Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1588. swordfish (válaszként erre: 1587. - Bsz)
2023. ápr. 13. 23:19

Most csináltam az elsőt :

tapasztalatok: ettem ami jól esik rántotta,sonka, tojás, hagyma stb, 2x jól belakmároztam du2 től pedig no kaja, én nem nagyon bírom ki evés nélkül szóval muszáj volt ennem előtte. No diétás kaja, én előtte azért már ittam almaecetet több kevesebb rendszeességgel.

Du 6 első keserűsós kör, du 8 második, este 10 olajos lötty- ez nem az előírás szerinti volt változtattam rajta mert nem volt grapefruit- az én kombóm 1 1.5 dl olíva olaj, 2 db citromot csavartam bele és csepegtettem bele grapefruit cseppeket (remélem grapefruit volt benne, mert már azt is hamisítják és úgy kerül a bio ezo boltokba).

Azt hittem ,hogy valami szuperhumán vagyok és nem hat nekem ez mert egyáltalán nem indított be, sokáig fent voltam reggel 6 7- ig nem tudtam aludni , pedig 4 db valeriana kapszulát be is vettem.

Másnap felkeltem talán 10.30kor -visszaaludtam 12-ig, aztán megittam a harmadikat, nagyon enyhe hasmenésecske volt semmi zöld cucc nem jött belőlem.

Du-2-kor megittam az utolsót is, addigra 3x voltam wc-n, könnyen jött ,nem görcsölt, vízszerű, nem láttam benne "köveket" habár nem is kerestem mert full világosbarna lötty kis darabokkal jött belőlem, tehát abból kikeresni a zöld cuccot - háát erre nem volt kedvem. Sem kimerült nem voltam sem fáradt, annyi igaz a hasmenős napon nem kell nagyon programot csinálni, az a tisztulás napja- szerintem azért abból a sok sok magnéziumból valami be is épült a szervezetbe éreztem mintha a szemeim könnyebben forogtak volna.

Jöttek e kövek nos a negyedik wc-re menés az már 98% víz 2% híg f*s na ott láttam fehéres rizsszem nagyságú fehér valamiket és 2 3 db nagyobb zöldes akármit-- ezek lényegében a vízen lebegtek, darabok a székletben nem voltak minden híg volt kivétel ezek a "kövek".

Azért csináltam ,hogy pucolódjak, ne legyen puffadásom, jobb legyen a közérzetem , energiaszintem-- igaz nem ettől várom a csodát hanem ez a csodának az egyik lépése, abban hiszek ,hogy az életmódváltás segít és ez a tisztítás a része ennek. Semmilyen kellemetlenséget nem éreztem, biztos csinálni fogom még, nem tervezem a nagy nagy gyakoriságot , évi 2 3 a "terv", az kivitelezhető hosszabb távon is.

Aki nem csinálta még: nálam ez úgy jött elő ,hogy igen kellett menni a wc-re és az halaszthatatlan mert a végén tényleg csak vízszerű lötty jön ki , de nem úgy mint egy vírusos hasmenésnél amikor görcsöl, fáj a hasad és úgy kell fosnod, ez görcsölésmentes lágy vízszerű fosást eredményez. Elképzelhető ,hogy valamiképp ötvözni fogom pl tökmagevéssel is, vagy tökmagolajjal (úgy olvastam ez lebénítja a férgeket ha vannak aztán a nagy lendülettel ezek távoznak).

Tele a hócipőm az orvosok gyógyszeripari ajánlásaival amik közül egyik rosszabb mint a másik, más módszert kerestem. Természetesen hallgatok az orvosokra nem vagyok okosabb sem képzettebb náluk, de az eredményben hiszek.Ha pedig nincs eredmény, vagy egyre rosszabb , akkor pá pá.

1587. Bsz
2022. febr. 9. 20:54
Sziasztok, van itt még valaki? Én most csinálom a májtisztító kúrát, a 4. en vagyok túl, érdekelnének még mások tapasztalatai.
1586. Böce (válaszként erre: 1584. - 184481d874)
2020. jún. 9. 18:08

Majd jól kikészítik magukat. Epét, májat, bélflórát jól kinyírják, aztán mennek az orvoshoz nyavalyogni.


Úgy látszik, biosz óra helyett a legtöbben Való világot néztek :-((( Színvonal...

1585. Ircsi3 (válaszként erre: 1284. - Krinyus)
2020. jún. 9. 12:55
Szia Nagy Irén vagyok. Szeretnek veled beszelni mert lattam hogy te sok tisztito kuran vagy tul, szeretnek tanacsot kerni toled ha lehet, telefonon beszelhetunk? Elore is koszonom a valaszod.
2020. jún. 8. 20:49
Rémülten olvastam,hogy mennyi hozzászóló használ olyan kúrát amivel árt a szervezetének.
1583. Bless the child (válaszként erre: 1579. - Bözsi néni)
2020. jún. 8. 17:55
Elolvastam a nyitó hsz-ét. Eszem megáll, hogy ennek valaki bedől. Keserűsót akkor adtunk a betegnek, ha már semmi lájtosabb hashajtó nem használt. Előre sajnáltuk őket, mert a belüket kifo.ták tőle. A keserűsó+olivaolaj kombó apró zöld golyókat hoz létre, ez kémia, mely ugye alul tud távozni, semmi köze az epekőhöz. Egy méregtelenítő szevet méregteleníteni elég nonszensz dolog, bár mindenki azt csinál a szervezetével, amit akar.
1582. Ircsi3
2020. jún. 8. 17:07
Sziasztok en most szeretnek belefogni a maj es epeholyag tisztito kuraba most olvasom Andreas Moritz konyvet es kozben olvastam a hozzaszolasotokat kicsit megilyedtem, szeretnek valakivel telefonon beszelni esetleg ha valaki tudna segiteni nekem akkor megkoszonem telefonszamom +36306932104
1581. Zsanin80
2019. nov. 27. 09:01

Hellò mindenki.

Ùj vagyok a tèmàban,de elolvastam az összes règi hozzàszòlàst.Szkeptikus vagyok mèg mindig a màj tisztìtàsàval kapcsolatban de elkeseredettsègem vezènyelt,hogy belevàgjak èn is.Tùl az első sikeres tisztìtàson!

Kèrdèsem az lenne van e valaki aki komoly gerincproblèmàkkal kūzd ès elvègezte a kùràt ?

Szàmomra mèg mindig hihetetlenek a kövek de legfőkèpp az,hogy van aki 26 tisztìtàst vègzett ès mèg mindig nincs vège.

Ami mèg aggasztò hogy 3kg minusz az első kùràm utàn,ha a kòvetkezővel szintèn ennyi lemegy anorexiàsnak fognak hinni.

2019. szept. 21. 20:08
Ja, és az epekő nem zöld. Sárgás vagy szürke. Enyém már kint van, más családtagé is, műtét után megkaptuk emlékbe, úgyhogy tudom.
1579. Bözsi néni (válaszként erre: 1578. - Georgina94)
2019. szept. 21. 20:05

Szerintem ne csinálj ilyen baromságot.


Amit írnak, hogy zöld kövek,baz az epe, ugyanis a megivott olajtól az epe termelés fokozódik jelentősen. Ha apró köveid vannak (pl. ulrahang kimutatta), akkor pláne veszélyes ez a marhaság, mert az epehólyag összehúzódásai (hogy az olaj emésztéséhez adja az epét) kilökhetik a követ, ami elakadhat az epevezetékben, ami jól elzáródhat.


Ha kórházban akarsz kikötni, sürgős műtéttel, akkor persze csináld csak.

2019. szept. 21. 16:52

Sziasztok! Ez működhet az olajos cucc nélkül is? Vagy helyettesíthető valami mással?

Mát elég régóta alacsony zsír diétán vagyok és ha megiszok 1 dl olajat, az tuti nem lenne jó hatással szerintem.

1577. DaniellaNy (válaszként erre: 1572. - Bery7)
2018. dec. 2. 06:40

Szia Bery,

Bár elég régen írtad ezt a posztod, de most találtam meg, mivel rákerestem az epetisztítás/véleményekre. Én pont úgy jártam, mint te, bár a kórházat megúsztam.

Mindent úgy csináltam, ahogy a leírásban szerepelt, 14 óra után már nem ettem, nem ittam semmit. 18 órakor megittam az első keserűsós vizet, majd 20 órakor a másodikat. Ekkor kezdett hasmenésem lenni, de brutálisan, és ekkor jöttek a gondok. Hirtelen elfehéredtem, leesett a vérnyomásom, majd elájultam. Pár perc után tértem magamhoz, és megittam a grapefruitos löttyöt (mert azt gondoltam, ettől jobban leszek), és a leírásnak megfelelően azonnal lefeküdtem. Borzalmas rossz volt a közérzetem, és rendkívül erős, szinte elviselhetetlen fejfájásom volt. Pár órát tudtam csak aludni, mert mentem hányni. Kijött a grapefruitos lötty. Persze közben alulról is jött minden. Alig bírtam mozogni, remegett a kezem, elgondolkodtam, hogy kihívom a mentőt. Reggel már szédültem a fejfájástól, bevettem egy gyógyszert, hiába tudtam, hogy ezzel mérgezem magam. Utána lettem jobban. Azt elképzelhetetlennek tartottam, hogy a leírásnak megfelelően 6-kor és 8-kor is igyak keserűsós oldatot. Így is majdnem belepusztultam. Szóval aki ebbe belekezd, számoljon azzal, hogy ilyen mellékhatások is lehetnek.

1576. Mery83
2018. márc. 28. 00:00
Én akárhányszor csináltam a májtisztítást minden alkalommal rengeteg kő jött ki szinte hietetlen,hogy ez az epében és a májban található.
1575. Mery83 (válaszként erre: 1572. - Bery7)
2018. márc. 27. 00:29
Szerintem az almaecetet felejtsd el,az lehetett a baj....
1574. JaniiiH
2018. febr. 19. 15:41

Sziasztok!


Új tag vagyok és hétvégén megcsináltam a tisztító kúrát. Voltak köveim 2db 1cm-es és még kb. 10-12db (borsó nagyságú és kisebbek).

De viszont ma hajnalban nem tudtam aludni, mert úgy érzem mintha görcsölnék.

Valami görcsoldót be lehet-e venni?

Meg tudnátok mondani, hogy miket lehet fogyasztani a kúra után?

Segítségetek előre is köszönöm!

1573. bery7
2018. jan. 5. 12:12

Sziasztok újra! Utánaolvastam az epekő témának és a következő érdekes cikket találtam, ezek szerint az apró kövek lehetnek akár az aznapi nem evés eredményei?


"De mitől lett epekövem?

-Kérdezheti a beteg. Élettani értelemben minden lelki feszültség akadályozza az epehólyag működését. (Ősi örökségünk, hogy a stressz akadályozza az emésztést, hiszen az oroszlán elől futó gazellának az izmaiba kell tolnia minden vért a túléléshez - és nem a gyomrába.) A stressz minden formája akadályozza az epehólyag kiürülését, a benne pangó koleszterinben dús epéből pedig hamarosan megindul a kő kicsapódása. (Éhezés során sem ürül ki az epehólyag, már egy napos éhezés során is kimutathatók az apró kicsapódott koleszterin-kristályok az epehólyag falában.) Élettani ismereteink jól megmagyarázzák az érzelmi feszültség, az epeürülési zavar és az epekő képződés viszonyát - a folyamat lelki hátterét pedig még plasztikusabban ábrázolja az epekő-betegség szimbolikája"

1572. bery7
2017. dec. 29. 19:00
Sziasztok! Tegnap megcsináltam a kúrát. Almalé helyett almaecetet ittam két hétig előtte.Aznap már csak sós rizst ettem, ahogy írták, kb 11 kor és még du 14 kor is 3 kanállal mert nem bírtam az éhséggel.Napközben kb egy pohár teát fogyasztottam méz stb nélkül, meg egy kevés vizet ittam.Az első keserűsós koktéltól már hasmenésem lett a 2. óra vége felé. Egy kanál facsart citromlevet tettem bele h meg bírjam inni.A második után már csak víz jött a beleimből kb, más nem.Ezután még ittam egy nyugtató teát 9kor. 10 kor megittam az olívás löttyöt (120ml), 2 grapefruit levével.(180 ml) Lefeküdtem még tvzni.Kb éjfélkor mentem az ágyamba és éjjel 3/4 1kor hívtam a mentőt mert olyan szívdobogás fogott el (már a film során éreztem h gyorsabban pumpál a szívem és vacogtam annyira fáztam pedig meleg volt).Mielőtt kiért a mentő kihánytam a grapefruitos löttyöt,nagyon marta a gyomrom, nem bírtam magamban tartani.A szívdobogásom egyből helyreállt. Szerintem az olíva addigra már továbbállt bennem, az nem jött ki. Amúgy alapjáraton refluxom van és rekeszsérvem, gyakran feljön a savam. Van aki tapasztalt már ilyet? 2 éve csináltam utoljára ezt a kúrát, akkor még nem volt ennyi bajom és semmi gond nem volt. Reggel 8-ra értem haza a sürgősségiről. 2 kör infúziót belém toltak egy adag glükózzal első körben.Még annak örültem h a hasmenés elállt a kórházban mert infúzióval nem lehet rohangálni a wc-re.Mondanom sem kell a másik 2 körös keserűsó ivás elmaradt.Amint hazaértem és felkelés után ettem pár szem falatot, ebédre már rendeset(tésztát). Este volt kimenet, és így is lettek zöld kövek, csak elég fájdalmasan távoztak (már féltem h aranyerem lesz).Szeretném kérni a segítségeteket mit csináltam rosszul. Valamint érdeklődnék nem-e tudtok egy helyet ahol a köveket ki lehet vizsgáltatni h miből állnak? Szeretnék egyszer s mindenkorra bizonyosságot h ez epekő kezdemény és nem pedig székletmaradvány.(hogy ha esetleg még egyszer a kórházban kötök ki legyen bizonyíték h nem baromság amit csinálok és nem öngyilkosságot akartam elkövetni a vízhajtással.)Kérem akinek van ilyen infója írjon itt, vagy akár privátban!
1571. kabafi
2017. dec. 10. 14:24

Tegnap este megcsináltam ezt a kúrát. betartottam az utasításokat, előtte kurkumás, gyömbéres szegfűszeges citromos italt ittam naponta, és nem ettem állati fehérjét. Viszont ghi-t (tisztított vajat naponta)Még a kúra napján is reggel. Azért kezdtem bele, mert tompa nyomás volt időnként a jobb oldalamon, és éreztem, hogy nem ürül rendesen az epém.

Másnap reggel 10 óra körül jött az első hasmenés, majd utána többször is. Már azt hittem, hogy semmi sem fog kijönni, de amikor 10 óra után ittam egy kis meleg higított grapefrut levet,akkor egy csomó világoszöld borsószem nagyságú puha gombóc távozott. Ugye ezek koleszterin kövek? Később pedig, 11 óra után, amikor üres meleg zöldséglevest ittam, akkor pedig még egy nagyobb mennyiságű zöld gombóc áradat jelent meg a WC-ben. Nagyon megijedtem, mert ha most ezt a kúrát nem csináltam volna, akkor bizony ezekből mind kövek lettek volna.

Felfogtam, hogy erre ezek után nagyon oda kell figyelnem és bizony több kúrára is szükségem lesz.

1570. Balambaer
2017. nov. 26. 17:31
Sziasztok! Gondoltam megosztom a tapasztalatomat Veletek. Én még csak a 2.tisztítást csináltam, de tervezem, hogy folytatom. Ekcémám lett pár éve,ami nagyon súlyosbodott. Egy szintén ekcémás ajánlotta ezt a módszert, neki segített. Én abban hiszek, hogy a test-lélek-szellem egységét kell figyelni, és a fizikai gyógyítás mellé kell a lelki is és fordítva. A konkrét tapasztalataim: Betartom a 6 napos étkezési kritériumot, egyébként nem vagyok vegán. Az első alkalommal is sok kő jött ki, kb.1 cm-es volt a legnagyobb. A 2.tisztításom megdöbbentő volt számomra, mert már a keserűsó után, grépfuitos olaj előtt rengeteg pici mélyzöld kő jött ki, valamint világosbarna több cm-es összeállt dolog is. Aztán még egy ilyen. Azt olvastam, ez a szín az epehólyagból jön. Uh-on nem voltam, úgy vágtam bele, hogy nem tudom volt-e diagnosztizálható kő/kövek a hólyagban. Egyébként nem is tud mindent kimutatni a diagnosztika. Rosszul egyáltalán nem voltam, a beöntés első percei nem.a kedvencem, de aztán az is viselhető. Vizet ittam a grépfruitos olajas időpontig, az elsőnél nem, és a szomjúság megviselt. Így jobb volt és nem okozott gondot. Az elő- és utógondozásról nem esett sok szó ahogy láttam. A felszabaduló mérgek miatt fontos azok lekötése. Én chlorella algát szedtem utána, és előtte is. Spirulinát is, de előbbi köti meg a mérgeket. Jó a grapefruitmag olaj is, és a paraziták eltávolítása miatt olvastam, hogy elötte kell kurkumát szedni szegfűszeggel. Emellett vesetisztítás gyógyteákkal, hogy az sem legyen túlterhelve. Pozitív változásról 2 tisztítás után nem tudok beszámolni, de amiket láttam kijönni a májamból,meggyőzött. Jó egészséget kívánok mindenkinek!
1569. chilla828 (válaszként erre: 1558. - Zsilv)
2017. márc. 22. 15:43
Mennyi idő alatt csináltad meg 29-szer a tisztítást? Milyen gyakorisággal? A gerinceddel mi volt a gond?
1568. 8a65af67ce (válaszként erre: 1567. - Chilla828)
2017. márc. 22. 15:40
Köszönöm a tippet!
1567. chilla828
2017. márc. 22. 15:33
Magnéziumcitráttal lehet helyettesíteni a keserűsót, ég és föld a különbség, és tökéletesen működik azzal is. Számomra a keserűsó miatt volt rémálom az egész, de így már alig várom a következő tisztítást.
2017. márc. 18. 19:10
Ennél a keserűsós löttynél undorítóbbat elképzelni sem tudok. :(
2016. szept. 12. 09:20
1,5 cm a legnagyobb ami kijott...de vagy 2-300 db kő eddig
2016. szept. 12. 07:30
Nahh...kis hanyinger volt 4 körül de ennyi...jot aludtam. Meg wc nem volt, most ittam meg a keserusot. Ami erdekes éreztem mikor akovek jottek ki. Mint mikor a gyerek ruhdos belülről.
1563. Klaudia20 (válaszként erre: 1561. - Borcsidani)
2016. szept. 12. 05:34

Majd mindenképp Írd le a tapasztalataidat.

Remélem pozitívak lesznek 😊

1562. Klaudia20 (válaszként erre: 1561. - Borcsidani)
2016. szept. 11. 21:47

Sajnos ehhez nem tudok hozzászólni....

Figyeld a tested reakcióját.

Ha nagyon elviselhetetlen a fájdalom, szerintem akkor inkább hagyd abba, Nehogy baj legyen.

Bár Elvileg elég nagyméretű kövek is eltudnak távozni.


Figyeld magad, ez nagyon fontos. És tartsd be a tisztító kúra szabályait.


Vizet pedig ihatsz, inni is kell, hogy segitsd a tisztulást, plusz ki ne száradj.

2016. szept. 11. 21:24
Fáj a hátam ennyit érzek egyenlőre 4-5x voltam wc n. A hátam fáj jópár hónapja, azt hittem sok üléstől de már tudom hogy az epekőtől....de most eléggé fáj...
1560. Klaudia20 (válaszként erre: 1559. - Borcsidani)
2016. szept. 11. 21:00

Ne félj 😊

Csináld végig nyugodtan.

Ugyis latod a végén, hogy hogyan reagált rá a tested.

2016. szept. 11. 18:47

Van itt valaki tapasztalt?

Mar az első adag keserüsó lement...félek azert kicsit hogy mi lesz. Számtalan apro epekovem van. Műtétet szeretném elkerülni ezért álltam neki:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook