Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2012. ápr. 24. 18:22
Még mindig semmi, lehet, hogy nem is lesz hasmenés? Anélkül is máködik? Az az igazsg, hogy délelőtt 3x is voltam, valószínű ideges voltam, és nem is sokat ettem (gyümölcs, puffasztott rizs).
2012. ápr. 24. 15:40
Mégis az egy napinál maradtam, az elsőn vagyok túl, nem is olyan vészes, de azért kortyolgatok közben is vizet. Kicsit fáradtnak érzem magam, meg éhes vagyok. Bocsi a helyzetjelentését! :)
776. c5d1635e99 (válaszként erre: 773. - Miamanoka)
2012. ápr. 24. 13:41
Én odakészítek magamnak egy fél citromot,és amikor megiszom a keserűsós vizet,gyorsan nyomok a számba egy kis citromlevet.Ezzel a módszerrel elkerülöm a borzalmas hányingert.
775. Krisz 18 (válaszként erre: 774. - Miamanoka)
2012. ápr. 24. 12:50
:)
2012. ápr. 24. 10:17
Még 2-ig van időm eldönteni :)
2012. ápr. 24. 10:17
KÖszi, pedig már többek tanácsára (2 barátnőm aki így csinálta) csak az első napi keserűsós ivásra hajlottam, de most akkor még mindig nem tudom, nekem is a kétnapi a logikus.
772. Krisz 18 (válaszként erre: 770. - Miamanoka)
2012. ápr. 24. 09:25

Szia.

Ha mástól addig nem kapnál választ, arra az esetre írom, h szerintem az itt fórumozók többsége a könyv útmutatása szrt végzi a tisztítást. Az olajivás után a másnapi keserűsó azért fontos, h ne maradjanak májból kilökődött kövek a bélrendszerben.

Az éhségre emlékem szerint itt még senki nem panaszolta, h kibírhatatlan lett volna, hisz első nap délelőtt még ehetsz valamicskét, másnap pedig nem tudom pontosan mikor, de már szintén elkezdhetsz enni óvatosan. Egyébként erre vonatkozóan is olvashatsz tapasztalatokat az előző bejegyzésekben.

A vízivásra vonatkozóan, aki - szintén az itt fórumozók közül - ivott vizet már a hashajtás során, pozitív tapasztalatokról számolt be, azaz jobban viselte az egészet.

Minden jót, és érdemes visszaolvasni!

2012. ápr. 24. 08:00
Még az is érdekelne, hogy délután a keserűsós ivások között vizet lehet inni? Vagy csak már a hasmenések után? Valahogy az sem egyértelmű, de amit én kaptam, ott nagyon felkiáltójelekkel van, hogy a vizet pótolni kell, de nyilván csak a hasmenés után, ugye?
2012. ápr. 23. 23:04

Sziasztok! Holnap csinálnám a tisztítást, de zavarban vagyok, mert én olyan verziót kaptam egy természetgyógyásztól, hogy a keserűsót 2,4,6 és 8 órakor kell inni, nem pedig 2x az első nap és 2x a második nap. Most melyik a jó, itt úgy olvastam, hogy általában a kétnapit csináltátok és nekem is úgy logikus, de a kínzó éhségtől is félek, azt mivel tudjátok kibírni és kávét mikor lehetne először inni? Sajnos a könyvet nem sikerült még megszereznem, hogy több legyen a tudásom, de egy másik honlapon, ezt a kúrát is iszonyú brutálisnak gondolják. Remélem még kapok választ holnap 2-ig! Léci válaszoljatok, csak a keserűsó adagolására legalább!

köszi előre is

2012. ápr. 23. 21:35

Gratulálok!

Akkor sok mindentől megszabadultál. :)


Én a lelkierőt gyűjtöm (sajnos most még csak ebben a fázisban tartok :D) hogy a rávezető 6 napos almaléivást elkezdjem.

Nem is értem magamat, h miért ilyen nehéz elkezdenem...


Ahhoz szólnék még hozzá, h írod, h 2 hét múlva újra nekiveselkedsz: én ahogy visszaolvasgattam ezt a fórumot, többen is írták, ill. bennem ez maradt meg, h lehet h a 2 hét szünet talán egy kicsit kevés, ill. hogy praktikusabbnak tűnik valamivel hosszabb, mondjuk egy hónapos szünetet tartani, uis ennyi idő alatt megint tetemesebb mennyiségű kő tud a szélesebb májcsatornákba vándorolni és onnan ürülni.

Remélem nem baj, h mondom, csak h egy szemponttal több legyen.:)

768. kyttyhi (válaszként erre: 765. - Krisz 18)
2012. ápr. 23. 14:25

Nah, jól sikerült! Túléltem ami már siker:P Kicsit izgultam, hogy majd rosszul leszek de végigaludtam az egész estét. Néha felébredtem, hogy "nem kéne rosszul lennem?" "nem vagyok?" "Akkor aludjunk" :)


Bár reggel 6 kor vagy negyed órát győzködtem magam, hogy jót tesz nekem ez és meg tudom inni, mert mikor kitöltöttem a 3. adag keserűsót iszonyatos hányinger tört rám. De szerintem csak pszichoszomatikus volt:):)


9 ig nem történt semmi, akkor indult meg a dolog, és rengeteg kő távozott, elég nagyok. Túlnyomórészt zöldborsónál nagyobb ilyen kb. 1 centisek. Viszont mivel a cél a 15mm-estől megszabadulni, ezért 2 hét múlva újra próba, addig almalé, almával, almaecettel meg hasonlók...


Köszi a sok sok infót amit itt az előttem szólók felírtak, és hajrá azoknak aki most fogják próbálni.

767. Hitta
2012. ápr. 23. 10:53

Sziasztok!

A hosszú hétvégére szeretném időzíteni az első kúrámat, viszont elméletileg holnap fog megjönni, így nem tudom,hogy nem terhelné-e meg jobban a szervezetem a kúra. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?

766. c5d1635e99 (válaszként erre: 764. - Kyttyhi)
2012. ápr. 23. 06:51

Szia!

Hogy sikerült a tisztítás?

765. Krisz 18 (válaszként erre: 764. - Kyttyhi)
2012. ápr. 21. 17:28

Szia,

hogy alakult a tisztítás? Minden OK?

764. kyttyhi
2012. ápr. 19. 21:39
Hát a két sós löttyön túl vagyok és a rendkívül gusztusos olajos juice-m van hátra. Eddig semmi nem történt szóval remélem majd valami (az ezt megelőző görcsöknél nem rosszabb) lesz. Remélem használ, mert néztem pár képet meg videót a műtétről, és már nem tűnik annyira szimpatikusnak, úgyhogy jó lenne megúszni....
2012. ápr. 18. 21:43

Szia.

A másfél centi relatíve nem olyan óriási. Nekem amikor megcsináltam a tisztítást, 1 cm-nél kisebb köveim voltak. Én a megelőző három napban kizárólag frissen facsart almalevet ittam egy természetgyógyász iránymutatása alapján.

Rendben lezajlott a kúra, többször is elvégeztem.

762. kyttyhi
2012. ápr. 18. 20:29

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Barátnőm nagyon ajánlotta ezt a tisztítást, és mindig terveztem is elkezdeni. Főleg mivel már másfél éve havi rendszerességgel voltak fel hasi görcseim. Most kiderült,hogy több epekövem is van, a legnagyobb 15mm-es.

Így is meg lehet csinálni?

Mik a tapasztalatok?

Milyen veszélyei lehetnek?


Köszönöm a segítséget!

Kitti

761. Krisz 18 (válaszként erre: 760. - Petyus B)
2012. ápr. 17. 22:00

Szia!

Előszedem neked és hamarosan bemásolom v küldök linket!

760. Petyus B (válaszként erre: 759. - Krisz 18)
2012. ápr. 17. 20:24

Szia Krisz 18!

Lehet valahol látni a Te májtisztító kúrádat részletesebben? Ha meg tudnád adni az elérhetőségét megköszönném.

Én már kétféle májtisztítást csináltam, érdekel hogy milyenek vannak még.

Köszi

Petya

759. Krisz 18 (válaszként erre: 757. - Ildi31)
2012. ápr. 15. 22:12

Szia Ildi!

Én 2 éve végeztem májtisztítást, konkrétan több epekövem is volt, szóval ez nem akadály. Bár nem teljesen az itt említett könyv szerint ment a forgatókönyv. (Előtte három napig kizárólag frissen facsart almalevet lehetett inni + minden nap beöntés, harmadik este meginni a citromlé+olaj keverékét, ott nem volt keserűsó-ivás. ) Szóval meglévő kő nem akadály, bár az igaz, h az én köveim 1 cm-nél kisebbek voltak. Elvileg a nagyobb kövek is felpuhulnak a rengeteg almalé hatására. nekem akkor az a természetgyógyász aki a kúrát ajánlotta azt mondta, h az előkészítő szakaszhoz még a 100%-os bolti almalé sem jó, csakis az otthon frissen elkészített, mert csak abban van meg valami, ami fontos a hatás szempontjából...Hát én ezt megfogadtam, és akkor a három nap alatt mást se csináltam, csak piacra jártam, almát pucoltam, gyümölcscentrifugáztam, gyümölcscentrifugát mosogattam, WC-re rohangáltam, majd újra előlről. Nem mondom, tisztítókúrának sem volt utolsó. :)

De itt a lányok azt írják, h a könyvben ajánlott könnyített módszerekkel is jól működik a kúra. (Bolti 100%-os almalé, ..stb)

Én ennyit tudok neked segíteni a saját tapasztalataim alapján. Minden jót!:)

758. zsilv
2012. ápr. 15. 21:03

Sziasztok!

Túl vagyok a 11. tisztításon.

Először egy marék sárgászöld, aprótól, bors nagyságú gömbök ürültek. Később voltak sötétzöldek is és 2 egészen feketés, kemény kő is. Persze, zöldborsó méretű is adódott, de abból kevés.

Szerintem, még mindig nagyon sok jött ki, ahhoz képest, hogy már a végéhez kellene közelednem.

A hátam most is fájt utána, egy kicsit, de csak pár órát. Fénykép még nem készült, hogy visszahúzódott-e.

Tehát, alapvetőlen jól érzem magam és egy hónap múlva jön a következő.

Elutazom 2 hétre, és nem biztos, hogy ezalatt tudok jönni.

Addig is mindenkinek jó májtisztítást!


Ildi31

Konkrétan akiknek epekövük volt, tudtommal még nem csináltak tisztítást. Vagy nem számoltak be róla.

Már volt aki kérdezett hasonlót, de nem tudom, hogy megcsinálta-e a tisztítást. Szerintem az elsőknél, még az epéből nem jönnek a kövek, csak a következő tisztításoknál. Bár ez nem 100%.

Az almalevet kell 3 hétig inni előtte, ha van valakinek köve.

Igaz, az elsőnél én is 3 hétig ittam, mert a polipom miatt bennem is volt bizonytalanság.


Jó, és sikeres tisztítást kívánok és majd számolj be róla.

757. Ildi31
2012. ápr. 10. 21:37

Sziasztok!

Én és a lányom is most szeretnénk kipróbálni a tisztítást. Engem az érdekelne, hogy már méglévő nagyobb epekő mellett is lehetséges-e? Nekem januárban találtak egy 2,5cm-es epekövet.Panaszom igazán nincs, esetleg ritkán érzem, hogy van epém. Ultrahangra az évek óta magas máj értékem /gamma gt/miatt küdtek el.Ha valki tudna ebben segíteni vagy tanácsot adni, megköszönném.

756. zsilv
2012. ápr. 8. 21:01

Lányom köszöni a gratulációkat.

Még du. is volt hasmenése és 1db zöldborsó szerű is kijött belőle.

Pihenéssel töltötte az időt. A sok hasmenés kicsit megviselte, de jól érzi magát. Igaz eddig sem volt semmi baja.


alibaba60

Már korábban is leírtam a javulásokat. Már nincs sok hátra, csak a gerincem teljes kiegyenesedésére várok. Már nem fáj és a fényképen sem látszik nagyon. Csak az 5.tisztítás után kezdtük fényképezni. Ide nem teszem fel, mert nem vagyok egy modell alkat, meg mutogatni sem szeretem magam.

Uh-ra, az epém miatt, még nem tudom mikor tudok menni. Áprilisban biztos nem.

Mással nem volt problémám. Vérnyomás, cukor, koleszterin, ízületi problémáim nekem nem voltak, a tisztítások kezdetekor sem.

Egyedül a túlsúlyomat kellene leadni kb.20kg. De az egy más dolog. Azért kellene tenni is valamit.

Szemüveget nem mindig használok, mert jó megvilágításnál még tudok olvasni, de ez szerintem nem a tisztításoktól függ. Ezen, már pár éve is csodálkoztak ismerőseim. Konkrétan, nem hitték el, és mindig teszteltek.

2012. ápr. 8. 20:20
Szia ZSILV! GRATULLOK a lányod sikeréhez. Olvasom hogy Neked nemsokára lesz a következő.Ha jól tudom akkor ez már a 11-ik.Remélem beszámolsz róla.Minden érdekel föleg az hogy miminden javult az állapotodban.Remélem sok jó hirt osztasz meg velünk.Válaszodat elöre is köszönöm.
754. Krisz 18 (válaszként erre: 753. - Zsilv)
2012. ápr. 8. 18:54

Gratula a lányodnak!

Nagyon ügyes és szuper h ilyen fiatalon így eltökélte és végigcsinálta az egészet!:)


Amúgy szerintem sem általános a fiatalok között az a jelenség, amit írtam, csak hát előfordulhat ilyen is....

753. zsilv
2012. ápr. 8. 11:34

guzmi

Az jó lenne, ha orvosok is ajánlanák már a tisztítást. Ügyes vagy.


secret!

10 ft-os kő már szép nagy, és ebből pár darab. Ez szép teljesítmény!


Krisz 18

Igaz, lehetnek a fiataloknál is epekövek, de szerintem nem ez a jellemző. Remélem.

Jó lenne, ha a Te koleszterinedet is levinné a májtisztítás.


szisziági

Gratulálok a negyedikhez.

Nálam is volt már, hogy csak egy banánt ettem 14-óráig a tisztítás napján. A keserűsó azért hatott. Igaz, nem jött ki már olyan sok bélsár. Tény, hogy nem jó tele ennie magát az embernek a tisztítás napján.


Lányom is megcsinálta a tisztítást.

Elég szörnyűnek találta.(Főleg a hashajtást, és a keserűsót egyre nehezebben tudta meginni.)

A keserűsó este ½ 10-kor hatott csak. Így a 20 perces nyugalmat nehéz volt betartania, de sikerült. Utána még járkált. Reggel pernye szerűség jött belőle és pár bors nagyságú és kisebb sötétzöld kő. Szabálytalan formájúak.

Azért örül, hogy túl van rajta.


Nekem a következő hamarosan lesz.

2012. ápr. 7. 22:10

Sziasztok!

Ma a 4.tisztítást csináltam meg,és nagyon sok kő ürült most is.Nagyon jól és energikusan érzem ismét magam,mindig jó hatását érzem .Egy új tapasztalatot szeretnék leírni:A tegnapi napom úgy alakult, hogy a munkahelyemen egy szendvicset és egy narancsot tudtam csak enni,de sok teát és ásványvizet fogyasztottam. Szinte éhgyonorra csináltam végig a kúrát,ezért nem is volt hatása a keserűsóknak,nem kellett WC-re járkálnom.

Reggel mikor megittam az utolsó keserűsót akkor sem.Megijedtem hogy nem hatott a mix ,de az első étkezés után megindult a dolog és ugyanúgy

ürültek még kétszer a cuccok .

Ezzel azt szeretném írni,hogy aki nem cukorbeteg és bírja az éhséget,annak könnyebb lehet a kúra egy napi böjt mellett,mert így nincs "szapora fo...s".Nem voltam éhes egyáltalán,simán kibírtam az egy napot,a kávé hiánya rosszabb volt.

Most sötétebb kövek is jöttek,meg rengeteg zöldborsó színű is.

Kellemes Húsvéti ünnepeket mindenkinek,nekem már nemcsak az ablakaim tisztultak meg:)

751. guzmi
2012. ápr. 7. 21:28
Én szedtem gyógyszert, de az csak egy egészet vitt le és én is azt hittem, hogy ez már így is marad. A háziorvosom leírta a májtisztítás receptjét, mert Ő is megdöbbent, hogy ilyen eredményes. Azt mondta, fogja ajánlani a betegeinek, hát, kíváncsi lennék.Egyébként a vegetáriánus, 50 kg-os ismerősöm, aki maratoni távokat fut, átússza a Balatont, napi rendszerességgel edz 40 éve a kol.szintje 6.3. Ez genetika is, szerintem.
750. Krisz 18 (válaszként erre: 749. - Guzmi)
2012. ápr. 6. 22:27

Aztaaa!!!!...

De szuper, h ennyit javult a koleszterined!

Nekem ez azért szenzációs hír, mivel a koleszterinem már hosszú évek óta magasabba kelleténél. nem annyival, h gyógyszerezni kellene, de magasabb. És az a fura, h huszonéves koromban, akkor is, amikor tök gizda voltam (azóta már a harmincas éveim végét taposom és sajnos nem vagyok gizda :D), szóval akkor is az az emelkedett érték volt.

És valahogy azt hittem, h ez már nem fog változni, de ezek szerint változhat! Ez nagyon jó hír.:)

749. guzmi (válaszként erre: 746. - Krisz 18)
2012. ápr. 5. 22:02
Á, persze nem lehet az olaj, most már megnyugodtam. Most a hatodik tisztításnál volt eddig a legtöbb, már-már hihetetlennek tűnő mennyiség, ahhoz képest, hogy egy májban lehet, de mivel 7.8 volt a kol.szintem nem is olyan lehetetlen. szerencsére az utóbbi vizsgálatnál már 4.3 volt, és most is megyek vérképre, majd beszámolok.
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook