Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
1078. mézesmagzag (válaszként erre: 1075. - Tarek evi)
2012. szept. 15. 09:04

A sót is ebbe a kategóriába sorolják! Sokkal több sót viszünk be a szervezetünkbe mint amenyi ajánlott lenne. A sok só kifejezetten ártalmas az érrendszerre, szívre és a sejtjeink megujulását gátolja. Föleg a konyhasó.

Egy felnőtt ember szervezetének mindössze napi 2-3 gramm sóra van szüksége, ez kb.egyetlen teáskanálnyi sót jelent. Sokan úgy gondolják, ha nem sózzák meg az ételeket, már sokat tesznek az egészségük érdekében, ám a só ma már számtalan élelmiszerben megtalálható, a péksüteményektől kezdve a leveskockán át a füstölt húsig.

Tehát ha nem is sózzuk meg ételeinket, szervezetünkbe akkor is kerül elegendő mennyiségű só. Aki rendszeresen sósan étkezik, nagyban károsítja szervezetét, ugyanis a só több szervet is megterhel, de főként a szívet és a veséket. A szövetekben felhalmozott víz gyakran okoz ödémát, és duzzanatot, amely meglátszódik a végtagokon és az arcon is.

1077. tarek evi (válaszként erre: 1076. - Lucikam)
2012. szept. 14. 18:16

szia lucikam es zsilv

az lenne a kerdesem, tudtok-e arrol, hogy a tisztitas utan allergias reakcio lepett fel valakinel???? mert megcsinaltam 8-9=en, es 1 nap rendben volt, de azutan piros holyagok jelentek meg, es 4 nap utanelmentunk itt az orvoshoz,

-Hurghadan vagyok- es kerdezte, mit is ettem, mert ez tipikus allergias reakcio!

ugyanazokat az eteleket ettem, mint a tisztitas elott nem tudom, mitol lehetett.....valaki???

1076. lucikam (válaszként erre: 1075. - Tarek evi)
2012. szept. 13. 10:47
Teljesen egyetértek a "három gyilkost illetően" - párommal két éve nem iszunk tejet, és nem fogyasztunk egyáltalán semmi tejterméket, a fehér lisztet teljes kiőrlésű lisztre cseréltük, és a cukrot is elhagytuk. Van azonban egy negyedik gyilkos is, amelyről nem lehet annyit hallani, az pedig a hús, leginkább a vörös húsok.
1075. tarek evi (válaszként erre: 1074. - Zsilv)
2012. szept. 11. 08:11

a 3 gyilkos, a feher liszt, a cukor, es a tej.

en igyekszem paleo modon etkezni.

lehet, talan azert is nincs tobb bajom

de a tisztitas nagyon bejon nekem. remelem, a gerincemen is segit.

1074. zsilv
2012. szept. 10. 23:09

Sziasztok!

tarek evi

Sajnos most nem tudom leírni a gyakorlatokat, de biztos találsz a neten is. Nálam az számított, hogy az érzékeny részre hasson.

Biztos, hogy a tisztítások tették rendbe a gerincemet.

Neked is menni, gyógyulni fog.

Mi a 3 fehér gyilkos? Bocs, de csak egyre van tippem, és azzal sem értek egyet.

Nem igazán tudok majd 2 hétig írni, de igyekszem olvasgatni az írásaitokat.


zsuzsi44

A citrommal nekem is nehezen menne a tisztítás. Szerencsére a piacon (Bp,Fényutcai), ahol szoktam grapefruitot venni, egész nyáron volt/van, mert elmondtam nekik, hogy többen csinálják már a májtisztítást.Nagyon rendesek!

A fejfájás nem a kevés vízivástól van? (Mert attól is lehet.)

Neked is további kellemesebb tisztításokat kívánok!

1073. zsuzsi44
2012. szept. 10. 21:55

Sziasztok!Túl vagyok a 4. tisztításon, most jóval kevesebb jött mint az előző háromnál, viszont rengeteg apró, ami átment a szűrőkanálon. Vasárnap volt a tisztúlás, viszont ma azt vettem észre, hogy a székletem - ami még nem lehetett az étel maradványa - sárga volt és a víz tetején úszott, egy külön álló darabot szétnyomtam, megvizsgáltam és fehér kis szemcsékből tevődött össze. Szerintem mész volt, ezek szerint még ma ami kiürült az is a tisztítás eredménye lehetett. Most sokkal nehezebben viseltem, hiába vettem be sadacur tablettát nem tudtam aludni és enyhe émelygést éreztem. Mivel nem kaptam sem grépfutot, sem pedig narancsot, 5 db. citrom levéből tudtam megcsinálni az olajos trutymót és nagyon rossz volt. Sokkal elviselhetőbb a grépfuttal. A fejem most is az előbbieknél is fájt. Reménykedem, hogy már az epehólyagban lévő kövekből is ürült ki valamennyi.

Zsilv! Minden elismerésem, hogy már a 14. tisztítást végezted!

1072. tarek evi (válaszként erre: 1071. - Zsilv)
2012. szept. 10. 19:43

Szia zsilv!

Nagyon eltokelt vagyok, mert az elso utan is sokkal jobban erzem magam. szeretnem megkerdezni Toled, hogy Te milyen gyakorlatokat szoktal csinalni, vagy a neten van-e, ami szerinted ok. lenne. neha igazan jol esik, hogy csavarom a gerincemet.

remelem, az ismetelt tisztitasok hoznak eredmenyt.

regebben refluxos tuneteim is voltak, de mivel a 3 feher gyilkost igyekszem kihagyni az etkezesembol, igy azt mostanaban nem erze, csak kicsit puffadtam.de ma meg azt sem erzem.

szoval, bizakodom, nagyon!!!!!

szep estet mindenkinek

1071. zsilv
2012. szept. 10. 11:27

Szia tarek evi!

Nekem is a jobb oldalamon volt az erősebb fájdalom.

Remélem neked is segíteni fog a májtisztítás.

Sok türelem kell hozzá, mert csak havonta érdemes csinálni, és nem hipp-hopp gyógyul az ember.

Még ajánlatos bizonyos gyakorlatokat is végezni a gerinc és izomzata helyreállítására.

A nyaki sérven, talán egy jó természetgyógyász is tud enyhíteni. Nem tudom, hogy arra mennyire hat a tisztítás. A kurkuma nagyon hasznos.

Szerintem idővel nálad is jelentkezik a javulás. Nekem a lányom készít fényképet a gerincemről, és így látom az eredményt. Sajnos, csak az 5. tisztítástól vannak dokumentálva.



zinnia2

Remélem pár nap alatt rendbe jössz, és meg tudod csinálni a tisztítást.

Nekem a tisztítás előtt 2 nappal idegölés volt a fogamban és a tisztítás napján még kicsit dagadt volt az arcom. Sajnos már nem tudtam tovább halasztani a májtisztítást, de nem volt semmi problémám vele.

Jobbulást kívánok!


Mindenkinek jó májtisztítást kívánok!

1070. tarek evi (válaszként erre: 1068. - Zsilv)
2012. szept. 10. 10:07

szia zsilv!

az en gerincemben is van s alaku gorbulet, es gyakran faj a hatam.ez foleg a jobb oldalamra koncentralodik, es a vallam is csapott. a nyaki szakaszon van 3 serv, ez gondolom, nem fog javulni erre. de ha a hati es a csipo fajdalma javul, az mar siker lesz. az elso tisztitas teljesen gond nelkul zajlott le, sok aprobb zold kovet talaltam, es meg a 2. nap estejen is jottek barnas kovek, es sok pelyva.elkepeszto!!!!

raadasul, a maj vonalaban faj a gerincem, es mintha a bordakoziizmok fajnanak. de igyekszem havonta megcsinalni a tisztitast.

most allandoan szedek kurkumat, a gyuladascsokkento hatasa miatt, mert fajt asarokcsontom, es nem szeretnek szurit. de hsznal! nincs fajdalom! csak a tobbi is javulna, de most a majtisztitas uj erot adott.

mindenkinek jo tisztitast kivanok!!!!

2012. szept. 10. 08:02

Sziasztok!

Ma kezdtem volna az 5-ik májtisztítást...erre éjjel belázasodtam,begyulladt a mandulám.Most várhatok megint,a tisztítással.:-((

1068. zsilv
2012. szept. 9. 22:42

Sziasztok!

Túl vagyok a 14. tisztításon. A 3 hónapos szünet után ismét elég sok kő jött ki belőlem, különböző színűek, de inkább sötétek (nem mostanában képződtek). Érdekes volt, hogy a kövek elég puhák voltak. Volt vajszerű is. Csak egy hatalmas volt (2cm), de az több apróból tevődött össze. Szerintem a májamban préselődtek össze, mert az utolsó 2 hétben érzékeny volt és a tisztítás alatt is éreztem kis szúrást. A lényeg, hogy most nagyon jól érzem magam.


tarek evi


Gratulálok a sikeres májtisztításhoz. Én legelőször nagyon meglepődtem, amikor rengeteg zöld kő jött ki belőlem.

Nem tudom, milyen problémád van a gerinceddel, mert ugye, több féle betegsége is lehet. Szerintem segít a tisztítás, esetleg lassabban,vagy gyorsabban, attól függően, hogyan tudja a jól működő máj tisztítani a szervezetet.


A gerincproblémám elég összetett volt. A csigolya elcsúszás (5mm) a csontkovácsoknak köszönhetően egyre csökkent és a lábam zsibbadása is megszűnt. Ekkor még nem ismertem a májtisztítást.

A gerincemben hátulról nézve S görbület volt, ráadásul valahogy megcsavarodott az egész. A bordáktól fölfelé jobbra elgörbült a gerincem és a jobb vállam is csapott lett. Csak vonszolni tudtam magam.

Teljesen elkeseredtem, mert nem láttam kiutat. (Az orvosok műteni akartak.:( )Próbáltam alvás közben is figyelni a testtartásra, hogy csavarodjon vissza és elég sok gyakorlatot végeztem a gerinc kiegyenesítésére. Még éjjel is arra ébredtem, hogy tekergetem a gerincemet.

Amúgy még porckorong kopásom is van, (nem túl vészes), de az a fájdalom is enyhült. Szerencsére, nem szűkült teljesen el a csigolyák közötti rés, így szerintem jobban tudott regenerálódni. Tehát porckorong sérvem nem volt, csak kezdeti stádiuma.


Mivel az epémmel is gondjaim voltak, így elkezdtem a májtisztításokat.


Az első tisztítás után a felfújódás szűnt meg.

A negyedik tisztítás után éreztem határozott javulást és a tisztításokkor és utána is húzódott, csavarodott vissza a gerincem.

Ízületi fájdalmam abszolút nincs.

A júniusi májtisztítás után, már csak egy nagyon enyhe görbület volt a gerincemben. Azóta nem néztem.

Igazából én sem gondoltam volna, hogy ilyen sokat segít a gerincemen ez a tisztítás, de nagyon örülök neki.


Remélem neked is sikerül mielőbb rendbe hozni magadat.


Mindenkinek jó májtisztítást kívánok.

1067. tarek evi
2012. szept. 9. 10:09

tul vagyok az 1 tisztitason.mivel en nagyon vigyazok, mit eszem, ezert sok minden nem urult. sok apro zold ko, es barnas-feheres pelyvaszeru valami.egyaltalan nem volt megterhelo.most, kicsit faradtnak erzem magam, de minden rendben majd zsilv velemenyet varom, ami a gerincet illeti, nekem is azzal van problemam, hatha tud majd segiteni.

szep napot minden forumozo tarsamnak

1066. tarek evi (válaszként erre: 1065. - Zsilv)
2012. szept. 8. 08:37

Orulok,hogy jelentkeztel, sok sikert a tisztitashoz, es varunk vissza az eredmennyel!!!!

es majd meselj nekem, a gerincedet hogyan javitotta a tisztitas. nagyon erdekel!!!

1065. zsilv (válaszként erre: 1064. - Tarek evi)
2012. szept. 7. 20:47

Szia!

Nekem segített sokat a gerincproblémámon a májtisztítás.

Most nem tudok róla írni, mert rohangálok, ugyanis a 14.-et csinálom ma. Igyekszem holnap, vagy utána jelentkezni. Keddtől 2 hétig nem tudok írni, csak olvasni a fórumot.

Nyáron nem tudtam májtisztítást végezni, így a 3 hónapos szünet után kíváncsi vagyok, mit produkálok.


Gratulálok a régi és új gyógyulóknak.

1064. tarek evi
2012. szept. 7. 10:26

Kedves Forumozok!

segitsetek nekem, itt olvastam, valaki irta, hogy a gerincproblemain is segitett a majtisztitas.

szeretnek errol tobbet megtudni.

bocsanat, kulfoldrol irok, es a gepem nem ekezetes.

minden segitseget koszonok!!!

1063. zsuzsi44 (válaszként erre: 1061. - Krisz 18)
2012. szept. 5. 17:06
Szia Krisz! Nagyon örülök, hogy megnyugtattál, végre már ilyet is olvasok, hogy sikerült követ elhajtatni az epehólyagból - remélem jól értettem - , most ez egy ujabb erőt adott nekem, ma van a harmadik napom, a hét végén lesz a tisztítás, majd beszámolok az eredményről. Köszönöm.
1062. Krisz 18 (válaszként erre: 1060. - Kisani)
2012. szept. 4. 22:22
Szívesen! :)
1061. Krisz 18 (válaszként erre: 1059. - Zsuzsi44)
2012. szept. 4. 22:22

Szia Zsuzsi! Nem hiszem, hogy elszúrnád!:)

Hisz írod, h nincsenek panaszaid, ez azért bizakodásra ad okot.

Nekem voltak panaszaim, és ez az idő múlásával fokozódott.

A helyedben én is tisztítanék tovább. Egy természetgyógyász ismerősöm a saját 5 cm-es kövét "tüntette el".

Azért szerintem érdemes időközönként uh-gal ellenőrizni, hogy változott-e valami.

Minden jót a továbbiakhoz!

1060. kisani (válaszként erre: 1058. - Krisz 18)
2012. szept. 4. 21:26
Köszi Krisz, hálás vagyok, mindenképp hasznos volt számomra hogy megosztottad a tapasztalatod!
1059. zsuzsi44 (válaszként erre: 1058. - Krisz 18)
2012. szept. 3. 22:00
Szia Krisz! Örülök, hogy megosztottad velünk a tapasztalaidat, én pont olyan tapasztalatokra vagyok kiváncsi, akiknek kimutathatóan epeköveik voltak vagy vannak. Egy kicsit megijedtem, bár azzal biztatom magam, hogy nekem még eddig nem okoztak problémát - 7 cm.-eset állapitottak meg az ultrahangon, de nem tudni, hogy milyen nagyságúak- véletlenül egy rutinvizsgálaton vették észre. Engem is rögtön műtétre küldtek, de közben ajánlották azt a könyvet amelyben le van irva a 6 napos tisztító kúra. Három alkalommal tetemes mennyiség jött ki, most végzem a 4. előkészületeit. A második után elmentem privát egy ultrahangos vizsgálatra, ahol közölték, hogy még minden úgyan úgy van mint az első vizsgálatnál.Mivel Moritz arra biztat, hogy tisztítsunk és ne műtessünk, egyenlőre még próbálkozok, csak én is attól félek, hogy nehogy elszúrjam és késő lesz a mütét elvégzésére.
1058. Krisz 18 (válaszként erre: 1054. - Kisani)
2012. aug. 31. 23:03

Szia! Megosztanám veled a tapasztalatomat. Rendkívül hasonló a helyzeted az én pár évvel ezelőtti állapotomhoz. Szóval kiderült anno, h nekem is vannak epeköveim, kevés panaszt okozott, de lehetett tudni, h "van". Aztán sűrűsödtek a panaszok, volt egy durva epehólyag-gyulladásom, majd azt követően egye többször epegörcs. Jópárszor ügyelet, stb. Műtétet semmiképp nem akartam, kutattam égen-földön azt a módszert, ami kés nélkül oldja meg a problémát. Végül rátaláltam egy módszerre: három napig csak frissen facsart almalé töméntelen mennyiségben, majd 3. este a citromlé-olaj(nagy vonalakban).

Volt is hatása, jötteka a kövek bőven.A tisztítást kb. 4-5 alkalommal végeztem el, és bár néhány napig utána jobbb volt a közérztem, utána megújult erővel támadtak az epepanaszok, a görcseim még talán intenzívebbek is lettek.Voltam kontroll uh-on, ami nem mutatott jelentős eltérést a kövek mennyiségét illetően, viszont az epehólyagom kezdett zsugorodni (én azt gondolom, h a kövek ill. a kúrák okozta impulzusok játszottak ebben szerepet, szóval szerintem egy ilyen krónikus gyulladásos állapot alakulhatott ki). Szóval tisztítottam, tisztítottam, de az epehólyagom már nem tudott regenerálódni. Végül olyan állapotba kerültam, h már a vízivás is epegörcsöt váltott ki, úgyhogy nem volt más választás, mint a műtét.(Az utolsó pillanatban.)

Ezzel együtt én hiszek a természetes gyógymódokban, de azt mondom, h nagyon megfontoltan , higgadtan és körültekintően kell eljárni, ha már tudod, h neked igen, vannak köveid, és panaszt is okoznak.

A saját tapasztalatom alapján kissé szarkasztikusan azt mondhatnám h jobb egy Krisz -én- epehólyag nélkül, élve, mint egy össze-vissza gyulladt epehólyaggal, csak sajnos élettelenül. Tudom, durva, de én sajnos tényleg nagyon későn szántam rá magam a műtétre, és az előző mondatom kizárólag rólam szól. A lényeg, h nem szabd elvakultnak lenni.

A legfontosabb, hogy figyelj a saját tested jelzéseire. Az a hiteles és első kézből való infó. Meg kell tudni húzni a határt, h meddig megyek el, mi az ami még belefér, és mi az ami nem.

Ha úgy érzed, nem túl szélsőségesek a panaszaid, tisztíts tovább, de legyen egy józan megfontolás benned arra az esetre, ha nem a legkedvezőbb módon alakulnak a dolgok.

Persze tudom, könnyű ezt mondani,...tudom...

De úgy éreztem, fontos ezt leírni Neked is, és jó, ha mások is olvassák, mert többen is kérdezték hasonló állapotban mint, Te, h mit tegyenek, merjék csinálni, ne?...

Ez egy kicsit nekik is válasz, már ha jár még erre olyan, akit ez ilyen formábn érint.

Bocs a litániáért, de szerintem minden fontos, amit leírtam.

1057. kisani
2012. aug. 31. 08:41

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, mindenképp folytatom amíg bírom :) Remélem előbb-utóbb bekövetkezik a javulás. Írok majd a fejleményekről. Egyébként jövő héten szombaton csinálom a 4. tisztítást.

Szép napot mindenkinek!

1056. pamyte (válaszként erre: 1054. - Kisani)
2012. aug. 30. 12:20

Szia!


Szerintem 1-1 hónap szünetet tartsál a tisztítások között, ne sokkold a májadat,epédet rövid időn belül többször is. Még ha nem is fájdalmas a kövek mozgása, és képlékenyek is, azért csak hozzáér a vezetékek falához, és érzékennyé váli a szerv.Nálad sem ürül rendesen az epe, ezért képződnek gyakrabban a koleszterinkövek. Változtass egy kicsit a táplálkozásodon.

1055. lucikam (válaszként erre: 1054. - Kisani)
2012. aug. 29. 22:36
A véleményem az, hogy semmiképp ne hagyd félbe! Mindenképpen addig végezd a kúrákat, amíg kétszer egymás után egyetlen kő sem távozik. Eszedbe se jusson elbizonytalanodni, hiszen te magad írtad, hogy jöttek is a kövek serényen. Folytasd, és a javulás is elérkezik. Én a helyedben gondolkodás nélkül a folyatás mellett döntenék, semmi kétségem felőle, hogy nem fogod megbánni! Jó tisztulást és mielőbbi jobbulást!
1054. kisani
2012. aug. 28. 19:17

Sziasztok!

Új vagyok itt és a véleményeteket szeretném kérni! Másfél évvel ezelőtt derült ki, hogy az epém tele van 10-12 mm es kövekkel, már régóta panaszokat okozott, görcsök, meg minden, de mivel éppen terhes voltam, nem csináltak vele semmit. Megszültem, és miután már nem szoptattam, nekiálltam a májtisztításnak. 3szor megcsináltam, jöttek is ki kövek szépen. Nemrég voltam UH-on, azt mondták, kis marék 5-10 mm-es köveim vannak. Szerintem kisebbek és kevesebb lett, ami szuper. Viszont tisztítás után 1-2 hétig mindig érzékenyebb és többet fáj az epém, és összességébe nem lett jobb. Szinte már alig tudok mit enni, fogytam is és már kezdek beleőrülni. Lehet, nekem ez nem jó, vagy annyira sok a kövem, hogy kitartónak kéne lennem és még több kúrát megcsinálnom? Ha csak egy kis javulás lenne, az nagy doppingot jelentene a folytatáshoz, de kezdek elbizonytalanodni.

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek jó tisztítást!

1053. pamyte (válaszként erre: 1051. - Alibaba60)
2012. aug. 24. 10:55

Szia!


Volt már, h én sem feküdtem nyugodtan 20 percig, mégis jöttek kövek. Sztem a folyadék még nem állt össze kövekké.

1052. pamyte (válaszként erre: 1050. - Zizabella)
2012. aug. 24. 10:53

Szia!


Kelleni semmit nem kell, csak ajánlatos, főleg a parazitaírtás! Az, hogy én csinálom a többit is, mert általános nagytakarítást végzek, semmi problémát nem okoz,egyáltalán nem zavarja össze a szervezetemet.Mindegyik célirányos.Természetesen választhatsz, h a belek tisztítására pl.Colonixot, útifűmaghéjat, vagy mustármagot használsz-e.Vagy a másik: gránátalmalé helyett lehet almaecetben egy éjszakára beáztatni fokhagymagerezdeket, és utána esténként inni 1-2 tk-lal egy pohár vízbe önte.De ha egyiket sem csinálod, akkor sincsen gond, de a parazitaírtást ne hagyd ki, mert akkor előfordulhat, h rosszul leszel!

1051. alibaba60
2012. aug. 24. 10:13

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!A hét elején megcsináltam a 10-ik májtisztítást.Bár egyetlen egy kő sem távozott,de egy sürű zöld enyhén büdös folyam viszont igen. Nem tudom,hogy ez most jó vagy rossz? Lehet, hogy valamit elrontottam menet közben? Az igazság az hogy nem tudtam nyugton feküdni 20 percig sem mikor kellet volna.Remélem a következő tisztítás jobban sikerül.


ZIZABELLA!

A tisztításoknál egyszerre csak egyet még mielött összezavarod a szervszetedet.Ha végig probáltad mindegyiket akkor azt válaszd amalyiket a legjobban eltudod fogadni.Én például a sárgarépa-cékla levet iszom tisztítás elött mert azt érzem a leghatékonyabbnak.További jó tisztítást Mindenkinek.

1050. zizabella (válaszként erre: 1044. - Pamyte)
2012. aug. 23. 17:14

Szia!

Ezeket a tisztításokat mind el kell végezni vagy csak amelyik "szimpatikusabb", vagyis lehet belőlük egyet-egyet választani?

Mert egyszerre kicsit soknak tartom.

Esetleg egyik nap ez másik nap az.

1049. fenyecset (válaszként erre: 1043. - Zsuzsi44)
2012. aug. 21. 17:11
Igen, tökéletesen igazad van. Ha hosszabb kúrát csinálsz akkor igen, ha viszont mondjuk egy 3 naposat akkor az újhold a legjobb ha beleesik, ugyanis akkor a legkisebb a folyadékvisszatartás.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook