Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
928. cirmix (válaszként erre: 925. - Cirmix)
2012. jún. 28. 23:59
uszira = uzsira :)
927. cirmix (válaszként erre: 919. - Szisziági)
2012. jún. 28. 23:58
Olyan jó olvasni az ilyen sikertörténeteket, ez nekem most erőt és ötleteket ad a továbbiakra. Nekem is magas az összkoleszterinem és a cukrom is eléggé ingadozik - nem szeretnék én sem gyógyszereket szedni. Nagyon bízom benne, hogy nálam is lesz változás pozitív irányba, most nagyon kitartó akarok lenni.
926. cirmix (válaszként erre: 916. - Guzmi)
2012. jún. 28. 23:47
Az otthon készült kefírt (gombából) régen fogyasztottam - szerettem is - akkor még semmi bajom nem volt, most, hogy sajnos van, lehet, hogy fel fogom eleveníteni ezt is fokozatosan, mert most tényleg sok változtatást iktattam be hirtelen. Visszatérve a kávéra, igazi erős presszókávét nem is iszol már? Vagyis nem hiányzik a koffein miatt? Nekem elsőre az is jó lesz, ha a reggeli kávémat nyírfacukorral iszom meg, aztán jöhet a cikória.
925. cirmix (válaszként erre: 916. - Guzmi)
2012. jún. 28. 23:35
Köszönöm, megfogadom a tanácsaidat. Már ma a nasis változatot el is készítettam, igaz, steviával édesítettem és fahéjjal-kakaóval hintettem meg. 5 kanálnyi volt a zabpehely és teljesen "lenyugodtam" tőle, vagyis kielégítette az édesség utáni vágyam. Holnap a kenyérpótló változatot is kipróbálom mindjárt reggel egy kis gépsonkához, paprikához. Jelentem, elkezdtem az életmód változtatást én is :) ma ebédre egy közepesen nagy felkockázott cukkinit pároltam meg pici olajon, fokhagymával és bio-vegetával fűszerezve. Olyan jó könnyű volt, finom is. Utána már uszira csak egy karalábét ettem és este ezt a zabkásás "édességet".
924. cirmix (válaszként erre: 915. - Zsuzsi44)
2012. jún. 28. 23:23
Ja, értem már... nekem csak az általad említett 6. és 7. napra vonatkozik (1. és 2. nap) a leírás. Az első 5 napban zajlik a parazitátlanítás és az almalé ivás, vagy valami mást is kell? Bocs, az értetlenkedésért, nem olvastam a könyvet, csak a 2 napos program leírását.
923. lucikam (válaszként erre: 902. - Zsuzsi44)
2012. jún. 28. 22:16

A könyv ezt tévesen írja. 15-20 perc egyhuzamban - csak így jut el mindenhová az olaj. Ezt olvasd el (ha értesz angolul):


[link]


Ebben minden le van írva.

922. lucikam (válaszként erre: 900. - Guzmi)
2012. jún. 28. 22:14
Az nem gond, nyugodtan vedd be!
921. guzmi (válaszként erre: 919. - Szisziági)
2012. jún. 28. 21:56

Szia!

Igen az kaja váltás alakváltozással is jár. Eddig 2 kg mínusz és jobb közérzet. Egyébként ebédre azt eszem amit a család. Én is a nyolcadikra készülök, csak várok egy kicsit több időt a kettő között.

920. zsuzsi44 (válaszként erre: 919. - Szisziági)
2012. jún. 28. 18:08
Köszönöm szépen szsziági!
2012. jún. 28. 16:56

Üdv mindenkinek!

Ma csináltam a hetedik tisztítást,és most is nagyon jól vagyok! Bár kicsit módosítani kényszerültem ,mivel nem kaptam keserűsót, mindenáron glaubersót akartak rámsózni a patikákban. Hunyadi víz volt itthon, ezért ezt higítottam fel még egy kicsi vízzel,és ezt osztottam négy részre.

Ugyanúgy működött a dolog,csak enyhébb volt ,nem olyan drasztikus mint a sima keserűsóé.Előte én semmilyen előkészületet ne csináltam, az étrendemben viszont majdnem olyan változásokat tettem mint Guzmi.Mindenbe zabpelyhet teszek pl töltött káposztába rizs helyett, fasírtba zsemle helyett,lisztté őrölve pedig sütikbe sütöm .

Lenmagot és szezámmagot is sokat használok,főleg pogácsa és sós sütikben szereti a család.

Az összkoleszterinem csökkent a tisztítások óta 6,4-ről 5,9-re,a triglicerid,és a roszz kolesztrin is valamennyit,sajna még mindig magasabb mint az ajánlott érték.

Nekem nem voltak semmilyen tüneteim ezen kívül,de folytatom egészen addig , míg normálisra nem érnek ezek az értékek. Bízom a módszerben,és nem akarok gyógyszereket szedni!


Cirmix nézd meg az Inka kávét a 100-as boltokban, nagyrésze maláta vagy cikória kávé, ez is egy egészségesebb változata a kávénak-indulásként jó.


Guzmi gratulálok és kitartást az életmódváltásodhoz! Igazad van, nagyon könnyű egy idő után teljesen másként étkezni-nekem ez látványos külső változást is hozott, pedig nem ez volt a fő célom:)


Zsuzsi remélem ,hogy gond nélkül elindulnak azok a kövek!Talán ha kissé összezsugorodnak akkor már tettél valamit a jobbulás felé..Kívánom, hogy így legyen és csökkenjenek az egyéb panaszaid is!


Mindenkinek szép napot és további jó tisztulást!

918. guzmi (válaszként erre: 916. - Guzmi)
2012. jún. 27. 21:52
Ritkán rám jön és téliszalámi is zabkásával eszem, hozzá sajtot, paradicsom, paprika. Szóval mindenhez kenyér helyett.
917. guzmi (válaszként erre: 916. - Guzmi)
2012. jún. 27. 21:49
Bocs, otthon gyártott:)
916. guzmi (válaszként erre: 912. - Cirmix)
2012. jún. 27. 21:48
Igen, kenyér helyett kanalazom és jó. Nyírfacukrot ha tudsz bio boltban vegyél, nálunk a Tescóban 3000 egy kg a bioban 2000, de van fél kilós is. Nincs mű íze, a többit én meg sem iszom olyan rosszak. A Zabpehelyben van szénhidrát, de a jó fajta alacsony glikémiás index -el rendelkező, nyugodtan eheted.Egyéb más szempontból is roppant egészséges. Azért több féle van, én a lágyat szeretem, de kinek mi a jó. Ha elsőre nem is ízlik ne csüggedj, met nagyon meg lehet szeretni.A cikóriát és a vega tejport is bioban veszem elég sokáig kitart mindegyik, pedig naponta megiszom egy kancsó kávét. Hidd el ha nem is egyik napról a másikra de rá lehet szokni. Ja, rendesen ebédelek, de utána már csak ezek a könnyű dolgok vannak meg persze zöldség gyümölcs. Jól elveszik az éhséget. Amit még nagyon tudnék Neked ajánlani én már egy éve iszom az ott gyártott kaukázusi kefirt nézd meg a neten, én onnan rendeltem gombát. Nagyon finom kalóriaszegény jó a candidára segíti az emésztést és még számos dolog. Sok embernek adtam már, mrt szaporodik, azóta Ők is isszák és nem győzik dicsérni. Egy próbát megér.
915. zsuzsi44 (válaszként erre: 913. - Cirmix)
2012. jún. 27. 21:43
Én a tisztítást Andreas Moritz: A csodálatos máj- és epehólyag tisztítás c. könyv alapján végzem, ebben az olajkúráról azt írja, hogy 3-4 percig kell a szájban tartani és közben játszani kell vele, tehát mozgatni a szájban és utána kiköpni. Szerinte nem tanácsos tovább benne tartani a szájban, mert akkor az összegyűlt méreg visszaáramlik a szervezetbe. Egyébként a kérdésedre, hogy miért a hetedik napon távozik a kő, azért, mert a 6. napon este isszuk meg az olajos levet - én hétfőn szoktam elkezdeni, szombaton iszom meg a keserűlé felét és az olajos levet, másnap reggel vasárnap iszom meg a maradék két pohár keserűvizet és utána indul el a kőáradat.
2012. jún. 27. 21:37
Kedves Fórumozó társaim! Arra szeretnék kérni valakit, vagy valakiket, hogy ha lenne olyan tapasztalat,mely szerint ultrahang vizsgálattal bizonyságot nyert, hogy a májtísztitás előtt kimutatott epekő a tisztítást követően eltünt, akkor sziveskedjetek megírni!Ez nekem megnyugtatást okozna, mert akkor jobban bíznék benne, hogy valamikor nekem is eltűnik a 7 cm.-es kövem, ha kitartóan tisztítgatok. Annak ellenére, hogy a legtöbb orvos nem hitte el, hogy azok a kövek amelyek a két tísztitás következtében távoztak a szervezetemből epekövek, én hiszek benne és most fogom megejteni a harmadik tísztítást.
913. cirmix (válaszként erre: 911. - Zsuzsi44)
2012. jún. 27. 21:33
Hm, értem... köszi. akkor veszek én is komolyabb olajat, mert most csak a főzéshez használt "akármilyen" napraforgó olajjal csináltam 3. napja. Csak most ahogy olvastam, az is kérdés, mennyi ideig ajánlatos, mármint hány percig?
912. cirmix (válaszként erre: 909. - Guzmi)
2012. jún. 27. 21:28
Kenyér helyett kanalazod a főtt sós zabpelyhet? A tejben főttet már én is csináltam nasira, tényleg finom, kakaósan, fahéjas cukorral - vagyis ezután nyírfacukorral. Abban nincs szénhidrát? Lehet, h. még a refluxomnak is jót tenne, mert mindig gond ez a kávé ivás is, édesen szeretem, de a mű-bogyókat próbáltam már pl. steviával kiváltani, nem jött be az íze. Veszek nyírfacukrot, láttam Tescoban is, szted az eredeti lehet? Visszatérve a zabpehelyhez: szoktam panírnak picit durvára darálva használi. Finom, ropogós, egyben porhanyós lesz. Viszont cikória kávét ezer éve nem láttam, pedig szerettem anno gyerekkoroman.
911. zsuzsi44 (válaszként erre: 908. - Cirmix)
2012. jún. 27. 21:26
Az olajkúra a vérnek a tisztítására szolgál. A könyv szerzője szerint az olaj összeszedi a nyálban lévő mérgeket és miután kiköptük, eltávolitottuk a szervezetünkből. Ez a vértisztítási módszer nagyon sok betegségnél sikeresen alkalmazható. Hidegen sajtolt napraforgóolajat, vagy szezázolajat ajánl. Én napraforgóolajat vettem a gyógynyövényboltban.
2012. jún. 27. 21:16
Szia Guzmi! Köszönöm a hozzászólásodat, megpróbálom beszerezni ezt a kőtörőfüvet, én is olvastam a könyvbe, bár nem tudom, hogy lesz-e a gyógynövényüzletbe, mert pl. most csinálom a vesetísztítást, és az ajánlott gyógyfüvekből pl. 3 fajtát nem kaptam meg. Ma próbáltam kurkumát venni, az sem volt.
909. guzmi (válaszként erre: 907. - Cirmix)
2012. jún. 27. 15:12
Én is szénhidrát diétát tartok, azt hitten nem fog menni de sikerül. Zabpelyhet veszek a lágyat, és 1-2 perc alatt 4-5 evőkanálnyit megfőzök vagy vízben kis sóval vagy tejben ha édességre vágyok.A sósat bármihez eheted rántotta, szalonna, főtt tojás zöldségek stb. a tejesre meg szórok kakaót meg nyirfacukrot, isteni. Ma a sósat pasprikás krumplihoz ettem, nagyon jó volt. Hidd el, nálam nagyobb édesség és kenyérfogyasztó te sem lehetsz, de nagyon jól megvagyok. Legalább próbáld ki, és írd meg a véleményed. Mindenbe nyírfacukrot tegyél, tea kávé stb. Másik, hogy vettem cikória kávét, vega tejport és az említett nyírfacukrot, ha megéhezem iszom egy nagy bögrével, és elillan az éhség. Ráadásul egészséges a cikória kávé.
908. cirmix (válaszként erre: 902. - Zsuzsi44)
2012. jún. 26. 23:49
Bocs, elfelejtettem megkérdezni, mi is ez az olaj kúra? Ill. értem, hogy kell, de mi a lényege, mi a hatása? Sima napraforgóolaj jó? Köszi.
907. cirmix (válaszként erre: 905. - Guzmi)
2012. jún. 26. 23:45
Szia guzmi! Köszönöm a részletes válaszod. Asszem, erre az időre időzítem, nem várok még egy hónapot. Megy még addig a kurkuma, nekem nem kellemetlen az íze (fűszerként is használom). Hááááát, ez a candida téma most elgondolkodtatott... Utána nézek ennek is - hát igen, sok minden passzol a tünetekben... Na, ennek a diétáját nagyon nehezen tudnám betartani. Kenyér nélkül nem működöm :( még a cukor pótolható. Üdv.
906. cirmix (válaszként erre: 903. - Zsuzsi44)
2012. jún. 26. 23:33
Szia Zsuzsi44! Köszi, h. megosztottad tapasztalataidat - ahogy olvastalak korábbról, te is eleget szenvedtél már a fájdalmaktól (térd). Nekem a bokám fáj de nagyon, izületi gyull., és még sarokcsont kinövés is van mellé, úgyhogy ilyenkor estére már alig tudok lépni annyira fáj. Valaki írta, h. az ember saját maga legjobb orvosa - most én is ilyen meggondolásból keresgélek alternatív gyógymódokat, mert az eddigi gyógykezelésem eléggé sikertelennek bizonyult. Szerintem is elképzelhető, h.az a 7 cm-es kő nem egy darab, csak az UH-nál takarásban van többedmagával. Azt nem értem, hogy volt, hogy a 7. napon távoztak a köveid? Nem másnap reggel? (Lehet, h. annyira nem olvastam vissza.) Üdv.
905. guzmi (válaszként erre: 901. - Cirmix)
2012. jún. 26. 19:33

Szia! VI. 28-tól VII. 3-ig alkalmas legközelebb, de ha beütöd, hogy holdnaptár 2012 akkor megjelenik jelölöd a hónapot utána a napot a kis jelekre meg ráviszed a kurzort és kiírja, nekünk a kispárna jel jó.Szerintem kurkuma elég, vízzel nyeld le. A grapefruit választ nem tudom, és igen fontos a holdnaptár. Lehet, hogy candidád van? A hízás és a rossz közérzet utalhat erre is. Meg kellene méretned. Az édesség és evési vágy is ennek a jele.

Biztosan erre is jó a májtisztítás, valamilyen szinten de megoldani nem fogja. Fogyni sem igazán lehet ettől, mindenképpen tarts diétát. A koleszterinem 1,5-öt ment le, egyetlen gyógyszer sem tudta ugyanezt.És egyáltalán nem kell félni abszolút vállalható a dolog, már a nyolcadikat fogom csinálni. Meglátod egyszerű. A fontos még, hogy az olajos mix után rögtön hanyatt feküdni és mozdulatlanul legalább 20 perc.

904. guzmi (válaszként erre: 902. - Zsuzsi44)
2012. jún. 26. 19:22

Szia!

Érdemes lenne otthon tartanod kőtörőfüvet arra az esetre ha elindul a kő, az is ugyanúgy tágítja az epe és veseutakat és sokan nagyon jó véleménnyel vannak róla. Baj esetére. Egyébként a keserű sót is ihatnád akkor, de nem hiszem, hogy jól esne:( Hét centis kő az marha nagy, lehet, hogy csak összeálltak az uh-on?

903. zsuzsi44 (válaszként erre: 901. - Cirmix)
2012. jún. 26. 17:22
Szia Cirmix! Én az első tísztitásnál 4 kg.-ot, a másodiknál 3 kg.-ot fogytam, most ott tartok, hogy az eredeti 73 kg.-ból 70 maradt meg a 168 cm. magasságomhoz. Elsőnél nem annyira, mint a másodiknál, eléggé legyengültem, a hetedik napon amikor is a kövek távoztak, még a hangom is szinte elment. Akkor kezdtem ujból erősödni, amikor megittam a gyümöscslevet és délben már a gyenge csirkéből készült levest. Eddig két hetet hagytam ki és a harmadik héten tisztítottam, ezért most úgy döntöttem, hogy várok legalább 4 hetet. üdv.
902. zsuzsi44 (válaszként erre: 896. - Lucikam)
2012. jún. 26. 17:08

lucikám! Köszönöm a megnyugtató válaszodat, bevallom ez nagyon kellett nekem. Egyébként én elhatároztam, hogy folytatom, annak ellenére, hogy van bennem egy kis félelem, mert azzal ijesztgetnek az orvosok, hogy ha elindul ez a nagy kőtömeg, - nem tudják, hogy milyen nagy, vagy nagyok -akkor abból nagy baj lehet. Már csak abban bízom, hogy akkor indul el, amikor tisztítok, mert a könyv szerzője szerint, ilyenkor nem lehet olyan baj, mintha spontán indul el, ugyanis a keserűsó kitágítja a csatornákat, az almalé pedig felpuhítja a köveket. Egyébként az olajkúrát is csinálom reggelenként, de a könyvben azt irja, hogy 3-4 percig kell csak a szájban tartani, mert hosszabb idő esetén visszaáramlik a méreg. Háromszor szoktam megismételni.,

Olvastam az egy fórumozó hozzászólásában, hogy először a májból, majd később távozik az epehólyagból a kő. Ebben bízom, hogy azért látták még teljes nagyságban a 7 cm-es epekövet az epehólyagban, mert ami eddig eltávozott az a májból jöhetett. Én is Nektek és Másoknak is a májtisztításból fakadóan kivánok jó egészséget!

901. cirmix
2012. jún. 25. 00:28

Sziasztok!

Új vagyok itt nálatok; mostanra megérett bennem is a gondolat, hogy megcsináljam a keserűsós májtisztítást. Visszaolvastam elég sokat itt a fórumban, a tapasztalatokat nézve leszűrtem pár dolgot:


1. A májtiszt. kúra előtt parazita elleni 2 hetes kúra (kurkumával+őrölt szegfűszeggel) Most ezt kezdtem el, - muszáj 2 hétig tartson?

2. Az ominózus napon ill. előtte almalevet ajánlatos iszogatni (puhítja a köveket).

3. Ha nincs grapefruit, lehet citrommal is pótolni, csak a mennyiség ugyanannyi legyen? (nem láttam grapefruitot mostanában)

4. Érdemes a holdnaptárhoz igazodni, vagyis fogyó hold időszakára iktatni a tisztítást. (Most ez mikor lesz, meg kell néznem, de ha valaki válaszol, köszi!)


Nagyon lelkes vagyok, ráhangolódtam, akarom, szeretném, bízom benne! Merthogy elég kutyául érzem magam, vagyis vettem a jelzéseket a testemtől, hogy valami gáz van... A májammal és epémmel tudommal nincsen baj, de más amúgy elég sok(k). Magas koleszterin, vérzsír, nekem is vannak ún. "leesett a cukrom és mindjárt elájulok ha nem ehetek" remegések, de a legrosszabb már múlt év ősze óta tartó izületi fájdalmaim amik vándorolnak. Gyogyók nem használnak, orvos tárja szét karját mintha nem hinné... Sajnos, szteroidos inj. is kaptam, az sem használt (de biztosan ártott). Közben a 160 cm-hez 2 év alatt durván 20 kg-ot felszedtem, majdnem 80 vagyok (!!!!) Egyszóval, nincs mese, adok egy esélyt magamnak. Évekig féltem belefogni, mostanra érett meg a gondolat...

Annie-től kaptam már biztató támogatást, így találtam ide. Most már csak az időpont a kérdéses, bízom benne, hogy sikeres lesz nekem is. Igérem, be fogok számolni!

Köszi, h. elolvastátok hosszúra sikeredett hsz-em :) :) Üdv. mindenkinek!

900. guzmi (válaszként erre: 898. - Lucikam)
2012. jún. 24. 23:14
Teljesen érthető és köszi. Nekem egy korty vízzel kell reggel éhgyomorra bevenni a pajzsmirigy gyógyszeremet, akkor azt is inkább utána?
899. lucikam
2012. jún. 24. 21:10
Most látom alábbi kommentemet - a gépelés nem az erősségem, azért remélem, érthető a sok hiba ellenére is:-)
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook