Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
898. lucikam (válaszként erre: 897. - Guzmi)
2012. jún. 24. 21:08
Ha komolyan bele akarsz fogni az olajos öblögetésbe, akkor érdemes hidegen sajtolt, organikus, nem finomított szezám olajat venni. Reggel teljesen éhgyomorra (ez fontos) bevenni a szájba egy evőkanálnyit, és 15-20 percig öblögetni. Ne nyeld le. Ha nyelni kell, inkább köpd ki, és kezdd újra, vagy nyelj úgy, hogy a lötty ne menjen le. 15 perc minium, de inkább 20 percig. Azután öblítsd ki a szád sós vízzel, és moss fogat, a nyelvedet is. Napi háromszor is megismételheted, de minden esetben étkezés előtt, és üres gyomorra, tehát ideális esetben, 3-4 órával a legutolsó étkezés után. Lefekvés előtt már ne. Akut betegséget 2-4 nap alatt kikúrálhatók ily módon, krónikus nyavajálnak hosszíbb idő kell, betegségtől függőean hetek, hónapok is.
897. guzmi (válaszként erre: 896. - Lucikam)
2012. jún. 23. 18:31
De mennyire igazad van !Az olajos öblögetést én megcsinálom, mennyi időn keresztül ajánlott? Egyébként a nyolcadik tisztításom következik, ha egy kicsit hűvösebb lesz, és jó lesz a holdnak is:)
896. lucikam (válaszként erre: 895. - Zsuzsi44)
2012. jún. 23. 13:44

Zsuzsi:

Mindenképp folytasd, hiszen le is van írva, minimum 6 tisztítókúra szükséges! Idd az almalevet a kúrák előtt, ami segít megpuhítani a köveket. Én a helyedben NEM mennék el műtétre, az nem több, mint csonkítás, eltávolítanak egy fontos szervet, amelynek feladata van. Semmi esetre sem szabad elkeseredned, a kövek hosszú, hosszú idő alatt lettek olyanok, amilyenek, nem várhatod, hogy egy szempillantás alatt tévozzanak. Az meg, hogy az orvosok "kételkednek" a legkevésbé se aggasszon. Én többnyire angol nyelven olvasok a témával kapcsolatban - sajnos angol nyelvterületen élek - és a megannyi főrum és hozzászólás, csupa pozitív beszámolók, hús-vér emberektől, bőven elegendőek ahhoz, hogy TUDJAM (ne csak egyszerűen reméljem, hanem TUDJAM), hogy a legjobb, legbiztosabb megoldás a májtisztítás. Hogy csúnyán fogalmazzal - és nem akarok senkit megbántani ezzel - de a legkevésbé sem érdekel az orvosok ilyetén okoskodása. A tények magukért beszélnek, az, meg hogy a mai orvostudománynak, a gyógyszeriparnak nem érdeke e csodás dolog elismerése, legyen az ő bajuk. Fáj egy kicsit? Nem baj, kivesszük... Ott is fáj? Azt is kivesszük, ne fájjon. Jajj, még ott is fáj? Adunk egy kis antibiotikumot... Engem többet orvos nem lát. Javaslom továbbá mindenkinek az olajjal való öblögetést reggelente, éhgyomorra. Szezám vagy napraforgóolaj minden reggel, 15-20 percig a szájban kell tartani, majd kiköpni, szájat öblíteni, és fogat mosni. Minden nyavaját kiszed a vérből. Aki tud angolul, keressen rá: OIL PULLING - kis túlzással az örök élet titka...


Amúgy megcsináltuk a másaodik kúrát barátommal, csak úgy potyogtak a kövek. Barátomnak nagyobbak is voltak, nekem kisebb, zöld példányok. Három hét múlva csináljuk a következőt!


Mindenkinek jó tisztulást és kicsattanó egészséget!

2012. jún. 21. 22:35
A bejegyzésemből még kimaradtak a pozítiv tapasztalataim, amelyek a következők: A bal térdem hónapok óta annyira fájt, hogy szinte sántítva mentem. A tísztitás másnapján azt vettem észre, hogy megszünt a fájdalom és azóta is néha érzek csak egy elenyésző fájdalmat, ami a könyv szerzője szerint azért van, mert még van kő a szervezetemben. A másik dolog a koleszterinszint, és a GT. szintjének a csökkenése. A koleszterinem 6.5-ről 5.6-ra, a GT-m 5l-ről 31-re csökkent. Ezeknek az értékeknek nagyon örültem, ugyanis még ilyen alacsony hosszú évek óta nem volt.
2012. jún. 21. 22:19
Sziasztok! Érdeklődéssel olvastam a májtisztításról szóló beszámolókat, gondoltam én is megosztom veletek a tapasztalaimat. Április végén megállapitották, hogy 7 cm-es epekövem van. Véletlenszerűen derült ki, egy hasi ultrahang alapján. Ajánlották nekem A csodálatos máj- és epehólyagtisztítás c. könyvet, melynek alapján már kétszer elvégeztem a tísztítást. Mindkét alkalommal nagyon sok, világostól a sötétzöldig és sárgaszínű l.5 cm-estől a borsószem nagyságúig, minden előfordult. A másodiknál sokkal több volt az apró szemű.A mai napon elmentem privát hasi ultrahang vizsgálatra, kiváncsi voltam, hogy csökkent-e az epekő mennyisége a hólyagban, de sajnos minden úgy van ahogyan eddig volt. Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom, hogy megműtessem-e magamat, vagy pedig folytassam a tisztítást. Sajnos több orvossal is beszéltem, sőt megmutattam a köveimről készült fényképet, de hitetlenkednek, nem hiszik el, hogy ezek valójában az epéből és májból származnak.
893. zsilv
2012. jún. 20. 23:10

Mindenkinek gratulálok a sikeres májtisztításhoz!

Az epesár alatt, gondolom, azt értitek, amit én pelyvának írtam, és úsznak a vízben olyan cafat szerűségek. Ez nem minden alkalommal jön. Lehet sötét zöld, és nekem volt már sárgás is.

Egyszer nekem fehér kristályszerűségek is jöttek ki. Na azok valahogy nehezebbek voltak és nem úsztak, hanem lemerültek (mint a homok).

892. Bistvan49 (válaszként erre: 891. - Tundeaz)
2012. jún. 20. 10:04

Tulvagyunk a feleségemmel a 4. májtisztitáson.

Hasonló a tapasztalatunk:rengeteg epesár, amivel eddig ilyen formában nem találkoztunk, csak borsó nagyságu zöld gyurmaszerü képződménnyel.Mindkettőnknek egy-egy db sárga kő távozott, a bélsár tele volt rengeteg világosbarna hangya nagyságu golyókkal.

A közérzetünk teéjesen jó

Még egyszer tervezzük a nyáron.

891. tundeaz
2012. jún. 19. 04:31

Szervusztok!


Túl vagyok a második tisztításon. Az első után sötétzöld puha golyók jöttek, most lényegesen kevesebb és világoszöld, akár a zöldborsó. Viszont rengeteg epesár ürült most, amivel a múltkor nemigen találkoztam.

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Köszi a választ, mindenkit üdvözlök,


Tünde

890. zsilv (válaszként erre: 889. - Alibaba60)
2012. jún. 17. 19:50

Szia!

Köszi a gratulációt.

A beöntést kicsit később csináltam. Előbb még meg kellett venni a hozzávalókat. Most majd rendesen fogom csinálni.

A kövek valószínű mélyebbről jöttek, de furcsa volt ez a nyomás. Szerencsére nem igazi fájdalom. Még arra gondoltam, hogy sok sötét és fekete kő is volt köztük. Lehet, hogy az epéből is jött egy jó adag és az volt érzékeny.

Na, csak találgatni tudok. Annie1130-nak szúró fájdalmai voltak. Ettől én messze voltam.

Amin még csodálkozom, hogy ismét, viszonylag sok kő jött ki. Pedig már reménykedtem, hogy hamarosan befejezhetem.

Tudom, nekem eléggé el lehetett dugulva a májam, ha attól már a gerincem is eldeformálódott. Tehát türelmes vagyok és örülök, hogy rendesen tudok járni.

Az epe polipomat, csak ősszel nézetem majd meg. Abban reménykedek, hogy az is el fog tűnni.

2012. jún. 17. 19:04
SZIA ZSILV! Gratulálok a tisztításhoz. Hát az lehetséges hogy megeröltető volt, mert ha belegondolsz minél mélyebröl jön kifelé a kő annál több munkába kerül a májnak. Ez biztos hogy fájdalommal is jár.Az a lényeg hogy ki jöttek.A beöntést a könyv szerint csináltad? Mégegyszer gratula!Kellemes pihenést a nyáron.
888. zsilv
2012. jún. 17. 16:20

Sziasztok!


Mindenkinek és különösen az újoncoknak gratulálok a sikeres tisztuláshoz!


lucikam - Szerintem is havonta érdemes a tisztítást végezni.


Túl vagyok a 13. májtisztításon (3 napja csináltam).

Most az olajos mixet alig bírtam meginni, annyira nem kívántam. Különben minden rendben ment.

Reggel teljesen meg voltam elégedve, mert pár kő és pelyva szerűség jött ki belőlem.

Aztán a következőnél, rengeteg színes követ produkáltam a világos-, sötét-, fehér, sárga, zöld, fekete kövek kavalkádját láttam. :( Teljesen elszörnyedtem, hogy milyen tarkaságtól szabadultam meg. Még ma is csodálkozom rajta. Ráadásul volt egy dió nagyságúra tömörödött színes kő is. Könnyen szétjött, de nem tudom, hol préselődhetett össze ilyen naggyá. Remélem nem a májamban. Még pár kő távozott a továbbiakban is.

Most a tisztítás után érzékeny volt az epém, májam. Tompa nyomást éreztem (pár óráig, az első két napban), amit eddig soha.

Igazán nem tudom, hogy mitől volt. Talán pont ez a tisztítás volt megerőltető, vagy olyan helyekről jöttek ki kövek, amik már régen "beágyazódtak"?

A hátam már nem fájt. Most már remekül érzem magam és tele vagyok energiával.

(A múltkori kullancsoknak a helye 10 napon belül eltűnt.)

A tisztítás utáni napon beöntést csináltam, mert úgy gondolom, ez időszerű nálam. Lehet, hogy a következőkben mindegyik tisztítás után csinálom majd.

Tehát, még mindig nem értem a végéhez. (sajnos) Nyáron, ha nem leszek itthon, kimarad majd, de mindenképpen folytatom, amíg ki nem tisztulok.


Mindenkinek jó májtisztítást kívánok!

887. zsilv (válaszként erre: 886. - Bistvan49)
2012. jún. 17. 15:39

Friss citromot és narancsot ír a könyv, ha nincs grapefruit.

Jó májtisztítást!

2012. jún. 17. 13:16
Mára terveztük a 4. májtisztitást,de nem kapunk a környéken grépfuitot. Nem lehet helyettesiteni valami más gyümölccsel. köszönöm a választ előre is.
885. Annie1130 (válaszként erre: 881. - Lucikam)
2012. jún. 15. 21:04
Sziasztok! Szerintem a 2 hét az egy kicsit korai. nekem egy picit érzékeny volt a májam egy pár napig a kúra után, éreztem egy enyhe szúró fájdalmat, de ez úgy 8-9 nap után elmúlt. Ez valószínűleg azért van, mert a hátsó traktusokból lökődtek előrébb a köveim, bár nem vagyok orvos...több angol nyelvű fórumon is olvastam erről a kúráról, és érdemes kivárni minimum az 1 hónapot, mert annyi kell a szervezetnek, hogy regenerálódjon. Ez nem a reklám helye, de én Laktiv tablettát szedek utána, hogy helyreálljon a bélflóra.Egyébként én is alig várom már, hogy újból megcsinálhassam, de türelem!:)Sok sikert nektek!
884. Baby-G (válaszként erre: 883. - Lucikam)
2012. jún. 13. 21:39
Azt olvastam ket het szunet kell, szoval jhet utani szombat vasarnap :) most szabin vagyok, csak azert tudtam megcsinalni.
883. lucikam (válaszként erre: 882. - Baby-G)
2012. jún. 13. 17:15
Gratula Baby-G! Te mikor tervezed megismételni?
882. Baby-G
2012. jún. 13. 14:12

En is megcsinaltam tegnap ezt a kurat.

A lottyok siman lecsusztak , semmi kellemetlen erzesem nem volt , bar az olajostol tartottam egy kicsit , de aludtam egesz ejjel , mint a bunda :)

Reggel negyed hetkor kellett kimennem , meglepodtem rendesen . Tobb , egesz nagy , centis zold bigyok kijottek , feheret is lattam .

En ketto utan mar nem is ittam , nem is voltam szomjas.

Ma reggel viszont mar alig vartam , hogy egyek valamit , persze szigoruan csak az eloirt ido utan .

Most nagyon ugy erzem tele vagyok energiaval , biztos meg fogom ismetelni meg .

881. lucikam
2012. jún. 11. 16:18
Szerintetek, ha két hét időközzel csináljuk a második kúrát, az túl szoros? 8-án volt az első, sajnos 19-én lesz Újhold, az még kicsit korai, 22-én, mindössze három nappal Újhold után telne le a javasolt "minimum" két hét. Szerintetek?
2012. jún. 10. 22:09

Vasárnap csináljuk a feleségemmel a 4. májtisztitást majd beszámolok .

Üdv. mindenkinek.

2012. jún. 10. 16:04
Sziasztok!Üdv Mindenkinek!Túl vagyok a 7-ik májtisztításon.Semmi különös nem történt.Kb 80-100 db borsószem nagyságú kő távozott.Az általános közérzetem volt egy kicsit rosszab.A hátfájásom továbbra is megvan enyhébb fájdalommal.További jó tisztulást mindenkinek.
2012. jún. 10. 15:59

Sziasztok!

annah és Lucikám gratulálok az első sikeres tisztításotokhoz! Jó olvasni , hogy új emberek is gond nélkül túl vannak rajta és jól érzik magukat utána.

Ígértem , hogy beszámolok a véreredményemről,nekem tíz éve derült ki , hogy magasak a koleszterin és vérzsír értékeim. családi vonás sajnos, anyukám és az ő családja szinte mindenki gyógyszert is szed rá-sok rosszabbnál rosszabb mellékhatása van ezeknek a koleszterincsökkentőknek. Természetes módszerekkel ezidáig nem sikerült 6,4 alá vinni,most a múlt héten 5,9 volt a koleszterinszintem! Ez még mindig magas tudom, de már közelíti a normálist. A triglicerid és a rossz koleszterin is még mindig magasabb de csökkentek ezek is. Ezeken kívül minden értékem normális,és remekül vagyok!

6.-ik májtisztításra készülök hamarosan,remélem az is olyan jól megy mint az eddigiek!

Jó egészséget és kitartást mindenkinek aki rászánja magát erre!

877. lucikam
2012. jún. 9. 17:31
...a barátomból még kora délután is potyogtak a kövek, volt olyan, amelyik a 1.5 - 2 centit is elérte, zöldes, és volt fekete is. Na, asszem, ránk fért ez a kúra, bár belőlem semmi nem jött, de folytatjuk 1 hónap múlva. Úgy tervezzük, legalább 4x megcsináljuk, Szeptemberig.
876. lucikam
2012. jún. 9. 10:41

Jelentem, lenyomtuk mindketten a kúrát, simán és zökkenőmentesen ment minden! A májturmix egyáltalán nem volt rossz, sőt, a grépfrút miatt egész iható volt. A keserűsós lötty nem egy álomkoktél, de elviselhető. Én már a második sós lé után serényen látogattam a mellékelységet, de a tíz órai májmix után én is meg barátom is fekve tudtunk maradni, reggel hatkor keltünk.


Nekem nem sok bogyó jött, barátom viszont mondta, neki volt sárgás, zöldes sőt talán még fekete is. Az egyik állítólag olyan volt, mint a mazsola:-)


Sajnos itt az íreknél a klotyó olyan, hogy egyből elmerül minden, szóval nem nagyon lehetett nézelődni. Nem tudom, lehet, nekem is volt sok kő, csak nem láttam, de egy biztos, jövő hónapban jön a következő.

875. annah18
2012. jún. 9. 07:30

Megcsináltam én is a kúrát!

Tegnap este simán lement a két só és a grapefruit és olaj kombó is. 1 körül ébredtem fel, hogy ki kell mennem, ekkor volt egy kis émelygésem, de gyorsan visszaaludtam. Reggel jött a meglepetés!!!!

Szintén ki kellett mennem. 1 marok /fele kb mandulanagyságú, fele kb borsónagyságú/ gyurma állagú, zöld "kő" jött ki belőlem! Nem jutottam szóhoz! El is könyveltem, hogy ezért már megérte, akárhol is voltak ezek...

De!!!! Még egy ilyen körön voltam azóta!! Hova a csudába fért ennyi cucc??? Nem tudom lesz-e még egy kör, de az tuti, hogy meg fogom ismételni ezt a kúrát!

Esetleg azt valaki nem tudja, hogy ez a sok zöld mit jelent /epe, máj/?? Mert nekem nem voltak fekete meg fehér kövek, mint ahogy már sokan írták.

874. lucikam
2012. jún. 8. 19:01
Az 1. adag keserűsós varázsital letudva. Egy icipici frissen facsart citromlét ugyan ittunk rá, de amúgy sem volt olyan vészes.
873. lucikam (válaszként erre: 872. - Zsilv)
2012. jún. 8. 15:37

[zsilv]


Köszi, akkor mi sem fogunk azért túlzásokba esni a bélflóra pótlását illetően.


Időközben elkészült a keserűsós koktél, már ott figyel a hűtőben, egyik kulacsban az én, másikban barátom adagja:-)


Amiben nagyon bízom, hogy a grépfrútos-olivaolajas mix lehörpintése után legalább húsz-huszonöt percig nem fog kelleni a mellékhelységre menni, mert úgy tudom, az esti turmix elfogyasztása után nyomban el kell feküdni (lehetőleg hanyatt), és húsz percig mozdulni sem szabad. Szóval, remélhetőleg, az idő alatt "szécsend" lesz:-)

872. zsilv
2012. jún. 8. 14:22

lucikam!


Gyakran szoktam joghurtot, kefirt enni. Különösebben nem pótlom.

Régen az antibiotikumok után ezekkel lehetett helyreállítani a bélflórát, ugyan is azok tényleg tönkretették.

Nem hiszem, hogy egy napi hasmenésnél a bélflóra annyira károsodna, hogy magától ne tudna regenerálódni. Szerintem vannak sokkal drasztikusabb hashajtók a keserűsónál.

871. lucikam
2012. jún. 8. 13:31

[zsilv]


Köszönjük az infót! Igen, van két illemhely, az egyik fent, a másik lent, majd barátomat leköltöztetem a földszintibe:-)


Most Írországban fél egy van, akkor iszunk még egy kis almalevet, mert még van idő kettőig.


Még egy kérdésem volna, ezt egy másik, ismert oldalon olvastam, nem tudom, hogy ti mennyire alkalmazzátok, és ha alkalmazzátok, hogyan, miként. Állítják, hogy a keserűsó kimossa a hasznos bélflórát, és ezt egy-egy ilyen kúrát követően pótolni kell.


Szeretném megkérdezni, ti is szoktátok pótolni a "kimosott" hasznos bélflórát, és ha igen, akkor hogyan?


Köszönöm a választ előre is! Megyünk almalevet facsarni:-)

870. zsilv
2012. jún. 8. 12:48

lucikam


Én a tisztítás napján az 1 liter almalevet 14 óráig meg szoktam inni. Állítólag ez puhítja a köveket.

A citrom levet még nem próbáltam. Talán egy kis korty nem árt. Nem tudom milyen hatással lehet az epére, májra, mert ugye azt kell kímélni ma nektek. Délután csak vizet szabad inni. (Szerintem mindenkinek ajánlott is.Talán az olajos lötty előtt 1 órával már nem érdemes. Legalább is én így szoktam.)

Majd szorítok nektek, hogy simán menjen.

Van 2 illemhelyetek? :)

869. lucikam
2012. jún. 8. 12:15

Délelőtt 10:45 perckor fejeztük be a reggelit (főtt barnarizs, nekem egy pár levél salival, sózva, barátom pedig mézzel tolta be). Reggeli előtt ittunk még egy pohát frissen facsart almalevet. Most már legfeljebb csak vizet fogunk inni.


Olvastam, hogy volt, aki a keserűsós löttyüt citromlével ízesítette. Ez megengedett, vagy inkább kihagyjuk? Esetleg közvetlen a keserűsós nedű után egy pici korty citromlé vajon még belefér?


[zsilv]

Köszönjük szépen! Izgatottan várjuk a fejleményeket, és hála nektek s e fórumnak, már legcsekélyebb félelem, aggodalom sincs bennünk. Tisztában vagyunk vele, hogy amit most teszünk, az nagyon jó.


Természetesen küldöm majd a frissítéseket:-)

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook