Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
868. zsilv
2012. jún. 8. 10:35

guzmi

A holdnaptárban tényleg az van (bár nem értem miért), de én inkább fogyó holdnál csinálom.


Annie1130

Gratulálok!

Előszőr 2006-ban hallottam a májtisztításról és marhaságnak tartottam.

Aztán, amikor egészségügyi problémáim jöttek, akkor átértékeltem az egészet, és nagyon örülök, hogy már sokszor megcsináltam és remélhetőleg kitisztul a szervezetem.


lucikam

Jó, sikeres májtisztítást kívánok!

Szerintem, akiknél probléma lehetett, azok kicsit eltértek a leírástól, vagy pszichésen nehezen tudtak ráhangolódni a tisztításra. Először én is melegítettem kicsit a májamat, és rákoncentráltam, hogy ezzel is segítsem.


Tényleg sok mindent lehet olvasni erről a tisztításról, ezért jó, ha mindenki leírja a tapasztalatát. Így nem lesz félelmetes (ami az ismeretlenségből táplálkozik).

867. lucikam
2012. jún. 7. 23:02
Sziasztok! Nagy tettre szántuk el magunkat barátommal. Én 29, ő 31 éves, gondoltuk, ideje megtisztítani májunkat. Decemberben már lenyomtunk egy háromnapos léböjtkúrát, most nagyobb fába vágjuk a fejszét. Már nekifogtunk egyszer, de félbehagytuk, mert egy másik fórumon azzal riogattak, hogy ilyen meg olyan veszélyes, és mivel külföldön élünk, púpnak sem kívánunk a hátunkra kórházat, neadjisten mentőt, amivel ijesztgettek. De megtaláltuk ezt a fórumot, s innen erőt merítve, holnap kezdjük életünk első keserűsós májtisztítását. Igyekszem majd hírt adni a fejleményekről. Ha nem írok, akkor gondoljatok ránk, mint kivételekre, akik erősítit a szabályt:-)
866. Annie1130 (válaszként erre: 865. - Guzmi)
2012. jún. 7. 15:04
Köszönöm szépen!:)
865. guzmi (válaszként erre: 864. - Annie1130)
2012. jún. 7. 12:56
gratulálok!!!!
2012. jún. 7. 11:07
Kedves Olvasók!Hosszú évekkel ezelőtt hallottam először erről a májtisztításról, de túl drasztikusnak találtam, így soha nem mertem megcsinálni.Tegnap este rászántam magamat és szeretném a tapasztalataimat megosztani veletek. Se a keserűsós víz, sem pedig a grapefruitos olívaolaj nem volt annyira vészes, mint amilyenre számítottam. Nagyon fontos, hogy mindent az utasításokat követve, a megfelelő időben csináljunk!Nekem a 2. lötty után idultak be a dolgok, kb. 2 órán keresztül folyamatosan látogattam a mellékhelyiséget. Az olajos-grapefruitos keverék után már csak egyszer voltam. Semmi fájdalmat, vagy görcsöt nem tapasztaltam, viszont nagyon fáradtnak, gyengének éreztem magamat, így szinte egyből elaludtam. Reggelre megtörtént a csoda!Becsléseim szerint több száz kisebb-nagyobb méretű zöld kövecske távozott belőlem! A legnagyobbak 1-2 cm átmérőjűek lehettek. Tudom, félelmetesen hangzik mindez, de mégis életem egyik legjobb döntése volt, hogy megcsináltam ezt a kúrát és mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek a kiinduló egészségügyi állapota engedi!Én biztosan meg fogog még csinálni!Ma reggelre sokkal több az energiám, mint eddig bármikor...már önmagában ezért megérte!
863. csabi888 (válaszként erre: 854. - Guzmi)
2012. jún. 6. 16:28

Köszi:) Bevallom őszintén, nem is tudtam erről a holdnaptárról. Most szerencsém volt, de ezentúl figyelni fogom. A következőt 18.-19.-ére tervezem.

Neked is köszi zsilv:)

862. guzmi
2012. jún. 4. 20:03
Na de ne csak én lássam jónak!!! Ez van a holdnaptár 2012-ben?!
861. guzmi
2012. jún. 3. 20:56
Én nem tudom mi a jó, csak egy párnácska jelöli a belső szervek méregtelenítését így én annak megfelelően csinálom.
860. zsilv (válaszként erre: 859. - Guzmi)
2012. jún. 3. 19:49

Guzmi!

Német holdnaptárt nézek és hétfőn van telihold, utána fogy.


[link]

Rákattintok a megfelelő dátumra és már írja is, hogy mit ajánlatos csinálni.(Eddig benne volt a májtisztítás, Leberreinigung is.Nem tudom miért vették ki belőle.)


Persze itt is előfordulhat kisebb eltérés, vagy hiba, de alapvetően nem sok.

Most néztem magyar holdnaptárt is. Ott is hétfőn van telihold.


Jó májtisztítást kívánok!

859. guzmi (válaszként erre: 858. - Zsilv)
2012. jún. 3. 15:02

Szia Zsilv!

A holdnaptár 2012 -t nézem, és még most a hét elején alkalmas, de a hét végére gondoltam, és akkor már nem. Remélem megbízható amit én nézek és nem csináltam végig rosszul. Azért ellenőrizd le kérlek.

858. zsilv
2012. jún. 2. 22:17

guzmi

Miért nem jó a holdállás jövő héten? Melyik hold naptárat nézed?

Tudtommal hétfőn lesz telihold és utána fogy. Tehát kimondottan ajánlatos. Bár én pár napot várnék a telihold után.

Lehet, hogy nem jól tudom?

Már nagyon várom, hogy befejezhessem a tisztítást. Ráadásul nyáron, nem biztos, hogy itthon leszek, amikor alkalmas lenne csinálni. Lehet, hogy több időt kihagyok majd.


kori54

A koleszterint leviszi, ha lenmagolajat túróval eszel. Én reggel és este 2 evőkanállal ettem, amennyi túróval kellemes, és segített. Ez még a májtisztítások előtt volt.


csabi888, Bistvan49

Gratulálok, hogy túl vagytok a tisztításon.


A könyv szerint, addig kellene csinálni, míg 2* egymás után nem jön ki kő. Gondolom, ez azokra érvényes, akik teljesen átálltak a húsmentes ételekre, minimális tejtermékre, teljesen egészségesen próbálnak étkezni…

Valószínűleg, ha nekem, csak pár darab lesz, akkor befejezettnek tekintem.

Talán évente egyszer meg fogom ismételni.


Teliholdnál nem ajánlatos, de általában a fogyó hold alkalmas, mindenféle tisztítókúrára. Gondolom, akkor több kő tud távozni.

Havonta érdemes a tisztítást végezni. Ismerősöm egy időben gyakrabban csinálta és kétszerre jött ki, ami amúgy egyszerre is ki jöhetett volna. Sajnos nem jön ki több kő, ha gyakrabban csináljuk.


havasigyopár

A belgyógyász barátnőmet, már egy ideje próbálom rábeszélni, hogy csinálja a tisztítást, de nincs rá ideje. Bár már többször elkezdte az almalevet inni, de egyéb okok miatt nem tudta még megcsinálni.

Amúgy, milyen hozzászólást várnál egy belgyógyásztól. Ez a tisztítás még nem annyira ismert, ők sem tudnak sokat róla. Az egyetemen nem tanítják. Inkább gyakorló természetgyógyász tudhat róla. (Azt én is tanultam, de nekünk ezt csak megemlítették, hogy van ilyen is. Na meg rengeteg más is.)

Nagyjából, hazánkban mi vagyunk az úttörők meg az a pár személy, akik már régebben csinálták. Ezért jó, ha mindenki leírja a tapasztalatát, hogy másoknak könnyebb legyen. Ne legyenek olyan bizonytalanok.

Volt egy természetgyógyász élettársam. Ő csak olajat ivott, ha gondja volt az epéjével. Az azért elég szörnyű. Ez a Moritz könyvben leírt tisztítás sokkal humánusabb.

857. guzmi (válaszként erre: 856. - Bistvan49)
2012. jún. 1. 18:07

Szia!

Beütöd, hogy holdnaptár 2012 és utána rákattintasz a pontos hó és napra amikor akarod csinálni, kijönnek kis jelecskék, amit nem tudsz majd, hogy mit jelentenek, de ha a kurzort ráviszed akkor kiírja. Csak azért mondom, mert én sem tudom a választ, de itt megkapod rá. Hogy mikor elég? Jó kérdés. Ha már csak nagyon kevés kőféleség ürül, jó a közérzeted, megszűntek az esetleges panaszaid, de általában azért a 10 alkalom körüli tisztítás amit hallani, hogy megfelelő, a következő években pedig évi 1 alkalmat mondanak. Én most a 8.-ra készülök, de most a hétvégén nem jó nekem, a jövő héten meg a holdnak:)

2012. jún. 1. 11:49

Még lenne egy kérdésem a tapasztaltabb méregtelenitőkhöz, hogy miből lehet tudni, hogy már elég.Meg a következő évben már mennyi lesz az ajánlott, ha valaki tudja válaszoljon.

Köszi

2012. máj. 31. 22:57
Túl vagyunk a 3. májtisztitó kurán.Az szeretném kérdezni, hogy csak teliholdnál nem ajánlatos a kurát végezni.
854. guzmi (válaszként erre: 853. - Csabi888)
2012. máj. 31. 21:54

Szia!

Minimum 2 hetet de többet is várhatsz. mindig nézd a hold állását a neten megtalálod, hogy alkalmas-e a méregtelenítésre. A mostanit jól választottad ki. Csak Így tovább, még vagy 10-et:)

2012. máj. 31. 12:42

Na túl vagyok rajta:)

Mindent a leírás szerint csináltam. A keserűsós lötyi nem annyira vészes. Kicsit kesernyés íze van, de simán kibírható. A grapfruit-olivaolaj keveréket egyszerre ittam meg, nem kortyonként. Szinte nem is érezni benne az olajat, teljesen a grapfruitlé dominál. Aztán rögtön háttal az ágyba, leírás szerint. Úgy különösebben nem éreztem semmit, el is tudtam aludni és éjszaka sem volt semmi gond. Reggel 7 után felébredtem, megittam a 3. adag k.sós vízet és rá 5pecre mennem is kellett a WC-re. Ekkor még nem jött semmilyen bogyó. Visszafeküdtem aludni, 9 után megittam az utolsó adagot, ismét menni kellett a toialetre. És itt jött a meglepetés. 15-20db zölszínű bogyó jött ki belőlem, és köztük volt kb. 5-6db 1,5-2cm! nagyságú is. Azóta mennem kellett még 2x. Másodjára 7-8db szintén kijött belőlem, de ezek már kisebbek voltak. Harmadjára pedig 2-3db jött ki. Itt tartok most:) Szóval az első méregtelenítésemet mindenképpen sikeresnek könyvelem el:) Jól tudom, hogy legalább 2 hetet kell várni a következővel?

2012. máj. 30. 18:06

Sziasztok!


Éppen most van folyamatban az első méregtelenítésem. Most ittam meg az első keserűsós adagot. Sokkal rosszabbra számítottam az ízét illetően. Kicsit keserű volt, de ennyi:)

851. kori54 (válaszként erre: 850. - C5d1635e99)
2012. máj. 27. 14:03

Köszönöm szépen a biztatást! :) Nekem is már 8,3

a koleszterinem. Szedtem egy ideig csökkentőt, de abbahagytam, mert a vádlimon lett egy horpadás-azt írják a statinok mellékhatása az izomsorvadás.

Hát ezt nem szeretném fokozni. Majd inkább ráveszem magam egy kíméletes tisztításra.

850. c5d1635e99 (válaszként erre: 846. - Kori54)
2012. máj. 27. 08:22
Nekem már kivették,és most készülök a negyedik tisztításra.Nem volt semmi bajom:-))
2012. máj. 27. 05:55

Szervusztok.

Nagyon örvendetes,ha igy megszabadultok a kövektől,de jó is volna ha egy belgyógyász olvasná e topikat és hozzászólna!

848. guzmi (válaszként erre: 845. - Judyt640)
2012. máj. 26. 22:10
Szia! Már régebben leírtam, hogy 7.8 volt a kol.szintem. Szedtem gyógyszert de csak egy egész ment le. Azután a tisztítás után 4.3 lett, de mint egy későbbi mérés után kiderült csak azért mert még volt a gyógyszer hatása is. Később 6.3 lett, de már tisztán gyógyszer nélkül, tehát azt biztosan állíthatom, hogy eddig 7.8-ról 6.3 ra a tisztítás miatt ment le. Most dilemmában vagyok, hogy szedjek-e mégis gyógyszert, de nem valószínű, mert még csak a nyolcadik következik, tehát remélem magától is jobb lesz. Persze havonta nem futkosok a laborba, később majd megnézetem.
847. zsilv
2012. máj. 26. 21:28

csabi888

A májfoltok biztos halványulnak, azt nem tudom, hogy teljesen eltűnnek-e. Nekem még alig van. Szerintem a pattanások ellen is hatásos a májtisztítás. Bár, szerintem a bőr selymességét inkább a keserűsó adja.


Bistvan49

A könyv is írja, hogy vannak, akiknél még elsőre nem jönnek kövek. A gyurma szerű kövek nagyon jók. Nincs mindenkinél megkövesedett, kemény kő, vagy azok csak a későbbi tisztításnál jönnek ki. Amúgy, egyszer rövidebb ideig ittam az almalevet és a kövek keményebbek voltak.

Az olajos löttyöt én is mindig egyszerre iszom meg.


Ilonaaa, alibaba60, guzmi

Köszönöm a gratulációkat. Bár már én is unom, de remélem legközelebbre még kevesebb (vagy semmi)kő jön ki.


kori54, havasigyopár

Nekem polipot találtak az epehólyagomban és ezért akarták már kivenni. E miatt tartottam a tisztításoktól, de semmiféle görcs nem volt, sőt a polip is kisebb lett. Ezt már korábban leírtam.


alibaba60

Szép eredmény. Neked is sok kitartást kívánok a többi tisztításhoz.


guzmi

Szerencsére kitartásod neked is van.

Szerintem a zöld bogyóknak el kellene fogyniuk, de a reszelék szerűek valóban újra termelődhetnek.

Egyik ismerősöm, aki előbbre jár, mint én, arra gyanakszik, hogy ő szinte ülve alszik, és túl gyorsan átfolyik az olajos mix és ezért nem lök ki a mája elég zöldes bogyót, így mindig marad benne egy kevés.

Lányomnak, csak egy db. Köve volt. Megelégednék ezzel az eredménnyel is.:)


Beszámolót azért kérünk a májtisztítás eredményéről.

Engem is érdekelne, hogy voltál-e már kontrollon és mi a változás.



Ma lányom 2 db. kullancsot vett ki belőlem. Remélem a májam már elég jól dolgozik, hogy semmit se kapjak el.


További jó tisztulást mindenkinek.


Minde

846. kori54 (válaszként erre: 820. - Havasigyopár)
2012. máj. 26. 20:38
Hú, de jó kérdés! és akinek már kivették az epehólyagját? Én nem nagyon bírom az olajos dolgokat és félek egy epegörcstől. Akinek volt már biztos nem szeretne mégegyszer az életben!
845. judyt640 (válaszként erre: 844. - Guzmi)
2012. máj. 26. 19:31
Szia és a koleszterined jó lett?Szerintem akinek kedvezöen befolyásolta valamilyen kimutatott értéket mint a koleszterin,vagy májfunkcio érték az irja le nekünk ,ösztönzöleg fog hatni.
844. guzmi (válaszként erre: 824. - Zsilv)
2012. máj. 26. 17:20

szia Zsilv!

Nagyon kitartó vagy, én most készülök a nyolcadik tisztításra, és én sem tágítok, folyamatosan fogom csinálni, de szerintem soha sem fognak elfogyni a kis zöld bogyók, meg a gyurma reszelékek. Legalábbis most úgy látom, hogy ezek szinte mindíg újra termelődnek egy-másfél hónap alatt. Nekem a magas koleszterin, meg triglicerid szintemen kívül nem volt panaszom, persze ez is elég. Mindegy csinálom, pedig már előre érzem a keserű sót a számban brrrrr.

843. alibaba60 (válaszként erre: 838. - Bistvan49)
2012. máj. 25. 10:42
Szia Bistván49! Ezek a kövek a 6-ik alkalommal és a reggeli keserűsó után távoztak.(kb 7-8 óra között)
842. alibaba60 (válaszként erre: 839. - Petyus B)
2012. máj. 25. 10:37
Szia Petyus B!A képeket a képgalériára kattintva találod meg.05 18-i dátummal.
841. tundeaz (válaszként erre: 837. - Bistvan49)
2012. máj. 24. 02:13
Én olyan gyorsan ittam meg, ahogy csak tudtam, utána azonnal lefeküdtem és villanypárnával melegítettem a hasamat.
840. Petyus B (válaszként erre: 836. - Alibaba60)
2012. máj. 23. 20:30
Megtaláltam. Figyelemre méltó a termés!
839. Petyus B (válaszként erre: 836. - Alibaba60)
2012. máj. 23. 20:24

Szia Alibaba60!

Hol lehet a képeket megnézni?

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook