Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2012. máj. 7. 16:03
Nekem - eddig még - semmi bajom sem az emésztésemmel, sem az epémmel. Ami persze nem jelenti azt, h nem férne rám egy alapos tisztítás. Viszont a májeredményeim - főleg a GGT miatt - hepatológiára kellett mennem, ahol szerencsére nem találtak komolyabb bajt, de vannak előírások amiket be kell tartanom. Ebből legkönnyebb az, h nem ihatok alkoholt, mivel eddig se ittam, viszont a májam olyat mutat, mintha... Ezért gondoltam, h nyilván a májamnak jót tenne. Viszont a pmirigyem nem működik, igy a gyógyszert feltétlen szednem kell, mellette amint írtam, enyhe vérnyomáscsökkentőt és a minimális adag, 2x10 mg Betalocot szedem. De előfordult, h egy vizsgálat miatt nem vehettem be a bogyókat, és felugrott a vérnyomásom. ZSILV, kérdezted, h mikor gyomorrontásom van, akkor hogyan hat a gyógyszer. Szerencsére nem szokott lenni, nem is emlékszem, h mikor volt utoljára. Mint ahogy IZABELLA írja, én is félek. A cukrom szerencsére rendben van, illetve kicsit magas, 6.2, de néha mikor éhség v vmi miatt leesik, akkor remegek, ájulás közeli érzés jön rám, és gyorsan ennem kell. Nem pszichés alapon van. Próbáltam már léböjtkúrát is csinálni, de az egész napi - rendesen betartott - lé fogyasztása után este olyan remegés és éhség jött rám, h muszáj volt ennem. De nem mondom azt, h soha, mert csak szeretném egyszer megpróbálni, majd ha legközelebb megyek a felülvizsgálatra, megkérdem a dokit, h hogy vegyem be a pm bogyót. A háziorvosomat nem fogja érdekelni, őt meg se kérdem
807. zizabella (válaszként erre: 806. - Zsilv)
2012. máj. 7. 15:42

Szia zsilv!

örülök hogy neked sikerült és jól érzed magad.

Én pont azért nem merem megcsinálni, mert kimondottan szakorvos /hepatológus/ mondta aki ismeri ezt a tisztító kúrát. Én adok a szavára és nem merem megcsinálni, lehet hogy gyáva is vagyok és félek is az egésztől:((

Ti bátrabbak vagytok, és továbbra is drukkolok hogy sikerüljön mindenkinek!!


U.i: Lehet hogy egyszer megerőszakolom magam és nekivágok:))

806. zsilv
2012. máj. 6. 23:59

Sztina82

Jó, hogy leírtad tapasztalataidat, és hogy sikeres volt.

Ilyen lüktetés nálam a tisztításnál nem volt.

Régen, amikor egy problémás párom volt, akkor rendszeresen voltak hasonló tüneteim, de az a vegetatív idegrendszeri problémák miatt voltak. Szerencsére elmúlt, gyógyszer nélkül.


Tejespite

A gyógyszert helyedben úgy szedném, hogy vagy a reggeli keserűsó ivása előtt fél órával, vagy 10 óra magasságában. Akkor már lehet gyümölcsöt is enni és gondolom, hogy már fel tud szívódni.


Amikor gyomorrontásod van, akkor hogyan hat a gyógyszer? Nem hiszem, hogy felborítaná a szervezet működését. Ezt is lehet annak venni.

Amúgy erről már volt régebben szó. Érdemes visszaolvasni.


zizabella

Szerintem nem drasztikus a májtisztítás. Ismeri az orvosod, hogy milyen ez? Nekem 2 orvos ismerősöm is jónak találja. A háziorvosom még nem ismeri.

Persze a máj magától tisztul, csak van, amikor nem és akkor jönnek a betegségek. Sajnos a gyógyszerek nem oldják meg a problémákat. A szervezet tudja saját magát gyógyítani, ha a máj egészséges és jól működik.

805. zizabella (válaszként erre: 803. - Tejespite)
2012. máj. 6. 19:39

Szia!

Én ezért nem csinálom a kúrát, mert szintén olyan gyógyszereket szedek, amiket pontosan betartott időre kell bevennem a vérnyomásomra és a szívemre.

Az orvosom határozottan eltiltott ettől a drasztikus májtisztító kúrától, pedig én is megpróbálnám. Azt mondta, hogy ez egy veszélyes dolog, orosz rulett. Van akinél nagyon beválik, és jól érzi magát utána, de van akinél életveszélyes is lehet. A máj egy olyan szerv ami saját magát tisztítja, nem kell besegíteni, mert hosszú távon árthat is. A megfelelő diéta többet ér.

Ezek után sem lebeszélni sem rábeszélni nem mernék senkit...

2012. máj. 6. 09:46
Bocs, nem írtam a végére, h köszönöm!
2012. máj. 6. 09:46
Valaki tudna esetleg tanácsot adni, aki olyan gyógyszert szed amit nem szabad abbahagyni sem és muszáj h rendesen fel is szívódjon, h akkor hogy megy a tisztítás??
802. 8d914af50e (válaszként erre: 800. - Tejespite)
2012. máj. 4. 22:14

Szia!


Hát igen, ezen a gyógyszeres dolgom már én is gondolkodtam, mert Anyum is kipróbálná, de nem tudja mi lesz így a gyogyókkal, amit muszáj bevennie.

Hát amikor lüktettem :-), meg sem mertem mozdulni.

De szerintem én csak túlérzékeny vagyok, azért éreztem ennyire.

2012. máj. 4. 19:45
Nem írtam, igy ha vki nem tudná: pmirigy alulműködésem van és azért kell szednem a Thyroxint.
800. Tejespite (válaszként erre: 799. - 8d914af50e)
2012. máj. 4. 19:44
Mikor úgy "lüktettél" megmérted a vérnyomásod v a pulzusod? Én még nem csináltam meg a kúrát, csak olvasgatom, gondolkodom rajta, de előbb-utőbb rászánom magam. Most ezt azért kérdem, mert nekem időnként felmegy a vérnyomásom, szedek is gyógyszert de minimális adagot, mert alapból normális vagy inkább alacsony. De ha ennyire lüktetnék én biztos nagyon megijednék h felmegy vagy a pulzus megy fel nagyon? És kérdezném a gyakorlott tisztítóktól, h pl a bevett gyógyszerekkel mi a helyzet? Én L-Thyroxint szedek minden reggel éhgyomorra, amit FELTÉTLEN be kell vennem, és 1 órahosszát nem eszem nem iszom utána, hogy minél jobban hasznosuljon. Ha csinálom a kúrát és kiürül belőlem mielőtt hasznosult volna???!!
2012. máj. 4. 13:04

Sziasztok!


Én új vagyok itt Nálatok. Be szeretnék számolni, mert a hosszúhétvégén én is megcsináltam a kúrát.Nagyon aggódtam, hogy fogom kibírni, mert már fél 4-kor rettenetesen éhes voltam. de aztán megittam a keserűsót és az lefoglalt...Az a trutyi nem is volt olyan szörnyű, mert a grapefruitnak csodás az íze és elnyomta az olajat.

Szóval, lefeküdtem, aztán fél 1-kor felébredtem, mert ment a hasam! Hű, miket produkáltam...Aztán fél kettőig nem tudtam aludni. Ilyesmit tapasztalt valaki? kétszer is elkapott: iszonyúan elkezdtem lüktetni. Az egész testem. Úgy vert a szívem, hogy azt hittem kiszakad. Még a lábujjam is lüktetett. Nehéz volt levegőt venni. Aztán lecsendesedett. De aztán meg olyan hányingerem lett, hogy a WC-ben meg a fürdőben álltam vagy egy órát. Ez is elmúlt. Lefeküdtem, és fél 6-ig szunyáltam. 6-kor megittam a sót, de nem történt semmi. Aztán a másikat, utána megint járkáltam WC-re, de ekkor már sötétebb golyók jöttek ki. Nekem egészen délutánig tornázott a hasam!

Másnap reggel kicsit fájt az oldalam, de a héten szuperül vagyok. A hajam olyan szép lett! megemelkedett vagy mi.Reggelenként meg mindig hasmenésem van. Ez normális?


Örülök, hogy elolvashattam a fórumban a tapasztalataitokat! Köszi:

798. zsilv
2012. máj. 2. 09:14

Ilonaa


Külön gratulálok, hogy belevágtál a tisztításba.

A zöldborsó szerű, gyurma állagú kövek, viszonylag frissek, ha élénk zöldek.(Ezek, szerintem automatikusan kiürülnek, ha rendesen működik a szervezetünk.)

A könyvben is írják, hogy az olíva olaj soha nem lesz olyan kemény, pláne nem ilyen gyorsan.

Nálam az első tisztításnál, már 23 órakor kijött az olaj, persze kövek nélkül. Meg élénk, zöldborsó szerű nem minden tisztításnál jön, inkább csak az elsőknél. Később fakóbbak, ill. különböző színűek a kövek.

Az almalé a gyomorban való erjedése miatt lesznek a kövek puhábbak.

Lehet, hogy a nagy köveid, több szemcséből állnak össze és apránként távozni tudnak.

Amúgy a keserűsó tágítja a vezetékeket. Helyedben talán 3-szor innék belőle az első nap. A másodikon meg 2-szer. Ez szerintem a székrekedésre hajlamos embereknek is hatásos.


Havonta érdemesebb csinálni a tisztítást, mert addig a máj belsőbb részeiből a kijárat felé tudnak nyomulni a kövek. Nem jön ki több kő, ha gyakrabban csináljuk. Ez egy ismerősöm tapasztalata.

Amúgy is jó párszor meg kell ismételni, mire teljesen kitisztulunk. De mennyi idő alatt sikerült a köveket felépíteni? Ahhoz képest nem sok.


Kezdetben én is el akartam tenni a „köveket”, de elfolytak. Sok vizet is tartalmaznak, de a koleszterin zsír, ami melegben olvad. Ismerősömnek már szép gyűjteménye van, biztos hidegebb helyen tárolja.


Mindenkinek jó májtisztítást kívánok, bár a hétvégén telihold lesz, és akkor NEM ajánlatos. Hétfőtől már lehet.

797. zsilv
2012. máj. 2. 09:05

Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy többen is túl vagytok a sikeres májtisztításon. Mindenkinek sok kitartást kívánok hozzá!


alibaba60

Milyen ízületi fájdalmak csökkentek és mennyire? Ezt csak a többiek biztatására lenne jó leírni.


Nemrég siettem és futni akartam. Bebicsaklott a lábam. Akkor jöttem rá, hogy egy évvel ezelőtt alig vonszoltam magam és az izmaim valószínűleg leépültek (kb.3 év alatt, amíg nem tudtam rendesen járni.) Amikor az embernek már nem fáj a gerince, automatikusan azt hiszi, hogy minden megy úgy, mint régen. Tehát, most már egy kicsit tornázni is fogok. Eddig, csak pár gerincgyakorlatot végeztem.

2012. máj. 1. 19:56
Sziasztok énis kételkedtem sokáig és még csak az elsö májtisztitáson vagyok tul de a 26 os számu hozzászólásban van egy külföldi cikk sok képpel és máj metszettel kételkedök nézzék meg mert a májban ott vannak a zöld kövek,tehát biztos nem az olaj.Az a lényeg hogy kijön én hiszem hogy a lerakódott méreganyag,koleszterin .
795. Ilonaaa (válaszként erre: 794. - Zizabella)
2012. máj. 1. 18:54

Szia Zizabella és Többiek!

Biztosan kiszűr, vagy magával ragad mindenféle méreganyagot a zöldborsószerű cucc, de az olajnak is csak kell valahová kerülnie. Én nagyon boldog voltam, mert nem görcsöltem be, igaz eddig sem voltak görcseim, de amikor zsírosat ettem, éreztem már, hogy feszeget az epém. A műtétet mindenképpen szeretném megúszni, így bármire képes vagyok. Elégedett vagyok, mert találtam kemény kövecskét is, bár a 1,5 cm-es és az 1,2 cm-es /ultrahang szerint, ami ugye, lehet sokkal nagyobb is, ha figyelembe vesszük, hogy nem minden irányból lehet "látni"/ hogyan fog eltűnni? Azt még nem igazán értem, hogy az almaecet, vagy almalé feloldja, vagy mit tesz a kövekkel? Mindenesetre, attól tartottam, sőt még most is tartok, hogy mi lesz, ha megindul a nagy kő és beragad az epevezetékbe? Ha tényleg kemény kő?! Ha nem teljesen kemény, vagy szépen leválnak róla kicsi darabok, talán tényleg sikerül megszabadulni tőlük.

Még arra szeretnék választ, hogy 2 hetente vagy havonta lehet, érdemes csinálni? Engem egyáltalán nem viselt meg. El ne kiabáljam! Remélem legközelebb is így lesz. Persze nekem is kellett rohangálnom a mellékhelyiségbe, de nem lettem fáradt, igaz sokkal energikusabb sem. Nem mondom, hogy a kedvencemmé válik egyik lötty is, de elviseltem...

Köszönöm mindenkinek, aki leírta és le fogja itt írni a tapasztalatait. Sokat segített nekem abban, hogy hosszas 1 éves! vívódás után neki rugaszkodjak. Engem a doki teljesen hülyének nézett, és elszörnyedt, hogy mit szeretnék. /persze a saját háziorvosomnak el sem mertem mesélni/. Remélem a többi alkalom is ilyen könnyű lesz, és nem fognak rosszalkodni azok a fránya kövek!

794. zizabella (válaszként erre: 793. - Ilonaaa)
2012. máj. 1. 16:58

Szia Ilona!

Érdekes a megfigyelésed, ezt még senki nem írta, hogy a zöldborsó szerű maradványok papíron elzsírosodnak, így akkor ez csak kicsapódott olaj, amit a zöld epefesték megfog. Logikus is mert az epefolyadék feladata, hogy emulgálja a zsírokat.

Ha kemény darab jön, akkor az tuti hogy kő. Azokat érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy miből vannak.

Tényleg jó lenne ha megúsznád a műtétet:))

793. Ilonaaa (válaszként erre: 792. - Csudapipi)
2012. máj. 1. 16:37
Zöldborsó szerű sem? Bár azt mondják a többiek, hogy az is kő, illetve koleszterin kristály, de szerintem akkor is az olíva,biztosan az is részese a tisztításnak, gondolom hozzá tapadt minden csúfság, de ott hagytam a papíron és szép lassan elzsírosodik a papír, a zöldborsó szerű képződmény pedig összeaszalódik. A 2 kicsi kövecske darab pedig marad akkora amekkora volt, kemény és porózus felületű.
2012. máj. 1. 09:26
Javítok, a hasmenés megtörtént, de semmi kő nincs benne..
2012. máj. 1. 08:07
Sziasztok! Mindent a leírtak szerint csináltam, viszont a hasmenésem elmaradt, pedig már az utolsó adag keserűsón is túl vagyok. Mi lehet a gond?
2012. ápr. 30. 22:44

Gratulálok Ilona!

Ez jó jel,ha kemény kövek is jöttek,még ha kis darabokban is.Az is jó,hogy nem volt semmi panaszod és görcsös fájdalmad.Nekem már rutinszerűen ment a dolog, délre már ugyanúgy folytattam a munkát bent és a kertben is:) Sok zöldborsó szerű ürült most is, semmi más.

Egy hónap múlva megismételem.Szeretném a koleszterinszintemet addig megnézetni,majd beszámolok az eredményről.

789. Bistvan49 (válaszként erre: 784. - Guzmi)
2012. ápr. 30. 14:21

Gondolom a 2.májtisztitásnál már jönnek a kövek is.Meg mitől voltak görcsök a 8 órai keserü

so oldat ivás után.Talán elkezdtek a kövek mozogni, de elsőre nem tudnak kijönni, mert esetleg beljebb vannak.

788. Ilonaaa
2012. ápr. 30. 11:13

Sikerült 2 bors méretű, barnás, nagyítón keresztül látható szemcsékből álló kemény követ is produkálni, mindkettő tört felülettel. Vagy egy volt és széttört, vagy valamelyik nagy kőből vált le.

Tehát: eredményes a kúra. Még próbálkozom máskor is.

787. Ilonaaa
2012. ápr. 30. 08:43

Üdv Mindenkinek!

Nem szeretem az olíva olajat, így nagyon féltem a löttytől, de megittam hősiesen, gyorsan fogat mostam, így nem éreztem az olaj ízét a számban. Túl vagyok az éjszakán:-) Sőt, minden gond nélkül túl vagyok rajta. Mindent az előírások szerint csináltam. Nem fájt, nem görcsölt, nem feszített. Éjjel 3-kor felkeltem, de csak pisilni kellett, csodálkoztam is, mert este már sokszor jártam WC-re.

Reggel még a keserűsós víz előtt megérkeztek a zöldborsó szerű képződmények, de ezek szerintem az emésztett olíva olaj maradványai. Puhák és pont olyan zöldek, mint a borsó. Teljesen jól vagyok, semmi gond nincs. Megittam a 8 órai keserűsót, most várom a hatást.

Remélem előbb-utóbb sikerül megszabadulnom attól a 2 termetes kőtől, amit építettem magamban. Mivel nincs rossz tapasztalatom, a jókat pedig elhiszem nektek, így biztosan megcsinálom még néhányszor.

2012. ápr. 29. 21:28

Szia Ilona!

Az ötödiket csinálom én is ma este:)Nekem távoztak a harmadik után nagyon nagy "kövek",a kertes naplómban megnézheted. Ezeket semmi nem mutatta ki, pedig decemberben voltam hasi UH-n.Igaz ,hogy az emelkedett koleszterinszinten kívül semmi panaszom nem volt az emésztésemmel,más miatt kezdtem el a méregtelenítésnek ezt a formáját.

A tisztítások után mindig nagyon jól érzem magam,ezért szoktam rá ,és már nem szenvedek az éhségtől sem ilyenkor.

Félóra múlva megiszom a mixet,utána szigorúan lefekszem és remélem megint jól tudok aludni.

Kitartás neked is,reggelre kívácsi vagyok az eredményre!

785. Ilonaaa
2012. ápr. 29. 20:59

Ma végre összeszedtem minden bátorságomat és nekirugaszkodtam a tisztításnak. A 2. keserűsón vagyok túl, azon kívül, hogy gyakrabban járok a WC-re semmi gondom nincs. Lassan megiszom az olajos lötyit, én a továbbiaktól tartok. Kíváncsian várom, hogy megszabadulok-e a 1,5 cm-es kövemtől. Persze talán nem most, de valamikor? Műtét nélkül? Nagyon jó lenne.

Szenvedek közben, mert a család jókat eszik, én pedig koplalok, de remélem meg lesz az eredménye.

Más is kérdezte nem csak én, hogy nagy, ultrahangon is látszó kő esetén mik a tapasztalatok. Remélem csupa jót tudok neki majd írni.

784. guzmi (válaszként erre: 781. - Bistvan49)
2012. ápr. 29. 20:38
Ezek nem igazi kövek, hanem gyurma állagú anyag ami lehet több színű, alakú.
2012. ápr. 28. 19:13
Sziasztok! Üdv Mindenkinek! Múlt hétvégén megcsináltam az 5-ik májtísztiítást. Remélem az már jó jel hogy sokkal kevesebb borsoszemnél kissebb kö távozott. Borsószem nagyságú az kb olyan 50-60db lehetett. Kicsit csalódott voltam mert azt gondoltam hogy megint olyan sok kő távozik majd mint az előző alkalommal. A hátfájást sajnos most sem usztam meg se a tisztítás elött se az után. Az allergiám viszont valamelyest javult, de még nem tünt el. Idönként szinte tombol rajtam, annyi a vátozás hogy gyógyszert már nem szedek, ha nagyon nem birom a viszketést akkor iszom egy sima kalcium tablettát. (boltit) A forró vizes zuhany is jót szokott tenni akkor úgy érzem a böröm megnyugszik. Lehet hogy tej allergiám van ezt abból gondolom hogy kávézás után kap el a viszketés legtöbbször. Az izületeim is sokat javultak. Minden tekintettben a fájdalmaim csökkentek.Sok sikert kivánok mindenkinek és kitartást a gyógyuláshoz.
2012. ápr. 25. 20:16

Még annyit szeretnék, hogy a nyólcórai keserü só ivás után nagy görcseim lettek.

A görcsök legalább másfél óráig tartottak még az illenhelyet nem látogattam meg.

2012. ápr. 25. 20:14
Én is megcsináltam a májtisztitó kúrát, de nem tudom, hogy kövek jöttek e, olyan okker barna valami de talán nem olyan kemény, volt mint ha kő lett volna, sajnos tanácstalan vagyok. De szeretném 2 hét mulva megismételni.
2012. ápr. 24. 19:49
Hurrá, fél8-kor indult meg a hatás a 3. keserűsó után! Egész tűrhető, sokkal drasztikusabbra számítottam! Most már nem aggódok! :) Köszi Krisz
779. Krisz 18 (válaszként erre: 778. - Miamanoka)
2012. ápr. 24. 19:08

Mások is írták már, h nem mindenkinél jelentkezik gyorsan a keserűsó hatása.

Szerintem ne aggódj. :)

Írj majd később is, h mi van veled.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook