészület nélkül.Almalevet nem ittam,de már 2 éve iszom az almaecetet,és az is jó.
735. guzmi
2012. ápr. 3. 22:29

Sziasztok!

Megcsináltam a hatodikat, és mikor ittam a sót, meg az olajat megfogadtam,hogy ez lesz az utolsó, aztán amikor láttam, hogy mi jön ki beláttam, hogy jó néhány kell még:( Egyre rosszabbul tűröm a löttyöket, másnap azonban jó érzés tölt el, hogy tettem valamit az egészségemért. Végül is nem jó buli, de ki lehet bírni. A borsóim most méreg zöldek voltak, tényleg mint az epe, voltak szép számmal. Most nem tudom elhinni, hogy egyszer kiürül és nem jön több. Kíváncsi vagyok, és kitartok. meg akarom tudni !

734. Krisz 18 (válaszként erre: 700. - C5d1635e99)
2012. ápr. 2. 11:21

Zinnia!

Írtad, h te is epehólyag nélkül vágtál bele a tisztításba, tehát "sorstársak" vagyunk. :D

A könyv ilyen esetben a 6 nap előkészület helyett 2-3 hetet ír.

Te is hosszabb ideig készültél rá?

Almalével vagy más módon?

2012. márc. 31. 19:34
Üdvözlök Mindenkit!Sikeresen tuljutottam a 4-ik májtisztításon.Jól érzem magam,most nem száradtam ki.Köszönet ZSILVNEK hogy felhivta a figyelmemet a keserüsos ivások közötti ivásra,valóban jót tett.Most 339db követ számoltam meg.Természetesen a rengeteg kicsit nem tudtam megszámolni ami a szürökanálon átment. Egy fájdalmam van csak, a jobb oldali hátfájás. Lehet hogy ez csak lassan fog elmulni,de reménykedem minél hamarabb.További sikeres tisztításokat kivánok mindenkinek.Örömmel olvasom a hozzá szólásokat sokat tanulok belölük.
732. judyt640 (válaszként erre: 731. - Krisz 18)
2012. márc. 30. 06:04
Sok folyadékot ittam,mondjuk nemsokat ettem a tisztitás utáni napokban sem mert nem volt étvágyam,igy gondolom 3 nap alatt kiürült.
731. Krisz 18 (válaszként erre: 726. - Judyt640)
2012. márc. 29. 22:01

És amikor így bedagadt a szemed, mit csináltál?

Ittad a vizeket?


Én is elszánom magam valamikor a közeljövőben a tisztításra. Csak mivel nincs epehólyagom, a könyv kb. 3 hetes előkészületet ajánl. BIztos ami biztos! :D

730. Krisz 18 (válaszként erre: 728. - Zsilv)
2012. márc. 29. 21:57

Zsilv,

erősen hajlok rá, h én is a keserűsós megoldásnál kössek ki! :D

729. guzmi (válaszként erre: 727. - Zsilv)
2012. márc. 28. 22:06
Most vendégségbe megyünk, aztán húsvét, utána mi várunk vendégeket, így halasztanom kell sajna, de írok persze.
728. zsilv
2012. márc. 28. 19:28

Krisz18!

A könyv keserűsó kúrát is ajánl.

Már egyszer talán rászánom magam a béltisztításra.

Még nincs tapasztalatom benne.

727. zsilv (válaszként erre: 725. - Guzmi)
2012. márc. 28. 19:22

Szia Guzmi!


Egy ismerősömnek a 9.-nél már nem jött semmi. Azóta nem beszéltem vele, nem tudom, volt-e folytatás.

Az ő ismerősének, csak 8* kellett csinálnia, mert addigra kiürült. Persze fiatalabb, vékonyabb az illető és valószínűleg egészségesebben táplálkozott eddig. Őt személyesen nem ismerem.


Mostanában nem tudom, hogy akik korábban elkezdték, hol tartanak. Régen beszéltem velük.

Az biztos, hogy hárman jobban érezték magukat és egyenlőre nem csinálják.

Kitartása nincs mindenkinek.


Sok sikert a hatodikhoz! Azért beszámolót kérünk szépen.

726. judyt640 (válaszként erre: 724. - Krisz 18)
2012. márc. 28. 16:58
Ha a kura után szeretnéd akkor sztem a mira v hunyadi viz ami azonnal hat.Én az elsö májtisztitást csináltam egy hónapja és bizony maradt a bélben méreganyag nekem is mert reggel olyan dagadt szemekkel keltem 3 napig .Alig várom hogy husvet után megcsináljam ujra,mostmár a tapasztalatokat felhasználva.
725. guzmi
2012. márc. 27. 23:03

Sziasztok! Szia Zsilv!

Készülök a hatodikra, és elképedtem, hogy a tizedik is sok követ hozott ki belőled. Mindegy, időnk van, legalább havonta egyszer nem eszem hülyére:) magam.Te ismersz olyanokat akik teljesen kiürültek?

724. Krisz 18 (válaszként erre: 723. - Judyt640)
2012. márc. 27. 22:02

Te szegény, kiolvasható, h jó sokat szenvedtél ezzel az egésszel:(

Nekem itt a leginkább problémás dolog az az, h az olajivás után ne maradjon semmi a bélben...ezért nem tudom, h valamelyik módszer akkor erre a célra behelyettesíthető?

Te is írod, h ugye ezek, mint természetes szerek, hosszabb idő alatt fejtik ki a hatásukat.

A mustármagos kúrát csináltam egy darabig, de aztán sokszor megfeledkeztem róla és abbamaradt.

723. judyt640 (válaszként erre: 722. - Krisz 18)
2012. márc. 27. 19:04
Szia én a béltisztitásrol irnék neked.Gyerek korom óta küzdök székrekedéssel,ugy hogy gyerekkoromban ügyeletet is kellett hozzám hivni.Meg is van az eredménye olyan végbél sipolyom van ami mostmár picit keményebb széklettöl is kiszakad /piros vér van a wc papiron/.A beöntés szerintem nem a legjobb,én nagyon sok mindent kipróbáltam mert rájöttem az a jó ha minden nap ugymond kiürül a bélrendszer,ez hosszu idö.Amivel lehet próbálkozni/gyógyviz mira.hunyadi,jo a mustármag este 3 evökanál.jo a szüztea kapszula,az oxitarm,/de ezt folyamatosan mert te érzed mikor van ugymond komfortérzeted.Sajnos nekem már minden nap este bekell vegyek valamit,de sokkal egyszerübb mint a beöntés nembeszélve arról hogy sztem a beönt.nem oldja le a lerakódásokat a bélfalról.Minden természetes szerhez idö kell hogy hasson legalább 3 hónap.
722. Krisz 18 (válaszként erre: 721. - C5d1635e99)
2012. márc. 27. 15:32

Szia Zinnia!

Eltelt már jópár nap, és még nem reagáltam a válaszodra, h tapasztalatod szerint nyugodtan végezhető epehólyag nélkül is a májtisztítás.

Szóval köszönöm a válaszT, így nyugodtabban rugaszkodom újra neki.

Bár nem állítom h nincs bennem semmi félsz.

Szerintem majd ha túl leszek egy sikeres és problémamentes tisztításon, akkor sóhajtok egy nagyot! :)

És folytatom:D


Azoktól kérdeznék, akik el szokták végezni a béltisztítást is.

Az én tartáyom asszem másfél (v két..??...) literes.

Technikai kérdés (ne nevess):

van, aki ezt a mennyiséget EGYSZERRE be tudja "tölteni"?

Mert a kb. két évvel ezelőtti tapasztalataim alapján nekem legjobb esetben 3-4 részletben sikerült.

Bárhogy igyekszem és ügyeskedem, nem tudok bent egyszerre több vizet "tárolni". De valahogy azt gondolom, h valamit rosszul csinálok, és így nem elég hatékony.

Viszont szükségesnek tartom elvégezni, egyrészt hajlamos vagyok a szorulásra, másrészt régebben láthatóan mosott ki köveket, amik a bélben maradtak.

(Bocs, remélem nem voltam nagyon "undi".:))

721. c5d1635e99 (válaszként erre: 714. - Zsilv)
2012. márc. 27. 13:14
Gratulálok a tizedikhez.Remélem a jövő héten már meg tudom a harmadik tisztítást csinálni.
720. Krisz 18 (válaszként erre: 719. - Zsilv)
2012. márc. 27. 08:27

Rendben!

Kíváncsi vagyok, úgyhogy eggyel több ok, hogy visszaolvassam a fórumot!:)

719. zsilv
2012. márc. 26. 23:21

Köszi a gratulációkat a jubileumhoz!


Krisz18!

Folyamatosan írtam a fórumon, hogy milyen változások voltak. Érdemes visszaolvasni.

Már nem tudom pontosan, hogy mikor is szűntek meg a problémák, de teljesen jól érzem magam. Lassan egy éve kezdtem, és nem írtam fel, sem a dátumokat, sem a változásokat.

Mostanában,- mivel már nincsenek panaszaim, orvoshoz meg egyenlőre nem megyek - nem tudok változásokról írni.

Nálam a gerinc problémám volt szörnyű.


Szisziági!

Sok kitartást kívánok!

Az egészségügyi problémáim elmúltak. Egyedül, a már pici gerincferdülésem megszűnését várom. Ezt, már a röntgen sem mutatja ki, csak én tudom, hogy milyen volt és mennyi maradt belőle.

Azért végigcsinálom ezt a kúrát.

Több ismerősnél láttam, hogy mikor már jobban érzik magukat, nem folytatják a májtisztítást.


A tapasztalatom, hogy a tisztítások után erősen javul az egészség, de mikor a májban lévő kövek lehúzódnak, ismét panaszok jelentkezhetnek. Nem olyan erősen, mint előtte voltak. Így, minden tisztítás után javulás van.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook